Fantastická čtyřka: Silver Surfer

Fantastická štvorka a Silver Surfer

Akční / Sci-Fi / Thriller / Fantasy

USA / Německo / Velká Británie / Kanada, 2007, 88 min

• Psema

Myslel jsem, že po hořícím Cageovi už mě nic nezaskočí a že se Story za ta léta naučil alespoň trochu režírovat. A jak můžete tušit, Tim mě za mou naivitu vytrestal tak, že se mi napůl rozskočily mozkové závity a pořádně rozdováděly břišní svaly. Fakt netuším, co scénáristi hulili, nebo chlastali, ale vymyslet příběh, který ve své ubohosti příběhem není a naskládat do něj věty typu "Proč chceš zničit náš svět" nebo "já nejsem ničitel, tomu říkáme Galactus", to už chce talent. Story není schopný udržet tempo ani po slabých 90 minut a veškeré "dobré" scény jsou pouze ty, za nimiž stojí digitální chlapci z WETY. Time, Time, jestli mě podobnou srágorou budeš ládovat za tři roky potřetí, vezmu všechny komiksové sešity, co najdu ve sklepě, a půjdu tě s němi mlátit do hlavy, abys poznal, jaké to je, koukat na tvoje filmy. Další kreslená série v háji, jsem zvědavý, jaký fušer zničí ty zbývající.(29.6.2007)

• Eddard

Slabé a možná ještě slabší než jednička. Ze záplavy komixů posledních let nevyčníva Stříbrný surfař v ničem, naopak postrádá nebo kazí ty elementy, které jsou mnohým jeho žánrovým kolegům vlastní. Humor z devadesáti procent naprosto nefunguje (ev. funguje skoro opačně), psychologie a logika jsou hluboko pod bodem mrazu (což by mi za jiných okolností třeba tolik nevadilo), herecké výkony a charizma představitelů tristní (snad až na dokonalý Fishbornův dabing Silver surfera a opravdu spratkovsky arogantní herectví Chrise Evanse)... Jediné co dokáže zaujmout jsou některé akční a očividně drahé scény (Temže a London Eye), eventuálně hořící, nahá Jessica Alba (pro opačné pohlaví Evans). Produkt bez řádného obsahu a co víc - dost neoriginální a nudný produkt... 20%(7.8.2007)

Soundtrack John Ottman: 1. Silver Surfer Theme ,2. Galactus Destroys/Opening ,3. Pursuing Doom ,4. Wedding Day Jitters ,5. Chasing the Surfer ,6. Camp Testosterone/Meeting the ,7. A Little Persuasion ,8. Botched Heroics ,9. Someone I Once Knew ,10. The Future/Doom's Deal ,11. Sibling Switch ,12. Outside Help ,13. Springing the Surfer ,14. Doom's Double Cross ,15. Mr. Sherman/Under the Radar ,16. Four in One ,17. Silver Savior/Aftermath ,18. Gunshot Wedding ,19. Noren Radd ,(8.6.2011)

• Sobis87

Nebudeme si nic nalhávat, on už první díl Fantastické čtyřky za moc nestál, ale při příchodu Silver Surfera na scénu jsem začal doufat, že aspoň ve dvojce se nějaké té „cheesy“ akční omáčky dočkám a s vypnutým mozkem se budu solidně bavit. Bohužel se tak nestalo, protože Storyho unylá režie pohřbí každý aspoň trochu slibný moment a díky němu se druhá Fantastická čtyřka ani na moment nevyhrabe z bahna průměru. Tenhle film ještě navíc shazuje úplně trapný scénář, který nešetří stupidními hláškami a nebýt komediálního talentu sympaťáka Chrise Evanse, dokoukal bych ten film jen stěží...i tak to ale byla celkem fuška. A ještě ta Jessica Alba jakožto atrakce pro mužskou část publika funguje celkem dobře, to musím uznat. Technicky je film na úrovni, formálně v průměru a z hlediska scénáře v naprostém hnoji.40%(16.4.2010)

• Hismael

Zážeh!!! Proč vlastně říká ten ohnivý muž zážeh, než začne hořet?…no nic. Takže, druhý díl této pohádky je horší než první. Největší mínus si myslím je v záporných postavách, ty se opravdu moc nepovedli – nějaká bouře vyšle stříbrného surfaře a s jeho pomocí chce zničit svět…no super. Nějaké vysvětlení nebo informace příliš nečekejte. Nakonec stejně zjistíte, že je to vlastně možná takhle lepší. Jejich zničení je ale ještě o to víc divný, nechci prozrazovat konec, i když nestojí za nic a spíš budete rádi že to končí. Jednička byla aspoň trochu logická (v rámci komixu), ale tohle už bylo místy moc. Dopadlo to stejně jako u jedničky, promarněná příležitost jak z velmi variabilních postav a námětu, udělat dobrý film. Místo toho vznikla taková podprůměrná pohádka, kterou nebudete brát moc vážně. Na konci si ještě Fantastická 4 udělá z kouře od svého tryskáče pěknou čtyřku v kroužku na obloze, sice letí zachránit půlku světa, ale co by pro diváky neudělali.(15.3.2008)

• - Na začátku filmu při průletu "meteoritu" je možné si všimnout i pohledu na Pražský hrad z Loretánské ulice. (ledofredo)

• - Při natáčení filmu se Jessica Alba seznámila se svým budoucím manželem - asistentem režiséra Cashem Warrenem. (Roman.Ticka)

• - Po nabytí schopností v prvním filmu (2005) se Benův (Michael Chiklis) hlas stane hlubším. Po výměně schopností v tomto filmu se však Johnyho (Chris Evans) hlas nezmění. (Sydney008)