Lov na boháče

Zlatokopka

Priceless

Komedie / Romantický

Francie, 2006, 101 min

Pokud vás už nebaví věčně koukat na uslintaný americký komedie a poslouchat to věčný "Oh my God", máte možnost. Netvrdím, že tenhle film je nějaké filmové umění, to ve svém žánru ani být nemůže, ale rozhodně je zcela jiný, než jsme zvyklí od Američanů. Francie má zkrátka cit pro věc. Oba hlavní hrdinové nejsou vykonstruovaní panáci z Růžové knihovny, ale trosky, co si na úkor své důstojnosti chtějí zlepšit svojí životní úroveň a to v podstatě luxusní prostitucí. Při této práci se potkávají tak dlouho, až je z toho láska. Zápletka není nijak složitá, nicméně dostatečně originální na to, aby bavila. Kdo obdivuje Audrey Tatou, vězte, že zde je opravdu moc pěkná, v dobře napsané roli na tělo. Gad Elmaleh je zamilované tele, Pierre Richard by ho asi kdysi zahrál líp, ale ten už je na milovníka trochu starý. Příjemný film, který mne naplňuje nadějí, že dobrá romantika ještě nevymřela...80%(10.9.2011)

Asi každej z nás kluků to zkouší nebo zkoušel na pěkný holky horem, dolem. Rozehrát při balení samičky co největší teatr doporučuje devět z deseti bláznů. Jenže přinese giga balicí teatr očekávaný triumf klučíčí vůle ? Gad Elmaleh by mohl vyprávět. Kvůli holce dokáže rozject show, hodnou těch největších balících mistrů - mě a když k tomu nahodí psí oči a výraz dobráckého blbečka, tak má v posteli provoz jak na londýnském letišti Heathrow. Ještě gentlamansky zhodnotím krásu Audrey Tautou - těžce rajcovní děvka a už můžu jen vzpomínat, jak moc příjemně mě bylo při sledování tohohle filmu.(17.8.2009)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $2,165,188Tržby Celosvetovo $27,857,439(2.11.2008)

• Subjektiv

Někdo si zřejmě opravdu myslí, že odlehčenou romantiku lze servírovat skrze zlatokopeckou kurvičku a naivního trumberu, který se nechá ničit pro jednonoční pich po pár sklenkách. Co na tom, že z pohledu postav, kteří žijí ve světě tohoto filmu, jde o dvě ubožácké kreatury, když divákovi jsou malováni jako hezcí, zamilovaní, roztomile nemotorně tápající svými životy, že? S takovými dispozicemi je přeci ve filmu nemožné, aby to tihle dva nedotáhli do šťastného konce, pokud za šťastný konec považujete - SPOILER - že dva lidé, kteří sobecky likvidovali na cestě za svojí láskou několik osamělých postav, které v sobě měly všechny větší hloubku než vrchní duo, což je co říct vzhledem k těm pár okamžikům, ve kterým jim bylo scénářem laskavě dovoleno nějaký vnitřní život projevit, nakonec spočinou v osudovém obětí - KONEC SPOILERU. Pokud toto šťastným koncem hodláme zvát, pak je svět tisíckrát odpornější místo, než jsem si kdy myslel a láska v něm slouží jen k tomu, aby do životů lidí kydala mimořádně koncentrovanou špínu. Nebýt pár okamžiků, ve kterém se muž, jehož vysává hlavní hrdinka, o sobě rozhovoří, ukázky hradeb mezi bohatými a méně majetnými či osamělostí stárnoucí dámy, která vyživuje hlavního hrdinu, byl bych velmi zlý. Takto alespoň mizerný podprůměr s vědomím, že autoři měli na víc, než lacinou romanci o dvou lidech, které láska zdánlivě napravila, ač je jen zaslepila jiným způsobem a dala v nich vzniknout jiné formě sobectví. Slabé **.(24.8.2009)

Milá, kouzelná Audrey Tautou a já bych nedala moc za to, že ona je taky tím hlavním tahounem na tuhle romantickou jednohubku z Francie Těm jejím hnědým očím a krásné postavičce by málokterý muž odolal a Irene, vědoma si těchto svých předností, vycházely její plány báječně. To by se jí ovšem nesměl do cesty dostat Jean, který její doposud zajetý řád podstatně zkomplikoval. Jak? to se už musíte podívat sami. Lov na boháče je určitě přijatelnější název pro tenhle snímek, kde Audrey byla očekávaně roztomilá a Gad Elmaleh si toho svého zamilovaného trubku zahrál taky na jedničku. Suma sumárum to bylo příjemně strávené odpoledne.(18.6.2013)

Nečiní mi problém vyrazit do společnosti v oděvu pamatujícím budování komunismu a patrně proto jsem se nikdy nestal terčem žádné krásky upřímně zamilované do zlatých karet s bezedným limitem. O co víc však těmito potvůrkami pohrdám v životě, o to raději je mám ve filmu. Takže tento snímek musím považovat za velmi povedený, neboť Irene umí utrácet první ligu a Jean si také dokáže vytrucovat svoje. Pointu sice patrně hravě odhalí i ten, kdo nikdy nedostal peníze za sex, ale o to tady přeci nejde. Tady jde o jména Versace, Dior, Prada, Valentino, Gucci a podobné nesmysly, do kterých nehodlám investovat, ani kdyby cena ponožek v akci klesla pod deset tisíc korun.(24.9.2012)

Zábavná, milá a celkově hodně povedená romantická komedie, která by asi sama o sobě nebyla až zas tak úžasná, ale díky tady opravdu kouzelně nádherný Audrey Tautou to je fakt výtečná zábava a taky samozřejmě dobrá podívaná(7.7.2009)

Někdo si vydělává prací, někdo překrásným úsměvem..ani jedno není zlé..co je lepší?? Audrey Tautou je vážně kost a Gad Elmaleh je vážně suchar..to dává dohromady takovou neotrkanou nevtíravou komedii, která baví i vzrušuje..Představitelé sice nehází hlášku za hláškou, ale i tak jsem se bavila. A "Lov na boháče" mi pro tento film sedí mnohem více..(30.10.2010)

• lenuse

U romantických komedií očekávám, že budu hlavním hrdinům držet palce a přát si, aby jim to dobře dopadlo. Tady to prostě nešlo.Byli mi oba strašně protivní. Vtipné snad bylo počáteční předstírání hlavního hrdiny, že je boháč.(24.6.2012)

Slušná romantická komedie se zlatokopkou Andrey Tautou. Jaká to změna po Amélii. :-) Několik opravdu povedených momentů se najde, docela mě to bavilo a to romantické filmy zrovna nežeru. 60%(10.12.2011)

Veľmi zaujímavá francúzska komédia založená na tom, že sa každý hrá na úplne iného človeka, akým v skutočnosti je. Ľahká a delikátna chuťovka s mousse au chocolate, ktorá vás možno presvedčí, že aj v tomto žánri je stále čo objavovať.(27.6.2012)

5 let od Amélie se mi Audrey líbí mnohem víc, ale možná to bude filmem, Amélie mi nesedla. Zato tahle romantická komedie je něčím zvláštní, sice má v sobě prvky tuctovosti, ale já v ní vidím spíš to originální, co mě, spolu s ústřední dvojicí, bavilo. Stále se jedná spíš o snad trochu lehčí nadprůměr, ale je to bezesporu film na pozitivní náladu. 65%(10.8.2010)

Tento snímek měl tu výhodu, že se mně přesně trefil do nálady! Neměl jsem zrovna chuť na nic " těžkého " . Zapnul jsem Tv na stanici Barrandov, s tím, že jsem vůbec neměl tušení jaký snímek právě začíná a o co zde půjde. Zaujala mě však ihned Audrey Tautou a následně i celý film a to tak, že jsem ani na chviličku nezauvažoval o přepnutí na jiný Tv kanál. Je to takový příjemný, milý ( asi jako Audrey ) francouzský snímek, romantický, s prvky lehkého humoru. Za normálních okolností bych dal 3*, ale za tu pohodovou náladu, jakou ve mně snímek vyvolal a za náaaaaaaaaaadhernou Audrey Tautou nemůžu nepřidat další hvězdičku navíc! Holt pánové nemáme to lehké :o) p.s.1 kvůli Audrey bych kradl, popral se, zadlužil se...... jen abych se mohl probouzet vedle ní :o) p.s. 2 tu korunu bych ještě měl, takže 10s mně budiž dopřáno :o)(24.2.2009)

Konečne som z francúzskych novodobých komédií kvapol na niečo, čomu sa bez výčitiek svedomia dajú šlahnúť aspoň 3 hviezdy. Príjemny pohodový komediálny zážitok miestami s trpkou príchuťou pohľadu na lásku skrz peniaze. Ovšem, čo by to bolo za romantiku, keby všetko neskončilo (***Pozor Spoiler*** ) dobre.(19.12.2009)

Rok 2006, pamatujte si. Toho roku byla Audrey Tautou sexy, historicky. A právě v Hors de Prix zažila vrchol, stejně jako snad každej divák mužskýho pohlaví. :)) Zkrátka hot hot hot! K filmu - nenudící jednohubka na posezení, komediální potenciál hotelovýho prostředí vytěženej do úplnýho dna, Elmaleh docela sympaťák. Prima.(22.4.2013)

Nejhezčí na tomto filmu je jednoznačně Audrey Tautou, už dlouho si nepamatuji film, kde by z nějaké herečky sršelo tolik sexappealu.. A největší pozitivum (pro mě) po zhlédnutí filmu je, že si alespoň konečně pořídím Amélii z M.. A k zhodnocení filmu- velmi dobré herecké výkony, slabší scénář a film převážně pro holky.. Prostě takový svěží vítr z Francie, nenáročná zábava (která pobaví) a mezi komediemi lehký nadprůměr..(26.4.2009)

Francouzi čas od času překvapí, a natočí opravdu slušnou komedii. O to ví jsem zaskočen, že tady k úspěchu stačil obyčejný motiv zlatokopectví, mile převedený jaksi genderově na druhou. Povedlo se jediné, zatímco Audrey jsem přál to nejhorší, Elmalehovi (kterého jsem nedávno hodnotit ve své recenzi na Kapitál) jsem prachsprostě fandil. Stylem a lokalitami mi to trochu připomínalo (K)lamače srdcí, i když ten je o něčem jiném.(27.10.2013)

velice prijemny film s lehkym humorem(16.6.2008)

Šarm je viac ako krása. Nie som fanúšik Audrey Tautou, no v tomto filme hádzala šarmom od začiatku až do konca. Príbeh príjemne stráviteľný, takže som rád, že som urobil zasa raz výnimku a pustil si francúzsky film.(24.12.2012)

• rikitiki

Rovný rovného si hledá, aneb ku..a ke ku..ě sedá. Historka o náhlé lásce zlatokopky k chudému mladíčkovi, který se pod jejím vlivem /ne/dobrovolně vydává na cestu gigola, nepřekvapí ničím, nudí a ještě v závěru trapně moralizuje. /15. 12. 14./(15.12.2014)

Příjemná a lehká (asi tak jako Audrey Tautou) letní francouzská komedie. Potěší, když hledáte nenáročnou romantickou zábavu...(19.8.2008)

<< předchozí 1 2 3 4 5