Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Nesmělý dopravní policista Roger se přihlásil do supertajného kurzu, který mu má pomoci získat lásku Amandy. Na místě zjišťuje, že cílem kurzu není získat srdce dívky, ale dostat se jí pod sukni. A účel světí prostředky - rozuměj všechny prostředky. Vedoucí kurzu Dr. P (Billy Bob Thornton) používá drsné a někdy i bolestivé metody, které jsou ovšem mimořádně účinné. Partička studentů složená z ťulpasů a nekňubů, co vždycky stáli někde v rohu, najednou zjišťuje, kde byla chyba a proč dostávali neustále košem. Z plachého Rogera se stává lev salónů. Situace se radikálně mění v okamžiku, kdy Dr. P dostane zálusk na Amandu. Nastává nemilosrdný souboj učitele a žáka. Žádná podpásovka není dost podlá a údery se rozdávají výhradně zezadu.

Režisérem filmu je specialista na komedie Todd Phillips (Starsky & Hutch, Road Trip). Rogera hraje nastupující komediální hvězda Jon Heder a Amandu Jacinda Barrett, známá z filmů Poseidon nebo Bridget Jonesová - S rozumem v koncích. Hereckou sestavu doplňují Michael Clarke Duncan, Luis Guzmán a v menší roli i Ben Stiller. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (227)

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Opět průměr v komediích, kterých jesm viděl za poslední dobu jak máku a nedokážu si uvědomit, že by mě některá ze scén rozhodně nějak zaujala. Není to špatný film, ale k opravdu povedenému má hodně daleko, dle mého názoru. Herci jsou průměrní a jediné co stojí za povšimnutí je Billy Bob Thornton, od kterého nevíte co čekat od samotného začátku do úplného konce. Špatná tato škola rozhodně není, jen si nepamatuju scénu, která by stála za to. Prostě průměr, který na pár minut potěší, ale nikterak zázračně pobaví. ()

Tom Hardy 

všechny recenze uživatele

Kdo má trochu nakoukané podobné fígle a sám někdy věnoval tomu, jak "přijít díky pár trikům holce na kobylku", pro toho to musí být kouzelná nostalgická rekapitulace s pár vlastními nápady. Film má slušné tempo a chvílemi i překvapí nápaditostí, ale třeba přítomnost Bena Stillera se totálně míjí účinkem a Jon Heder v hlavní roli taky nic moc (tohle by Jacindu Barrett prostě nikdy dostat nemohlo). Škoda, že tvůrci nijak nenarušili to rutinní romantické schéma, pořád je to ta samá (únavná) pohádka o získání té vyvolené. A Billy Bob Thornton je mimochodem Bůh! ()

Reklama

tron 

všechny recenze uživatele

„A čo je to vlastne tá ´misa´?“ – „To je keď ti strčia hlavu do záchodu a spláchnu.“ – „Aha. Tak potom aj mne dali misu.“ Toto mi dosť pripomínalo KURZ SEBAOVLÁDANIA, ale bolo to ešte slabšie (a pritom oba filmy mali na to, stať sa výbornými komédiami). Tam, kde minule exceloval Jack Nicholson, sa motá Billy Bob Thornton (čoraz viac sa podobajúci na Sama Neilla) so svojráznymi technikami vyučovania („Predčasne skončím prvú hodinu, je mi z tých vašich blbých ksichtov úplne nahovno.“). Občas snímka chytí drajv (ponožka, tenis, slzný sprej, Ben Stiller), ale väčšinou dopláca na zbytočne veľa postáv, tuctový scenár, tuctové všetko. Jon Heder (NAPOLEON DYNAMIT) je každopádne asi dosť veľký (nielen komediálny?) talent. ()

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $35miliónovTržby USA $17,807,569Tržby Celosvetovo $23,713,157Tržby za predaj DVD v USA $13,739,501 //počet predaných kusov 833,202║ Námet o škole zvádzania bol fajn, len škoda že obratnosť režiséra Todda Philipsa je kolísavá ako u všetkých jeho počinoch, lepšie momentky sa z tými poslabšími striedajú ako na bežiacom páse. Na pozerateľný priemer to vyťahujú hlavne Jon Heder a Billy Bob Thornton(súperenie týchto dvoch niekedy fakt nemá chybu), plus svoje čaro spraví aj herečka Jacinda Barrett, ostatný vrátane menšieho výstupu Bena Stillera sú nevýrazní. /60%/ ()

imf 

všechny recenze uživatele

Bez nápadů, bez tempa a bez inteligence. Je to opravdu retardované a nikoliv tím správným způsobem. Heder unavuje, Thornton otravuje a člověk přemýšlí nad tím, jestli by si z poslední doby vzpomněl na zbytečnější film... a přemýšlí marně. Od režiséra Todda Philipse po Mládí v trapu a Starsky a Hutchovi jednoznačné zklamání. Jestli dá Thorntonovi a Hederovi ještě někdo tyhle škatulkové role, osobně ho umlátím tenisovou raketou. ;) ()

Galerie (15)

Zajímavosti (10)

  • Rozpočet filmu byl 35 milionů a sehnat je na tento film bylo podle Billy Boba Thorntona mnohem těžší, než sehnat 150 milionů na akční trhák. (Pumiiix)
  • Film se natáčel v Long Beach a Los Angeles v Kalifornii a na Long Islandu v New Yorku. (rafix)
  • Diego (Horatio Sanz) v jedné scéně řekne: "Věci se změní, cítím to", což je citace písně "Loser" od Becka. (HappySmile)

Reklama

Reklama