Fantastická čtyřka: Silver Surfer

Fantastická štvorka a Silver Surfer

Akční / Sci-Fi / Thriller / Fantasy

USA / Německo / Velká Británie, 2007, 88 min

• Malarkey

Od jedničky se pokračování příliš neliší. Akce je efektivní, ale nesmyslná, krom toho jí úspěšně střídá vtip, který už je ale trochu slabší a to jsem je měl díky vtipu docela rád. Silver Surfer je borec. V něj jsem věřil každopádně. K tomu namluvený mohutnou ikonou v podání Laurence Fishbourna, který každopádně nezklamal. Ne tolik jako samotný film. Nebo spíše jeden velký nesmysl, který příběhově nemá hlavu ani patu. A nejhorší je, že nepřítel je prakticky stejný jako v jedničce. Netvrdím, že je to špatné. Ale když se do nudy přidá nezáživnost, nedokáže to fungovat. přesto Silver Surfera stále miluju. Je to borec každým coulem:) --- Chtějí rozpustit tým. Reed a Sue, teď o tom mluvili. Chtěj normální, nudnej, vypatlanej život. Konec Fantastický čtyřky. - A co máme udělat my? Táhnout to dál jenom ve dvou? - A jak bysme si říkali? Dynamický duo?(25.10.2007)

• Fiftis

V skratke by sa dalo povedať, že druhý diel, je dlhší, obsahuje jednu novú postavu a potom asi hodinu a pol nudy a ničoho, čo vás za prvé nezabaví a za druhé nepresvedčí o tom, že sa skutočne pozerám na trošku kvalitný film. Od prvých minút je jasné, čo sa bude diať, kde sa bude diať a ako sa to všetko skončí.(11.12.2012)

• FlyBoy

I keď s obľubou nosím tričko s týmto titulom (v kreslenom prevedení papierového komixu), tak mi "Silver Surfer" z predchádzajúceho špacírovania sa "fantastických figurín" nijak pokazenú chuť nenapravuje. Zas len ťažko konzumovateľný teen mišmaš s niekoľko svetlými, no pominuteľnými výnimkami (Evans, Alba) v inak režisérskej i scenáristickej bezradnosti.(20.9.2012)

• Hismael

Zážeh!!! Proč vlastně říká ten ohnivý muž zážeh, než začne hořet?…no nic. Takže, druhý díl této pohádky je horší než první. Největší mínus si myslím je v záporných postavách, ty se opravdu moc nepovedli – nějaká bouře vyšle stříbrného surfaře a s jeho pomocí chce zničit svět…no super. Nějaké vysvětlení nebo informace příliš nečekejte. Nakonec stejně zjistíte, že je to vlastně možná takhle lepší. Jejich zničení je ale ještě o to víc divný, nechci prozrazovat konec, i když nestojí za nic a spíš budete rádi že to končí. Jednička byla aspoň trochu logická (v rámci komixu), ale tohle už bylo místy moc. Dopadlo to stejně jako u jedničky, promarněná příležitost jak z velmi variabilních postav a námětu, udělat dobrý film. Místo toho vznikla taková podprůměrná pohádka, kterou nebudete brát moc vážně. Na konci si ještě Fantastická 4 udělá z kouře od svého tryskáče pěknou čtyřku v kroužku na obloze, sice letí zachránit půlku světa, ale co by pro diváky neudělali.(15.3.2008)

Rozpočet $130miliónovTržby USA $131,921,738Tržby Celosvetovo $289,047,763Tržby za predaj DVD v USA $72,313,072 //počet predaných kusov 4,140,735║ Prvá polovica filmu je absolutne otravná a príbeh nehorázne béčkový až to miestami bolí. /videl v kine: 45%/(15.7.2007)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu je 6. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Na začiatku filmu, keď sa koná svadba, je medzi hosťami aj Stan Lee (autor pôvodného komiksu Fantastic Four), ale kedže nie je na zozname, ochranka ho na ňu nepustí. (KazzaK)

• - Tržby v USA za první víkend: 58 051 684 dolarů (3959 kin). Náklady na výrobu: 130 milionů dolarů. (CrypzzXD)