Family Guy Presents: Stewie Griffin - The Untold Story (video kompilace)

Animovaný / Komedie / Dobrodružný

USA, 2005, 88 min

Celovečerní film Family guy? To mi nepřijde jako příliš dobrý nápad, Family Guy sice vládne skvělým (ale za to opravdu skvělým) smyslem pro humor, avšak neobsahuje dostatečný příběhový potenciál, aby se z něj dal utvořit plnohodnotný film. Jakoby to nestačilo, přišlo mi, že i zdejší vtípky nebyly tak dobré jako běžně v seriálu, jediný, který mě opravdu rozesmál byl, jak Lois řekla: "Like the time he spent Meg's college money on that medieval catapult" a následně se ukázal katapultovaný, letící Peter nad střechami domů :) Celkově, třebaže Untold Story mě spíše zklamalo, byl to pořád Family Guy a vcelku nadprůměrná komedie... 7/10(23.12.2007)

Za prvé se musím podepsat pod první větu B!shopova komentáře – poukazovat na slabší úroveň oproti seriálu, když jde o tři díly s trochou omáčky okolo je opravdu trochu mimo. Takže tenhle celovečerák = seriál. Jediným problémem je menší prostor pro Petera a téměř žádný pro některé z dalších postavy (Quagmire a spol.). Jinak dostane přesně to co v seriálu, takže dát seriálu pět hvězdiček znamená dát stejný počet filmu.(16.12.2010)

No ja teda nevim, vetsina tu zvani, ze to neni tak paradni jako serial, jenze tohle jsou pouze slepeny tri dily (28, 29 a 30) ctvrty serie, samozrejme s pridanejma scenama, aby to drzelo po hromade. A nutno rict, ze pribeh po hromade drzi docela solidne a celej je hlavne zamerenej na Stewieho. Jinak nema cenu tu moc okecavat, proc 5*, staci se podivat na podrobnejsi komentar primo u serialu, jelikoz tady plati to samy. Proste dokonala zabava s dokonalejma forama.(22.6.2008)

nenudil jsem se, to ne, ale na druhou stranu momentů, kdy jsem se upřímně zasmál, bylo pomálu.. to, na čem seriál úspěšně staví dvacetiminutové epizody (spousty geniálních gagů a popkulturních odkazů vs. útržkovitost a téměř nulová dějovost) prostě v délce devadesáti minut nemůže zdaleka tak dobře fungovat..(22.1.2012)

Nemůžu si pomoct, zatímco seriál je opravdu výborný a občas mě dokáže tak rozesmát, že tomu sám nevěřím, film je o hodně slabší. Je znát, že jsou to tři díly zkombinované do sebe, neříkám, že snímek pospolu nedrží, vcelku ano, ale myslím, že odděleně by to fungovalo lépe. Každopádně se tu najdou také parádní gagy :-)(18.2.2009)

• - Vo filme, ktorý trvá 88 minút, sa nachádza celkom 46 flashbackov, čo znamená v priemere jednu spomienku každých 1,91 minút. (SarumanKo)

• - Tento celovečerný špeciál, pôvodne vydaný na DVD v septembri 2005, bol mierne prerobený a rozdelený do troch štandardných epizód seriálu Griffinovci (od r. 1999), ktoré odvysielala stanica FOX v máji 2006 ako posledné tri epizódy štvrtej série. (SarumanKo)