poster

Karate baka ičidai

 • Japonsko

  空手バカ一代

 • Japonsko

  Karate baka ichidai

 • anglický

  Karate for Life

Akční

Japonsko, 1977, 91 min

Scénář:

Masahiro Kakefuda
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • giallo
  ****

  Tak i poslední díl o karate řezníkovi Oyamovi se velice povedl. Sonny Chiba jako vždy září a je jak utržený ze řetězu. Jeho živelné herectví neskutečně zvedá úroveň filmu a lze tak odpustit jednodušší děj, otravné dějové linky (děti) i vykrádačky kde čeho (Enter The Dragon). Zdejší hodnocení si rozhodně film nezaslouží a proto trochu přitlačím a ty lepší tři zaokrouhlím na čtyři :-).(4.3.2012)

 • stub
  ****

  Závěrečná část trilogie, odehrávající se z větší části na Okinawě (která je od 2.sv.v. zahlcena americkými vojáky, které se odsud mimochodem nepodařilo (přes značné úsilí místních) vykydlit dodnes), disponuje z celé série nejlépe nasnímanými akčními sekvencemi a několika silnými dějovými momenty (předvším z prostředí okinawské bídy). Přes svou kvalitu je akce ve filmu poněkud nešťastně rozložena - na úplném začátku boj proti celému doju, vzápětí několik bitek s wrestlery a poté dlouho nic. Obstojný děj to však mezitím dokáže utáhnout a na závěr přichází sladká odměna v podobě masivní akční řežby, kde lze tentokrát kromě karate vychutnat rovněž judo. Pihou na kráse nadupaného konce je suverénní vykrádání Bruce Leeho Enter the Dragon, které o to víc udivuje, že by se bez něj snímek úplně klidně obešel. Rovněž o věrohodnosti tohoto dílu by se dalo s úspěchem pochybovat. Přes všechny výtky jde však o důstojné zakončení řady.(14.12.2008)

 • Vaklaf
  ***

  Laťka nasazená dvojkou byla spíše podlezena (i když celkem bez ohýbání). Wrestling byl docela sranda, judo zajímavý a samozřejmě nechyběl dojímavý postraní příběh, ale zrcadlový bludiště si opravdu mohli odpustit. Komu se líbily minulé díly, ten si užije i tenhle, ale jinde holt Sonny září víc. PS: Úvodní bitka na oleji fakt stojí za to. Už vím, kde vykrádal Kurýr.(20.5.2010)

 • Flipnic
  ****

  Třetí díl o mistru Oyamovi se mi z trilogie líbil nejvíc. Jednoznačně je technicky nejlépe zvládnut. Perfektní kamera, spousta přehledných soubojů, perfektní prostředí. Na filmu je znát rozpočet a první díl se s ním například po technické stránce nemůže rovnat. Střet Oyamy s postupně "modernizovaným" Japonskem bych filmu ještě věřil, ale co následuje od poloviny filmu už nemá zřejmě s legendou mistra pranic společného. Akční karate řezanice, která ve finále úplně neskutečně sprostě vykrádá kultovní a legendární martial arts skvost "Enter the Dragon" s Brucem Lee. A to do úplných detailů, jako je zrcadlové bludiště, souboj s posledním záporákem v něm apod. To mne opravdu zamrzelo. Jinak ve filmu potěší spousta soubojů různých stylů a účast Oyamova kamaráda, nejlepšího judisty Japonska. Kombinace hromadných soubojů, kde spolu jdou ruku v ruce dva mistři, dva styly, karate a judo, byla opravdu super. Film je to na svoji dobu perfektní, zvlášť pro příznivce žánru, ale s Oyamem to už moc společného nemá a ta vykrádačka "Dragona" s Brucem byla na mne opravdu trochu moc ...(2.10.2008)

 • Pecival
  **

  Celá série mi nějak nesedla a tenhle díl mi přišel nejhorší. Kromě začátku a konce žádne relevantní bitky ( ty v ringu mi přišli dosti pochybné a tuční "wrestleři" vypadali jak nepovedení superhrdinové). Mezi tím jakýsi příběh o děckách a jejich sestře... no prostě žádná sláva. Kdo chce vidět, když to Sonny pořádně roztočí nechť se podívá třeba na Streetfightera...(8.10.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace