Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Motion Picture Association of America uděluje filmům známky - G, PG, PG-13, R, NC-17 - aby se američtí rodičové, kteří se neorientují v moderní kinematografii, mohli rozhodnout, na jaká dílka pustit svá dítka. Režisér snímku Kirby Dick si vzal na mušku metodiky posuzování této organizace - že zvýhodňuje velká filmová studia, že je zaujatá proti sexuálně explicitnímu obsahu, a tak podobně. Na pomoc mu kromě soukromé vyšetřovací agentury přišla slavná filmová jména v čele s Darrenem Aronofskym (FONTÁNA), Kevinem Smithem (FLÁKAČI), nebo Mattem Stonem (SOUTH PARK). Málokterému dokumentu se podaří něco změnit, tomuto se to zřejmě povedlo, neboť na počátku roku 2007 MPAA ohlásila změny, jež by měly vést k větší transparentnosti rozhodovacího procesu. (lukax)

(více)

Recenze (36)

Adrian 

všechny recenze uživatele

Samotné výstupy MPAA k jednotlivým filmom i s odôvodňovaním udelenej prístupnosti v komparácii s podobne ladenými filmami, ktoré dávajú minimálne tušiť spôsob, akým členovia MPAA k svojim výsledkom prichádzajú boli časti, ktoré ma zaujali. Naproti tomu "investigatívna linka" za poznaním, kto sú v skutočnosti spomínaní členovia mi prišla už od počiatku ako nadbytočná hlavne v smere "odlahčovania témy", pretože tento aspekt veľmi dobre zvládal aj samotný Valenti svojimi protichodnými vyhláseniami. ()

xxmartinxx 

všechny recenze uživatele

Zajímavý dokument, který pobaví, pobouří i... nudí. Je trochu škoda, že skvělé animované sekvence a trefné názory jsou proloženy nudným "pátráním". Film shrnuje všechno to, co MPAA nemá ráda, takže všichni, koho celý ten systém hodnocení štve, budou určitě nadšení. Takže objektivně na tři hvězdy, ale je to protest... A každý máme rád protesty... ()

Reklama

imf 

všechny recenze uživatele

Adrian to řekl za mne, linie se soukromými detektivkami byla zřejmě Dickovým pokusem o parodii a jen zbytečně zpomalovala servírování faktů a vložky v podobě zpovědi režisérů. Běžný lid možná tohle rozptýlení potřeboval, já tedy ne. Pokryto slušným způsobem, natočeno drze, ale člověk se stejně nezbaví pocitu, že se mohl dozvědět víc. ()

Matty 

všechny recenze uživatele

Za Watersovo bezelstné přiznání "I know a lot of perverts..." bych filmu rád plácnul plný počet, ale objektivní nedostatky, jako třeba absence objektivity, mi to nedovolí. Když chcete mermomocí dokázat, že je MPAA netransparentní organizace, v niž parta tajuplných existencí kuje pikle proti svobodomyslným filmařům, tak to dokážete (nesmyslné je třeba porovnávání samostatných scén, když se rating vztahuje k obsahu celého filmu). Současně je třeba vzít v potaz, co dokument v potaz nebere. Nebýt zavedení CARA, nemůžou vzniknout filmy jako Divoká banda, Taxikář a několi tisíc dalších a dodnes bychom se pohoršovali nad každým f-slovem, které v hollywoodském filmu zazní, natož abychom vůbec věděli, že kinematografii svými výplody obohacují i tak rozkošní úchyláci jako Waters, který mimochodem jako jediný nabídne pár konstruktivních připomínek (vliv aktuálního politického dění na přísnost v posuzování filmů). Byl to navíc zde démonizovaný Jack Valenti, kdo na konci 60. let veřejně hájil právo filmařů vyjadřovat se adekvátními filmovými prostředky k událostem, jež hýbou společností. Zapomenout je stejně snadné jako kritizovat. Zábavnost a neláska zkrátka zvítězila nad pravdou a uctivostí. 70% Zajímavé komentáře: Dadel, rowdys ()

EdaS 

všechny recenze uživatele

Zábavný, zajímavý a závažný dokument o tom, kdo v Americe rozhoduje o přístupnosti (a tím leckdy o možném úspěchu) filmů. Ani ta vyšetřovací linie (odhalující, kdo jsou ti konkrétní lidé v komisi MPAA) není nezajímavá, snad nemusela být jen tolik upřednostněná. Že je něco shnilého v království hollywoodském si člověk dovodí i tak. ()

Zajímavosti (1)

  • Tento film/dokument bojující proti ratingu filmů je v USA skutečně oficiálně nehodnocen. MPAA (organizace pro rating) si ale neodpustila mu neoficiálně udělit NC-17 (nejvyšší nárok na přístupnost). Ani v dalších zemích mu ale jeho obsah neodpustili. Ve většině zemí na film mohou jen dospělí. Například v Malajsii byl zakázán úplně. (hippyman)

Reklama

Reklama