V New Yorku bojuje proti zločinu nejen policie, ale také superhrdinka G-Girl. O jejích kouscích se cestou metrem baví manažer Matt Saunders s kamarádem Vaughnem Haigem. Všimnou si přitom brunetky Jenny a Matt, který dosud neměl u žen velký úspěch, si dodá odvahy a osloví ji. Když jí kapsář ukradne kabelku, využije příležitosti a pustí se do pronásledování. To sice nedopadne podle jeho představ, účelu je však dosaženo. Na schůzce v restauraci se Matt dozví, že Jenny je asistentkou kurátora jedné galerie, nikoli však, že Jenny je G-Girl, a když si musí odskočit, je to proto, aby nedaleko uhasila požár. Zjistí to až poté, když je unesen poskoky profesora Bedlama, který chce informace o Jenny. Dívce, která musí zachránit milenci život, když ho Bedlam pověsí na pochodeň Sochy svobody, nezbývá než se přiznat… (TV Nova)

kingik

Tahle komedie nepokrytě láká na Umu Thurman a je to právě ona, která je největším trumfem této milé taškařice. Ňoumovitý Luke Wilson nepřevádí nic světoborného a ani se k energické Umě příliš nehodí, ale řada scén je nápaditých, ale rozhodně nějaký promrhaný potenciál je cítit, a to se režijní taktovky chopil Ivan Reitman, který má s podobně laděnými filmy zkušeností na rozdávání. Snahu mu rozhodně upřít nelze. Bavil jsem se slušně. ()

choze

Důvtipný námět zabíjí podprůměrný scénář, režie i herci. Komiksová patina je značně zašlá, tvůrci si vůbec nevyhráli s postavou superhrdinky (už ten debilní kostým, Supermanovi ukradené superschopnosti, o nevýrazném padouchovi ani nemluvě) a místo toho se uchýlili ke stupidním klišé, trapným trikům a rezignovali na akční scény. Umu nemusím, Luke Wilson je tu až nepříjemně slizský, takže nějaké ty body to u mě posbírá jen za Annu Faris a dva tři povedené vtípky. Bída. ()

Dever

Soundtrack Teddy Castellucci: 1. No Sleep 2Nite - Molly McQueen ,2. Rescue Me - Rachel Robinson ,3. The Joker - Fatboy Slim/Bootsy Collins ,4. Love Is a Game - The Magic Numbers ,5. O What A Glorious Thing - Akira The Don ,6. It Don't Matter - Donavon Frankenreiter ,7. Oye Como Va - Chad Fischer ,8. Everything's Right - Matt Wertz ,9. One & Only - Teitur ,10. Lover Come Up - Josh Kelley ,11. She Drives Me Crazy - Fine Young Cannibals ,12. Love Love Love - Tristan Prettyman ,13. I Got You - Eskimos of Love ,14. No Sleep 2Nite - Molly McQueen, ()

fars

Popravde jsem zvazoval mezi 3 a 4 hvezdickami. Ja totiz pred samotnym shlednutim o filmu vedel jen zhruba o co jde, nevidel jsem trailer a tusil jsem ze to bude strasna blbost. Ale ejhle, ono se na to koukat dalo a to opravdu prijemne. Musel jsem se Wilsonovi smat kdyz jsem videl jak mel s divoke Umy vrasky, a kdyz ji pak dal kopacky tak to pak byl vazne narez :-) ()

Goldenhair

Od zkušeného režiséra Ivana Reitmana bych čekala víc než jen tuhle rozpadající, na ničem nestojící rádoby komedii. Přitom se jedná o žánr jemu tolik blízký. Větší část filmu jsem kroutila hlavou nad tím, kolik příležitostí zůstalo nevyužito, z kterých se dalo vyždímat aspoň něco. Co je horší, prázdná místa by měli alespoň částečně vyvažovat představitelé hlavních rolí Uma Thurman a Luke Wilson, ale evidentně si moc práce nedali. A konkrétně Uma mi tu prostě nesedí. ()

• Natáčanie trvalo zhruba jeden mesiac. (Greenpeacak)
  • Scenárista Don Payne prišiel na nápad napísať tento film pri prácach na seriáli Simpsonovci (1989), v hlave sa mu zrodilo, že skombinovať romantickú komédiu a superhrdinu je dobrá myšlienka. (Greenpeacak)
  • Internetová stránka (professorbedlam.com), kterou zmiňuje dr. Bedlam, ve skutečnosti vede přímo na oficiální filmovou stránku Foxu. (HappySmile)