Family Guy Presents: Stewie Griffin - The Untold Story (video kompilace)

Animovaný / Komedie / Dobrodružný

USA, 2005, 88 min

Family Guy považujem za neuveriteľne trefný seriál, ktorý trocha miernejšie ale predsa len celkom otvorene kritizuje, paroduje a znevažuje všetko o čom sme si mysleli že je hodnotné a morálne. Podobným štýlom funguje aj South Park aj keď samozrejme Family Guy je o niečom úplne inom. Seth MacFarlane je pre mňa novodobý guru, ktorého vtipy a gagy si užívam. Tento troj diel natiahnutý do jedného filmu je plný všetkého čo na Family guyovi milujem. Rôzne vsuvky, známe osobnosti, a potom moje obľúbené prvky ako Stewe a Brian ako jedny z hlavných protagonistov a cestovanie v čase. Myslím si, že je to na rovnako vysokej úrovni ako je seriál. Má to skvelé tempo a staré známe postavičky v nových situáciach. Bol som viac ako spokojný.(19.4.2012)

FIlm sa sklada z akoby troch spojenych casti serialu + niake tie materialy navyse. Ako spomenulo uz viac ludi, rozhodne slabsie ako serial samotny. Family Guy nestavia na deji ale gagoch a preto je otazne nakolko je dobre robit z neho celovecerak, ale pobavil som sa a ako vecerna oddychovka po namahavom dni padne dobre.(1.9.2010)

Nemůžu si pomoct, zatímco seriál je opravdu výborný a občas mě dokáže tak rozesmát, že tomu sám nevěřím, film je o hodně slabší. Je znát, že jsou to tři díly zkombinované do sebe, neříkám, že snímek pospolu nedrží, vcelku ano, ale myslím, že odděleně by to fungovalo lépe. Každopádně se tu najdou také parádní gagy :-)(18.2.2009)

nenudil jsem se, to ne, ale na druhou stranu momentů, kdy jsem se upřímně zasmál, bylo pomálu.. to, na čem seriál úspěšně staví dvacetiminutové epizody (spousty geniálních gagů a popkulturních odkazů vs. útržkovitost a téměř nulová dějovost) prostě v délce devadesáti minut nemůže zdaleka tak dobře fungovat..(22.1.2012)

No ja teda nevim, vetsina tu zvani, ze to neni tak paradni jako serial, jenze tohle jsou pouze slepeny tri dily (28, 29 a 30) ctvrty serie, samozrejme s pridanejma scenama, aby to drzelo po hromade. A nutno rict, ze pribeh po hromade drzi docela solidne a celej je hlavne zamerenej na Stewieho. Jinak nema cenu tu moc okecavat, proc 5*, staci se podivat na podrobnejsi komentar primo u serialu, jelikoz tady plati to samy. Proste dokonala zabava s dokonalejma forama.(22.6.2008)

• - Vo filme, ktorý trvá 88 minút, sa nachádza celkom 46 flashbackov, čo znamená v priemere jednu spomienku každých 1,91 minút. (SarumanKo)

• - Tento celovečerný špeciál, pôvodne vydaný na DVD v septembri 2005, bol mierne prerobený a rozdelený do troch štandardných epizód seriálu Griffinovci (od r. 1999), ktoré odvysielala stanica FOX v máji 2006 ako posledné tri epizódy štvrtej série. (SarumanKo)