Moje superbejvalka

Moja super ex

My Super Ex-Girlfriend

Komedie / Romantický / Fantasy

USA, 2006, 95 min

Ľahká, nenáročná a pohodová komédia obsahujúca pár slušných vtipov a keďže režíruje môj krajan Reitman, slávny to režisér legendárnych Krotiteľov duchov aj výborné triky. Luke Wilson je sympaťák, no Umu by som radšej videl v tom sexy oblečení z Kill Bill, pretože tie okuliare a parochňa, no neviem...(5.7.2007)

Je to tak na hrane. Neviem ako ostatným, ale mne sa viac páčilo, keď boli spolu, ako keď sa rozišli. Niektoré vtipy boli síce aj vtedy vydarené, ale nie až tak, ako v prvej polovici. Luke Wilson je fajn, našťastie nie nejaký ideál krásy (veľké brucho, lúzer :-)), Uma Thurman je takisto dobrá v obidvoch polohách. Zvyšný herci ich celkom slušne dopĺňali. Mal som však pocit, akoby Rainn Wilson v role jeho kamaráta kopíroval Vincea Vaughna. Ten by sa možno hodil trochu viac. 70%(6.4.2007)

• shyster

Kdo tohle pustil do kin? Vždyť to mělo směřovat přímo na VHS či DVD. Nejspíš bych si to pak pustil v sobotu ráno při čištění zubů a při mytí oken, abych měl jakousi kulisu. Nevtipnost, trapnost a režisérská neschopnost a nenápaditost čouhá z každého záběru. Nezachraňuje to ani Uma, kterou považuju za nejvíce "hot" herečku v Hollywoodu.(1.3.2007)

• Pepinec

Moje bejvalka sice nenosila obtáhnutý latexový sexy obleček, nevojížděla mě ve stratosféře a nemlátila hajzly, co mi chtěli ublížit, ale zase na druhou stranu po mně neházela žralokem, čili bych náš rozchod měl dodatečně prohlásit za super mírový proces. Proč ale není super tahle Reitmanovina? Už to tady naznačili pánové Enšpígl a Gilmour; co asi tak zajímá polovinu publika (ano, pánskou…) na filmu o ženské verzi Supermana? Správně, otázek je nespočet, ale bohužel jsem v posteli neviděl nic víc, než co dokáže každá pořádná bejvalka i bez zásahu radioaktivním šutrem. (FIlmfest Hurghada 2012, 46/67)(29.12.2012)

Docela prijemny prekvapeni. Pulka filmu je sice jen takova pohodova romanticka komedie, kde je Uma nervozni, jak kdyby vypadla z filmu od Woodyho a za pozornost stoji vic nez Luke Wilson jeho dobytkarskej kamarad s brutalnima hlaskama Rainn Wilson, ale kdyz se nekdy v pulce filmu rozejdou, tak zacne docela slusna jizda, coz ale neznamena, ze bych se nebavil ani predtim. Navic ten napad na rozchod se superhrdinou je docela zajimavej a trikove to je zvladnuty taky vice nez slusne, takze si vlastne nemam moc na co stezovat.(18.8.2008)

• - Natáčanie trvalo zhruba jeden mesiac. (Greenpeacak)

• - Scenárista Don Payne prišiel na nápad napísať tento film pri prácach na seriáli Simpsonovci (1989), v hlave sa mu zrodilo, že skombinovať romantickú komédiu a superhrdinu je dobrá myšlienka. (Greenpeacak)

• - Internetová stránka (professorbedlam.com), kterou zmiňuje dr. Bedlam, ve skutečnosti vede přímo na oficiální filmovou stránku Foxu. (HappySmile)