Fantastická čtyřka: Silver Surfer

• Německo

Fantastická štvorka a Silver Surfer

Akční / Sci-Fi / Thriller / Fantasy

USA / Německo / Velká Británie, 2007, 88 min

Fantastická čtyřka je zpátky a sluší jí to přesně stejně jako při první přehlídce. Novému příběhu už zase chybí grády a bráno kriticky je celá zápletka se Silver Surferem banální a nesmyslný blábol. Ani ta akce není moc cool, ještěže dojem z tragický mdlé režie alespoň někdy velepšuje slušná kamera a obstojné triky. A celý film je nakonec zachráněn sympatickými hlavními postavami. Pokud se prostě smíříte s tím, že tohle není dospělý komiks jako Batman Begins, ani akční nářez jako Spider-man, projekci přežijete bez újmy na duševním zdraví a snad se budete i dobře bavit.(25.12.2007)

Tak podle hodnocení jsem čekal pro-padák, ale jak bylo i zde vidět, tak žádný padák není potřeba. Stačí jen pěkně nablýskané prkno a jede se- a tak se jede i zde. Začátek potřeboval pár odrazů, ale po překazené svatbě už to pěkně sviští. Dobré zvukové i vizuální efekty, špetka humoru, zpočátku dva záporňáci a i napínavý příběh. +Silver Surfer5* Vzhledem k tomu, že se čeká na Transformer, dávám 4* a 78%(9.7.2007)

• Xmilden

Dalo by se říct, že po slabém prvním díle se nedá na pokračování nic moc pokazit. Stalo se. Dvojka trpí ukázkově všemi neduhami druhých dílů. Máme zde rozvíjející se linie vztahů. Například plánování svatby je naprosté fiasko. Změny k lepšímu se dostavují až s příchodem Silver Surfera, který v sobě ukrývá poselství stejně jako pohnutý osud. Takže určitě zajímavá postava, kterou stojí za to zkoumat. Cameo Stan Leeho náležitě zábavné. Marvel uvažuje o restartu "Čtyřky", já bych jim to nedoporučoval. Tim Story pokazil opravdu hodně, jenže je otázkou, zda se s tímto materiálem vůbec dají zázraky dělat.(7.2.2013)

• teutates

Ak by spracovanie tohto filmu dostal niekto iný,určite by šlo o letný blockbuster!Avšak nestalo sa tak,ide len o trápne pokračovanie jedničky.Trochu to okrašľuje Jessica Alba a pochvala patrí Chrisovi Evansovi,ktorý ako jediný to ako tak zahral(2hviezdičky dávam jemu)!Inak si myslím,že ide o jedno veľké sklamanie,ktoré nemá dokopy čo ukázať.Pár efektov,ktoré nestoja veľmi za reč...Chýba tomu poriadný režisér a nie .....!(12.11.2007)

Naprosto přesně to vystihl Cervenak a já se už po shlédnutí jedničky taky podivoval. Jednoduchá oddechovka s několika slabšími a několika lepšími momenty, tuctovými superhrdiny (a kteří jiní snad nejsou tuctoví? vždyť jsou to jen pohádkové postavičky), která zásluhou krátké stopáže ani nestihne začít nudit. Ale jo, chápu, že pokud je někdo komiksama odkojený, dokáže ho nakrknout i taková banalita, že jeho oblíbenou hrdinku tady hraje Jessica Alba a ne třeba Penelope Cruz, nebo že vrtulníky vypadají moc digitálně. Podobné mouchy se dají ale vyšťourat asi na každém filmu. A tady jich zase tolik nebylo, to tedy ne. Nicméně vaše názory respektuju, drazí kolegové. :-)(19.3.2015)

• - V čase 1:20:00 se Sue (Jessica Alba) objímá s Johnnym (Chris Evans), v dalším záběru je však Johnny v objetí s Reedem (Ioan Gruffudd). (Iveet)

• - Na začátku filmu při průletu "meteoritu" je možné si všimnout i pohledu na Pražský hrad z Loretánské ulice. (ledofredo)

• - "Fantastická čtyřka" se zrodila už v roce 1961 a v USA je známá asi jako u nás "Čtyřlístek". Obě kreslené rodiny mají i podobné složení: vynálezce, drsňák, kráska a mlaďoch. (Siriuss)