• Německo

Akční / Dobrodružný / Rodinný / Thriller

USA / Velká Británie / Německo, 2006, 89 min

• Elyssea

Špatné. A směšné ve chvílích, kdy to směšné být nemělo. Smála jsem se u honičky na kole, smála jsem se při bitce na vrakovišti, smála jsem se při výcviku. Hlavní hrdina vypadá jak z Muzikálu ze střední a stejný je jeho herecký projev. Potěší maximálně tříminutový Ewan McGregor, minutový Coltrane, pětiminutový Lewis. Proboha, v jejich zájmu doufá, že to vzali jen kvůli tomu, aby se jim lépe splácely hypotéky.... :/(31.5.2009)

Stormbreaker je pro ty,kteří si rádi hrají s figurkami,staví si pevnosti z kostek,jezdí si s angličáky a večer v osm,když přes ně maminka přehodí peřinu a dá polibek na tvář,sní o tom,jak jednou v budoucnu budou Jamesem Bondem.Pokud zavzpomínám,vím,že jsem také takový byl a klidně se přiznám,že by mě Stormbreaker určitě bavil a mou chuť stát se dokonalým agentem určitě jen prohloubil.Bohužel,figurky,angličáky a kostky už mám ale nějaký ten pátek schované v krabicích na půdě a tak na mě Stormbreaker zapůsobil samozřejmě hodně dětinsky.Neni to ale ani tak vina scénáře,zápletky,herců,efektů,či čehokoliv jiného,že by někdo zkrátka pochybil,ale to,že hlavní roli hraje zkrátka kluk,sotva základní škole odrostlí a tak je tomu také vše podřízeno.Padouši nejsou až tak padouští(jinak výborný Rourke,strašně moc mu přeji comeback),efekty nejsou přespříliš drsné a i samotný děj je spíš taková hra,než vážně myšlené nebezpečí.Škoda je jen téměř až cameo roličky Ewana McGregora,na druhou stranu ale nutno přiznat,že mlaďoučký Alex Pettyfer má docela charisma a rozhodně filmu neškodil.Stormbreaker je zkrátka takové povedené rodiné dobrodružství,které ale nemělo téměř žádnou reklamu a tak proběhl kiny bez většího povšimnutíí,a já myslím,že docela neprávem,pro cílovou skupinu kluků s fantazií je totiž Stormbreaker určitě povedeným dobrodružstvím.A tito malí diváci ať si klidně přihodí 2 hvězdičky navíc.(4.7.2009)

• Lateef

Od snímku s mladíkem, který by se podle svých schopností mohl klidně honosit titulem 007, jsem nic nečekal. A téměř nic jsem také nedostal. I když úvodních dvacet minut je velice slibných a slušnou auto-moto honičku střídá choreograficky povedená akční scéna s lanem(zde si nejde nevzpomenout na Jet-Liho či Jasona Stathama a jejich ekvilibristiku s hadicí). A potom to všichni, včetně režiséra zabalili a šli na basu orosených. Kromě toho úvodu je všechno strašně vyumělkované, nelogické a jednoduché. Má-li Alex Pettyfer nějaký bojový potenciál, tak zůstal(až na tu jednu bitku) totálně nevyužit. Jinak filmem se prokousal vcelku obstojně, na to, že mu je pouhých 16 let. Snímek má hvězdné obsazení, škoda jen, že si Ewan McGregor odřídí své tři čtyři kilometry, motorku vymění za bavoráka, ale pak už musí z kola ven. Billa Nighyho nejde nepoznat podle jeho charismatického hlasu a Mickey Rourke je zase nad věcí a pánem situace. Film trochu zdvihá soundtrack(zejména Paul Oakenfold), ale jinak mám pocit, že celý příběh je dopředu připravený, pro nikoho není nic problém, všechno vychází a i když se pořád něco děje, nudil jsem se!!! A to by se u akčního dobrodružství asi stát nemělo...(zmíněná Physalia physalia nebo-li měchýřovka portugalská je opravdu nebezpečný žahavec, lovící potravu pomocí žahavých vláken, obsahujících prudký jed...nechtějte, aby vás někdy žahla) 21,5 miliónů dolarů(výdělek celosvětově)(21.11.2006)

„Neveríme mu.“ – „Prečo?“ – „Nikomu neveríme. Je to naša zásada.“ Toto by sa mohlo/malo páčiť každému, komu sa páčili SPY KIDS (= ďalšie hravé detské špionážne dobrodružstvo), ale i každému, komu sa SPY KIDS nepáčili. STORMBREAKER je o čosi odrastenejší, anglická atmosféra mu pridala a až na konci som si uvedomil, ako ma tvorcovia i s obmedzeným rozpočtom a scenárom dostali. Nebol to zázrak, ale miestami som sa bavil a tak dobre použitého koňa v akčnej scéne som nevidel od PRAVDIVÝCH LŽÍ Jima Camerona. Ústredný mladistvý hrdina je fajn, extravagantne oblečeným Mickeym Rourkeom v úlohe zlosyna nič nepokazíte a i zvyšok hereckého obsadenia je bohovský. Ale pozor, určite si film nepozrite len kvôli nemu, pretože je to tak troška podvod; úvodné titulky so všetkými tými zvučnými menami vyzerajú pozoruhodne, ale Robbie Coltraine a Stephen Fry dostali skôr cameo. A ostatní (Nighy, Serkis, McGregor, Okonedo, Lewis) nedostali pravdupovediac o nič extra väčší priestor. Resp. si produkcia väčší priestor nemohla dovoliť zaplatiť. Ale ich postavy sú v deji rozmiestnené o čosi šikovnejšie, (napr. sa objavia na dve minúty po 20-minútovej prestávke, takže vyzerajú, že majú väčší priestor).(25.1.2011)

Než usednete k tomuto filmu, je třeba si uvědomit, že by vedle vás měli být děti ve věku cca 7 - 15 let. A také to, že pravý James Bond také dělá neuvěřitelné věci a vy mu to (možná) žerete. Pak vám možná nebude připadat, že si z vás filmaři dělají srandu a můžete se klidně bavit. Protože filmařina je to poměrně kvalitní. A když dítě (třeba vaše) prohlásí ,, ty jo, ten je dobrej, že?", určitě těch 93 minut vydržíte. Já dávám za tři, ale děti....(8.3.2007)

• - Alexovi Pettyferovi bylo v době natáčení jen 15 let, proto nemohl řídit auto, přestože je tato scéna v literární předloze. Jako náhradní dopravní prostředek zvolili koně. (imro)

• - Jelikož Alex Rider šplhá po horách, potápí se či dělá množství jiných extrémních sportů, je to jedna z nejzatěžovanějších postav, jaké kdy ztvárnil dětský herec. (imro)

• - Školské scény sa natáčali v dievčenskej škole The Grey Coat Hospital v Londýne. (Niles)