Moje superbejvalka

Moja super ex

My Super Ex-Girlfriend

Komedie / Romantický / Fantasy

USA, 2006, 95 min

Tahle komedie nepokrytě láká na Umu Thurman a je to právě ona, která je největším trumfem této milé taškařice. Ňoumovitý Luke Wilson nepřevádí nic světoborného a ani se k energické Umě příliš nehodí, ale řada scén je nápaditých, ale rozhodně nějaký promrhaný potenciál je cítit, a to se režijní taktovky chopil Ivan Reitman, který má s podobně laděnými filmy zkušeností na rozdávání. Snahu mu rozhodně upřít nelze. Bavil jsem se slušně.(17.1.2009)

• Boogeyman

Námět je jeden velký potenciál, chlap chodí s ženskou, která je zároveň maskovaný superhrdina a idol celého města - G-Girl. Dá jí kopačky a zhrzená superbejvalka se mstí, třeba tak, že mu do postele hodí naštvaného žraloka. Bohužel právě scéna se žralokem je jedinou ukázkou toho, jak by tato komedie mohla vypadat, kdyby….. Při jiných „odplatách“ totiž scénárista moc invence a představivosti neprojevil, takže se od G-Girl dočkáme takových úžasných superkousků, jakože třeba svému expříteli ukradne auto, napíše mu na čelo „debil“ nebo mu dokonce doma vypne elektřinu!!!!ÁÁÁÁchachachááá!… Poměrně velká nevýhoda Superbejvalky je taky v hereckém obsazení. Luke Wilson, Uma Thurman a Anna Farris rozhodně nejsou komediální typy (Farris může hrát třeba v padesáti Scary moviech, komik to prostě není) a už vůbec ne takoví, kteří by dokázali utáhnout špatný scénář. Jaké by to asi bylo, kdyby se Ben Stiller rozešel se superhrdinkou Amy Smart? Ale, kdyby byly ryby! Dám dvě a půl, víc ani ťuk.(3.11.2008)

• Chrustyn

Trapná, nevtipná a blbá komedie, která nemá vůbec nic čím by diváka rozesmála. Reitman sice natočil pár úspěšných komedií ale to nic nemění na faktu, že by zde vůbec něčím zabodoval. Wilson je ubohej a Thurman se zde objevila asi omylem. Nuda, kterou nezachrání ani scéna se žralokem vhozeným do bytu.(18.9.2008)

• nirvanafan

Tenhle film mi přišel natolik stupidní, že jsem v jeho průběhu litovala máminých peněz, za který jsme šly do kina. Scénář absolutně bez nápadu a ženská obdoba supermana (kterého jsem bohudík nedokoukala) je maximálně trapná. Nic nemůže ani poměrně slušné herecké obsazení. Z tohodle Uma s Lukem nic víc vykřesat nemohli.(6.10.2008)

Matt Saunders (Luke Wilson) si po různých peripetiích našel konečně holku. Krásná (i když trochu usedlá) Jenny Johnson (Uma Thurman) má totiž jedno tajemství. Kromě usedlé muzejní pracovnice je na vedlejší úvazek taky superhrdinkou (znáte to, lítá po městě, zachraňuje padající letadla, a tak). Což může být na jednu stranu docela fajn (sex ve volném pádu), ale na druhou stranu, když se s ní chcete rozejít, tak to může kapku bolet. A to Matt pocítí na vlastní kůži - a jeho nová přítelkyně Hannah (Anna Farris) jakbysmet. Ještě že je tu superpadouch profesor Bedlam se svým "plánem" ... Za našich mladých let se říkávalo - "neser boha". Dneska se toto může klidně vyměnit za "neser superhrdinu" (superhrdinku). Ivan Reitman ulítlé komedie prostě umí, a toto není vyjímkou. Skvělý nápad, vtipné provedení - to vždycky funguje. Navíc když se vám podaří sehnat alespoň jednu hvězdu (tady jí zastává Uma Thurman), tak máte zpola vyhráno. Co mne ale totálně iritovalo, byl naprosto příšerný dabing právě Umy Thurman - nevím přesně kdo ji daboval, ale hlas se k ní absolutně nehodil, a minimálně jednu hvězdičku mi sebral. Matta hrál Luke Wilson - až dodneška jsem si myslel, že hrál i hlavní roli v Garfieldovi, tak jsem se podivoval, jak nám ztloustl - a on to byl někdo jinej :)(24.9.2008)

• Uma Thurman

• - Hrad, který je v Mattově akváriu, je zjednodušený model slavného designu pro dům zvaný "Fallingwater" od Franka Lloyda Wrighta. (HappySmile)

• - Internetová stránka (professorbedlam.com), kterou zmiňuje dr. Bedlam, ve skutečnosti vede přímo na oficiální filmovou stránku Foxu. (HappySmile)

• - Natáčanie trvalo zhruba jeden mesiac. (Greenpeacak)