Za jasného dne

• Velká Británie On a Clear Day

Touha po splnění našich tajných snů, které se mohou zdát na první pohled neuskutečnitelné, je jednou z největších hnacích sil lidského konání. Příběh propuštěného dělníka, jenž miluje dálkové plavání, představuje naplňování právě takové touhy. Na pozadí emotivního příběhu rozkrývá režisérka Gaby Dellalová komplikované rodinné vztahy, které ovlivňuje i složitá finanční situace. Nezaměstnanost dokáže pořádně pošramotit lidskou důstojnost, ale právě snaha o splnění těžkého cíle ji dokáže opět pozvednout. Filmu Za jasného dne se loni dostalo cti zahajovat mezinárodní sekci festivalu Sundance. (Febiofest)

Radek99

Člověka dělá člověkem především jeho nezdolná vůle vedoucí k překonání sama sebe, k překročení dosud nezdolaných hranic, k popření svého věku a fyzických limitů, k veteránskému přeplavání kanálu La Manche... Klasické britské sociální drama vyznívající tentokráte dosti pozitivně a operující s nadějí, kterou obvykle v podobných filmech nelze zahlédnout. Už samotný název v sobě ukrývá ono poselství naděje, že i z úplného dna se lze vždy a v jakémkoliv věku odrazit... ()

jhrasko

Kapánek zbytočný film s heslom " JA SA NEVZDÁM". Bohužiaľ jediné, čo si zapamätám je Frankova hláška svojmu šéfovi riešiac čo je to loajalita : "Na tejto dielni nie je chlap, ktorý by Ťa ošťal, keby si horel." ()

PAGE

Velice příjemný snímek o tom, že i v pokročilejším věku si můžeme plnit své sny a dokázat,si že ještě nepatříme do starého železa. Skvělý herecký výkon Brendy Blethyn a Petera Mullana, kteří dokazují, že i za těžkých životních podmínek se člověk nemá vzdávat a jít do toho. Velice pozitivní film,který dodá odvahu i těm, kteří ještě váhají. ()

DannyBoy80

Dobrý TV film z britských ostrovů s klasickým britským sociálním podtextem o jednom sportovním výkonu a na motivy skutečné události. Dobře zahráno a zajímavý námět o tom jak vyřešit svůj život a o tom jak se nikdy nevzdát a vyplnit si své sny. ()

sona123

Dalo by se říct, že je tu jedno klišé vrstvené za druhým - smrt dítěte, jak se s tím vyrovnávají nejbližší, ztráta zaměstnání, realizace ženy....ale podáno je to způsobem, že z toho klišé vůbec není. Celý film působí neuvěřitelně přirozeně a já měla od prvních záběrů dojem, že hrdiny znám a vyrůstala jsem s nimi. Všichni protagonisté jsou sympaťáci a celé je to vlastně takové krásné, jak to známé od Američanů, ale v podání Britů to není trapná selanka. Velmi příjemný film. ()

Pitrsss

Klasické britské drama o nezlomnosti lidské vůle. Sice poctivě natočené, ale z davu ničím nevyčnívající. V hlavě utkvěla hlavně hláška: "Nikdo z těchhle lidí by Vás ani nepochcal, kdybyste hořel!" ... 60% ()

tartan

Príjemný britský film, ktorý zľahka dojme i mierne rozosmeje a možno dodá aj o niečo málo viac optimizmu do života (pretože bojovať treba do konca a v každom veku sa oplatí pre niečo žiť, resp. do niečoho ísť - či už preplávať La Manche alebo si urobiť vodičák na autobus). ()

gizi

Trochu zklamání, čekal jsem víc. Film ze života, ale nijak výrazně nevybočuje z průměrnosti. 55%, 20.2.11. ()