Fantastická čtyřka: Silver Surfer

• Německo

Fantastická štvorka a Silver Surfer

Akční / Sci-Fi / Thriller / Fantasy

USA / Německo / Velká Británie / Kanada, 2007, 88 min

No konečně!! O proti nudné jedničce velká změna a naštěstí změna k lepšímu a to ve všech směrech!! Zatímco jednička mně opravdu nudila a akce tam bylo jen minimum, tak dvojka je svižná, o akci není nouze a celých 90 minut jsem se nesmírně bavil. Silver Surfer byl výborný padouch ( i když ke konci už ne ). Efekty, to byla lahůdka, úplně výborné efekty. A akční scény? Vystihnout je jedním slovem a to konkretně exceletntní. Jediné co mi trošku vadilo, že to místami bylo jako komedie, hlavně tedy prvních 15 minut. A bavili mně hlášky Chrise Evanse. Jen nechápu, co to udělali maskeři krásné Jessice Albě, měla nějak moc make-upu a vůbec jí to tedy neslušelo. Když by měl být další díl a měl by být takový jako je tento, tak bych se docela těšil!!(11.8.2007)

Soundtrack John Ottman: 1. Silver Surfer Theme ,2. Galactus Destroys/Opening ,3. Pursuing Doom ,4. Wedding Day Jitters ,5. Chasing the Surfer ,6. Camp Testosterone/Meeting the ,7. A Little Persuasion ,8. Botched Heroics ,9. Someone I Once Knew ,10. The Future/Doom's Deal ,11. Sibling Switch ,12. Outside Help ,13. Springing the Surfer ,14. Doom's Double Cross ,15. Mr. Sherman/Under the Radar ,16. Four in One ,17. Silver Savior/Aftermath ,18. Gunshot Wedding ,19. Noren Radd ,(8.6.2011)

Váhal jsem mezi 2/3 protože toto není vskutku dokonalý film, ale to komiksy většinou ani nebývají a jejich kouzlo tkví někde jinde - v efektech, v uvolněné fantazii, bitkách apod. Zaměřím-li se na snímek z tohoto jednoduššího pohledu, tak všechno toto tu v určité průměrné podobě je. Efekty nejsou nejhorší, ale k dokonalosti mají furt daleko, bitky tu sou, ale jen poskromnu, příběh je fatasktní, ale tak trochu pitomně, protože nějakého génia co během pár dní sestrojí cokoli, neuvěřím ani postavě z filmu T. Burtona atd atd. Prostě průměrný komix, dětem a jiným fantastům by se to mohlo líbit, ostatní ale ať pláčou, protože jako film to má k dokonalosti hódně daleko. Možná i Silver Surfer bydlí blíž.(13.7.2007)

• Xmilden

Dalo by se říct, že po slabém prvním díle se nedá na pokračování nic moc pokazit. Stalo se. Dvojka trpí ukázkově všemi neduhami druhých dílů. Máme zde rozvíjející se linie vztahů. Například plánování svatby je naprosté fiasko. Změny k lepšímu se dostavují až s příchodem Silver Surfera, který v sobě ukrývá poselství stejně jako pohnutý osud. Takže určitě zajímavá postava, kterou stojí za to zkoumat. Cameo Stan Leeho náležitě zábavné. Marvel uvažuje o restartu "Čtyřky", já bych jim to nedoporučoval. Tim Story pokazil opravdu hodně, jenže je otázkou, zda se s tímto materiálem vůbec dají zázraky dělat.(7.2.2013)

• castor

Město New York!! Nevysvětlitelné jevy!! A stále ta stejná, comicsová společnost, bez zrnka charismatu a dialogy, ze kterých naskakuje husí kůže. I pokračování Fantastic Four je jako špatný vtip, líznutý televizním oparem, který se vznáší nad každou druhou scénou. Opět tu máme necitlivou režii neschopného Tima Storyho, kterému v hlavě absolutně chybí vize, jak by měl jeho film vypadat. Vše je uspěchané, neprokreslené, odbyté. Drahý trik ještě nemusí znamenat velkolepý trik. Dvojka je ještě o krapet horší, zejména chybí slibnější akce (jako např. dopravní nehoda na mostě z jedničky). 30%!!(9.7.2007)

• - Po nabytí schopností v prvním filmu (2005) se Benův (Michael Chiklis) hlas stane hlubším. Po výměně schopností v tomto filmu se však Johnyho (Chris Evans) hlas nezmění. (Sydney008)

• - Tržby v USA za první víkend: 58 051 684 dolarů (3959 kin). Náklady na výrobu: 130 milionů dolarů. (CrypzzXD)

• - Galactus, který hodlá posvačit Zemi, vypadá ve filmu jako velký zlý mrak. Na stránkách komiksu je to však mezihvězdný obr v brnění. (Siriuss)