Lesy

The Woods

Krvavý les

Horor / Mysteriózní / Thriller

USA / Velká Británie / Německo, 2006, 87 min

Toto je med na dušu ranenú tými sračkami, čo sa posledných desať aj viac rokov vydávajú za horory a robia hanbu svojim predkom. The Woods je pravý oldschool horor s dychtivou atmosférou hmlistých lesov, v chladnom vzduchu poletujúcim tajomstvom, ktoré pretkáva skvelo vybudovaný príbeh a do bodky presne obsadených hercov, ktorým kraľuje mrazivá Patricia Clarkson a tradične božský Bruce Campbell. Toto je esencia toho, prečo milujem horory...(28.5.2012)

Až na scénu s autem, kdy rodiče odvážejí Heather a na, jak to napsat, odfláknutý konec to byl pro mne nadprůměrný snímek svou atmosférou... Snímek, který mě přikoval k sedačce od prvních minut a až na zmíněné pasáže se mi líbil až do konce... Atmosférická a hudební stránka perfektní až mě mrazilo v zádech a zastavoval se mi místy dech... Herecký výkon Agnes Bruckner se mi též velice líbil... Pro mě velice přesvědčivý a dobře podaný výkon... Ke snímku se budu rád vracet, i když na začátku zmíněné věci mi asi budou trnem v oku napořád...(10.11.2008)

• TO

Mizérie, příběh dobrý maximálně pro jednou epizodu nějakého hororového seriálu pro mládež. Útržkovité hororové výjevy a řevy v jinak nudném ději mě neberou, několik záběrů na pohybující se větve stromů tam sice taky je, ale strašidelné nejsou ani náhodou. Akorát zpracování nehororových částí je povedené, pěkná šedesátá léta s písničkami.(20.10.2006)

Po první polovině filmu, která oplývá fakt dobrou mysteriózněmrazivou atmosférou bohužel přichází o něco slabší druhá polovina a úplně zkurvený zakončení, ke kterýmu ta druhá půle směřovala bohužel docela jistě a hlavně nezajímavě. Sice Bruce Campbell vyfasuje na konci sekeru, ale nějak toho s ní moc nepředvede, což je docela škoda a všechno pak musí zařídit Agnes Bruckner, která ale nevypadá tak cool jako Bruce. slabší 4*(29.12.2007)

Tajemná škola uprostřed lesů, sbor podivně se chovajících učitelek, záhadný les opředený legendami a jedna senzitivní studentka, která se tomu všemu snaží přijít na kloub.Má to, sem tam, celkem slušnou atmosféru, talentovanou Agnes Bruckner a potěší i odkaz na Evil Dead vč. Bruce Campbella. Naopak mi moc nesedla příliš přehrávající nebo nehrající, jak si kdo vybere, Patricia Clarkson. Je to béčko, ale ta hoďka a půl byla celkem příjemně strávená. 65%(20.9.2009)

• - Mená učiteliek sú vlastne názvy miest amerického štátu Michigan - Charlevoix, Mackinac, Arbor, Traverse. (misterz)

• - Právě tento snímek přinutil M. Night Shyamalana změnit název jím režírovaného filmu z původně plánovaného The Woods na nám dnes známý Vesnice (2004). (Zdroj: ČSFD.cz)