Lesy

The Woods

Krvavý les

Horor / Mysteriózní / Thriller

USA / Velká Británie / Německo, 2006, 87 min

Lucky McKee nedokáže evidentně natočit normalní horor. Po příšerné May přichází s dalším vizualním obžerstvím. Jenomže opět hodně podivně vystavěným. Atmosferu to má, o tom žádná. Ale je to celé takové zvláštní. Spíše psychologické a hodně ale opravdu hodně zvláštně pojaté. Lekaček nebo hororových momentů se v celem filmu divák nedočká skoro vůbec. Ve videoklipovém zběsilém tempu je také každé postavě věnováno jen pár momentů a pak hned kamera odletí jinam. Určitě je to svěží vítr, jenže s divným závěrem. Po tom všem jsem čekal nějakou zdrcující pointu, ale ono nic. Navíc obtloustlý Bruce Campbell je spíše sklamáním. Má hodně nevýraznou roly. Ostatně vůbec problémem Lesů je že se tam až tak moc nestane. Celé je to stejným stylem a bezprostředně po skončení jsem si na moc scen z filmu nevzpomněl. Krom toho chybý opravdové monstrum. Něco uchopitelného čeho bych se mohl bát. Samotné lesy jsou spíš po cleou dobu upozaděné a ani zdaleka se nemůžou měřit se stromy z Evil Dead. Novátorsky pojatý atmosferický horor bez hororových momentů! Hmmm.(25.2.2007)

Báječně stylový horor staré školy s nádhernou kamerou a skvěle odvedenou prací se zvukem. Nebýt slabšího konce, mohlo to být krásných pět hvězdiček. I tak moc příjemné překvapení a opravdu nechápu, jak to, že film šel rovnou na DVD. Pro fanoušky žánru lahůdka.(26.12.2006)

Tak nám Bruce Campbell poněkud zestárl a ztloustl - to já ovšem taky, takže není nač si stěžovat. A pokud jde o to pustit se do křížku s kořeny a větvemi obtěžujícími nevinné dívky, sotva lze nalézt zkušenějšího odborníka. O zjevné inspiraci Raimiho dílem se tu už zmínil nejeden uživatel a co se týče nápadné podobnosti ústřední zápletky s nedostižnou "Suspirií", také nejsem první kdo si jí povšiml. Originalitou a rychlým spádem tedy "Lesy" nijak zvlášť nevynikají a poněkud chaotický závěr snímku na dokonalosti také nepřidá, ale za zklamání bych tento vizuálně zdařilý a přiměřeně strašící horor určitě neoznačil.(14.3.2010)

Auvajz! Aj ja som čakal od Luckyho po veľmi sľubnej May nejakú pecku /čím sa podpisujem pod prvé dve vety Andersonovho komentára/. Lenže príbeh sa začal odvíjať tak akosi pooooomaliiiiiiiiičkyyyyy a predvídateľne a až dokonca fungoval asi ako suché gumy na mokrej trati. A pokus o mrazivé finále sa, žiaľ, premenil až na akúsi autoparódiu. Filiácie s kultovkou The Evil Dead sú zjavné, ale /vtipne/ fungujú iba v prípade obsadenia Brucea Campbella. Sekvencie so "zadymeným" lesom veru márne kriesia "lesného ducha", zostávajú iba bezradnou citáciou. Nepíšem to rád, ale The Woods sú zbabraným pokusom. Berme to tak, že dobrý režisér mal skrátka v rukách apriori nefungujúcu story. A počas jej nakrúcania si navyše vybral svoju slabú chvíľku. Silné dve hviezdičky si zaslúži iba herecký ansámbl na čele s Agnes Bruckner /do ktorej som mal problém nezamilovať sa/ a zopár jej vtipných hlášok. Tretiu hviezdičku pridávam Luckymu iba ako odškodné za to, že na ČSFD má jeho skvelá May také debilne nízke hodnotenie...(4.10.2006)

Nejdřív bych rád řekl, že je to dobře natočené, kvalitně zahrané a sem tam je tam skvělá retro muzika :) Jenže... Příběh není zrovna ohromující, škola obklopená hrůzostrašným lesem a ředitelky, které jsou dost možná čarodějnice nestačí... Nápadů se ale také moc nedostává, takže se nejedná ani o jednoduchý celek, ani o tajemný příběh plný šílených postav a situací. Ten film je někde uprostřed, což ho bohužel řadí spíš mezi méně vyvedené horory nového tisíciletí. Škoda, nějaké předpoklady ten režisér určitě má. (6/10)(26.9.2006)

• - Právě tento snímek přinutil M. Night Shyamalana změnit název jím režírovaného filmu z původně plánovaného The Woods na nám dnes známý Vesnice (2004). (Hejtmy)

• - Mená učiteliek sú vlastne názvy miest amerického štátu Michigan - Charlevoix, Mackinac, Arbor, Traverse. (misterz)