poster

Fantastická čtyřka: Silver Surfer

 • Česko

  Fantastická 4 a Silver Surfer

 • USA

  Fantastic Four: Rise of the Silver Surfer

 • Německo

  Fantastic Four: Rise of the Silver Surfer

 • Velká Británie

  Fantastic Four: Rise of the Silver Surfer

 • Slovensko

  Fantastická štvorka a Silver Surfer

Akční / Sci-Fi / Thriller / Fantasy

USA / Německo / Velká Británie, 2007, 88 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • ScarPoul
  ***

  Tim Story nie je taký fušer ako by sa mohlo zdať. Je pravda, že mu chýba nejaký ten osobitný rukopis, ale preniesť fantastickú štvorku do filmovej podoby zvládol obstojne. Rovnako aj druhú časť, ktorá podľa zaužívaného vzoru pokračovaní by mala byť väčšia, epickejšia a vtipnejšia. Nie je. Ale kupodivu to vôbec nevadí, lebo čo je veľkým plusom tohto filmu je narábanie z atmosférou a fakt, že hlavným predstaviteľom to vo svojich úlohách svedčí. Keby sme to brali ako o snahu vytvoriť kolosálny komiksový opus, boli by sme sklamaný. Ak to berieme ako obyčajnú zábavku, ktorá sa nesnaží tváriť ako studnica múdrosti, tak sa môžte zabaviť. A o tomto to je. Práve to, že sa to nehrá na emocionálne nedôveryhodný príbeh - ako Daredevil, robí s tohto filmu atraktívnu, pozerateľnú, miestami vtipnú, miestami nudnú a miestami patetickú jednohubku, ktoré je zlepená do takej podoby, že to všetko funguje. Má to tempo, má to spád a prísľub pokračovania, ktoré by som osobne celkom uvítal.(21.8.2011)

 • Eddard
  *

  Slabé a možná ještě slabší než jednička. Ze záplavy komixů posledních let nevyčníva Stříbrný surfař v ničem, naopak postrádá nebo kazí ty elementy, které jsou mnohým jeho žánrovým kolegům vlastní. Humor z devadesáti procent naprosto nefunguje (ev. funguje skoro opačně), psychologie a logika jsou hluboko pod bodem mrazu (což by mi za jiných okolností třeba tolik nevadilo), herecké výkony a charizma představitelů tristní (snad až na dokonalý Fishbornův dabing Silver surfera a opravdu spratkovsky arogantní herectví Chrise Evanse)... Jediné co dokáže zaujmout jsou některé akční a očividně drahé scény (Temže a London Eye), eventuálně hořící, nahá Jessica Alba (pro opačné pohlaví Evans). Produkt bez řádného obsahu a co víc - dost neoriginální a nudný produkt... 20%(7.8.2007)

 • Ramirez85
  ***

  Pokud hledáte film o komiksových hrdinech, u kterého nebudete muset moc přemýšlet, ale který vás pobaví, s pokračováním Fantastické čtyřky určitě vedle nešlápnete. Samozřejmě neoplývá epičností posledních Batmanů, charismatickým hrdinou jako byl Tobeyho Spider-Man, ani velko-akčními scénami Avengers. Ne, Fantastic Four je filmem dá se říci skoro až rodinným (aby ne, když v producentském křesle sedí dvojice Chris Columbus a Mark Radcliffe- mj. první díly Harry Pottera anebo komedie Sám doma), neteče v něm krev, nemluví se v něm hrubě (natož vulgárně) a hlavní hrdinové jsou vyloženě sympaťáci (jejichž vzájemné hašteření je možná největším plusem snímku). Což nakonec taky není zas tak málo, připočtěte navíc charisma Stříbrného Surfaře a máme co do činění s fajn jednohubkou, která sice nenadchne, ale určitě ani neurazí.(16.11.2012)

 • JohnnyD
  ***

  Prekvapivo zábavné. A ešte lepšie ako obstojná jednotka. Jednoznačne profesionálnejšie nakrútené, s lepšími efektami a i niektorí herci sa škrabú z dna do priemeru (Gruffudd). Opäť skvelé hlášky, má to lepšiu akciu i dej. V podstate o nie o veľa horšie ako Raimiho SpiderMani. No dať tomu 80% by bolo nefér kvôli skutočne dobrým Marvelovkám, ktoré nastúpili už o rok. Aj tak príjemná comicsová zábava.(14.8.2011)

 • Bauer
  ****

  No konečně!! O proti nudné jedničce velká změna a naštěstí změna k lepšímu a to ve všech směrech!! Zatímco jednička mně opravdu nudila a akce tam bylo jen minimum, tak dvojka je svižná, o akci není nouze a celých 90 minut jsem se nesmírně bavil. Silver Surfer byl výborný padouch ( i když ke konci už ne ). Efekty, to byla lahůdka, úplně výborné efekty. A akční scény? Vystihnout je jedním slovem a to konkretně exceletntní. Jediné co mi trošku vadilo, že to místami bylo jako komedie, hlavně tedy prvních 15 minut. A bavili mně hlášky Chrise Evanse. Jen nechápu, co to udělali maskeři krásné Jessice Albě, měla nějak moc make-upu a vůbec jí to tedy neslušelo. Když by měl být další díl a měl by být takový jako je tento, tak bych se docela těšil!!(11.8.2007)

 • - Tržby v USA za první víkend: 58 051 684 dolarů (3959 kin). Náklady na výrobu: 130 milionů dolarů. (CrypzzXD)

 • - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu je 6. (Zdroj: ČSFD.cz)

 • - Na začiatku filmu, keď sa koná svadba, je medzi hosťami aj Stan Lee (autor pôvodného komiksu Fantastic Four), ale kedže nie je na zozname, ochranka ho na ňu nepustí. (KazzaK)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace