Fantastická čtyřka: Silver Surfer

Fantastická štvorka a Silver Surfer

Akční / Sci-Fi / Thriller / Fantasy

USA / Německo / Velká Británie, 2007, 88 min

• FlyBoy

I keď s obľubou nosím tričko s týmto titulom (v kreslenom prevedení papierového komixu), tak mi "Silver Surfer" z predchádzajúceho špacírovania sa "fantastických figurín" nijak pokazenú chuť nenapravuje. Zas len ťažko konzumovateľný teen mišmaš s niekoľko svetlými, no pominuteľnými výnimkami (Evans, Alba) v inak režisérskej i scenáristickej bezradnosti.(20.9.2012)

Lepší efekty, jako celek nicméně o něco slabší než příjemná jednička. Co ovšem stojí za vmetení do tváře, je finální "zazdění" Victora Dooma, který se vší pompézností jemu vlastní nakráčí na scénu, aby mohl hlavním hrdinům znepříjemnit život (nejprve nevictorovskou ochotou pomoci, poté starým známým velikášstvím a touhou po moci) a během jediného pitomého okamžiku zmizet. Navíc takovým způsobem, že si toho - v případě chvilkové nepozornosti - možná vůbec nevšimnete a u titulků budete žhavit závity, co že se to s Vicem vlastně stalo.(7.10.2013)

• Xmilden

Dalo by se říct, že po slabém prvním díle se nedá na pokračování nic moc pokazit. Stalo se. Dvojka trpí ukázkově všemi neduhami druhých dílů. Máme zde rozvíjející se linie vztahů. Například plánování svatby je naprosté fiasko. Změny k lepšímu se dostavují až s příchodem Silver Surfera, který v sobě ukrývá poselství stejně jako pohnutý osud. Takže určitě zajímavá postava, kterou stojí za to zkoumat. Cameo Stan Leeho náležitě zábavné. Marvel uvažuje o restartu "Čtyřky", já bych jim to nedoporučoval. Tim Story pokazil opravdu hodně, jenže je otázkou, zda se s tímto materiálem vůbec dají zázraky dělat.(7.2.2013)

• Carol Pifková

Listujem si tu tak v hodnoteniach a vidím 5*?! Jasné veď koľko ľudí toľko chutí ale myslím, že tento film si rozhodne 5* hviezdičiek nezaslúži ak si to porovnám s takým Forrestom Gumpom alebo inými filmami, ktoré sú omnoho lepšie je to absurdné... Jednotka bola hrozná dvojka ešte horšia dúfam len, že nebude trojka lebo to nebudem mať ako ohodnotiť.(20.3.2012)

• Gilmour93

Fantastická sračka: Si vybleju Kufr. Barvičkami hýřící, zastydlá pop-nuda plná krásných mužů (ten jediný nehezký raději schován pod kamenný plášť) a ještě krásnějších žen se rty čelícími v minulosti atakům bodavého hmyzu. Ti všichni dirigováni režisérem, jenž je dokonalým příkladem antonyma nomen omen, což je konkrétně u komiksových adaptací rituální sebevražda. Po prvním díle, jenž mi přinesl utrpení srovnatelné s přiložením rozpálené žehličky na přirození, jsem si na něj tímto pokračováním o Té-tisícovce poletující na žehlicím prkně vychrstl z konvice vařící vodu. Jsem nepoučitelný, ale kdo ví, třeba mě lákalo podívat se do Alba plné retuše..(16.5.2011)

• - Tržby v USA za první víkend: 58 051 684 dolarů (3959 kin). Náklady na výrobu: 130 milionů dolarů. (CrypzzXD)

• - Galactus, který hodlá posvačit Zemi, vypadá ve filmu jako velký zlý mrak. Na stránkách komiksu je to však mezihvězdný obr v brnění. (Siriuss)

• - Na začátku filmu při průletu "meteoritu" je možné si všimnout i pohledu na Pražský hrad z Loretánské ulice. (ledofredo)