Fantastická čtyřka: Silver Surfer

Fantastická štvorka a Silver Surfer

Akční / Sci-Fi / Thriller / Fantasy

USA / Německo / Velká Británie, 2007, 88 min

• Sobis87

Nebudeme si nic nalhávat, on už první díl Fantastické čtyřky za moc nestál, ale při příchodu Silver Surfera na scénu jsem začal doufat, že aspoň ve dvojce se nějaké té „cheesy“ akční omáčky dočkám a s vypnutým mozkem se budu solidně bavit. Bohužel se tak nestalo, protože Storyho unylá režie pohřbí každý aspoň trochu slibný moment a díky němu se druhá Fantastická čtyřka ani na moment nevyhrabe z bahna průměru. Tenhle film ještě navíc shazuje úplně trapný scénář, který nešetří stupidními hláškami a nebýt komediálního talentu sympaťáka Chrise Evanse, dokoukal bych ten film jen stěží...i tak to ale byla celkem fuška. A ještě ta Jessica Alba jakožto atrakce pro mužskou část publika funguje celkem dobře, to musím uznat. Technicky je film na úrovni, formálně v průměru a z hlediska scénáře v naprostém hnoji.40%(16.4.2010)

• honajz

Reed, Sue, Johnny a Ben opět zachraňují svět, přičemž mezitím Reed a Sue řeší svoji svatbu. Ve druhém dílu (myšleno filmovém, s původním seriálem tohle nic moc společného nemá) se na Zemi dostane podivný posel z vesmíru a fantastická čtyřka musí holt zase do práce. Pár nezajímavých triků, stále horší Jessica Alba, řiďounký děj, některé scény jak z televizních seriálů.(16.3.2012)

Rozpočet $130miliónovTržby USA $131,921,738Tržby Celosvetovo $289,047,763Tržby za predaj DVD v USA $72,313,072 //počet predaných kusov 4,140,735║ Prvá polovica filmu je absolutne otravná a príbeh nehorázne béčkový až to miestami bolí. /videl v kine: 45%/(15.7.2007)

Pokud hledáte film o komiksových hrdinech, u kterého nebudete muset moc přemýšlet, ale který vás pobaví, s pokračováním Fantastické čtyřky určitě vedle nešlápnete. Samozřejmě neoplývá epičností posledních Batmanů, charismatickým hrdinou jako byl Tobeyho Spider-Man, ani velko-akčními scénami Avengers. Ne, Fantastic Four je filmem dá se říci skoro až rodinným (aby ne, když v producentském křesle sedí dvojice Chris Columbus a Mark Radcliffe- mj. první díly Harry Pottera anebo komedie Sám doma), neteče v něm krev, nemluví se v něm hrubě (natož vulgárně) a hlavní hrdinové jsou vyloženě sympaťáci (jejichž vzájemné hašteření je možná největším plusem snímku). Což nakonec taky není zas tak málo, připočtěte navíc charisma Stříbrného Surfaře a máme co do činění s fajn jednohubkou, která sice nenadchne, ale určitě ani neurazí.(16.11.2012)

• Kaka

Dějově otřesné a v podstatě nekoukatelné. Nekoukatelná je i Jessica Alba se svými výstavními modrými čočkami, které mají zřejmě ladit k sexy uniformě. Takže nám zbývají solidní vizuální efekty (za 130 mega), několik cool záběrů na velkoměsto a pár solidních vtípků. Ještě že chemie mezi touhle partou jakž takž funguje. Jinak už by to bylo skoro na odpad. Velmi jednoduché a hloupé.(1.10.2008)

• - Tržby v USA za první víkend: 58 051 684 dolarů (3959 kin). Náklady na výrobu: 130 milionů dolarů. (CrypzzXD)

• - I přes to, že nebyl tento snímek kritiky a fanoušky přijat příliš dobře a nevydělal žádnou závratnou částku, na herce Chrise Evanse v komiksovém prostředí nezanevřeli a o pouhé 4 roky později ztvárnil postavu Steva Rogerse / Kapitána Ameriky ve filmu Captain America: První Avenger (2011). Oproti Johnnymu / Human Torchovi se jedná postavu se zcela opačným charakterem. (Tashi)

• - Jack Kirby, který nakreslil Silver Surfera, byl unavený z neustálého kreslení vesmírných lodí, a tak dál Norrin Raddovi surfařské prkno. (3T)