Family Guy Presents: Stewie Griffin - The Untold Story (video kompilace)

Animovaný / Komedie / Dobrodružný

USA, 2005, 88 min

Filmek docela ustál onu ošemetnou konverzi z televize na plátno. Natažení na 90 minut (cca 4 díly) uteklo rychle, asi jako standartní díly seriálu. Hodně gagů je zde obětováno s ohledem na dějovou celistvost, což sice omezuje, ale nesvazuje a už vůbec neškodí! Naopak některé vtípky byly svěží jako jarní deštík a celá koncepce "budoucího světa" vyšla na výbornou. Musím uznat že druhou půlku filmu jsem se strachoval aby z toho nevypadlo South Parkovské poučování nástinem budoucnosti, ale když se ukázal opak byl jsem příjemně překvapen a bavil jsem se na úrovni. Navíc nadkoncept "film ve filmu" se v dnešní době taky nevidí často, takže i s tím jsem spokojen...(9.10.2007)

Přišlo mi to stejné jako většina epizod seriálu, styl humoru, který sklouzává k záchodové komice, nijak nevybočuje z běžných epizod. Ale je pravda, že na některé geniální momenty z původního seriálu to nemá, už kvůli oné jmenované pokleslosti, na ty nevzpomínám příliš rád (proto jsem také původní sérii udělil jen čtyři hvězdy).(28.3.2009)

Family Guy považujem za neuveriteľne trefný seriál, ktorý trocha miernejšie ale predsa len celkom otvorene kritizuje, paroduje a znevažuje všetko o čom sme si mysleli že je hodnotné a morálne. Podobným štýlom funguje aj South Park aj keď samozrejme Family Guy je o niečom úplne inom. Seth MacFarlane je pre mňa novodobý guru, ktorého vtipy a gagy si užívam. Tento troj diel natiahnutý do jedného filmu je plný všetkého čo na Family guyovi milujem. Rôzne vsuvky, známe osobnosti, a potom moje obľúbené prvky ako Stewe a Brian ako jedny z hlavných protagonistov a cestovanie v čase. Myslím si, že je to na rovnako vysokej úrovni ako je seriál. Má to skvelé tempo a staré známe postavičky v nových situáciach. Bol som viac ako spokojný.(19.4.2012)

Za prvé se musím podepsat pod první větu B!shopova komentáře – poukazovat na slabší úroveň oproti seriálu, když jde o tři díly s trochou omáčky okolo je opravdu trochu mimo. Takže tenhle celovečerák = seriál. Jediným problémem je menší prostor pro Petera a téměř žádný pro některé z dalších postavy (Quagmire a spol.). Jinak dostane přesně to co v seriálu, takže dát seriálu pět hvězdiček znamená dát stejný počet filmu.(16.12.2010)

Tak som trochu na rozpakoch. Za prvé vôbec niesom nejaký extra fanúšik seriálu. Videl som pár častí no nič svetoborného to so mnou nespravilo. Prdenie, zvracanie a podobný plytký pseudohumor, ktorý neznášam u hraných filmov tu hrá dosť výraznú rolu. Je však zaujímavé, že oproti tomuto hnusu sa vo filme objavilo aj niekoľko veľmi vydarených fórov. Tak ako to býva u väčšiny úspešných seriálov, celovečený snímok na seba nenechal dlho čakať. A tu narážame na obrovský nedostatok, a to že neexistuje žiadny dej. Nemôžem si pomôcť, ale okrem úvodného news a následného kobercového šteku sa scenár zlepil akoby z niekoľkých častí seriálu. Tak sa možno aj vtipné scény dostávajú do sfér trapasov. Na moju obranu som film nevidel za ideálnych podmienok (bus+noťas), no druhú šancu odo mňa (na rozdiel od obdobne zhliadnutých Simpsnov vo filme) už asi nedostane.(22.12.2011)

• - Tento celovečerný špeciál, pôvodne vydaný na DVD v septembri 2005, bol mierne prerobený a rozdelený do troch štandardných epizód seriálu Griffinovci (od r. 1999), ktoré odvysielala stanica FOX v máji 2006 ako posledné tri epizódy štvrtej série. (SarumanKo)

• - Vo filme, ktorý trvá 88 minút, sa nachádza celkom 46 flashbackov, čo znamená v priemere jednu spomienku každých 1,91 minút. (SarumanKo)