Family Guy Presents: Stewie Griffin - The Untold Story (video kompilace)

Animovaný / Komedie / Dobrodružný

USA, 2005, 88 min

• kinej

Film Family Guy značně pokulhává za seriálem. Působí to, skoro jako kdyby se slabé vtipy, pro které nezbylo místo v seriálu nashromáždily a byly poslepovány v tento film. Vypadá to, že i tvůrci si byli vědomi chabého scénáře a tak je tam kde chybí fór nějaká ta vulgarita. Humor je zde nahrazován prděním a, či slovíčkem fuck. To Simpsonovi na sebe dokáží strhnout pozornost i bez toho. Nemám nic proti vulgárním vtípkům, například film South Park či Borat je jimi přesycen, jenže tam nejde o cíl, ale prostředek.(8.8.2007)

nenudil jsem se, to ne, ale na druhou stranu momentů, kdy jsem se upřímně zasmál, bylo pomálu.. to, na čem seriál úspěšně staví dvacetiminutové epizody (spousty geniálních gagů a popkulturních odkazů vs. útržkovitost a téměř nulová dějovost) prostě v délce devadesáti minut nemůže zdaleka tak dobře fungovat..(22.1.2012)

Nemůžu si pomoct, zatímco seriál je opravdu výborný a občas mě dokáže tak rozesmát, že tomu sám nevěřím, film je o hodně slabší. Je znát, že jsou to tři díly zkombinované do sebe, neříkám, že snímek pospolu nedrží, vcelku ano, ale myslím, že odděleně by to fungovalo lépe. Každopádně se tu najdou také parádní gagy :-)(18.2.2009)

Stewie Griffin - The Untold Story je prvý diel zo 4. série Family Guy, ktorá je, mimochodom, podľa môjho názoru, najlepšia zo všetkých. Gagy sa sypú, do pozadia nie sú vytláčané ani vtipy o homosexualite, rakovine či drogách. Takmer 90 minút toho najlepšieho z Family Guy. Veľmi dobrý úvod do 4. série, veľmi kvalitný Family Guy film.(17.1.2011)

Přišlo mi to stejné jako většina epizod seriálu, styl humoru, který sklouzává k záchodové komice, nijak nevybočuje z běžných epizod. Ale je pravda, že na některé geniální momenty z původního seriálu to nemá, už kvůli oné jmenované pokleslosti, na ty nevzpomínám příliš rád (proto jsem také původní sérii udělil jen čtyři hvězdy).(28.3.2009)

• - Tento celovečerný špeciál, pôvodne vydaný na DVD v septembri 2005, bol mierne prerobený a rozdelený do troch štandardných epizód seriálu Griffinovci (od r. 1999), ktoré odvysielala stanica FOX v máji 2006 ako posledné tri epizódy štvrtej série. (SarumanKo)

• - Vo filme, ktorý trvá 88 minút, sa nachádza celkom 46 flashbackov, čo znamená v priemere jednu spomienku každých 1,91 minút. (SarumanKo)