poster

Poslední mejdan

Drama

Československo, 1984, 70 min

Komentáře uživatelů k filmu (6)

 • sator
  *

  au...Terezka cudná, takže žádná kompenzace snímku nemastného, neslaného...(20.12.2015)

 • Dlubal David
  ****

  Ano. Je pravda, že tento film není extra zvlášť originální, ale já u něj prostě hodnotím to, že se mi opravdu líbil a ústřední postava - Kristýna, je tak až téměř dětinsky naivní a maličko hloupoučká, ale zato uvěřitelná. (■) Poté, co jsem zkouknul ZÁBRANSKého Dům pro dva (1987), jsem si řekl, že musím mrknout na všechny filmy od tohoto tvůrce. Začal jsem, stejně jako to dělám i v ostatních případech, kdy mě nějaký autor zaujme, od nejstarších děl. Ptáte se, zda u tohoto filmu lze vycítit, že se jedná o první režisérův celovečerní počin? Odpověď je ano. Ale nelze mu odepřít jakýsi záchvěv autorova nitra a prvotní pokus režiséra a scénáristy v jedné osobě o reálné vykreslení dospívající slečny sestry žákyňky, která ještě není připravena vkročit oběma nohama do života dospělých... (■) Tereza POKORNÁ-HERZOVÁ zde se svým medovým hláskem nutně musí uhranout každého lolitkáře, stejně jako jejího profesora VONDRÁČKA. Mladý Pepík, který moc stojí o Kristýnčinu přízeň, je takový hodný a slušný trumbera, který si vydělává ve výkupním okénku na vratné láhve. Kristýna však ve své mladické nerozvážnosti dává přednost staršímu pochybnému floutkovi. Richardovi. Tomu jde jen o jedno. Světlana NÁLEPKOVÁ alias Alena zde vystupuje jako jakoby Kristýnčina kamarádka, ale víc než to je spíše zahleděna směrem pouze k vlastnímu prospěchu. (■) Název Poslední mejdan je k tomuto filmu absolutně sednoucí a přibližně od poloviny filmu i veskrze pravdivý. Při sledování tohoto filmu jsem si nemohl nevzpomenout na první film, kde jsem Terezu POKORNOU zaregistroval, a sice Lásky mezi kapkami deště (1979). Mezi těmito dvěma filmy jsem v jisté chvíli viděl určitou paralelu. (■) Tento film nemusí sednout každému, ale já jsem se rozhodně nenudil. Na plných pět hvězdiček to rozhodně není, to bych byl sám proti sobě; film má mnoho nedostatků, ale ty jsem mu odpustil. Možná v tomto případě trochu nadhodnocuju, ale nemohu si pomoci, prostě to tak cítím. (■) Co mě neskutečně iritovalo, (ale to nejen u tohoto filmu) tak to byly ty hrozné dabingy. (■) Mám takový neochvějný pocit, že dnešnímu divákovi tento film už mnoho nenabídne, ale těm, co tuto dobu šedých osmdesátých let zažili, tak alespoň mírně rozčísne háro... (■■■) (R) [90/100]. ▪ (K) [80/100]. ▪ (V) [75/100]. ▪ (♫) [70/100]. ▪ (H) Tereza POKORNÁ-HERZOVÁ [88/100]. Roman SKAMENE [84/100]. Michal NESVADBA [80/100]. Světlana NÁLEPKOVÁ [73/100]. Jan VLASÁK [70/100]. Zdeněk PODHŮRSKÝ [63/100]. (■) (E) Tísňové volání (1985)Svědomí Denisy Klánové (2009)Lásky mezi kapkami deště (1979)Bony a klid (1987)Sestřičky (1983)Vekslák aneb Staré zlaté časy (1994)Radost až do rána (1978)Vratné lahve (2006). (■■■) (Č) 1 (■) (1) {Úterý, 6-X-2015; 17:18; Doma; PC.}; 720 x 544p; ))(( (v původním znění). [88/100]. (■■■) (csfd) MickeyStuma. (■■■) (C) [88/100].(18.10.2015)

 • patrikus
  *

  Velmi nudný a nezajímavý absolventský film. Ano, je z něj zřejmé, že mladý Zábranský už ve škole projevoval výrazný talent, ovšem tohle je fakt film k ničemu. Terezka Herzová byla sice krásná, ale neměla moc o čem hrát. Příliš dlouhý úvod, všední konflikt, všední zvrat. A ještě Jana Vlasáka mluví Petr Oliva, no to je děs. Postsynchrony strašné, hudba jak z třetí cenové. Kamera to nezachránila. 69 minut nudy. ( podle titulků je film z roku 1982 )(14.12.2013)

 • raduna01
  *

  Škoda, že si ve filmu nezahrál taky upír Krejčí. Aspoň by jsme věděli jak vzniklo Mimtrio. Trapné.(21.2.2011)

 • Pitryx
  *

  Je to děsně neučesané. Plusové body pro Terezu Pokornou, každý ví zač. Skutečně bylo nutné na těch pár vět pana Suchařípu předabovat? Absolventský neabsolventský, ten konec byl strašně blbě useklý.(30.9.2016)

 • MickeyStuma
  ****

  Psychologická sonda do života dospívající dívky, která hledá své místo v životě. Je zásadová, hrdá a drží se svých názorů a postojů. Tereza Pokorná-Herzová skutečně zvládla tuto roli na výbornou. Autenticita příběhu i celkového vyznění snímku zcela odpovídá realitě počátku 80. let. Normalizační atmosféra oné doby je hodně znát. Příběh se přísně drží hlavní postavy a jedinkrát nevybočí z hlavního děje. Nezvykle krátká stopáž danému tématu zcela postačuje. Skoro bych řekl, že snímek sloužil jako projekce při besedách na dané téma na schůzích SSM. Zajímavostí je, že si už v tomto snímku střihl Roman Skamene postavu veksláka. Že by tato role byla impulsem pro pozdější snímek 'Bony a klid'? Podivné však je, že téměř třetina herců je předabována jiným hlasem. Zajímalo by mě, proč tak tvůrci učinili. Myslím, že to na kvalitě nijak nepřidalo. Jedná se o poklidný snímek, který s podobných počinů nijak nevybočuje. Byť doba pokročila, myslím, že má stále dospívajícím dívkám co říct. A tak je velká škoda, že je již dnes poněkud pozapomenut.(19.3.2014)