• Německo

Akční / Dobrodružný / Rodinný / Thriller

USA / Velká Británie / Německo, 2006, 89 min

Mladý James Bond, Agent 007 z něj sice nejspíš nebude, ale zde si na něj vcelku slušně hraje a to je o pár desítek let mladší. Tento film možná nechytne každého. Zřejmě svojí obrovskou naivitou. Ale kdybych to měl přirovnat k některému filmu, nejvíce by se mi nejspíš hodila Bondovka Dnes neumírej. Takže neuvěřitelné, neskutečné, přesto zajímavé akční. Nemůžu říct, že bych se vysloveně nudil. Samotný příběh vcelku rázným stylem ubýval a gradoval a ani samotný hrdina nebyl zas tak špatný na to kolik mu je let. Možná je tu jistá spojitost se Spy Kids, ale fakt je, že Angličani si dali tu práci a dovedli tento film ne do dokonalosti, ale akce je akce a ne jen snužka digitálních a ještě k tomu odfláklých triků. Dalším plusem je řada známých anglických herců, kteří se sice příliš neohřejí, ale filmu prospějí. I když to není žádný zázrak a taky jsem od toho nic nečekal, film mě dokázal zabavit a svůj cíl splnil. Jen doufám, že nebudou dle knižní předlohy točit pokračování, i když proč vlastně ne. Pro děti by to mohl být zaručený trhák, ale třeba nejen pro ně. Jo a nakonec bych dodal, že soundtrack se skládá z řady dost provařených pecek v čele s Paulem Oakenfoldem. Uááá, jak ten tam zní skvěle. --- Víš co mě opravdu naštvalo? Že poslali kluka!(18.10.2007)

Dobré scény: ta s Ewanem McGregorem, Alex na vrakovišti a pak ještě některé scény s Damianem Lewisem. Blbé scény: Všechny ostatní, hlavně ta strašná scéna s Alicií a Missi....To je snad nejhorší parodická scéna, která kdy byla natočena. u tohohle filmu sem brečel...a určitě to nebylo dojetím. Jak někdo mohl zprasit tak dorbou knihu jako je předloha fakt nepochopim. A od ted nesnáším Saxe. Kvůli memu velmi dobremu vztahu k serii slabe 3. jinak bych dal tak 1(18.10.2008)

Film jsem si pustil s tim, ze chci nejakou jednoduchou akcni zabavicku a to tenhle film splnil perfektne. Pribeh moc komplikovanej neni, postavy nic extra nehrajou, ale herecka sestava je dost dobra, Rourke, Nighy a McGregor jsou proste v pohode. A Pettyfer je taky docela slusnej, nemam rad film, kde je hlavni hrdina maly dite, ale tady to je trochu jinak. Jednak neni zas tak malej a navic to neni naky ufnukany premoudrely dite, takze je celkem sympatickej. Jinak hudba je spravne drsna, efekty v pohode a akce prakticky bez chyby, takze hezky 4*(25.12.2007)

Po řemeslné stránce je to dobře natočené. Film má spád, stále se tam něco děje, takže na nudu (nebo přemýšlení, jestli to vlastně dává nějaký smysl) není moc času. Velice zajímavé obsazení vedlejších rolí je často spojeno se stylizací postav až na hranici karikatury nebo parodie (viz. Mickey Rourke). Jen Alicia Silverstone je prostě špatná a od hlavního hrdiny se požadoval spíš dobrý vzhled a fyzička. Ale Donnie Yen mu aspoň připravil zajímavé souboje. Celkově mírný nadprůměr.(31.10.2006)

• Arius

Americký film je skutočne v kríze, to je podla mojho názoru veta ktorá absolútne vystihuje súčasný stav zámorského filmu. Filmový trh je prepchatý samými akčnými brakmi ktoré sa ani len nedajú nazvať filmami, taktiež aj vysokorozpočtovými "peckami" a na skutočný plnohodnotný film v amerike akosi zabúdajú, preto je svetová filmografia odkázaná na európsky film ktorý je zásluhou nízkych rozpočtov, to najlepšie čo na svete máme a pozitívny je aj fakt že existujú filmové festivaly ktoré umožňujú európskym tvorcom presadiť sa po celom svete. Prečo to píšem ako komentár ku Stormbreakerovi, pretože tento film je absolútne dokonalou ukážkou zúfalosti amerického filmu, zišla sa tu velká skupinka kvalitných hercov, vysoký rozpočet a aktívna medializácia, no to čo som vymenoval nepomôže tomuto biednemu americkému filmu, bližšie rozoberanie si to teda nezaslúži.(22.6.2007)

• - Teenagerský James Bond stál produkci 40 mil. dolarů, ale například v USA diváky příliš nezaujal. Tamější distributor Miramax ho pro první víkend (13. – 15. 10. 2006) nasadil do 221 kin a snímek utržil jen 215 177 dolarů. Nepomohla ani změna názvu na atraktivnější Alex Rider: Operation Stormbreaker, protože celkový zisk v amerických kinech se po šesti týdnech zastavil na sumě 659 210 dolarů. (imro)

• - Kniha o Alexu Riderovi se po celém světě prodalo více než 8 milionů výtisků a byly přeložené do 28 jazyků. Časem by mělo být zfilmovaných i dalších pět dílů, přičemž na vydání čeká ještě sedmý příběh „Snakehead“. (imro)

• - 15-letého Alexe Pettyfera do hlavní úlohy vybrali mezi 500 uchazeči. Přimluvil se za něj sám autor literární předlohy, protože ho Alex okouzlil svým výkonem v televizním dramatu Tom Brown´s Schooldays (2005). Herec, mimochodem, dal přednost Stormbreakerovi před rolí ve filmu Eragon (2006), neboť se údajně bál cestovat letadlem. Kvůli Eragonovi by se takto musel přesouvat na místa v České republice. (imro)