Fantastická čtyřka: Silver Surfer

Fantastická štvorka a Silver Surfer

Akční / Sci-Fi / Thriller / Fantasy

USA / Německo / Velká Británie / Kanada, 2007, 88 min

• Hismael

Zážeh!!! Proč vlastně říká ten ohnivý muž zážeh, než začne hořet?…no nic. Takže, druhý díl této pohádky je horší než první. Největší mínus si myslím je v záporných postavách, ty se opravdu moc nepovedli – nějaká bouře vyšle stříbrného surfaře a s jeho pomocí chce zničit svět…no super. Nějaké vysvětlení nebo informace příliš nečekejte. Nakonec stejně zjistíte, že je to vlastně možná takhle lepší. Jejich zničení je ale ještě o to víc divný, nechci prozrazovat konec, i když nestojí za nic a spíš budete rádi že to končí. Jednička byla aspoň trochu logická (v rámci komixu), ale tohle už bylo místy moc. Dopadlo to stejně jako u jedničky, promarněná příležitost jak z velmi variabilních postav a námětu, udělat dobrý film. Místo toho vznikla taková podprůměrná pohádka, kterou nebudete brát moc vážně. Na konci si ještě Fantastická 4 udělá z kouře od svého tryskáče pěknou čtyřku v kroužku na obloze, sice letí zachránit půlku světa, ale co by pro diváky neudělali.(15.3.2008)

• Malarkey

Od jedničky se pokračování příliš neliší. Akce je efektivní, ale nesmyslná, krom toho jí úspěšně střídá vtip, který už je ale trochu slabší a to jsem je měl díky vtipu docela rád. Silver Surfer je borec. V něj jsem věřil každopádně. K tomu namluvený mohutnou ikonou v podání Laurence Fishbourna, který každopádně nezklamal. Ne tolik jako samotný film. Nebo spíše jeden velký nesmysl, který příběhově nemá hlavu ani patu. A nejhorší je, že nepřítel je prakticky stejný jako v jedničce. Netvrdím, že je to špatné. Ale když se do nudy přidá nezáživnost, nedokáže to fungovat. přesto Silver Surfera stále miluju. Je to borec každým coulem:) --- Chtějí rozpustit tým. Reed a Sue, teď o tom mluvili. Chtěj normální, nudnej, vypatlanej život. Konec Fantastický čtyřky. - A co máme udělat my? Táhnout to dál jenom ve dvou? - A jak bysme si říkali? Dynamický duo?(25.10.2007)

Po přijatelně zábavné jedničce je dvojka zklamání o to větší, že na scénu dorazila jedna z mých nejoblíbenějších comicsových postav, Stříbrný surfař. Všechno to zabil už neskutečné dlouhý rozjezd kde šmrnc a hravost typické pro FF nahradily nudné svatební přípravy a vzdychaní nad těžkým údělem celebrit, takže v okamžiku, kdy se začne něco dít, je už divák téměř udolán nudou. Alba, která není až taková krasavice, je navíc ještě protivnější a hloupější než v jedničce, ubylo kočkování mezi Benem a Johnnym, a Surfař, který to všechno mohl zachránit byl degradován téměř do role statisty co se občas někde mihne, něco způsobí a zase zmizí.(5.4.2010)

Naprosto přesně to vystihl Cervenak a já se už po shlédnutí jedničky taky podivoval. Jednoduchá oddechovka s několika slabšími a několika lepšími momenty, tuctovými superhrdiny (a kteří jiní snad nejsou tuctoví? vždyť jsou to jen pohádkové postavičky), která zásluhou krátké stopáže ani nestihne začít nudit. Ale jo, chápu, že pokud je někdo komiksama odkojený, dokáže ho nakrknout i taková banalita, že jeho oblíbenou hrdinku tady hraje Jessica Alba a ne třeba Penelope Cruz, nebo že vrtulníky vypadají moc digitálně. Podobné mouchy se dají ale vyšťourat asi na každém filmu. A tady jich zase tolik nebylo, to tedy ne. Nicméně vaše názory respektuju, drazí kolegové. :-)(19.3.2015)

• Vitason

Silver Surfera už přestalo bavit být ve vesmíru věčně druhý. Všude kam přišel, hned dostával stříbrnou medaili. Pak se dozvěděl o malé, modré planetce, kde vládne hloupý skřítek George Bush a kde se nachází jakýsi fotbalový tým Slavia v jehož konkurenci nemůže skončit druhý. Stříbrňák tedy sebral svých pět švestek, stříbrné prkno a stopem chytil první kometu směr Země. Jenže se zde nachází také čtveřice superhrdinů, která chystá svatbu a Surferovo řádění zrovna neuznává. A již od Kill Billa víme, že rozzuřená nevěsta je to nejhorší, co vás může potkat. Fantastic Four: Rise of The Silver Surfer je stejně jako první díl bezpohlavní rádoby vtipná podívaná, které chybí jak dynamika děje, tak vtip či zajímavý záporák. Jen efekty se trochu zlepšili. Hlavně Silver Surfer v podání Douga "Neviditelného muže Hollywoodu" Jonese stojí za to. Na Jessicu Albu se pořád hezky kouká, ale její křivky nemůžou zachránit všechno ostatní.(9.9.2007)

• - Při natáčení filmu se Jessica Alba seznámila se svým budoucím manželem - asistentem režiséra Cashem Warrenem. (Roman.Ticka)

• - Na začátku filmu při průletu "meteoritu" je možné si všimnout i pohledu na Pražský hrad z Loretánské ulice. (ledofredo)

• - Po nabytí schopností v prvním filmu (2005) se Benův (Michael Chiklis) hlas stane hlubším. Po výměně schopností v tomto filmu se však Johnyho (Chris Evans) hlas nezmění. (Sydney008)