Berlínské spiknutí

The Good German

Drama / Mysteriózní / Thriller

USA, 2006, 103 min

"Pět set a jenom kecá !! To je teda vážně úlet.." ;) Vpravdě výtečná noirová parafráze s uctivým množstvím přímých intertextových citací natolik inspirativní, že zkrátka ani nemůže nést podpis nikoho jiného než experimentátora Stevena Soderberga, jednoho z nejzajímavějších a zároveň bohužel i nejvíce nedoceněných režisérů současnosti s takřka neúnavnou invencí.. Myslím, že jako víno zrající George Clooney, z něhož se rovněž vyloupnul výborný tvůrce, neplatí za Soderbergova dvorního herce jen tak náhodou..(23.3.2016)

• mira.l

Já nevím...nevím, jak bych to objektivně zhodnotil. Válečné filmy, válečné zločiny není zrovna moje parketa, nedokážu posoudit, jestli to má nějaký reálný základ nebo ne. Zpočátku to působilo docela nudně, nedávalo mi to moc smysl nebo lépe řečeno jsem nevěděl, co se vlastně má dít, co od toho čekat. Dějově to bylo vůbec docela nudné. Černobílý vizuál mi zase tolik nevadil. G. Clooneyho nějak moc nemusím, docela mě zarazilo, že jako zástupce Američanů dostal několikrát slušně po čuni:), Cate Blanchett mi to nějak vynahradila, herecky od ní slušné. Od počátku bylo jasné, že její postava má asi nějaký vroubek z minulosti, když po ní tak usilovně pásli. No, ukázalo se, že válku nepřežila jen tak pro nic za nic, asi ale dělala pro přežití, co mohla a co musela, nebudu to obhajovat ani odsuzovat, asi bylo tehdy takových případů mnohem víc. Hodnotím takovýma lehce nadprůměrnýma dvěma *, už jsem viděl filmy, které mě nudily víc prakticky po celou dobu trvání, na druhou stranu nebýt Cate Blanchett, nevím, nevím, jestli bych to dal do konce. Každopádně víckrát vidět netřeba.(13.8.2016)

Nový pokus o film noir, který měl připomínat skvělou klasiku The Third Man od Carola Reeda zkombinovanou trochu s berlínským geniem loci poválečným jako ve Foreign Affair od Billyho Wildera. Ani můj oblíbenec George Clooney to nezáchranil, ale Tobey Maguire toho zakomplexovanýho vychcanýho podvodníčka zahrál přesně. Cate Blanchett výborná jen pokud nemluví, alel kouří ala Marlene Dietrich. Líbili se mi zakomponované prostřihy původních dokumentárních filmů, nerušilo to film, který je také černobílý. Ale příběh velmi slabý a málo uvěřitelný a atmosféra také mohla být silnější.(16.7.2007)

• jafuska

co to jako mělo být? na to se nedalo ani odívat do konce, proč se proboha točí černobílé filmy? to bylo snad za dobu komunistů, ale toto? to je snad vtip Clooneyho mám ráda, ale v tomto filmu úplná katastrofa(28.9.2009)

Od málokterého filmu z poslední doby jsem toho očekával víc. A rozhodně nemůžu říct, že bych byl zklamaný. Budu teď sice v menšině, ale z mého pohledu je Berlínské spiknutí skvěle vyváženou směsicí filmu noir, hořké romance a konspiračního thrilleru. A George Clooney s Cate Blanchettovou v něm podávají výkony, za které se rozhodně nemusí stydět. Spíš naopak!(28.5.2010)

Formalne dokonala emulacia zanru noir avsak niektore prvky "modern cinema" (realisticky podana suloz?!) tu posobia ako past na oko. Po emocnej stranke velmi chladne a nesiahajuce Bogartovkam v ktorych chlapi boli chlapmi a zenske zenskymi ani po narty. A prvy film v ktorom mi Cate Blanchett pripadala uplne bezradna (az na tie vtipne pokusy o nemcinu).(26.2.2008)

Mně se to teda hafo líbilo. Cítil jsem z toho atmosféru starých klasik 50. let(31.8.2009)

• Jan Preissler

Natočit film postaru a prokládat ho dobovými záznamy? ANO! Ale musí to mít také děj. Tento film však děj postrádá.(17.10.2010)

Film to není špatný. Noir jak má být. Zejména hudba úplně přesná. Někdo jde po schodišti a pokud do toho zazní ty správné tóny, tak to není úplně obyčejná chůze po schodišti. Je to noir chůze po schodišti. Líbí se mi, že že Soderbergh, dokáže vzbudit ten požadovaný pocit... Vzdal hold, Casablance (scéna letišti), Třetímu muží (scény z podzemí), ale holt je to tentokrát málo....(18.1.2008)

dokud jsem tento film neviděla na HBO tak jsem o jeho existenci vůbec nevěděla. Velmi pěkně natočené, příběh más pád a pořád se něco děje. Konec tak trochu připomíná Casablanku. jen je škoda, že takové filmy už se netočí. Vynikající George Clooney a skvělá Cate Blanchett, Tobey Maguire tu má zase trochu jinou roli než jsme zvyklý (jakoPeter Parker je moc čitelný). Velice zdařilý filmík. Jen tak dál.(12.6.2009)

• Senátor

Ač filmy „Sucker Punch“ a „Berlínské spiknutí“ by se za normálních okolností nikdy nesetkaly v jednom řádku textu, v mém případě je spojuje „blízký čas shlédnutí“ a zjištění, že FORMA se nikdy neobejde bez OBSAHU. Nač jsou filmu vynikající herci (fatálně přitažlivá Cate Blanchett, netradičně zlý Tobey Maguire), drásavé pohledy na rozbombardovaný Berlín a černobílá kamera zlaté filmové éry, když příběh, který je vyprávěn za to zkrátka nestojí…(26.4.2011)

3 hvězdičky za herecké obsazení(4.9.2011)

Dobře se na to dívalo, rafinovaná záplatka, ale trochu tomu něco chybělo. není to špatný film, ale takový televizní. kdo má rád noir filmy, měl by se podívat.(11.8.2012)

Zajímavě vyvedený nezvyklý film,který ale příliš spoléhá na atmosféru.Ta se postupně vytrácí a děj nakonec zmizí sám v sobě.(11.1.2018)

• Shitonit

Prosím pěkně, pokud jste si to sfrkli kvůliivá Klůnymu, tak jste vpoho, páč i blbej Klůny je furt Klůny. Pokud jste si to sjeli z jinšího důvodu, asi již chápete, co mám na mysli, když k tomu dodávám že jste v prdeli. Jako já.(7.1.2019)

1 2 3 4 5 6 následující >>