Škola svádění

School for Scoundrels

Škola zvádzania

Komedie / Romantický

USA, 2006, 98 min

Todd Phillips so svojimi komédiami u mňa zatiaľ vždy zabodoval na úrovni štyroch hviezdičiek. Moje hodnotenie jeho štyroch filmov síce vždy balansovalo nad zostupom k nižšiemu hodnoteniu, no svoj nadštandard si udržalo. Sympatické trio v hlavnej roli, príjemne nenásilná romantická vsuvka medzi Jonom Hederom a Jacinda Barrett filmu vôbec neublížila, viac sa film však orientuje na komediálny nášup, ktorého autormi je neskutočne hláškujúce duo Heder - Thornton. Scenár je predvídateľný, námet má však svoje čaro, Heder zahral svojho strémovaného mamľasa dokonale, vedľajšie (humorne podporné) postavy fungovali stopercentne a ja som sa bavil. 75%.(26.5.2009)

TV/// Obsazení 7/10 Děj 7/10 Hudba 6/10 Efekty 7/10/// +náhodou Billy Bob Thornton a Jon Heder jsou skvělí, zajímavá je i postava kterou hraje Michael Clarke Duncan, svélé scény, hlavně ta při paintbolu, tenise a v letadle -Ben Stiller sem opravdu nezapadl, některé věci (části filmu) tíhnou k průměru./// Tak tohle byl docela adrenalin. Jakmile se Jon Heder vzchopil a nic si nenechal líbil, byla to napínavá jízda. Navíc vzájemná chemie mezi hlavními rivali byla dost působivá. Jen se mi zdála trošku slabá hlavní zápletka v podobě romantické línie, ale i tak docela doré pokoukání. Na kino to rozhodně není, ale v TV se jedná o nadprůměr./// Celkem 68%///(18.1.2009)

• PinokKio

Už hodně dlouho jsem neviděl takhle nudnou komedii. Možná, kdyby v ní hráli nějací neokoukaní herci, vzešlo by z toho něco lepšího. Billy Bob mi připadal, že potřebuje rozšířit svoje finanční konto a tak si tu strojově odříkal těch pár vět. Jon Heder se ani snažit nemusel, ten už má asi přikleplé role outsiderů navždy, ovšem tu jeho transformaci do chlapa s pořádnejma koulema jsem nějak moc nezaznamenal. No, aspoň si vrznul. O zbytečném cameu Bena Stillera raději nemluvit. Nejvíc mě ale mrzí promarněná šance s obsazením Jima Parsonse nebo-li Sheldona Coopera z Big Bang Theory. Jasně, tou dobou ještě nebyl žádná hvězda, ale skoro až mám pocit, že si ho střihač nějak neoblíbil a spoustu materiálu s ním vystříhal, protože ty tři záběry na něj jsou pekelně málo.(25.11.2011)

Potenciál to mělo solidní, když vezmu, že Heder tady neni super retard jako obvykle, že je tady Billy Bob Thornton a v menších rolích zarostlej Stiller, Sanz, Duncan nebo Fogler. Jenže je to hovno platný, jelikož to je spíš utahaný než vtipný a Hederovy, potažmo Thorntonovy naschvály nejsou rozhodně tak srandovní, jak by měly být. Průměrná komedie(19.1.2009)

Této komedii jsem se poměrně dlouho vyhýbal. Ani nevím proč. Z nouze jsem si jí pustil a vida, dobrý film. Není to jedna z těch ulítlých komedií, ve které jsou vtipy spíše k pláči než k smíchu. Nalezl jsem zde dostatek momentů u kterých jsem se musel zasmát (popř. alespoň pousmát). Jenda z těch komedií, která neurazí, i když nevyčnívá.(16.12.2008)

• - Bill Murray měl původně hrát dr. P a Christopher Masterson se měl zase objevit v roli Rogera. Oba však na poslední chvíli z projektu vycouvali. (HappySmile)

• - Spoiler: Pravidla dr. P "Z baru do své postele" zní:
    - buď nebezpečný, je to v pohodě
    - žádné komplimenty, NIKDY
    - vždy si odchyť dívku, když je sama
    - kdekoliv zrovna jsi, místo je vždycky na nic
    - navaž s ní vztah
    - lži, lži a lži ještě víc
    (HappySmile)

• - Mezi studenty kurzu svádění lze zahlédnout Jima Parsonse, který se proslavil jako Sheldon Cooper v sitcomu Teorie velkého třesku (od r. 2007). (Aelita)