• Německo

• Nizozemsko

Akční / Dobrodružný / Rodinný / Thriller

USA / Velká Británie / Německo, 2006, 89 min

Tenhle film je natočen pro děti, rozhodně bych tomu nevyčítal dějovou jednoduchost a do očí bijící opisovaní bondovské šablony. Přišlo mi, že v půlce došly tvůrcům nápady a film ztratil na tempu a hlavně, že k temnému uvodu se smrtí se naprosto nehodil ten veselý lehce moralizující konec se záchranou Alexe. Nicméně casting je doslova dokonalý (to samé platí i u 5.1 mixu), u dětského filmu přehrávání nevadí a hlavně Alex Pettyfer je asi tak stokrát lepší Bond než Craig, škoda, že není starší. Ovšem pokud vám ještě nebylo 18, tak si 1 * přidejte a pokud ještě věříte na Ježíška tak můžete i 2:)(20.3.2007)

Všetky tri hviezdy za Billa Nighyho - ten chlap je proste Boh. Jeho "úsmev so zachrochtaním" už síce poznáme z iných filmov, ale stále funguje výborne. Inak slušné remeslo, len ten koniec mizerný. Každopádne hlavný predstaviteľ je asi stokrát sympatickejší než "Eragon" a vôbec - tomuto filmu by som doprial minimálne také tržby ako "dedičstvu dračích jazdcov".(13.3.2007)

• Káronoš

Bond-boy, to si ze mě děláte srandu? Absolutní konina se stupidním, triviálním, přímočarým, nezáživným, předvýdatelným, okoukaným příběhem, s (pro mě) nepřijatelným hereckým obsazením, zápletkou, která tu byla nejméně 100krát a fešáckým modelem v hlavní roli. Alex Pettyfer svou nevinnou "tvářičkou" či nedostatečným hereckým výkonem kazil už tak minimum zábavy, které pro nás Sax připravil. Kdybych neviděl snímek Agent Cody Banks, možná bych dal o hvězdičku lepší hodnocení, ale nápad z teen agentem MI6 je prostě otřesný, až se mi chtělo zvracet. Fuuuuj=( Hodnocení: 0/10.(5.9.2008)

Noo, poobede zhliadnut Stormbreaka a vecer v TV xXx mi vyslo skvele. Oboje su asi o tom istom, len Vin je starsi a skaredsi, a ma uveritelnejsich zaporakov a drsnejsie hlasky:-D No a trosku nabusenejsiu akciu a tak vobec. Ok, uz sa zamotavam. Chcem len povedat, ze Stormbreaker nie je nic extra, ale ujde...;-)(20.10.2006)

• majxik

Očividně se jedná o dobrodružnou akci pro spiše školou povinné obecenstvo, protože ty starší to budou vnímat spíše jako parodii Jamese Bonda. Z kterého je i přebraná docelá okatá reklama, která u bonda neruší ale zde kvuli předvídatelnosti příběhu vyloženě bije do očí (BMW, Nintendo, hry na Nintendo....).(15.9.2011)

• - Kniha o Alexu Riderovi se po celém světě prodalo více než 8 milionů výtisků a byly přeložené do 28 jazyků. Časem by mělo být zfilmovaných i dalších pět dílů, přičemž na vydání čeká ještě sedmý příběh „Snakehead“. (imro)

• - Alexovi Pettyferovi bylo v době natáčení jen 15 let, proto nemohl řídit auto, přestože je tato scéna v literární předloze. Jako náhradní dopravní prostředek zvolili koně. (imro)

• - Autor knižnej predlohy, Anthony Horowitz, sa podieľal aj na tvorbe scenára. (Greenpeacak)