• Niktorius
  *

  Našimi médii avizovaný obviňující pohled z druhé strany irácké barikády v tomto filmu nenajdete, stejně jako zajímavý děj či režijní vyspělost. Údolí vlků je totiž obyčejné akční béčko, v jakém by si klidně mohl střihnout roli Steven Segal nebo velký Chuck Norris, jen strany jsou poněkud otočené a tak původci všeho zla tentokráte nenosí na hlavách ručníky a nevyznávají islám, nýbrž oblékají trenky z hvězd a pruhů, požívají nadměrné množství steroidů a prahnou po krvi. Trochu to zavání takzvanou politickou nekorektností, leč mohu vás uklidnit, politicko-náboženské záležitosti se tu řeší jen tak na oko a i kdyby nepřátelské řady tvořili notně naštvaní trpaslíci z diamantových dolů, nic by se nezměnilo. Jde totiž jen o to, že si různé národy na pětníku "zdůvodňují" příčiny svých konfliktů, krmí se vzájemně olovem a pronášejí odhodlané řeči o cti. Jako obyčejný akčnák to taky nefunguje, všechno vypadá strašlivě levně a neautenticky (výbava amerických vojáků působí vyloženě směšně, zejména jejich přilby s vzezřením obarveného nočníku :-)), akce je přinejlepším vlažná, nedobře zrežírována a nechutně rozředěná úmornou záplavou nezáživných dialogů. A když se ve filmu nemůžete chytnout příběhu, akce, postav, ani ideí, tak co vám sakra zbývá? Například vypnout přehrávač. 30%_____P.S: To co se odehrává ve filmu, se ve velmi podobných formách odehrálo v Afghanistánu a těmi "zlými" nebyli Američané, ale sami Afghánci(1.6.2008)

 • gogo76
  **

  Turci chceli natočiť vážny film na tému terorizmus, no ten závan hollywoodu je tu dosť cítiť. Výsledok v konečnom dôsledku za veľa nestojí a zanikne v bažinách podobných podpriemerných akčňákov, ktoré sa tvária, že majú na viac. "Šeherezádou" som bol trochu prekvapený, nečakal som ju tu a už vôbec nie ako samovražednú atentátničku. B. Zane i G. Busey nehrali nič moc, ale je to vina scenára i réžie a neviním ich za výsledok. Akčné scény skôr priemerné, ale samovražedný odpal sa vydaril a je to najlepšia scéna filmu. Ale ten sniper, kurva...Ten sniper na tej 3 či 4 posch. budove..., ten bol taký nenápadný jak černoch v švédskom národnom mužstve. Skúste to nabudúce reálnejšie, ok? Alláhuakbar, Turci, za toto vám dávam 40%.(1.3.2013)

 • Hitman_47
  odpad!

  "Turecký televizní akční film a aktuální politickou situací v pozadí", takhle by se to celé dalo shrnout...nevím, proč tento velice laciný a dějově opravdu DOST plytký film je všude uváděn s titulkem "film pojednává o krutém zacházení Amerických vojáků s Iráckými zajatci", když je tam toho všehovšudy nanejvýš 3 minuty....prostě lež jako věž. Ale pokud máte v zálibu v lacině natočených akčních scénách, kde vysocí představitelé jdou do "krutého" boje s šestiranným revolverem, tak se na to klidně podívejte...pro mě ovšem jednoznačně ODPAD!(16.6.2006)

 • Malarkey
  **

  Vypadalo to jako celkem slušný film. Turci chtěli natočit slušný film. To co vzniklo je směs hollywoodu a turecké lhostejnosti. Mohl to být dobrý film, ale není. Ve filmu se skoro pořád kecá a kecá a kecá mezi kecáním pár výstřelů sem tam nějaká bojůvka a pak se zase kecá. Divák má potom ve filmu guláš a nakonec se rozhodne počkat na ortel, který turci hlavním hrdinům udělili. Akční scény jsou vcelku dobré, ale pauzy mezi nima jsou velice nudné. Přesto na turecký film (a že sem jich viděl málo) celkem dobré.(16.7.2006)

 • Ivoshek
  ***

  Kdysi mi tenhle film doporučoval jeden turecký hoteliér. Prý "moc pěkné, a hodně reálné". Řekněme, že tohle hodnocení nebylo úplně přesné..... Ve zkratce je to o třech tureckých ex-příslušnících speciálních sil, kteří si zajedou do severního Iráku vyřídit jeden osobní účet s Billy Zanem. Film je - jemně řečeno - trochu schématický, co se týče vykreslení zúčastněných národností. Turci jsou super, Arabové jak kdo, Kurdové většinou nic moc a Amíci jsou totální naposilovaná hovada, co ponižují a střílejí místní i cizí a mj. kšeftují s lidskými orgány (které lidem vyndává izraelský doktor a nejčastější dodací adresa na ice-boxech je Tel-Aviv, Izrael :-)). Kupodivu tenhle film neglorifikuje terorismus ani fanatický Islám a (pro Turky velmi kupodivu) je tam i hezká zmínka směrem ke Kurdům. Akční scény i zápletka jsou celkem fajn, takže mi vadilo hlavně to, že US vojáci neměli autentické uniformy (a hráli je Turci). V zásadě souhlasím, že ukecaná výplň mezi akčními scénami je dost nudná, nicméně tuhle drobnou vadu celkem snadno řeší tlačítko fast forward. Souhrnem bych tedy film zhodnotil souslovím "celkem sranda".(28.2.2009)

 • - Film měl rozpočet 14 000 000 amerických dolarů, čímž se stal do té doby nejdražším tureckým filmem. Během měsíčního promítání v Turecku získal 25 000 000 amerických dolarů a následně dalších 28 000 000 za promítání v Evropě. (Terva)

 • - Film obsahuje odkazy na skutečné události z průběhu okupace Iráku roku 2003, jako je třeba skandál ve věznici Abu Ghraib nebo incident z kontejnerem na kamionu a následné střílení amerických vojáků do konstrukce, aby vězni měli příjem čerstvého vzduchu. (Terva)

 • - Snímek vyhrál německou cenu Bogey v kategorii nejlepší film. (Terva)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace