Moje superbejvalka

My Super Ex-Girlfriend

Komedie / Romantický / Fantasy

USA, 2006, 95 min

• Aknah

Trochu slabší komedie, než sem očekávala... A popravdě bych se na ni ani nekoukla, kdyby v tom nehrála Uma Thurman - která je jako vždy charismatická a sexy. Luke Wilson mi přijde uplně mimo a celkově to mělo pomalejší tempo a za každou cenu film chtěli natáhnout na hodinu a půl. Mám sice ráda, když jsou ženský superhrdinky - ale tohle bylo opravdu přehnaný ! To je i na mě moc.(11.2.2009)

• czejny

Čím tvůrci romantických komedií překvapí příště? Co takhle Ben Stiller jako Terminátor vývojové řady 5, který se bezhlavě zamiluje do ženy, která čistě náhodou bude mít schopnosti kočičí ženy...a Stillerátor bude mít alergii na kočky! Celý film jsem žasnul do čeho se ta Uma uvolila. Čekal jsem pohodovou komedii, ale toliko trapných okamžiků, ve kterých jsem se styděl za hlavní představitele rozhodně ne. Luke Wilson mi do role vůbec neseděl a Anna Faris znovu dokázala, že na role tupých blondýnek se fakt hodí. Takže když sem uslyšel větu: "Ty si ta nejinteligentnější...", bylo hotovo. Ty dvě hvězdy dostává film jen za muziku, protože ta mi rozhodně sedla. Až mi bylo líto, že se musí objevit zrovna v takovym propadáku. Moje superbejvalka byla asi tak super, že na mou vlnu se nenaladila.(21.10.2007)

• rikitiki

Tak tohle je z principu špatně. Téma vztahu a rozchodu superbytosti a smrtelníka by mohl mít slušný potenciál (vzpomeňme třeba řecké báje), ale ne takhle - ona je potřeštěná hysterka, on je nicka a zbabělec. Nevadilo by vybočení z konvencí žánru, ale v tomto podání jsou oba dva hlavní hrdinové nesympatičtí a to je neodpustitelné. Násilných vtipů je poskrovnu (leda snad trochu žralok a závěrečné kreslené titulky) a film se neodříká ani tak profláknutého klišé jako je rádobyhláškující vtipný kamarád. Osobně to hodnotim tak, že stárnoucí Reitman natočil snímek o svém panickém děsu z emancipace. /1. 8. 11./(1.8.2011)

• Lateef

Další příklad filmu, který navnadí dobrým trailerem, ale posléze bohužel zklame. Situaci zachraňuje(alespoň v první polovině) rozkošná Uma Thurman - v jejích scénách se nuda poroučí za dveře, aby se však o chvíli později vrátila a byla ještě nudnější. Invence nápadů šílených kousků mstící se G-girl je slušná(zejména finta se žralokem), technické provedení je však o poznání horší(triky slabé). Díky scénáři je závěrečná dvacetimitovka příšerně zmatlaná. Hezká a příjemná Uma, nic víc. 60 miliónů dolarů(výdělek celosvětově)(13.1.2007)

• Enšpígl

Jednoznačně nejlepší scéna je, jak Anna Faris stojí v krátké sukni / bohužel ne zase tak kratké / na štaflích a pod ní stojí ten hlavní hrdina a čumí tam, kam káže zákon. Tahla scéna mohla bejt klidně celej film, to by ovšem film nesměl točit známej "rodinář" Reitman. Umičku nám Reitman neslíknul pro jistotu vůbec a sex se super ženou odflákl zcela, přitom právě tohle téma mohlo nahodit film k pěti hvězdičkám. Jen doufám, že holky po nás za chvíli nezačnou házet žralokama. Dneska jsou totiž ženský schopný úplně všeho. Jednou nepřinesu prachy domu a poletí po mě žralok.(30.7.2007)

• Uma Thurman

• - Natáčanie trvalo zhruba jeden mesiac. (Greenpeacak)

• - Internetová stránka (professorbedlam.com), kterou zmiňuje dr. Bedlam, ve skutečnosti vede přímo na oficiální filmovou stránku Foxu. (HappySmile)

• - Hrad, který je v Mattově akváriu, je zjednodušený model slavného designu pro dům zvaný "Fallingwater" od Franka Lloyda Wrighta. (HappySmile)