Nejsem na prodej

Zlatokopka

Priceless

Komedie / Romantický

Francie, 2006, 101 min

Mám rád Francouzské filmy i když možná ty složitější nikdy nepochopím. Mají pro mne osobité kouzlo, která se dá jen těžko popsat. Gad Elmaleh je v tomto filmu naprosto dokonalým elegánem a charakterem, která se nechá namočit do prohnilé hry Audrey Tautou. Čekal jsem kdy to praskne, ale v momentě kdy se to stalo, se zároveň vše zvrtlo v Happyending. Chtěl bych - Toužím...(8.12.2010)

Pokud vás už nebaví věčně koukat na uslintaný americký komedie a poslouchat to věčný "Oh my God", máte možnost. Netvrdím, že tenhle film je nějaké filmové umění, to ve svém žánru ani být nemůže, ale rozhodně je zcela jiný, než jsme zvyklí od Američanů. Francie má zkrátka cit pro věc. Oba hlavní hrdinové nejsou vykonstruovaní panáci z Růžové knihovny, ale trosky, co si na úkor své důstojnosti chtějí zlepšit svojí životní úroveň a to v podstatě luxusní prostitucí. Při této práci se potkávají tak dlouho, až je z toho láska. Zápletka není nijak složitá, nicméně dostatečně originální na to, aby bavila. Kdo obdivuje Audrey Tatou, vězte, že zde je opravdu moc pěkná, v dobře napsané roli na tělo. Gad Elmaleh je zamilované tele, Pierre Richard by ho asi kdysi zahrál líp, ale ten už je na milovníka trochu starý. Příjemný film, který mne naplňuje nadějí, že dobrá romantika ještě nevymřela...80%(10.9.2011)

Asi každej z nás kluků to zkouší nebo zkoušel na pěkný holky horem, dolem. Rozehrát při balení samičky co největší teatr doporučuje devět z deseti bláznů. Jenže přinese giga balicí teatr očekávaný triumf klučíčí vůle ? Gad Elmaleh by mohl vyprávět. Kvůli holce dokáže rozject show, hodnou těch největších balících mistrů - mě a když k tomu nahodí psí oči a výraz dobráckého blbečka, tak má v posteli provoz jak na londýnském letišti Heathrow. Ještě gentlamansky zhodnotím krásu Audrey Tautou - těžce rajcovní děvka a už můžu jen vzpomínat, jak moc příjemně mě bylo při sledování tohohle filmu.(17.8.2009)

Milý, příjemný film vhodný na odreagování. Mezi Gadem a Audrey to jiskří, působí jako slušivý páreček, Gad se svým smutným výrazem a Audrey zvláště v tomhle filmu překypující nesmírným šarmem. Rozjíždí se to pomaloučku, polehoučku, ale postupně přibývá situační komiky a blíží se to k závěru, který si všichni přejeme.(10.7.2009)

Ačkoliv morální stránka snímku je více než pochybná (raněných duší, které za sebou hlavní dvojice zanechala, je snad až příliš mnoho), na klidný sobotní večer je to přesně to pravé - člověk nemusí příliš přemýšlet, příjemně si odpočine a pobaví se bez jakéhokoliv náznaku americky fekálního humoru. K tomu Gad Elmaleh, velice to sympatický člověk, a Audrey Tautou, velice, velice, VELICE sympatická dáma. Opravdu velice. Celkově tedy spokojenost, mnohem větší, než bych se odvážil očekávat.(21.1.2012)

• - V jednej francúzskej TV šou herečka a speváčka Marie Laforêt oznámila, že bude účinkovať v tomto filme. Nakoniec sa v ňom však vôbec neobjavila. (U_S_O)

• - Herecká dvojice Gad Elmaleh a Audrey Tautou vyhráli společně pařížskou NJR Ciné Award 2007 v kategorii nejlepší polibek. (Roman.Ticka)