Mamut (TV film)

(neoficiální název)

Sci-Fi / Akční / Horor / Komedie

USA, 2006, 90 min

• MM_Ramone

Aj keby sa jednalo o čistokrvnú paródiu, tak je tento film prepadákom. Ale mne sa zdá, že to autori nemysleli všetko tak parodicky ako to nakonec vyznelo. Herecké výkony sú tak mizerné, že som niečo podobné už dávno nevidel. Filmové efekty a animácie samotného mamuta vypadajú akoby ich mali na svedomí žiaci základnej školy. No a scenár tohto filmu je vyloženou debilitou. Druhý krát by som sa na to nevydržal pozerať. *(21.6.2008)

• Estrellita

Ježišmarja - tohle snad ani není myšleno vážně! Ne? Opravdu ne? Tak to se mi ulevilo. Ruku na srdce, spousta dražších filmů si hraje na něco extra a najdou se mezi nimi i větší shity než je tohleto. Když má člověk náladu, dokonce se u toho i zasměje... Protože tady nemůže nikdo hledat logiku. Protože celé dílo připomíná parodii na tu spoustu stupidních a rádoby velkolepých ufo-filmů, kterých se vyrojilo ažaž. Takže - jenom kvůli tomu, že jsem byla schopná nebrat Mamuta ani chvilku vážně, můžu hodnotit na pěkné 2*.(3.10.2011)

Typické hlupučká béčková produkcia, ktorá sa na áčko tvárila len úvodnými titulkami a snáď aj s Tomom Skerritom, aj keď v jeho prípade to s pribúdajúcim vekom a menším množstvom rôl už nie je až také jasné :). Kravinka o oživlom mamutovi mimozemšťanovi, ktorý ohrozuje celé mesto, hoci nikt netuší prečo to robí... Keď treba zabiť čas tak "Mammoth" aspoň neotravuje...(6.10.2011)

• fcreading

Musel som to pretáčať, pretože tolko špatných nelogických hereckých výkonou sa len tak nevidí. Všetko trpí špatným scenárom až po lacné triky, mamut ktorý vysáva svojim chobotom energiu ľudom je pekne trapné. Prišlo to z vesmíru, a zmocnilo sa to mamuta. O horore ani zmienka, trochu sci-fi zabalené do komédie, ale nie vtipnej, dotoho ešte Summer Glau, ktorá aj keď je príťažlivá to celé nezachráni, a všetko tiahne do odpadu Cox, ktorého baví natáčať takéto blbosti. Herci stále rozprávajú o filmoch, buď o E.T, Válke svetov a Braindeade, a ešte nesmiem zabudnúť na ruku ktorá oživne v mikrovlnke, odpad je slabé slovo.(23.2.2009)

• MickeyStuma

Dějově to nebylo zase až tak špatné. Určitá   myšlenka je znatelná a má to i vcelku, byť   televizní, spád. Pixelový mamut se objevuje v   obraze jen když musí, což je svým způsobem   velmi dobrá alternativa vyhnutí se přílišné   animované stupidity. Vyobrazen není špatně,   ale byť je dle příběhu ovládán   mimozemšťany, jeho rychlost je vzhledem k jeho   velikosti a váhy krajně přehnaná. Je tu tolik   humoru, že to poukazuje na čistě zábavnou   záležitost, než na jakýsi nervy drásající   spektákl. S jistým nadhledem by se dalo   přimhouřit oko a na sobotní odpoledne   doporučit. Je to zkrátka televizní, levné a   přímočaré. Nic víc, nic míň.(21.2.2015)

• - Tým zodpovědný za speciální vizuální efekty byl nominován na cenu Emmy. (Terva)