Nejsem na prodej

Zlatokopka

Priceless

Komedie / Romantický

Francie, 2006, 101 min

Problémy s hľadaním originálneho námetu pre vycicaný žáner majú aj takí šarmantní a galantní romantici, ako Francúzi. Tak si povedali, že tam dajú gold diggerku, ktorá musí prejsť 100 minútovým prerodom, aby konečne pochopila, že bez lásky sa žiť nedá. A nie je to jediný styčný prvok s Breakfast at Tiffanys, Audrey sa podobá na Audrey nie len menom. Milá oddychovka, ktorá má príjemnú atmosféru a väčšinu ľudí nezklame.(19.6.2012)

• Renesco

Připomíná mi to společenské pohádky od Vejdělka nebo Alice Nellis. O něco méně trapné, ale stejně snobské a nudné. Koho zajímají postavy, které nemají žádnou historii a nikam nesměřují ani v pracovním, ani v soukromém životě? Kdo věří tomu, že ta oslava zlatokopectví má nějakou společensky-kritickou hodnotu?(21.1.2013)

Asi každej z nás kluků to zkouší nebo zkoušel na pěkný holky horem, dolem. Rozehrát při balení samičky co největší teatr doporučuje devět z deseti bláznů. Jenže přinese giga balicí teatr očekávaný triumf klučíčí vůle ? Gad Elmaleh by mohl vyprávět. Kvůli holce dokáže rozject show, hodnou těch největších balících mistrů - mě a když k tomu nahodí psí oči a výraz dobráckého blbečka, tak má v posteli provoz jak na londýnském letišti Heathrow. Ještě gentlamansky zhodnotím krásu Audrey Tautou - těžce rajcovní děvka a už můžu jen vzpomínat, jak moc příjemně mě bylo při sledování tohohle filmu.(17.8.2009)

Pokud vás už nebaví věčně koukat na uslintaný americký komedie a poslouchat to věčný "Oh my God", máte možnost. Netvrdím, že tenhle film je nějaké filmové umění, to ve svém žánru ani být nemůže, ale rozhodně je zcela jiný, než jsme zvyklí od Američanů. Francie má zkrátka cit pro věc. Oba hlavní hrdinové nejsou vykonstruovaní panáci z Růžové knihovny, ale trosky, co si na úkor své důstojnosti chtějí zlepšit svojí životní úroveň a to v podstatě luxusní prostitucí. Při této práci se potkávají tak dlouho, až je z toho láska. Zápletka není nijak složitá, nicméně dostatečně originální na to, aby bavila. Kdo obdivuje Audrey Tatou, vězte, že zde je opravdu moc pěkná, v dobře napsané roli na tělo. Gad Elmaleh je zamilované tele, Pierre Richard by ho asi kdysi zahrál líp, ale ten už je na milovníka trochu starý. Příjemný film, který mne naplňuje nadějí, že dobrá romantika ještě nevymřela...80%(10.9.2011)

Zábavná, milá a celkovo podarená romantická komédia. Vo filme je skutočne okúzľujúca, sporo odetá Audrey Tautou a tiež potešil herecký výkon marockého herca, pre mňa neznámeho, ktorého meno je Gad Elmaleh. Netušil som, že sa tento film dostane do TV a ani som nemal v pláne ho pozerať, keďže do TV sa väčšinou dostane len ten slabší priemer a horšie filmy. Ale keď som si pozrel priebežné hodnotenie a herecké obsadenie, tak som neodolal a aj napriek tomu, že som vedel o slovenskom dabingu, ktorý moc nemusím a často sa im nepodarí, tak som si to predsa pozrel. Dabing bol celkom slušný. Reklám tiež nebolo veľa, tých zopár sa mi práve hodilo, aby som si odskočil a doplnil zásoby jedla, pitia a vyprázdnil obsah žalúdka. Ďakujem za tie reklamy. :D(12.2.2011)

• - V jednej francúzskej TV šou herečka a speváčka Marie Laforêt oznámila, že bude účinkovať v tomto filme. Nakoniec sa v ňom však vôbec neobjavila. (U_S_O)

• - Herecká dvojice Gad Elmaleh a Audrey Tautou vyhráli společně pařížskou NJR Ciné Award 2007 v kategorii nejlepší polibek. (Roman.Ticka)