Bob a Bobek grandšou

• Československo Bob a Bobek Grand šou (festivalový název)
Animovaný / Krátkometrážní
Československo, 1980, 10 min

Samostatný silvestrovský díl pro dospělé, z něho je i slavná Vodňanského písnička Jak ti dupou králíci. (sator)

špaček421

Nerozumím tomu, proč se tyhle věci vůbec dělaly, ale pokud si to dobře pamatuju, tak tady to až na nahou ženskou v šatně bylo téměř jako normální díl večerníčku. ()

Zodd

Můj nejoblíbenější večerníček tehdy dostal nejslabší silvestrovský speciál. Typická epizoda seriálu jen s trochou nahoty, vtipným úvodem a závěrem nesahá rumcajsovskýmu, natož výbornýmu maxipsímu silvestrovskýmu speciálu ani po kotníky. ()

Tom_Lachtan

Aneb kterak se speciály animovaností dělali v Československu dvacet let před tím, než přišla móda svátečních odboček Disney/Pixar/DreamWorks filmů, jenom škoda, že je to opravdu jen jako obyčejný díl ze seriálu, jen s tím rozdílem, že poněkud horší a s poněkud zbytečnou a ne zrovna skvělou písničkou nakonec. Ani kankánové králice to nespasí. ()

• Bob a Bobek se stali oficiálními maskoty na MS v ledním hokeji pro rok 2015 konaném u nás v České republice. Jedná se o raritní záležitost, jelikož až doposud byl pokaždé maskotem pouze jeden tvor. Bob a Bobek tak mají v této záležitosti prvenství. Prvenství mají ale i v tom, že se jedná o první postavičky, které mají původ u televize a nebyly tak vytvořeny pouze pro MS v ledním hokeji. (Zdroj: sport.cz) (P. J. D.)
  • V tomto speciálu zazní poprvé hudební motiv známý především z Maxipsa Fíka (od r. 1976). Je to v čase 6:29, kdy Bob a Bobek utíkají. (mnaucz)
  • Poslední verš známé Skoumalovy písně "Jak mi dupou králíci", která prvně zazněla v Bob a Bobek Grand šou, zněl "Kupředu levá a zpátky ani krok". Ten před rokem 1989 ale nemohl zaznít, a tak byl nahrazen sloganem "Jen pro ten dnešní den stojí za to žít". (sator)