Reklama

Reklama

Útěk do bezpečí

  • Francie À nous deux (více)
Trailer

Obsahy(1)

Simon Lacassaigne, syn proslulého gangstera, se rozhodne jít v otcových šlépějích. Jenže střet se zákonem mu nevyjde a skončí za mřížemi. Z vězení se mu však podaří utéct a díky úsilí strýce se dostane do bezpečí jedné malé vesničky. O nový domov se musí dělit i s Francoise, stíhanou za vydírání.. (oficiální text distributora)

Videa (1)

Trailer

Recenze (14)

sportovec 

všechny recenze uživatele

Pozoruhodný kriminální film, jehož nepravděpodobný děj mu propůjčuje obtížně zpochybnitelnou reálnost a přesvědčivost. Standardně vynikající herci, jimž dominuje zenit krásy a půvabu Catherine Deveneuové i výrazná, osobitá Lelouchova režie, doslova vtahují do strhujícího děje filmu, který současně viditelně přesahuje hranice svého deklarovaného žánru. ()

Willy Kufalt 

všechny recenze uživatele

Většina Lelouchových filmů se pro mě od začátku do konce odehrává ve znamení velkých zážitků z originálního filmového vyprávění. Nejinak to bylo u Útěku do bezpečí, byť zrovna tento snímek bych označil jako jeden ze slabších kousků tohoto režiséra. Jednak Lelouch natočil filmy s určitě zajímavějšími tématy, než je tahle malá novodobá variace na motivy z příběhu slavné dvojice Bonnie & Clyde a asi dvakrát jsem měl pocit, jakoby film na chvíli ztratil dech stejně jako to specifické "lelouchovské" kouzlo, které jindy i zde z vícera stylizovaných scén (např. hudební večírek na úvod) přímo vyžaruje. Možná to bude i poměrně častým střídáním prostředí a atmosféry, nicméně po každém chvilkovém rozptýlení mě dění dokázalo spolehlivě znovu a naplno pohltit. V první polovině Lelouch postupně spojil několik rozvíjených dějových linek, v té druhé zase pokračoval velmi napínavou cestou s celou řadou překvapivých zvratů. Claude Lelouch tyhle příběhy umí podat natolik civilním a originálním způsobem, navíc s přesahem nad běžný rámec vybraného žánru (tentokrát kriminálky či gangsterky) a s takovou vzájemnou propracovaností postav a zápletek, že snad nikdy ve výsledku nepůsobí překombinovaně. Naopak s přibývajícími minuty pokaždé vytváří nádherně kompletní a nápaditý celek, plný zajímavých paralel, např. zde schovávání pronásledovaného člověka za války (=hrdinství) a po letech znovu v míru (=protizákonná činost). V tomto filmu mě Lelouch taky překvapil netradičním zařazením snových pasáží, z nichž půlnoční cesta vlakem s Catherine Deneuve má v sobě přímo magickou atmosféru. Dokonce ani gangsterský příběh nepostrádá jemný humor, objevující se zde zejména k závěru. „Teďka budeme stopovat poctivě, ano?“ 80% ()

Reklama

radektejkal 

všechny recenze uživatele

Překrásný písňový vstup (spolu s titulky) - a potom? Potom už nic moc. Když se dá na gangsterku i Lelouch, potom se očekává, že do toho dá něco nového, pro něj specifického. Něco zvláštního tu ovšem je, ale filmu to zrovna neprospívá - snad až na test důvěry vložením ruky na ruku. À nous deux - tak na nás! ()

borsalino 

všechny recenze uživatele

Typycky Lelouchovský výpravný styl, který mi sedí. Tento film je dost nevšední, lehounce naivní a trochu v duchu pořekadla "S poctovostí nejdál dojdeš". Náhoda svede uprchlého trestance z kriminálu a prostitutku na jednu cestu, aby se pokusili odstřihnout od svého dřívějšího života a začít jinde úplně od nuly. V té souvislosti mě napadá, zda je to vůbec možné a sní kriminálníci o takové šanci? Kdo ví... ()

Snorlax 

všechny recenze uživatele

Každému se to stává a i u Lelouche to muselo přijít a vybral si slabou chvilku. Tenhle film vůbec nemá charisma, přitom má příběh i napětí. Dokonce i osvědčený Lelouchův spolupracovník Lai se tentokrát moc nevytáhl. Lelouch zachoval svůj standard více dějových linií, které se během doby protnou, ale z Dutronca dostal mnohem lepší výkon ve filmu Dobrák a zlí lidé. A motiv prchajícího vězně byl neporovnatelně lépe zpracován v jeho filmu Celý jeden život. A co říci k Deneuve? Ženská hezká to byla, ale že by si zrovna vybírala nezapomenutelné role, to tedy ne. ()

Zajímavosti (1)

  • Ve filmu hraje sedmiletá dcera Catherine Deneuve (Françoise) Chiara Mastroianni, která není uvedena ani v titulcích. (Terva)

Reklama

Reklama