Komedie / Rodinný

USA, 2006, 90 min

Doktor Dolittle je pracovně vytížen a tak na scénu nastupuje jeho starší dcera, která získala dar slyšet šum zvířecí řeči, už na konci předchozího dílu. Jelikož je ale rozmazlená městská holka, tak jí matka pošle na táborový ranč ke svému známému. Jenže ani tam se problémům nevyhne. "Poučení pro příště. Nekraď bonbóny tlustým dětem." 50%(31.12.2012)

• lennyd

Když umí váš otec mluvit se zvířaty je to špatné, ale horší je, pokud se zvířaty umíte mluvit vy. Zvlášť, pokud jste dospívající dívka, kterou pro její vlastnost její okolí nemá dvakrát rádo. To je přesně případ Máji Dolittlové (Kyla Pratt). Její matka jí chce alespoň trochu rozptýlit, a tak jí pošle na pionýrský tábor (v americkém pohledu samozřejmě). Ten se sestává ze 4 podobných "spratků" na pravé kovbojské farmě, kde se učí samé užitečné činnosti, jako chytání telat do lasa a tak. Jakmile se ale farma dostane do finančních potíží, Maya a její kamarádi se pokusí farmu zachránít vítězstvím v kovbojské soutěži ... Dalšího Dollittla by Eddiemu Murphymu asi nikdo nesežral, tak tu máme třetí pokračování s "jeho dcerou". To si zachovává sestupnou tendenci minulých dílů a chvilkama působí vyloženě směšně (jeden příklad za všechny - Maya začne tancovat na párty, udělá dva-tři pohyby a všichni účastnící party jsou odvaření, jak skvěle tancuje). Jinak se ale dočkáme přesně toho, co od Dolittla čekáme - spoustu užvaněné zvěře (nafoukanej kůň, hloupé slepice a nešťastnej kohout, a další). O hercích bych radši moc nemluvil (nepsal), páč jsem si žádného, kdo by si to zasloužil, ani nevšiml ...(5.4.2009)

• Gabriel_*

Tento film vě mě zanechal hlubokou stopu. Těžko říci zda se někdy zacelí. To že někdo točí filmy o srovnávání se s vlastní identitou, nebo o rozhádaných holkách, které nakonec propadnou vzájemnému repektu a obdivu, nebo o záchraně ranče, který se zmítá ve finanční tísni a o partě naprosto nezkušených lidí, kteří na konci filmu porazí šampiony a tím ten ranč zachrání, nebo dokonce o mluvících zvířatech, chápu. Budiž. Ale všechno najednou? A v opravdu tom nejklasičtějším z klasických zpracování? Tak patetickém jak jen to jde? Proč?(6.10.2006)

Priemerny rodinny film pre celu rodinu. Nevidim na tomto filme nic take hrozne ako vacsina uzivatelov. Mozno je to preto, ze som doteraz nevidel ziadneho Dr. Dolitlla, a nemozem porovnavat. Ako rodinna komedia na jedno pouzitie mi to vsak vobec neprislo zle a celkom slusne som sa pri tomto filmiku pobavil. Mozno aj preto, ze mi naladu nepokazil Eddie Murphy, ktoremu to v poslednej dobe moc nejde. Kazdopadne si u mna tento film vysluzil ciste tri hviezdicky.(31.5.2010)

• kaylin

Už jenom pro ty neskutečné dialogy a monology, které padají z postav, bych tenhle film odsoudil do záhuby. Tohle je tak prvoplánové a nabubřelé, chce to dojmout, chce to chytit za srdce tím, jak se teenagerka trápí, ale ve skutečnosti to dělá pravý opak. Ale v klidu, alespoň je zde happy end. A přede mnou ještě dva díly... No páni!(1.11.2016)

• - Film se natáčel ve Vencouveru a v Langley v Britské Kolumbii. (rafix)

• - Film byl původně natočen s tím, že půjde do kin. Dokonce se objevovaly reklamy, které na něj lákaly do kina, ale těsně před vydáním bylo rozhodnuto, že film půjde rovnou na video. (HappySmile)