Moje superbejvalka

My Super Ex-Girlfriend

Komedie / Romantický / Fantasy

USA, 2006, 95 min

• Scalpelexis

Jaj, to je škody. Těšil jsem se na prima komediální oddechovku, která by mohla zahrát na struny mých romantických snů. Mno, nadšení se nakonec dostavilo, ale jen pro první půli filmu. Druhá část už je bohužel taková směsice zašmodrchaných patálií s težce nesympatickým rozuzlením, které táhne celý snímek hodně hluboko dolů. Hlavní role jsou doslova utopené až na milou Annu Faris. Nu což. Přitom si myslím, že téma "chození se superhrdinkou" by mohlo být rozvinuto mnohem lépe a hlavně vtipněji!(12.9.2011)

Po totálne užvanenom a vrcholne klišéovitom úvode som v avizovaný zvrat v druhej polovici ani nedúfal, no posledná polhodinka vytrhla film z biedy. Škoda, že nápad nebol rozbalený už v úvode a takisto mohol byť spracovaný niekým iným, než detsky-romantickým rutinérom Reitmanom a nebol rozbalený už v úvode. Potom by som prepáčil aj tie lacné triky. 60%.(27.9.2008)

• Lateef

Další příklad filmu, který navnadí dobrým trailerem, ale posléze bohužel zklame. Situaci zachraňuje(alespoň v první polovině) rozkošná Uma Thurman - v jejích scénách se nuda poroučí za dveře, aby se však o chvíli později vrátila a byla ještě nudnější. Invence nápadů šílených kousků mstící se G-girl je slušná(zejména finta se žralokem), technické provedení je však o poznání horší(triky slabé). Díky scénáři je závěrečná dvacetimitovka příšerně zmatlaná. Hezká a příjemná Uma, nic víc. 60 miliónů dolarů(výdělek celosvětově)(13.1.2007)

• bestlama

Já se rozejít se svou nynější přítelkyni, tak mám pocit, že by se se mnou nesrala. Měl bych zítra v obýváku dvě obří chobotnice v posteli asi tak 45 tarantulí a musel bych si dělat pašované papíry někam do Jižní Ameriky. Tímto tě Dáji zdravím, neboj se, nemám city k jiné. Jenom k jinému, ale to přece není nemoc. No, rozumu tenhle film rozhodně nepobral moc a tak jsem se jenom plácal, plácal, plácal a přemýšlel nad tím, jaký by byl sex 2km nad zemí. A přemýšlím, proč zrovna taková hnusná, emocionálně nevyzrálá pipka musela dostat superschopnosti? Třeba se někdy dočkám pokračování, kde filozoficky rozeberou všechny moje filmové pochody.(29.3.2013)

• uiu

Film je vlastně návod jak co nejlépe vydeptat kluka, který se s vámi rozešel. Jak mu zničit život a i po rozchodu mu zasahovat do života a kazit mu nadějné budoucí vztahy. Kdyby Uma Thurman nebyla super-žena, tak na stupiditě příběhu se nic nemění. Nějaká osobní svoboda se zde neřeší a to, že se s vámi někdo rozejde zde znamená celoživotní pomstu. Vtipné mi na tom nepřišlo nic, spíše to bylo k pláči, jak některé holky/ženy dokážou být omezené.(18.8.2010)

• - Scenárista Don Payne prišiel na nápad napísať tento film pri prácach na seriáli Simpsonovci (1989), v hlave sa mu zrodilo, že skombinovať romantickú komédiu a superhrdinu je dobrá myšlienka. (Greenpeacak)

• - Natáčanie trvalo zhruba jeden mesiac. (Greenpeacak)

• - Hrad, který je v Mattově akváriu, je zjednodušený model slavného designu pro dům zvaný "Fallingwater" od Franka Lloyda Wrighta. (HappySmile)