Nazdravíčko (studentský film)

(festivalový název)

Krátkometrážní / Loutkový

Slovensko, 2005, 20 min

Peter Kelíšek

Keď som to išiel pozerať bol som dosť skeptický, ale prekvapilo ma to a bolo to dosť pohode. A aj kúsok pravdy na tom bol, aj keď to dosť propagovalo alkohol.(22.7.2007)

dančiak je skvelý, hudba je skvelá, animácia je skvelá, príbeh je jednoduchý, no milý a vtipný, je to kvalitný kus animovaného filmu, poctivá robota a pre mňa osobne prvá lastovička smerujúca k nádeji, že na slovensku môže vzniknúť (po veľmi dlhom čase - prakticky od kubala) celovečerný animovaný film.(20.3.2012)

Tak to je super animak. Bol som na to v kine, ale dávali to ako predohru alebo niečo také. Super film.(16.5.2009)

"Zlo bolo opäť raz spravodlivo potrestané. A dobro ... v liehu naložené". Dančiakov dabing dvíha kvalitu tohto počinu minimálne o jednu hviezdičku nahor.(28.8.2011)

som rád, že to neskončilo ako antialkoholická agitka, a že dobro opäť zvíťazilo :))(2.1.2011)