poster

Údolí vlků

 • Turecko

  Kurtlar Vadisi: Irak

 • anglický

  Valley of the Wolves: Iraq

 • Slovensko

  Údolie vlkov

Dobrodružný / Akční

Turecko, 2006, 118 min

 • gogo76
  **

  Turci chceli natočiť vážny film na tému terorizmus, no ten závan hollywoodu je tu dosť cítiť. Výsledok v konečnom dôsledku za veľa nestojí a zanikne v bažinách podobných podpriemerných akčňákov, ktoré sa tvária, že majú na viac. "Šeherezádou" som bol trochu prekvapený, nečakal som ju tu a už vôbec nie ako samovražednú atentátničku. B. Zane i G. Busey nehrali nič moc, ale je to vina scenára i réžie a neviním ich za výsledok. Akčné scény skôr priemerné, ale samovražedný odpal sa vydaril a je to najlepšia scéna filmu. Ale ten sniper, kurva...Ten sniper na tej 3 či 4 posch. budove..., ten bol taký nenápadný jak černoch v švédskom národnom mužstve. Skúste to nabudúce reálnejšie, ok? Alláhuakbar, Turci, za toto vám dávam 40%.(1.3.2013)

 • Ivoshek
  ***

  Kdysi mi tenhle film doporučoval jeden turecký hoteliér. Prý "moc pěkné, a hodně reálné". Řekněme, že tohle hodnocení nebylo úplně přesné..... Ve zkratce je to o třech tureckých ex-příslušnících speciálních sil, kteří si zajedou do severního Iráku vyřídit jeden osobní účet s Billy Zanem. Film je - jemně řečeno - trochu schématický, co se týče vykreslení zúčastněných národností. Turci jsou super, Arabové jak kdo, Kurdové většinou nic moc a Amíci jsou totální naposilovaná hovada, co ponižují a střílejí místní i cizí a mj. kšeftují s lidskými orgány (které lidem vyndává izraelský doktor a nejčastější dodací adresa na ice-boxech je Tel-Aviv, Izrael :-)). Kupodivu tenhle film neglorifikuje terorismus ani fanatický Islám a (pro Turky velmi kupodivu) je tam i hezká zmínka směrem ke Kurdům. Akční scény i zápletka jsou celkem fajn, takže mi vadilo hlavně to, že US vojáci neměli autentické uniformy (a hráli je Turci). V zásadě souhlasím, že ukecaná výplň mezi akčními scénami je dost nudná, nicméně tuhle drobnou vadu celkem snadno řeší tlačítko fast forward. Souhrnem bych tedy film zhodnotil souslovím "celkem sranda".(28.2.2009)

 • Tosim
  odpad!

  Přiznám se, že jsem se nedodíval. Na tohle asi nemám. Film má dva extrémy - buď je zde nezáživná akce anebo tupé kecání u stolu. Zkrátka - Amíci dělají z Iráku jedno velké pohřebiště, když ho plení a na potkání střílí do všeho, co se jen hejbne. Jen jsem čekal, že přistane Air Force One a George Bush Jr. začne s kulometem a řevem masakrovat maminky s kočárky na nedělní prodcházce. Takový okamžik by vás ve snímku totiž vůbec nepřekvapil. Ubohost prvního řádu!(27.6.2006)

 • Malarkey
  **

  Vypadalo to jako celkem slušný film. Turci chtěli natočit slušný film. To co vzniklo je směs hollywoodu a turecké lhostejnosti. Mohl to být dobrý film, ale není. Ve filmu se skoro pořád kecá a kecá a kecá mezi kecáním pár výstřelů sem tam nějaká bojůvka a pak se zase kecá. Divák má potom ve filmu guláš a nakonec se rozhodne počkat na ortel, který turci hlavním hrdinům udělili. Akční scény jsou vcelku dobré, ale pauzy mezi nima jsou velice nudné. Přesto na turecký film (a že sem jich viděl málo) celkem dobré.(16.7.2006)

 • jojinecko
  **

  Tento turecký film bol svojho času aj u nás dosť medializovaný a prezentovaný ako značne kontroverzný. Predstavte si klasický americký old-school akčný film v ktorom sú rusi nositelmi všetkého zla. Tu sú naopak američania zobrazení ako maximálne svine, ktoré strieľajú do detí, zabíjajú nevinných ľudí a pod. Nezabudlo sa ani na svinstvá vo väznici Abu Graib, pričom práve tieto scény sú natočené podľa skutočnosti (aspoň čo som videl original fotky). Tvorcovia toho chceli veľa povedať, ale zvolili značne infantilnú a "polopatistickú" formu. Aj zdvujúca kritika môže byť podaná pútavo a inteligentne tak, aby divák netrpel a nenudil sa (všetkým vrelo odporúčam vynikajúci indický akčný film Mission Kashmir, ktorý pojednáva o vojne za nezávislosť Kašmíru..kiežby si tvorcovia brali príklad!). Film sa neskutočne vlečie a až na pár scén, ktoré ma vytrhli z letargie, je to bieda. Napriek tomu sa na tento "vcelku nepodarok" oplatí pozrieť už len v rámci rozšírenia si kinematografických obzorov:)(22.12.2006)

 • - V USA byl snímek promítán jen velmi zřídka a nikde nejsou uvedeny záznamy cen za vstupenky. Americká armáda dokonce vydala doporučení pro armádní personál, aby na tento film nechodili do kina. (Terva)

 • - Film obsahuje odkazy na skutečné události z průběhu okupace Iráku roku 2003, jako je třeba skandál ve věznici Abu Ghraib nebo incident z kontejnerem na kamionu a následné střílení amerických vojáků do konstrukce, aby vězni měli příjem čerstvého vzduchu. (Terva)

 • - Film měl rozpočet 14 000 000 amerických dolarů, čímž se stal do té doby nejdražším tureckým filmem. Během měsíčního promítání v Turecku získal 25 000 000 amerických dolarů a následně dalších 28 000 000 za promítání v Evropě. (Terva)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace