Reklama

Reklama

Píše se rok 1944. Na venkově nedaleko normandských pláží žije Marie se svým manželem Jérômem. Marie je pod drobnohledem německého velícího důstojníka i francouzského špióna, jenž ve spolupráci se spojenci plánuje den D... Ocitáme se v Normandii roku 1944. Jérôme (Philippe Noiret) je hrdým majitelem rozlehlé venkovské usedlosti. Vlastní sady ho zajímají mnohem víc než osud jeho země. Jérômova manželka Marie (Catherine Deneuveová) je mladá, krásná a znuděná venkovským životem. Nemyslí na nic jiného, než jak začít nový život v rušné Paříži, takže když se náhle objeví Julien, kapitán francouzského odboje, Marie je přesvědčená, že její modlitby byly vyslyšeny. Julienova mise spočívá ve shromažďování informací o celé oblasti, aby mohla průzkumná skupina odříznout Němce před plánovanou spojeneckou invazí. Naneštěstí se však divize německých vojáků právě rozhodla zabrat Jérômův dům... (Cinemax)

(více)

Recenze (19)

dopitak 

všechny recenze uživatele

Laskavé pohlazení duše, příjmená hudba. Válečná komedie s romanticko-dramatickými prvky, žánrově úhledně seskládaná do malé krabičky (dovolím si malou odbočku, protože právě to "sekládání" každému režisérovi nejde, shodou okolnosti včera viděné Ženy v pokušení jsou příkladem režisérsky a určitě i scenáristicky špatné kombinace více žánrů). Catherine Deneuve v roli půvabné mladé ženy, ne(u)spokojené (s) provinčním životem a toužící zažít "skutečný" život v Paříži. Philippe Noiret (čím více filmů s ním, tím ho mám raději) jako venkovan, jemuž jsou sklepy plné krásných (a nenakousaných) jablek vším, co kdy po boku krásné ženy od života chtěl. Film ze staré B&W francouzské školy, po němž se ještě více utvrzuji v názoru, že kinematografie ze země galského kohouta je nám Čechům hodně blízká, ze zemí vyspělé Evropy a Severní Ameriky určitě nejbližší. Film lze vřele doporučit v původním znění, k němuž jsou k sehnání anglické titulky. Tip pro filmový klub ČT. ()

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

Zdá se, že francouzi pojali druhou světovou jako iedální námět pro svoje komedie. Ono to může znít až divně, ale ať hodí kamenem ten, kdo se alespoň u jedný z francouzských válečných komedií od srdce nezasmál. Zápletka tohoto příběhu se točí kolem Marie do který se nejdřív zamiluje obojář a pak i nácek a bejt na tom zámku já, tak se do Marie zamiluju taky, protože Catherine je tady fakt překrásná. Samozřejmě šílené situace vzniklé s přebytku lásky na sebe nenechají dlouho čekat a to je ještě třeba vzít v potaz, že Marie má manžela, který umí taky slušně zaúřadovat na trati film -divákův usměv. Milá záležitost, kde se ke slovu dostane jak romantika, taki válka, ale takovým způsobem, že mě nikdy nezmizel usměv ze sandálu. Například hádka před reflektorem nácků je nezapomenutelná. ()

Reklama

nascendi 

všechny recenze uživatele

Právom opomínaný film, u ktorého som pravdepodobne prespal všetky "rádobyvtipné" situácie. Inak si neviem vysvetliť, aká je to už komédia, pri ktorej sa aspoň raz nezasmejem. Tri hviezdičky ponechávam kvôli obdivovateľom francúzskej bábiky, ktorá je tak unesená vlastnou dokonalosťou, že plní iba úlohu dekorácie. Asi nikto od nej nechcel aby aj hrala, keď je stále tak dokonalo upravená a odetá. ()

hous.enka 

všechny recenze uživatele

Ač za okny zámku zuří druhá světová válka, pátráme po vypečeném zloději jablek. Roztomilá francouzská komedie, která se nesnaží být třeskutou rošťárnou za každou cenu, mě nadchla. Ano, bezesporu za to může i Catherine Deuve s Philippem Noiretem - jsou totiž perfektní dvojka. Ona roztomilá měšťanka, která pod vlivem okolností musela odjet z Paříže, a on milý vesničan, který nade vše miluje svou ženu. Škoda, že jim to pak už tak nefungovalo i v Afričanovi. ()

borsalino 

všechny recenze uživatele

Příjemná lehká francouzská komedie, plná svěžího humoru, orientovaná těsně před vylodění v Normandii ve čtyřiačtyřicátém. Zámecká paní v podání Catherine Deneuve zamotá hlavu nejen německým důstojníkům, britské tajné službě, ale také svému pohodlnému manželovi. Film mi zpříjemnil nedělní odpoledne, pobavil mě a docela se těším, až si jej pustím znovu. Výborný herecký výkon podal také Philippe Noiret a Michel Legrand (autor filmové hudby). ()

Galerie (20)

Reklama

Reklama