Family Guy Presents: Stewie Griffin - The Untold Story (video kompilace)

Animovaný / Komedie / Dobrodružný

USA, 2005, 88 min

Možná by se mi to líbilo o trochu víc, kybych ten film viděla po skončení 4. série, jak bylo zamýšleno. Takhle jsem bohužel strávila hodinu a půl koukáním na "starého" Family Guye, který není nijak extra vtipný, animace pokulhává a plno scén jsem si pamatovala z posledních 3 epizod 4. řady. Né, že by to nebylo vtipné vůbec, ale seriálu se to vyrovnat nemůže. 3*(24.8.2017)

Tak som trochu na rozpakoch. Za prvé vôbec niesom nejaký extra fanúšik seriálu. Videl som pár častí no nič svetoborného to so mnou nespravilo. Prdenie, zvracanie a podobný plytký pseudohumor, ktorý neznášam u hraných filmov tu hrá dosť výraznú rolu. Je však zaujímavé, že oproti tomuto hnusu sa vo filme objavilo aj niekoľko veľmi vydarených fórov. Tak ako to býva u väčšiny úspešných seriálov, celovečený snímok na seba nenechal dlho čakať. A tu narážame na obrovský nedostatok, a to že neexistuje žiadny dej. Nemôžem si pomôcť, ale okrem úvodného news a následného kobercového šteku sa scenár zlepil akoby z niekoľkých častí seriálu. Tak sa možno aj vtipné scény dostávajú do sfér trapasov. Na moju obranu som film nevidel za ideálnych podmienok (bus+noťas), no druhú šancu odo mňa (na rozdiel od obdobne zhliadnutých Simpsnov vo filme) už asi nedostane.(22.12.2011)

No ja teda nevim, vetsina tu zvani, ze to neni tak paradni jako serial, jenze tohle jsou pouze slepeny tri dily (28, 29 a 30) ctvrty serie, samozrejme s pridanejma scenama, aby to drzelo po hromade. A nutno rict, ze pribeh po hromade drzi docela solidne a celej je hlavne zamerenej na Stewieho. Jinak nema cenu tu moc okecavat, proc 5*, staci se podivat na podrobnejsi komentar primo u serialu, jelikoz tady plati to samy. Proste dokonala zabava s dokonalejma forama.(22.6.2008)

Celovečerní Family Guy trpí Simpsonovským syndromem - téměř jakákoli řada seriálu je výrazně lepší než celovečerní film... Bohužel... Podobné filmy: Simpsonovi ve filmu, Futurama: Bender's Big Score, Futurama: The Beast with a Billion Backs, South Park: Peklo na Zemi, South Park: Imaginationland(8.10.2008)

Nemůžu si pomoct, zatímco seriál je opravdu výborný a občas mě dokáže tak rozesmát, že tomu sám nevěřím, film je o hodně slabší. Je znát, že jsou to tři díly zkombinované do sebe, neříkám, že snímek pospolu nedrží, vcelku ano, ale myslím, že odděleně by to fungovalo lépe. Každopádně se tu najdou také parádní gagy :-)(18.2.2009)

• - Tento celovečerný špeciál, pôvodne vydaný na DVD v septembri 2005, bol mierne prerobený a rozdelený do troch štandardných epizód seriálu Griffinovci (od r. 1999), ktoré odvysielala stanica FOX v máji 2006 ako posledné tri epizódy štvrtej série. (SarumanKo)

• - Vo filme, ktorý trvá 88 minút, sa nachádza celkom 46 flashbackov, čo znamená v priemere jednu spomienku každých 1,91 minút. (SarumanKo)