Fantastická čtyřka: Silver Surfer

• Německo

Fantastická štvorka a Silver Surfer

Akční / Sci-Fi / Thriller / Fantasy

USA / Německo / Velká Británie, 2007, 88 min

To, že sa nebude trhať partia, mi bolo jasné. Nakoniec, táto štvorica bola celkom dobre zladená a dokopy im to aj celkom išlo. Že ale nevymenili režiséra, tak to čumím. Týmpádom som čakal priemer, jednoducho bezduchú akčnú nádielku, vhodnú na takmer každé popoludnie. Scény prešpikované hláškami a slušné efekty však spravili z filmu o niečo lepší dojem než prvá časť. Postava Silver Surfera to zachraňovala ako žiadna zo štvorice. A tretí diel dopredu zatiaľ nezavrhujem. 65%.(5.4.2008)

O trošičku lepší než první díl, ale bojím se, že pokud Story bude sedět na režisérské židli dál se nepohneme. F4ka má na to být dobrou komiksovou adaptací. Obsazení hlavních hrdinů je poměrně kvalitní (no dobře Jessica Alba není úplně ta pravá) a námět má potenciál. Takhle to jen zachraňuje skvělá dvojka Johnny Strom (Chris Evans je frajer :-) a Věc. Surfař je fajn. Takový sympaťák (aby ne s hlasem Laurence Fishburna) se jen tak nevidí. Tak trochu doufám, že nevyklidil pole úplně, protože v jiné režii a s triky na vyšší úrovni bychom se mohli dočkat mnohem lepšího výsledku.(3.9.2007)

Rozpočet $130miliónovTržby USA $131,921,738Tržby Celosvetovo $289,047,763Tržby za predaj DVD v USA $72,313,072 //počet predaných kusov 4,140,735║ Prvá polovica filmu je absolutne otravná a príbeh nehorázne béčkový až to miestami bolí. /videl v kine: 45%/(15.7.2007)

• Gilmour93

Fantastická sračka: Si vybleju Kufr. Barvičkami hýřící, zastydlá pop-nuda plná krásných mužů (ten jediný nehezký raději schován pod kamenný plášť) a ještě krásnějších žen se rty čelícími v minulosti atakům bodavého hmyzu. Ti všichni dirigováni režisérem, jenž je dokonalým příkladem antonyma nomen omen, což je konkrétně u komiksových adaptací rituální sebevražda. Po prvním díle, jenž mi přinesl utrpení srovnatelné s přiložením rozpálené žehličky na přirození, jsem si na něj tímto pokračováním o Té-tisícovce poletující na žehlicím prkně vychrstl z konvice vařící vodu. Jsem nepoučitelný, ale kdo ví, třeba mě lákalo podívat se do Alba plné retuše..(16.5.2011)

DVD/// Obsazení 8/10 Děj 7/10 Hudba 8/10 Efekty 9/10/// výborný zvuk, technická stránka filmu, akce, vtip, příběh -stále celkem nenáročná podívaná, určitě né tolik vydařená hudba jako zvuk/// Já se přiznám bez mučení, že takovýhle pohádky mám rád. Sice pokuď bych přihlédl ke konkurenci, tak na ni v mnoha ohledech tenhle film nemá. Nadruhou stranu je zase jiný, než ty ostatní a to se mě na něm líbí. Dráždivé pohledy a požďuchování v partě je prima a samotný děj je zajímavý. Silever Surfer je dost výrazná osobnost a pořád ho budu mít raději, než protivníky ve Spider-menovi. Tuhle čtyřku si dám rád i potřetí. Přeci jen, oproti prvnímu dílu je zde mírné zlepšení. Každopádně kdyby ještě více přitvrdili, nebylo by to naškodu, takhle je to jen pěkná naivní pohádka./// Celkem 77%///(13.11.2007)

• - Druhý celovečerní film, kde si Stan Lee zahraje sám sebe, prvním filmem byl Flákači (1995). Sám sebe ztvárnil i v televizních seriálech Muppet Babies (od r. 1984) a Šťastlivec od Stana Lee (od r. 2016). [Zdroj: Wikipedia.cz] (Tashi)

• - Na začiatku filmu, keď sa koná svadba, je medzi hosťami aj Stan Lee (autor pôvodného komiksu Fantastic Four), ale kedže nie je na zozname, ochranka ho na ňu nepustí. (KazzaK)

• - Galactus, který hodlá posvačit Zemi, vypadá ve filmu jako velký zlý mrak. Na stránkách komiksu je to však mezihvězdný obr v brnění. (Siriuss)