Moje superbejvalka

My Super Ex-Girlfriend

Komedie / Romantický / Fantasy

USA, 2006, 95 min

• Kjůkíí

Ten závěr, no to byla fakt hrůza, jinak Uma drží tento film ve vyšší kategorii než kam podle scénáře patří, takový typický béčkový film, pár vtípků a překvapní, žralok v obýváku, to se člověku nestává každý den. Scénáristé dokázali scénář tak zprznit, že ke konci se na to nedá dívat, jen se zasmějete, co všechno se dá vymyslet a natočit za kraviny. Luke Wilson nehrál snad nikde jinde než v takovýchto romantických komediích, on je snad i vyhledává. Uma zvolila teď něco, co jí v roli sexy kočky moc nesedí, je to pod její úroveň. Anna Faris, ta vypadá všude hloupě. No snad jedině .. Rozdat si to s někým nad Empire State Building, proč nééé.(5.3.2008)

Docela prijemny prekvapeni. Pulka filmu je sice jen takova pohodova romanticka komedie, kde je Uma nervozni, jak kdyby vypadla z filmu od Woodyho a za pozornost stoji vic nez Luke Wilson jeho dobytkarskej kamarad s brutalnima hlaskama Rainn Wilson, ale kdyz se nekdy v pulce filmu rozejdou, tak zacne docela slusna jizda, coz ale neznamena, ze bych se nebavil ani predtim. Navic ten napad na rozchod se superhrdinou je docela zajimavej a trikove to je zvladnuty taky vice nez slusne, takze si vlastne nemam moc na co stezovat.(18.8.2008)

Fantastická premisa, zábavný scénář a velmi uspokojivě (v rámci žánru romantické komedie) vykonstruovaný závěr. Uma Thurman válí a Luke Wilson zdatně přihrává. Na skutečně plnohodnotný filmový zážitek přesto stále dost schází, ale jako výplň televizní obrazovky při odpočinkovém večeru je Moje superbejvalka téměř ideální. 60 - 70 %(14.11.2009)

Slušná komedie, při které nejspíš nebudete litovat, že jste jí dali šanci. Má všechno - slušné až výborné gagy, zajímavý námět, slušné herecké výkony (mluvím i o menších rolích - Mattův nejlepší kámoš Howlland například je perfektním vystižením typu "perverzní, šovinistický kámoš"). Nejde samozřejmě o nic převratného, ale rozhodně by vás tahle říčka neměla zklamat... Někde naspod přece jenom tušíte Reitmana a jeho Krotitele duchů. Poctivý průměr, který se otírá o hranice výborné zábavy. 60%(8.8.2007)

Když já mám Umu tak ráda.. Ona je to v podstatě strašná slátanina, ale nemůžu popřít, že tam bylo pár hodně dobrých momentů a super hudba. O zábavu se sice staral skoro celou dobu jenom Rainn Wilson, ale třeba taková scéna se žralokem taky stála za to. Nebudu to natahovat, na film se určitě znovu nepodívám, ale nijak zvlášť nelituju, že jsem ho viděla.(17.5.2011)

• - Natáčanie trvalo zhruba jeden mesiac. (Greenpeacak)

• - Internetová stránka (professorbedlam.com), kterou zmiňuje dr. Bedlam, ve skutečnosti vede přímo na oficiální filmovou stránku Foxu. (HappySmile)

• - Scenárista Don Payne prišiel na nápad napísať tento film pri prácach na seriáli Simpsonovci (1989), v hlave sa mu zrodilo, že skombinovať romantickú komédiu a superhrdinu je dobrá myšlienka. (Greenpeacak)