Fantastická čtyřka: Silver Surfer

Fantastická štvorka a Silver Surfer

Akční / Sci-Fi / Thriller / Fantasy

USA / Německo / Velká Británie, 2007, 88 min

• Djkoma

O maličko lepší než první díl. Opět si smutně musíme užít počáteční nudu, aby jsme se s setkali se Silver surferem. Ten není žádný zázrak, jak ho někteří popisují a jeho emoce jsou nulové. Většinu filmu působí jako nepřemožitelná postava a největší záporák zároveň a poté se role obrací. Na scénu se vrací Doom z jedničky a celé je to zakončeno největším z největších, který si užije opravdu spíše 15 sekund slávy než 15 minut. To je velká škoda, protože kvalitní protivníci F4 pomalu odpadají a přesto jde stále o jeden z nejnaivnějších a nejméně temných a drsných komiksových filmů současnosti. Je to velká nevýhoda, protože všechny hezké barvičky a obličejíčky nestačí na akční film, v kterém je stejně akce jako jako v reklamě na jogurt. Vezměte konečně někdo F4 do pevných rukou a vytvořte film, na který by mohl Stan Lee(asi fakt nebyl na seznamu:)) mohl být hrdý a všichni ho milovali. Potenciál tu stále je, ale Tim Story se snaží z F4 udělat svou hrobku.(15.7.2007)

Myslím, že nadávať na Fantastickú štvorku je už čosi ako recenzentský folklór a každý to robí len preto, aby sa nestrápnil pred ostatnými. Tak dobre, ja sa odvážim vyhlásiť, že tento film považujem za príjemnú jednohubkovú zábavu. Vyčítať tomu, že to nie je ako X-Men, je podobný nezmysel, ako nadávať na Narniu, že nemá kvalitu Pána prsteňov. V okamihu, keď pristúpite na hru, že ide o 90-minútovú hovadinku pre 12 až 15-ročných chlapcov, nemáte už tomu veľmi čo vytknúť. Iste, tie pokusy o psychologizáciu v prvej polhodine sú neskutočne chabé, herecké výkony za veľa nestoja, triky sú občas poslabšie, ale pre cieľové publikum je to celé proste tak akurát. Ja som to dokonca prežil bez menšej újmy na psychickom zdraví ako tretieho Spider-Mana. Navyše tento film má niečo, čo nemala jednotka, a prečo je pre mňa výrazne lepší - hovorím o samotnom Silver Surferovi, čo je prekvapivo charizmatická a zaujímavá postava, ktorej som na konci nadšene fandil a strašne rád by som o nej vedel viac.(9.7.2007)

• Carol Pifková

Listujem si tu tak v hodnoteniach a vidím 5*?! Jasné veď koľko ľudí toľko chutí ale myslím, že tento film si rozhodne 5* hviezdičiek nezaslúži ak si to porovnám s takým Forrestom Gumpom alebo inými filmami, ktoré sú omnoho lepšie je to absurdné... Jednotka bola hrozná dvojka ešte horšia dúfam len, že nebude trojka lebo to nebudem mať ako ohodnotiť.(20.3.2012)

• Malarkey

Od jedničky se pokračování příliš neliší. Akce je efektivní, ale nesmyslná, krom toho jí úspěšně střídá vtip, který už je ale trochu slabší a to jsem je měl díky vtipu docela rád. Silver Surfer je borec. V něj jsem věřil každopádně. K tomu namluvený mohutnou ikonou v podání Laurence Fishbourna, který každopádně nezklamal. Ne tolik jako samotný film. Nebo spíše jeden velký nesmysl, který příběhově nemá hlavu ani patu. A nejhorší je, že nepřítel je prakticky stejný jako v jedničce. Netvrdím, že je to špatné. Ale když se do nudy přidá nezáživnost, nedokáže to fungovat. přesto Silver Surfera stále miluju. Je to borec každým coulem:) --- Chtějí rozpustit tým. Reed a Sue, teď o tom mluvili. Chtěj normální, nudnej, vypatlanej život. Konec Fantastický čtyřky. - A co máme udělat my? Táhnout to dál jenom ve dvou? - A jak bysme si říkali? Dynamický duo?(25.10.2007)

O trošičku lepší než první díl, ale bojím se, že pokud Story bude sedět na režisérské židli dál se nepohneme. F4ka má na to být dobrou komiksovou adaptací. Obsazení hlavních hrdinů je poměrně kvalitní (no dobře Jessica Alba není úplně ta pravá) a námět má potenciál. Takhle to jen zachraňuje skvělá dvojka Johnny Strom (Chris Evans je frajer :-) a Věc. Surfař je fajn. Takový sympaťák (aby ne s hlasem Laurence Fishburna) se jen tak nevidí. Tak trochu doufám, že nevyklidil pole úplně, protože v jiné režii a s triky na vyšší úrovni bychom se mohli dočkat mnohem lepšího výsledku.(3.9.2007)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu je 6. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - "Fantastická čtyřka" se zrodila už v roce 1961 a v USA je známá asi jako u nás "Čtyřlístek". Obě kreslené rodiny mají i podobné složení: vynálezce, drsňák, kráska a mlaďoch. (Siriuss)

• - Při natáčení filmu se Jessica Alba seznámila se svým budoucím manželem - asistentem režiséra Cashem Warrenem. (Roman.Ticka)