Berlínské spiknutí

The Good German

Drama / Mysteriózní / Thriller

USA, 2006, 103 min

3,5 * "Vopíchali jí všichni, mrzáci i děti" !!(6.7.2011)

• Georgex

Nepříliš povedené poválečné drama, které se snaží stavět na hutné atmosféře rozbombardovaného Berlína. Bohužel si tvůrci asi mysleli, že k tomu stačí zvolit černobílý kabát a ono to nějak dopadne. Tvůrci sice zdatně míchají dobové záběry s hranými sekvencemi, ale zápletka je tak hloupá a nezáživná, že mi až bylo Cate Blanchett a George Clooneyho líto, jelikož jenom díky jejich nadprůměrným výkonům jsem to vydržel až do konce. Moje hodnocení 40%.(17.3.2016)

• pearl_jam

ani jsem nedokoukal... :-((31.3.2008)

Opäť mi to pripadalo ako na základe skutočných udalostí,teda aspoň čiastočne. Soderbergh však vôbec nie je dobrý rozprávač, tento príbeh mal potenciál, no on ho odignoroval a vyrozprával ho jemuvlastným nudným a opatrným štýlom a potom je to už len otázkou vkusu či to viete oceniť alebo vám to skôr ublíži. V mojom prípade to bola druhá varianta. Nebudem hodnotiť ako kvalitný film-noir to bol keďže som sa ešte s jeho klasikou nestretol, takže ako odosobnený divák to vnímam ako priemerný snímok ktorý sa horko ťažko vyšplhal na laťku troch hviezd. Ešte k hercom, výkony boli dobré no ja by som upozornil na Ravila Isyanova ktorého oportunistický Generál Sikorski bol aj napriek relatívne malému priestoru dokonalý.(2.6.2010)

10. 11. 2010 (305.); žádný výstřel a přitom čerstvě skončila II. světová válka, schopný noir film(13.11.2010)

• JohnSmith

Jediná věc,která na tomhle filmu zaujme je kamera.Jinak je to nuda nuda a zase jen nuda bez napětí a s nulovou činností(28.9.2007)

Povedená pocta Casablance. Blanchett opět excelentní.(8.1.2008)

• Milan25

Má to takový zajímavý staro futuristický vzhled - nebo nevim jak to popsat. Příběh je ze začátku strašně užvaněný a vůbec nic se tam moc neděje. Zatím nehodnotím, neviděl jsem úplně celé.(20.5.2010)

50%. Noir film z dnešní doby působí velmi zvláštně, ale přecejen moc to nenadchlo. Blanchet i Cloony si myslím zahráli dobře, dokonce se jim místy podařilo napodobit herecký styl té doby, ale prostě tento typ filmu nemůže dnes uspět, aspoň u mě. Trošku moc překombinované.(28.8.2009)

Po druhém shlédnutí jsem na bodování přidala, nějak se mi to zalíbilo mnohem víc nežna poprvé....(17.9.2007)

23.8.2010 Docela pěkný film. Čekal jsem trochu osobitější a intimnější pointu, ale celkově jsem spokojený.(24.8.2010)

Hudba bola najlepším článkom celého filmu. Čiernobiela mu taktiež svedčila, plus tri kusy hercov, ale to je asi všetko.(6.4.2007)

Příjemný film s velmi zajímavým vizuálem. Nicméně napětí moc nepobral, George Clooney se mi tam moc nehodí, film měl skončit hned jakmile všichni tři upadly na sebe na chodník - aspoň by to vypadalo tajemně. Reálný konec totiž už nic zajímavého nenabízí. **** Ve zkratce:Není mrtvý Emil Brandt či není živý Emil Brandt?(14.9.2009)

Soderberghovo formální cvičení na téma "film-noir" a válečné filmy á la "Casablanca". Příběh je poněkud překombinovaný, ale má to takové správné "černobílé" tempo a atmosféru.(3.1.2010)

Stephen Soderbergh se na rozdíl od jiných pokusil vzkřísit noir nejprimitivnějším a nejnáročnějším způsobem: udělat všechno jako by byl rok 1945. Natočil film černobíle, použil původní čočky, obsadil klasicky vyhlížející herce, spolu-napsal dobrý scénář, zasadil jej do poválečné Evropy. A použil i pár klasických scén. Obvyklý zvrat v hodnocení, totiž konstatování, že dvakrát do stejné řeky vstoupit nelze, se nekoná. Soderberghovo odhodlání vyronila řeku identickou. George Clooneyho si jen těžko neplést s Cary Grantem a Cate Blanchett má Marlene Dietrich napozorovanou na hranu parodie. Film je nejen pastvou pro oko a ucho (zcela jistě neortodoxní soundtrack Davida Holmese byl naštěstí odmítnut a nahrazen pokornou pastiší rutinéra Thomase Newmana). Nadstavbou klasicky stavěného scénáře s mnoha odkazy na Třetího muže, Casablancu, překvapivě i Norimberský proces a ještě překvapivěji nejúspěšnější neonoir Činskou čtvrť je nicméně postmoderní ideologická podvratnost, levičácky žonglující morálními znaménky s fortelem cigánského skořápkáře. Schéma hodní versus zlí se v několika rovinách zašmodrchá k nerozpletení. V posledních minutách zbude pozornému divákovi z klasického noir právě a jen dokonalá forma. Nebývala slast a doklad toho, jak moc Soderbergh toho času na odpočinku světové kinematografii chybí.(23.10.2015)

• druhaveta

Podobná diagnóza jako u Van Santova Psycha: pokus napodobit staré mistry nanicovatě akademickým obkreslováním.(30.9.2007)

• Lichty

Čeho je moc, toho je příliš. První půlhodinka, kdy hlavní roli hraje postava Tobeyho Maguirea je výborná a její sympatický charakter dokáže držet film nad hranicí nadprůměru. Bohužel když dostane více prostoru bezkrevný Clooney a příšerná Cate Blanchett (nic proti těm dvěma, ale sem se doopravdy nehodili), začne si Soderbergh hrát s psychologií postav a Dobrý Němec je rázem skoro nekonečně dlouhou nudou. Za co tedy ty dvě hvězdičky? Výhradně za Tobeyho part a zajímavou obrazovou stylizaci. Jinak palec dolů.(17.5.2007)

• Acrobat

skoda ze soderbergh nevedel kam ma ist. Ci cestou formy alebo pribehu, mozno sa snazil spojit obe dokopy a vyznelo to celkom chaoticky, nudne, nezaujimavo. Toto nech sa mu uz nestava.(17.11.2009)

• Jadis

Hloupy pokus o film noir. A ani ten styl neni tak uzasny, aby film udrzel nadvodou.(16.11.2008)

Clooney, Blanchett, Maguire, Bridges a další, režie Steven Soderbergh a přitom taková nuda! Na začátku tu možná byl dobrý nápad, ale v konečném výsledku z toho vznikl jen dosti nepovedený experiment. Škoda.(22.11.2008)

Příjemná atmosférická "noir" podívaná, je škoda že je to dějově tak prázdné a bez emocí, protože s takovým obsazením je to promarněný potenciál. Cate Blanchett ta dobová černobílá nesmírně sluší, a chválím nádherně podmanivou hudbu Thomase Newmana.(17.7.2015)