Nejsem na prodej

Zlatokopka

Priceless

Komedie / Romantický

Francie, 2006, 101 min

Postava Audrey Tautou si sice s názvem protiřečí, ale zato jí večerní šaty a paraplíčka ve vlasech sluší nejvíc ze všech – a to počítám i jejího hereckého partnera s očima a charismatem akvarijní rybičky. Nijak zvlášť hlubokomyslná, ale příjemná komedie plná luxusu, francouzského šarmu a pozlátka, která sice místy pobaví, ale po skončení vyprchá z paměti rychleji než bublinky z šampaňského.(1.12.2011)

Antiromantický námět, který ale v průběhu filmu začne nabírat překvapivě na romantice více než drtivá většina romantických komedií. A co víc tohle je komedie (navíc s francouzským šarmem), ne jen pouhý přídomek jak u většiny produkce svého žánru. Spousta scén je naprosto bravurních a podobně jako třeba u (K)lamače srdcí nezapomenutelná - například předstíraný telefonát pokojové služby. Výchozí situace, jakkoli je na romantickou komedii neobvyklá, je zábavná, uvěřitelná a ukazuje věci jasně bez skrupulí (nikoli naivně; svoje hrdiny představuje reálně bez příkras), a právě proto je tahle romantika jedna z nejvíce osvěžujících z poslední dekády. 85%(6.10.2014)

Ačkoliv morální stránka snímku je více než pochybná (raněných duší, které za sebou hlavní dvojice zanechala, je snad až příliš mnoho), na klidný sobotní večer je to přesně to pravé - člověk nemusí příliš přemýšlet, příjemně si odpočine a pobaví se bez jakéhokoliv náznaku americky fekálního humoru. K tomu Gad Elmaleh, velice to sympatický člověk, a Audrey Tautou, velice, velice, VELICE sympatická dáma. Opravdu velice. Celkově tedy spokojenost, mnohem větší, než bych se odvážil očekávat.(21.1.2012)

• dogma97

Téma vlastně docela zajímavé, ale z mého pohledu pojaté úplně zcestně. Rozehrávka měla dokonce i pár vtipných momentů, zbytek filmu ve mně zanechal dost odpornou pachuť. Nemívám sklon k moralizování, ale zde buď chybí katarze, nebo dostatek humorných situací (abych film mohl považovat za čistou komedii). Hvězdičku navíc za Tautou, která svoji povrchní kurvičku sehrála výborně. // Vynikající komentář, který naprosto přesně vystihuje můj pocit: Subjektiv(24.12.2009)

• Z0oMb3E

Lov na boháča, alebo ako prišla zlatokopka na bubon. Poslíček si tiež čuchol do zlatokopeckého vzťahu, ale skončil aspoň zo skútrom. Romantická komédia na ktorej sa ani raz neusmejete a kamenný pokrový výraz vám ostane od začiatku do konca. Nevravím že film je zlý- dýcha z neho taká nenútená a pohodová atmosféra, ale jedno zhliadnutie bohate stačí. Zajtra po filme ani pes neštekne. Za dve hodiny zabudnete o čom bol. Odporúčam sledovať na navodenie spánku.(7.4.2010)

• - V jednej francúzskej TV šou herečka a speváčka Marie Laforêt oznámila, že bude účinkovať v tomto filme. Nakoniec sa v ňom však vôbec neobjavila. (U_S_O)

• - Herecká dvojice Gad Elmaleh a Audrey Tautou vyhráli společně pařížskou NJR Ciné Award 2007 v kategorii nejlepší polibek. (Roman.Ticka)