Stormbreaker

• Velká Británie Stormbreaker (více)

Natočeno podle prvního dílu populární knižní série Anthonyho Horowitze, který je zároveň autorem scénáře filmu. Stormbreaker je rafinovaná počítačová hra, která převrátila vzhůru nohama život jednoho obyčejného kluka. Po letecké katastrofě, při které zahynou oba jeho rodiče, je čtrnáctiletý Alex Rider (Alex Pettyfer) vychováván strýcem Ianem (Ewan McGregor). Ten za záhadných okolností zemře a ukáže se, že vedl dvojí život. Na jedné straně spořádaný bankovní úředník, a na straně druhé špión MI6, kterého sprovodil ze světa nájemný vrah. Alex je osloven speciální jednotkou MI6, aby dokončil nebezpečný úkol, který jeho strýc nemohl splnit. Jeho posláním je předstírat počítačového maniaka, který by zjistil, co přesně je a k čemu bude sloužit počítačová herní konzole Stormbreaker, kterou se chystá uvést na trh Darrius Sayle (Mickey Rourke). Aniž by to věděl, byl strýčkem dlouhodobě připravován na podobnou misi. Dobrou průpravou pro dráhu neohroženého špióna se mu staly adrenalinové sporty jako potápění, horolezectví, ale i znalost šifrovacích kódů. (oficiální text distributora)

Gemini

Nemám nic proti zábavným pohádkám pro děcka, pokud nejsou úplně tupé. Má-li to být první díl série, nezbývá mi než doufat, že těch pár dobrých komponentů zůstane zachováno a budou rozšířeny na úkor toho špatného, jako byl třeba umělohmotný ksicht Missi Pyle. Ale ať je to se zámysly studia jak chce, nemám důvod dát víc než 50%. ()

T2

Rozpočet $40miliónovTržby USA $677,646Tržby Celosvetovo $23,937,870║ Dosť nešťastne podané špionážny film, tvorcovia sa v tomto prípade vybrali zlou cestou a vôbec film nedávkujú odľahčene, potom aj ten príbeh moc nezaujme, kamera je otrasná, známejší herci absolútne nevyužitý, napätia a akcia je tu prehliadnuteľná, taký nešťastný pokus o niečo, čo v konečnom výsledku vyznie dosť odpackane. /25%/ ()

Cervenak

Všetky tri hviezdy za Billa Nighyho - ten chlap je proste Boh. Jeho "úsmev so zachrochtaním" už síce poznáme z iných filmov, ale stále funguje výborne. Inak slušné remeslo, len ten koniec mizerný. Každopádne hlavný predstaviteľ je asi stokrát sympatickejší než "Eragon" a vôbec - tomuto filmu by som doprial minimálne také tržby ako "dedičstvu dračích jazdcov". ()

Malarkey

Mladý James Bond, Agent 007 z něj sice nejspíš nebude, ale zde si na něj vcelku slušně hraje a to je o pár desítek let mladší. Tento film možná nechytne každého. Zřejmě svojí obrovskou naivitou. Ale kdybych to měl přirovnat k některému filmu, nejvíce by se mi nejspíš hodila Bondovka Dnes neumírej. Takže neuvěřitelné, neskutečné, přesto zajímavé akční. Nemůžu říct, že bych se vysloveně nudil. Samotný příběh vcelku rázným stylem ubýval a gradoval a ani samotný hrdina nebyl zas tak špatný na to kolik mu je let. Možná je tu jistá spojitost se Spy Kids, ale fakt je, že Angličani si dali tu práci a dovedli tento film ne do dokonalosti, ale akce je akce a ne jen snužka digitálních a ještě k tomu odfláklých triků. Dalším plusem je řada známých anglických herců, kteří se sice příliš neohřejí, ale filmu prospějí. I když to není žádný zázrak a taky jsem od toho nic nečekal, film mě dokázal zabavit a svůj cíl splnil. Jen doufám, že nebudou dle knižní předlohy točit pokračování, i když proč vlastně ne. Pro děti by to mohl být zaručený trhák, ale třeba nejen pro ně. Jo a nakonec bych dodal, že soundtrack se skládá z řady dost provařených pecek v čele s Paulem Oakenfoldem. Uááá, jak ten tam zní skvěle. --- Víš co mě opravdu naštvalo? Že poslali kluka! ()

Lima

James Bond pro děcka školce zrovna odrostlé? Odsejpá to sice svižně, ale je to celé tak dětinské a předvídatelné, že už mi tam jenom chyběl každých 15 minut reklamní blok na kindervajíčka s modrými hrošíky a nové hračky od Mattela. Obsazení sympaťáka Ewana McGregora je vzhledem k jeho cca 3-minutové přítomnosti pouhou reklamní vábničkou a hlavní protagonista s bravíčkovskou vizáží a hereckou prkenností tomu také moc nepřidal. K těm původně zamýšleným čtyřem pokračováním – proboha, jak si mohli tvůrci myslet, že tahle záležitost „Made in Kouzelná školka“ by mohla mít nějaký širší divácký ohlas? Ještě tam mohli obsadit Dádu Patrasovovou..... ()

• Teenagerský James Bond stál produkci 40 mil. dolarů, ale například v USA diváky příliš nezaujal. Tamější distributor Miramax ho pro první víkend (13. – 15. 10. 2006) nasadil do 221 kin a snímek utržil jen 215 177 dolarů. Nepomohla ani změna názvu na atraktivnější Alex Rider: Operation Stormbreaker, protože celkový zisk v amerických kinech se po šesti týdnech zastavil na sumě 659 210 dolarů. (imro)
  • Alexovi Pettyferovi bylo v době natáčení jen 15 let, proto nemohl řídit auto, přestože je tato scéna v literární předloze. Jako náhradní dopravní prostředek zvolili koně. (imro)
  • Školské scény sa natáčali v dievčenskej škole The Grey Coat Hospital v Londýne. (Niles)