Reklama

Reklama

VOD (1)

Tento film vychází z populárního tureckého televizního seriálu se stejným názvem. Úvodní scéna filmu zobrazuje skutečný příběh, kdy Američané zatkli 4. července 2003 v iráckém městě Sulajmáníja 11 tureckých vojáků zvláštních sil. Jeden z vojáků, Suleyman Aslan (Tayfun Eraslan), se cítí tak ponížený, že si vezme život, a jeho přítel Polat Alemdar (Necati Sasmaz) se rozhodne pomstít americkému veliteli (Billy Zane), který zatčení velel. (Filmbox)

(více)

Recenze (27)

zette 

všechny recenze uživatele

Me vzdy svym zpusobem pritahovala propaganda ve filmu. A je mi jedno, z jake jde strany. Tomuto dilu, ale muze skocit na lep fakt jenom nejaky hloupy Turek, jinak fakt nevim. Samotna rezie by si urcite zaslouzila lepsi hodnoceni, celkove se vsak jedna o filmovy brak. Avsak jsem rad za zkusenost, ze jsem Udoli vlku videl! ()

Niktorius 

všechny recenze uživatele

Našimi médii avizovaný obviňující pohled z druhé strany irácké barikády v tomto filmu nenajdete, stejně jako zajímavý děj či režijní vyspělost. Údolí vlků je totiž obyčejné akční béčko, v jakém by si klidně mohl střihnout roli Steven Segal nebo velký Chuck Norris, jen strany jsou poněkud otočené a tak původci všeho zla tentokráte nenosí na hlavách ručníky a nevyznávají islám, nýbrž oblékají trenky z hvězd a pruhů, požívají nadměrné množství steroidů a prahnou po krvi. Trochu to zavání takzvanou politickou nekorektností, leč mohu vás uklidnit, politicko-náboženské záležitosti se tu řeší jen tak na oko a i kdyby nepřátelské řady tvořili notně naštvaní trpaslíci z diamantových dolů, nic by se nezměnilo. Jde totiž jen o to, že si různé národy na pětníku "zdůvodňují" příčiny svých konfliktů, krmí se vzájemně olovem a pronášejí odhodlané řeči o cti. Jako obyčejný akčnák to taky nefunguje, všechno vypadá strašlivě levně a neautenticky (výbava amerických vojáků působí vyloženě směšně, zejména jejich přilby s vzezřením obarveného nočníku :-)), akce je přinejlepším vlažná, nedobře zrežírována a nechutně rozředěná úmornou záplavou nezáživných dialogů. A když se ve filmu nemůžete chytnout příběhu, akce, postav, ani ideí, tak co vám sakra zbývá? Například vypnout přehrávač. 30%_____P.S: To co se odehrává ve filmu, se ve velmi podobných formách odehrálo v Afghanistánu a těmi "zlými" nebyli Američané, ale sami Afghánci ()

Reklama

Tosim odpad!

všechny recenze uživatele

Přiznám se, že jsem se nedodíval. Na tohle asi nemám. Film má dva extrémy - buď je zde nezáživná akce anebo tupé kecání u stolu. Zkrátka - Amíci dělají z Iráku jedno velké pohřebiště, když ho plení a na potkání střílí do všeho, co se jen hejbne. Jen jsem čekal, že přistane Air Force One a George Bush Jr. začne s kulometem a řevem masakrovat maminky s kočárky na nedělní prodcházce. Takový okamžik by vás ve snímku totiž vůbec nepřekvapil. Ubohost prvního řádu! ()

Hitman_47 odpad!

všechny recenze uživatele

"Turecký televizní akční film a aktuální politickou situací v pozadí", takhle by se to celé dalo shrnout...nevím, proč tento velice laciný a dějově opravdu DOST plytký film je všude uváděn s titulkem "film pojednává o krutém zacházení Amerických vojáků s Iráckými zajatci", když je tam toho všehovšudy nanejvýš 3 minuty....prostě lež jako věž. Ale pokud máte v zálibu v lacině natočených akčních scénách, kde vysocí představitelé jdou do "krutého" boje s šestiranným revolverem, tak se na to klidně podívejte...pro mě ovšem jednoznačně ODPAD! ()

Radiq 

všechny recenze uživatele

Už jenom kvůli tomu, že to nebylo o americké statečnosti a že to tam dost amíků schytalo, by jste to měli skouknout. Děj je teda celkem suchej, hlavně vyobrazení až přehnaně ZLÝCH americkejch vojáků, kteří mi připadají spíš jak jednotka nějakých povstalců požírajících látky na růst svalstva. Ale kultura a myšlení iráckých jedinců je z tohoto úhlu mnohem pochopitelnější. A i když se nepřikláním k terorismu, tak něco na něm asi je. Nejsympatičtější byl ale ten šejk, který odsuzoval násilí vzhledem k tomu, že korán ho zakazuje atd., protože to znělo celkem rozumně. Bohužel ve skutečnosti na to každej dlabe. No ale musím pochválit krásnej sebevražednej výbuch chlapa na náměstí. Lidé lítali, utrženejma končetinama ani krví se nešetřilo a přitom to vypadalo ještě realisticky. Ono vůbec všechno bylo jakž takž realistické, tím myslím bitky, přestřelky (teda nepočítám to vyobrazení američanů - i když, co víme...) a hlavně jsem čekal, že hlavní záporák chcípne nějakou neobvyklou, hodně bolestivou a překvapivou smrtí, ale víc mě překvapilo, že chcípl jakž takž normálně. Jinak Billy Zane tam byl poměrně dobrej (i když jsem ho měl v jakémsi šíleném hašmahašma dabingu), ostatní neznám. ()

Galerie (19)

Zajímavosti (4)

  • Film obsahuje odkazy na skutečné události z průběhu okupace Iráku roku 2003, jako je třeba skandál ve věznici Abu Ghraib nebo incident z kontejnerem na kamionu a následné střílení amerických vojáků do konstrukce, aby vězni měli příjem čerstvého vzduchu. (Terva)
  • Film měl rozpočet 14 000 000 amerických dolarů, čímž se stal do té doby nejdražším tureckým filmem. Během měsíčního promítání v Turecku získal 25 000 000 amerických dolarů a následně dalších 28 000 000 za promítání v Evropě. (Terva)
  • V USA byl snímek promítán jen velmi zřídka a nikde nejsou uvedeny záznamy cen za vstupenky. Americká armáda dokonce vydala doporučení pro armádní personál, aby na tento film nechodili do kina. (Terva)

Související novinky

Turecký film stahují z kin

Turecký film stahují z kin

23.02.2006

Největší síť multikin v Německu dobrovolně stáhla z promítání turecký akční film VALLEY OF THE WOLVES: IRAQ, protože byl napaden jako rasistický, protiamerický, protizápadný a protižidovský. Bavorský… (více)

Reklama

Reklama