poster

Family Guy Presents: Stewie Griffin - The Untold Story (video kompilace)

Animovaný / Komedie / Dobrodružný

USA, 2005, 88 min

 • zdepapepa

  Filmek docela ustál onu ošemetnou konverzi z televize na plátno. Natažení na 90 minut (cca 4 díly) uteklo rychle, asi jako standardní díly seriálu. Hodně gagů je zde obětováno s ohledem na dějovou celistvost, což sice omezuje, ale nesvazuje a už vůbec neškodí! Naopak některé vtípky byly svěží jako jarní deštík a celá koncepce "budoucího světa" vyšla na výbornou. Musím uznat že druhou půlku filmu jsem se strachoval aby z toho nevypadlo South Parkovské poučování nástinem budoucnosti, ale když se ukázal opak byl jsem příjemně překvapen a bavil jsem se na úrovni. Navíc nadkoncept "film ve filmu" se v dnešní době taky nevidí často, takže i s tím jsem spokojen... Hvězdné hodnocení však nechávám na samotný seriál.(9.10.2007)

 • Olík
  ****

  Za prvé se musím podepsat pod první větu B!shopova komentáře – poukazovat na slabší úroveň oproti seriálu, když jde o tři díly s trochou omáčky okolo je opravdu trochu mimo. Takže tenhle celovečerák = seriál. Jediným problémem je menší prostor pro Petera a téměř žádný pro některé z dalších postavy (Quagmire a spol.). Jinak dostane přesně to co v seriálu, takže dát seriálu pět hvězdiček znamená dát stejný počet filmu.(16.12.2010)

 • kinej
  *

  Film Family Guy značně pokulhává za seriálem. Působí to, skoro jako kdyby se slabé vtipy, pro které nezbylo místo v seriálu nashromáždily a byly poslepovány v tento film. Vypadá to, že i tvůrci si byli vědomi chabého scénáře a tak je tam kde chybí fór nějaká ta vulgarita. Humor je zde nahrazován prděním a, či slovíčkem fuck. To Simpsonovi na sebe dokáží strhnout pozornost i bez toho. Nemám nic proti vulgárním vtípkům, například film South Park či Borat je jimi přesycen, jenže tam nejde o cíl, ale prostředek.(8.8.2007)

 • B!shop
  *****

  No ja teda nevim, vetsina tu zvani, ze to neni tak paradni jako serial, jenze tohle jsou pouze slepeny tri dily (28, 29 a 30) ctvrty serie, samozrejme s pridanejma scenama, aby to drzelo po hromade. A nutno rict, ze pribeh po hromade drzi docela solidne a celej je hlavne zamerenej na Stewieho. Jinak nema cenu tu moc okecavat, proc 5*, staci se podivat na podrobnejsi komentar primo u serialu, jelikoz tady plati to samy. Proste dokonala zabava s dokonalejma forama.(22.6.2008)

 • MarekT
  ****

  Přišlo mi to stejné jako většina epizod seriálu, styl humoru, který sklouzává k záchodové komice, nijak nevybočuje z běžných epizod. Ale je pravda, že na některé geniální momenty z původního seriálu to nemá, už kvůli oné jmenované pokleslosti, na ty nevzpomínám příliš rád (proto jsem také původní sérii udělil jen čtyři hvězdy).(28.3.2009)

 • - Vo filme, ktorý trvá 88 minút, sa nachádza celkom 46 flashbackov, čo znamená v priemere jednu spomienku každých 1,91 minút. (SarumanKo)

 • - Tento celovečerný špeciál, pôvodne vydaný na DVD v septembri 2005, bol mierne prerobený a rozdelený do troch štandardných epizód seriálu Griffinovci (od r. 1999), ktoré odvysielala stanica FOX v máji 2006 ako posledné tri epizódy štvrtej série. (SarumanKo)