Fantastická čtyřka: Silver Surfer

Fantastická štvorka a Silver Surfer

Akční / Sci-Fi / Thriller / Fantasy

USA / Německo / Velká Británie, 2007, 88 min

• Lateef

Takže Tim Story nepřekvapil. Jenom si pestře vybarvil svoji omalovánku. A použil na to přesně jedenáct barviček, které beru jako metafory: Bílá - tak to bude asi Jessica Alba, s tváří neměnnou, bez emocí a vlastně i hereckého projevu. Žlutá - jako ohnivý Chris Evans, který to tak nějak bere s nadhledem a je jedním z nejvýraznějších prvků filmu. Červená - je alarmující, výstražná, aneb Zemi hrozí zánik, který nastane, sotvaže se sem doplouží mrak jménem Galactus, originální, nemyslíte?? Modrá - by měla být dobrá, ale i když jsou kostýmy F4 laděny do modra, moc dobře jim to nefunguje, nepůsobí soudržně, navíc jim pořád někdo něco přikazuje a oni jako beránci klopí hlavy. Zelená - tou se ve školách vybarvovala trávicí soustava, pamatujete?? Ano, FF2 projela mým traktem rychleji než je fyzikálně možné a na konci se změnila v ... (ale to už je jiná barva). Hnědá - ... v hovno! Jo, je to prostě shit hranej na efekty a nic víc, ale opravdu nic víc v něm není. Fialová - Evansovo tričko. Když si vymění schopnosti s Chiklisem, natáhne se mu triko k prasknutí, stejně jako stopáž - být natažená ještě o pět minut, praskla by mi hlava. Černá - scénář, McMahon, Gruffudd, Story - tihle to zkazili. Oranžová - kamenný "vršek" Chiklise aneb efekty, které jsou poměrně dost zdařilé. Stříbrná - a konečně Surfař, eso trikařů, eso filmu a Doug Jones a Laurence Fishburne v jedné postavě. Shrnutí: pusťte si trailer, ušetříte 90 minut Vašeho drahocenného času, to nejlepší z filmu je obsaženo v upoutávce. 130 miliónů dolarů(rozpočet)/278 miliónů dolarů(výdělek celosvětově)(13.9.2007)

Od jednotky sme sa ďaleko nedostali, v podstate sa ani nič nezmenilo. Film, hoci ide o sequel si udržuje rovnakú hranicu rodinného filmu a nespútanej zábavy a iskrenia btw Johnym Stormom a Thingom. Samotný príbeh sa tiež veľmi nezmenil, objavuje sa tu nový charakter Silver surfer, ktorý sa chystá našu planétu pripraviť na zánik. A samozrejme nesmie chýbať ani starý známy Dr. Doom. Príbeh je opäť príliš priamočiary, prvá polovica mi pripadala ako z nejakého romantického teen sci fi filmu, tá druhá už prechádza do akčného filmu, objavuje sa tu armáda, vojenská technika a divák by už aj očakával nejakú výraznejšiu akčnú scénu. Bohužiaľ nestalo sa. Samotné finále je taktiež slabota, oproti jednotke je to o dosť horšie a nesmie chýbať ako to už pri romantickej komédii býva nádherný Happy End so svadbou. Aj v tomto prípade som sa u filmu celkom pobavil ale napriek tomu nemôžem dať vyššie hodnotenie a to mám komiksové filmy nadovšetko rád. Ale keďže Marvel začal v poslednom čase sám produkovať svoje diela na filmové plátno, je možné, že sa F4 dočká kvalitnejšieho a prepracovanejšieho reštartu.(9.5.2009)

• castor

Město New York!! Nevysvětlitelné jevy!! A stále ta stejná, comicsová společnost, bez zrnka charismatu a dialogy, ze kterých naskakuje husí kůže. I pokračování Fantastic Four je jako špatný vtip, líznutý televizním oparem, který se vznáší nad každou druhou scénou. Opět tu máme necitlivou režii neschopného Tima Storyho, kterému v hlavě absolutně chybí vize, jak by měl jeho film vypadat. Vše je uspěchané, neprokreslené, odbyté. Drahý trik ještě nemusí znamenat velkolepý trik. Dvojka je ještě o krapet horší, zejména chybí slibnější akce (jako např. dopravní nehoda na mostě z jedničky). 30%!!(9.7.2007)

• teutates

Ak by spracovanie tohto filmu dostal niekto iný,určite by šlo o letný blockbuster!Avšak nestalo sa tak,ide len o trápne pokračovanie jedničky.Trochu to okrašľuje Jessica Alba a pochvala patrí Chrisovi Evansovi,ktorý ako jediný to ako tak zahral(2hviezdičky dávam jemu)!Inak si myslím,že ide o jedno veľké sklamanie,ktoré nemá dokopy čo ukázať.Pár efektov,ktoré nestoja veľmi za reč...Chýba tomu poriadný režisér a nie .....!(12.11.2007)

O trošičku lepší než první díl, ale bojím se, že pokud Story bude sedět na režisérské židli dál se nepohneme. F4ka má na to být dobrou komiksovou adaptací. Obsazení hlavních hrdinů je poměrně kvalitní (no dobře Jessica Alba není úplně ta pravá) a námět má potenciál. Takhle to jen zachraňuje skvělá dvojka Johnny Strom (Chris Evans je frajer :-) a Věc. Surfař je fajn. Takový sympaťák (aby ne s hlasem Laurence Fishburna) se jen tak nevidí. Tak trochu doufám, že nevyklidil pole úplně, protože v jiné režii a s triky na vyšší úrovni bychom se mohli dočkat mnohem lepšího výsledku.(3.9.2007)

• - Na začátku filmu při průletu "meteoritu" je možné si všimnout i pohledu na Pražský hrad z Loretánské ulice. (ledofredo)

• - "Fantastická čtyřka" se zrodila už v roce 1961 a v USA je známá asi jako u nás "Čtyřlístek". Obě kreslené rodiny mají i podobné složení: vynálezce, drsňák, kráska a mlaďoch. (Siriuss)

• - Jack Kirby, který nakreslil Silver Surfera, byl unavený z neustálého kreslení vesmírných lodí, a tak dál Norrin Raddovi surfařské prkno. (3T)