Moje superbejvalka

My Super Ex-Girlfriend

Komedie / Romantický / Fantasy

USA, 2006, 95 min

• Aknah

Trochu slabší komedie, než sem očekávala... A popravdě bych se na ni ani nekoukla, kdyby v tom nehrála Uma Thurman - která je jako vždy charismatická a sexy. Luke Wilson mi přijde uplně mimo a celkově to mělo pomalejší tempo a za každou cenu film chtěli natáhnout na hodinu a půl. Mám sice ráda, když jsou ženský superhrdinky - ale tohle bylo opravdu přehnaný ! To je i na mě moc.(11.2.2009)

• Boogeyman

Námět je jeden velký potenciál, chlap chodí s ženskou, která je zároveň maskovaný superhrdina a idol celého města - G-Girl. Dá jí kopačky a zhrzená superbejvalka se mstí, třeba tak, že mu do postele hodí naštvaného žraloka. Bohužel právě scéna se žralokem je jedinou ukázkou toho, jak by tato komedie mohla vypadat, kdyby….. Při jiných „odplatách“ totiž scénárista moc invence a představivosti neprojevil, takže se od G-Girl dočkáme takových úžasných superkousků, jakože třeba svému expříteli ukradne auto, napíše mu na čelo „debil“ nebo mu dokonce doma vypne elektřinu!!!!ÁÁÁÁchachachááá!… Poměrně velká nevýhoda Superbejvalky je taky v hereckém obsazení. Luke Wilson, Uma Thurman a Anna Farris rozhodně nejsou komediální typy (Farris může hrát třeba v padesáti Scary moviech, komik to prostě není) a už vůbec ne takoví, kteří by dokázali utáhnout špatný scénář. Jaké by to asi bylo, kdyby se Ben Stiller rozešel se superhrdinkou Amy Smart? Ale, kdyby byly ryby! Dám dvě a půl, víc ani ťuk.(3.11.2008)

• Goldenhair

Od zkušeného režiséra Ivana Reitmana bych čekala víc než jen tuhle rozpadající, na ničem nestojící rádoby komedii. Přitom se jedná o žánr jemu tolik blízký. Větší část filmu jsem kroutila hlavou nad tím, kolik příležitostí zůstalo nevyužito, z kterých se dalo vyždímat aspoň něco. Co je horší, prázdná místa by měli alespoň částečně vyvažovat představitelé hlavních rolí Uma Thurman a Luke Wilson, ale evidentně si moc práce nedali. A konkrétně Uma mi tu prostě nesedí.(13.7.2007)

• Enšpígl

Jednoznačně nejlepší scéna je, jak Anna Faris stojí v krátké sukni / bohužel ne zase tak kratké / na štaflích a pod ní stojí ten hlavní hrdina a čumí tam, kam káže zákon. Tahla scéna mohla bejt klidně celej film, to by ovšem film nesměl točit známej "rodinář" Reitman. Umičku nám Reitman neslíknul pro jistotu vůbec a sex se super ženou odflákl zcela, přitom právě tohle téma mohlo nahodit film k pěti hvězdičkám. Jen doufám, že holky po nás za chvíli nezačnou házet žralokama. Dneska jsou totiž ženský schopný úplně všeho. Jednou nepřinesu prachy domu a poletí po mě žralok.(30.7.2007)

• rikitiki

Tak tohle je z principu špatně. Téma vztahu a rozchodu superbytosti a smrtelníka by mohl mít slušný potenciál (vzpomeňme třeba řecké báje), ale ne takhle - ona je potřeštěná hysterka, on je nicka a zbabělec. Nevadilo by vybočení z konvencí žánru, ale v tomto podání jsou oba dva hlavní hrdinové nesympatičtí a to je neodpustitelné. Násilných vtipů je poskrovnu (leda snad trochu žralok a závěrečné kreslené titulky) a film se neodříká ani tak profláknutého klišé jako je rádobyhláškující vtipný kamarád. Osobně to hodnotim tak, že stárnoucí Reitman natočil snímek o svém panickém děsu z emancipace. /1. 8. 11./(1.8.2011)

• Uma Thurman

• - Hrad, který je v Mattově akváriu, je zjednodušený model slavného designu pro dům zvaný "Fallingwater" od Franka Lloyda Wrighta. (HappySmile)

• - Natáčanie trvalo zhruba jeden mesiac. (Greenpeacak)

• - Internetová stránka (professorbedlam.com), kterou zmiňuje dr. Bedlam, ve skutečnosti vede přímo na oficiální filmovou stránku Foxu. (HappySmile)