Zvrhlý skřet

• Dánsko Dværgen (více)
Krimi / Horor / Pornografický
Dánsko, 1973, 92 min

POMO

Cute pervert guilty pleasure. Vytknout se tomu dají vlastně jenom přehrávající herci a pitomoučké dialogy. Béčkovým rázem si to spíše podepisuje hrdý post eurotrash veledíla. Nejde zde o krev ani gore, nevraždí se tady. “Hříšný trpajslík” není zlý. Je pouze úchylný. Jde mu o nahotu, sex a perverzi. Uncut verze obsahuje pár minut regulérních porno záběrů s velmi odlišným obrazovým zbarvením, které v něm na jednu stranu působí jako pěst na oko, ale zároveň mu dodávají jedinečné kouzlo bezskrupulózního exploitation dobytčince, spestřeného poetikou dětské nevinnosti v podobě mechanických hraček. Neodolatelné. ()

Paldini

Jeden z nejhnusnějších filmů, který jsem kdy viděl. Ze začátku jsem si říkal, co že je to za trapáckou komedii, když zdegenerovaný trpaslík láká na hračku školačku, kterou hraje evidentně asi 30-letá herečka, k sobě domů, aby jí ukázal sbírku těch nejúchvatnějších hraček. Poté, co je školačka trpaslíkem omráčena, naběhnou dosti originálně zpracované titulky a sranda končí. Nastává jen špína v domě, kde si trpaslík se svou matkou, která má slabost pro bizarní muzikálová čísla, zřídil místnost plnou ulovených dívek, které jsou nemilosrdně znásilňovány, ponižovány a mučeny různými špinavými individui, které do domu přicházejí ukájet své sadistické choutky. Do domu se přistěhují noví nájemníci, mladý páreček, a zejména slečně nedá zvědavost spát a chce zjistit tajemství půdní místnosti, kde tak často chodí trpaslík a jeho zvrhlá máti. No, scény na půdě jsou neskutečně nervydrásající a právem se tento film honosí přízviskem horor. Přes všechny výtky dávám vysoké hodnocení vzhledem k pocitům zhnusení, které ve mně film vyvolal. ()

Flipnic

Jednoznačně konkurence dvou kultovních 70.kových "humusáren" Blood Sucking Freaks (1976) a Pink Flamingos (1972). Z počátku se to jeví jako spíš taková "taškařice" ve stylu Flamingos, ale časem docela přituhuje a bizardní, humorné, humorně trapné a wtf scény jsou nahrazovány scénamy skutečně silně odpornými, ze kterých jde chvílemi i husí kůže, a celé je to prostě notně "sick and sleazy"... Jako celek je to docela silná ujetost, pro běžného diváka naprosto nestravitelný odpad a filmová stoka. No jo, jenže jsou i diváci, kteří třeba hodnotí odvahu tvůrců něco takového natočit a s klidným svědomím předložit divákům. Hodnocení dávám zejména za odvahu, protože i když se to do poloviny nezdá, finále je fakt už docela silný kafe. Explicitní obsah všeho možného dělá z Dwarfa naprosto skažený film. Velká míra nahoty, sexu, UNCUT verze obsahuje XXX-P záběry a zejména pak "trpaslíka v akci", což je extrémně zvrhlá scéna. Zneužívání dívek, věznění, znásilňování, heroin, alkohol, fetiš v podobě zvířátek a všelijakých hraček, násilí, brutalita, hnus ... Už jsem viděl hodně, ale tohle mě docela slušně překvapilo, na rok vzniku fakt prda mezi oči... (Vynuťte si UNCUT verzi!!!). ()

Goldbeater

Aneb když očekáváte čistokrevné severské prasácké exploitation a dostanete z půlky procedurální drama o chození do schodů, zvedání zarážek u dveří a sundavání ponožek (a velmi řídký děj je rázem natažen na 95 minut). Během sledování filmu mi bylo bytostně líto Torbena Bille - těch schodů, co musel během natáčení vyšlapat o berličce bylo opravdu mnoho. Ale abych jen nehanil, při nejedné mučivě dlouhé erotické scéně jsem si z nějakého důvodu vzpomněl na „úžasné“ chvilky strávené u The Incredible Torture Show a rozhodně si neodpustím ocenit opravdu nezapomenutelné úvodní titulky s velmi šílenou znělkou (jakože opravdu bizár). Ještě teď to cinkání hraček slyším v hlavě! ()

Enšpígl

Docela bych uvítal, kdyby tvůrci disponovali větším budgetem na vybavení interiéru ve kterém se tato strhující artovka odehrávala. Uvítal bych například eskalátory nebo normální dveře na zámek, na druhou stranu oceňuji, že producent v titulcích poděkoval svému dítěti, že zapůjčilo do filmu svoje sáňky , protože bez toho bychom se v ději zřejmě zasekli v neřešitelný situaci a film by musel být předčasně ukončen. S ohledem na počet děr pro šmírování hostů, který si trpaslík navrtal jsem se docela bál i o statiku domu, čímž se by The Sinful Dwarf zařadil mezi největší katastrofický filmy všech dob, takhle zůstává The Sinful Dwarf zařadil "pouze" mezi největší katastrofální filmy všech dob i když třeba pozorovat jak ženská při souloži kope nohama takovým způsobem, že bych zřejmě skončil u ortopeda má taky něco do sebe. S hodnocením ještě počkám na Dudka, to bude asi klíčový faktor pro moje hodnocení. ()