Zvrhlý skřet

(neoficiální název)

POMO

Cute pervert guilty pleasure. Vytknout se tomu dají vlastně jenom přehrávající herci a pitomoučké dialogy. Béčkovým rázem si to spíše podepisuje hrdý post eurotrash veledíla. Nejde zde o krev ani gore, nevraždí se tady. “Hříšný trpajslík” není zlý. Je pouze úchylný. Jde mu o nahotu, sex a perverzi. Uncut verze obsahuje pár minut regulérních porno záběrů s velmi odlišným obrazovým zbarvením, které v něm na jednu stranu působí jako pěst na oko, ale zároveň mu dodávají jedinečné kouzlo bezskrupulózního exploitation dobytčince, spestřeného poetikou dětské nevinnosti v podobě mechanických hraček. Neodolatelné. ()

Enšpígl

Docela bych uvítal, kdyby tvůrci disponovali větším budgetem na vybavení interiéru ve kterém se tato strhující artovka odehrávala. Uvítal bych například eskalátory nebo normální dveře na zámek, na druhou stranu oceňuji, že producent v titulcích poděkoval svému dítěti, že zapůjčilo do filmu svoje sáňky , protože bez toho bychom se v ději zřejmě zasekli v neřešitelný situaci a film by musel být předčasně ukončen. S ohledem na počet děr pro šmírování hostů, který si trpaslík navrtal jsem se docela bál i o statiku domu, čímž se by The Sinful Dwarf zařadil mezi největší katastrofický filmy všech dob, takhle zůstává The Sinful Dwarf zařadil "pouze" mezi největší katastrofální filmy všech dob i když třeba pozorovat jak ženská při souloži kope nohama takovým způsobem, že bych zřejmě skončil u ortopeda má taky něco do sebe. S hodnocením ještě počkám na Dudka, to bude asi klíčový faktor pro moje hodnocení. ()

Flipnic

Jednoznačně konkurence dvou kultovních 70.kových "humusáren" Blood Sucking Freaks (1976) a Pink Flamingos (1972). Z počátku se to jeví jako spíš taková "taškařice" ve stylu Flamingos, ale časem docela přituhuje a bizardní, humorné, humorně trapné a wtf scény jsou nahrazovány scénamy skutečně silně odpornými, ze kterých jde chvílemi i husí kůže, a celé je to prostě notně "sick and sleazy"... Jako celek je to docela silná ujetost, pro běžného diváka naprosto nestravitelný odpad a filmová stoka. No jo, jenže jsou i diváci, kteří třeba hodnotí odvahu tvůrců něco takového natočit a s klidným svědomím předložit divákům. Hodnocení dávám zejména za odvahu, protože i když se to do poloviny nezdá, finále je fakt už docela silný kafe. Explicitní obsah všeho možného dělá z Dwarfa naprosto skažený film. Velká míra nahoty, sexu, UNCUT verze obsahuje XXX-P záběry a zejména pak "trpaslíka v akci", což je extrémně zvrhlá scéna. Zneužívání dívek, věznění, znásilňování, heroin, alkohol, fetiš v podobě zvířátek a všelijakých hraček, násilí, brutalita, hnus ... Už jsem viděl hodně, ale tohle mě docela slušně překvapilo, na rok vzniku fakt prda mezi oči... (Vynuťte si UNCUT verzi!!!). ()

Paldini

Jeden z nejhnusnějších filmů, který jsem kdy viděl. Ze začátku jsem si říkal, co že je to za trapáckou komedii, když zdegenerovaný trpaslík láká na hračku školačku, kterou hraje evidentně asi 30-letá herečka, k sobě domů, aby jí ukázal sbírku těch nejúchvatnějších hraček. Poté, co je školačka trpaslíkem omráčena, naběhnou dosti originálně zpracované titulky a sranda končí. Nastává jen špína v domě, kde si trpaslík se svou matkou, která má slabost pro bizarní muzikálová čísla, zřídil místnost plnou ulovených dívek, které jsou nemilosrdně znásilňovány, ponižovány a mučeny různými špinavými individui, které do domu přicházejí ukájet své sadistické choutky. Do domu se přistěhují noví nájemníci, mladý páreček, a zejména slečně nedá zvědavost spát a chce zjistit tajemství půdní místnosti, kde tak často chodí trpaslík a jeho zvrhlá máti. No, scény na půdě jsou neskutečně nervydrásající a právem se tento film honosí přízviskem horor. Přes všechny výtky dávám vysoké hodnocení vzhledem k pocitům zhnusení, které ve mně film vyvolal. ()

Goldbeater

Aneb když očekáváte čistokrevné severské prasácké exploitation a dostanete z půlky procedurální drama o chození do schodů, zvedání zarážek u dveří a sundavání ponožek (a velmi řídký děj je rázem natažen na 95 minut). Během sledování filmu mi bylo bytostně líto Torbena Bille - těch schodů, co musel během natáčení vyšlapat o berličce bylo opravdu mnoho. Ale abych jen nehanil, při nejedné mučivě dlouhé erotické scéně jsem si z nějakého důvodu vzpomněl na „úžasné“ chvilky strávené u The Incredible Torture Show a rozhodně si neodpustím ocenit opravdu nezapomenutelné úvodní titulky s velmi šílenou znělkou (jakože opravdu bizár). Ještě teď to cinkání hraček slyším v hlavě! ()

pornogrind

Jak psal Flipnic ve svým komentáři je to opravdu  "sick and sleazy". I tak se ale přiznám, že jsem čekal ještě větší úchylárnu. Viděna UNCUT verze. PS: Komentáře uživatele Enšpígl mně fakt pobavil :))) ()

anderson

Keď vám niekto dej tohto filmu vyrozpráva budete šokovaní a zhnusení. Keď si tento film pozriete, budete maximálne znudení. Dve plesknutia bičom za krásne devy z trpaslíkovho brlohu. (17.4.2009) ()

Karamanlis

Svojrázny sedemdesiatkový exploitation o zvrhlom liliputánovi Olafovi a jeho duševne narušenej matke, ktorí za pomoci hrubej sily a drôg prevádzkujú v podkroví svojho chátrajúceho domu tajný bordel, využívajúci v ňom ako nedobrovoľné sexuálne otrokyne dievčatá, unášané Olafom pod rôznymi naivnými zámienkami väčšinou priamo z ulice. Vyskytuje sa tu všetko možné - v hojnej miere nahota, soft porno, znásilňovanie, fyzické týranie, sadizmus, násilné podávanie heroínu, voyerstvo v podaní úchylného trpaslíka a na dobu svojho vzniku je Dværgen dosť hustý grindhouse, u ktorého vzhľadom k jeho schopnosti šokovať diváka a miere nechutnosti, ktorú ponúka ani nevadí, že 90% deja sa odohráva v interiéri starého baráku alebo v priľahlom obchode. ()

kaylin

Snímek „Dværgen“ působí mírně surrealistickým dojmem, ale přitom zde je základní dějová linka. Působí jako lehká erotika, ale pak je zde najednou ukázána krutost, stejně jako je více zaměřeno na pár hardcore záběrů. Skutečně pár, ale stačí to. Tohle není film pro každého, ale pokud už se na něj podíváte, tak ve vás rozhodně nějaký ten dojem zanechá. „Dværgen“ je o lidské krutosti a ta je explicitně podána. ()

gumli

Na svoju dobu dosť odvážny, perverzný a špinavý film.Odpudzujúci sadistisky trpaslík je úchyl a jeho matka panovačná alkoholička.Celý film je vlastne len sexuálne zneuživanie žien,medzitým ukážu toho hnusného slizkého tajtrlíka ako sleduje čo s nimi muži robia,sem tam jeho matku ako sa ožiera a potom škrieka,lebo si myslí že je kabaretná speváčka a tajtrlík jej pritom hraje na klavíri.Ženy sú stále úplne nahé v ošarpanej miestnosti na poschodí a sú stále pod drogami.Muži prichádzajú,zaplatia,užijú si podľa svojich predstáv a odídu.A tajtrlík si príde na svoje tiež.Mal som také nutkanie,že ak by som mohol,tak by som toho slizkého dementného tajtrlíka skopol dole schodmi.Na filme ale nie je nič vtipné,na čom by sa dalo zabaviť.Temná filmová špinavosť nevhodná pre bežného diváka.Ak je ešte viac takýchto filmov,bude treba zaviesť pojem dwarfsploitation,ako žáner. ()

Blazena

Něco na způsob Pretty Woman: akorát bez šlapky, co neumí řádně dloubat hlemýždě, a milionáře, který nemusí hledat slovník, aby zjistil, co znamená výraz machistický. Toto dílo je mnohem méně zrůdné a vůči divákovi výrazně otevřenější. Hlavní postava, trpaslík, není vzdálený příbuzný rusého škvrněte, jež se sekerou láme rekordy ve sprintu na Středozemi, nýbrž je nositelem tradice, kterou například ztělesňuje voyeurský Oskar Güntera Grasse, jenž staví diváka do role návštěvníka peep-show, kde se za kulatou špehýrkou promenáduje skřet, hrbatý šašek […] – vypravěčská perspektiva vychází z nízkosti samotného „dětského“ vypravěče. Leč naše děťátko třímá injekční stříkačku plnou heroinu, kterou stimuluje padlé ženy, aby byly ve správném rozpoložení, než přijdou zákazníci s jinými stříkačkami. Celému podniku vévodí bývalá kabaretní kurva, nyní kurva s kabaretními sklony, pokud si přiloží do nálady flaškou Beefeatera. Film rozhodně není pro zkušenějšího diváka tak „šokující”, a už vůbec ne „nudný”, jak se můžete dočíst od těch prasat, co se k této perle, jež porodila liberální | libertinská 70. léta v Dánsku, dostaly. Naopak. Překvapuje elegantně řešenými ruchy a hudbou, asociativní montáží i vkusnou prací kamery; vedle příjemné nadsázky nabízí bizarní (plyšově vykřičenou) stylizaci. Výsledkem je útulná, podmanivá a romantická atmosféra. Latinské slovo pro dílo – opus – je odvozeno od optacio (žádost) a hříšník vždy žádá rozkoše a poskvrňuje se jimi (VITA CAROLI QUARTI). ()

duddek odpad!

Ten film je vyčerpávající. Po zhlédnutí máte pocit, jako by trval tři hodiny... Jednotlivé scény jsou totiž neúměrně dlouhé a opakují se pořád dokola (zneklidněná manželka, zneklidňující trpaslík, zdrogované nahé zajatkyně, užívající si klienti, sem tam proloženo muzikálním výstupem majitelky "hotelu"). Klidně by to šlo sestříhat do dvaceti minut, aniž by divákovi uniklo něco zásadního. Navíc scénář a rozuzlení celého příběhu dost hapruje. Jediná možnost, jak se při sledování snímku trochu pobavit, je koukat na něj s partou lidí. P. S. Olaf každopádně trénoval do schodů ještě intenzivněji než Rocky... možná kdyby se dal na box, byla by to konečně zajímavá zápletka. ()

Norzog

1* za mimiku trpaslíka. Víc jsem si z rychlého proběhnutí filmem nedokázal odnést - víc si vlastně odnést, asi ani nešlo. ()