• Německo

Akční / Dobrodružný / Rodinný / Thriller

USA / Velká Británie / Německo, 2006, 89 min

• Tomasso001

Film není ani pro děti a vlastně ani pro dospělé, není ani komedií ani bondovkou, některé prvky jsou dobře udělané a jiné zase bijí do očí svým špatným provedením. Hlavní záporák je špatná napodobenina jokera a jediný herec který filmu dodal správný nádech zmizel po pár krátkých minutách.. Ale myslím, že pro děti do 15i let by přeci jen mohl mít úspěch, jinak ostatním asi nenabízí nic zajímavého, nového,dobře zahraného, nebo kvalitní triky.(23.11.2007)

• otík

Naprosto směšné dílko, které mělo dětem ukázat jakože mladého Jamese Bonda. Jenže je to spíše naprostá nuda bez jakékoli napínavé chvíle, herci jsou naprosto trapní a i když na začátku jsem se alespoň některým scénám pousmál, ke konci jsem se kousal nudou. Na oko vše vypadá hezky a řemeslně zvládnuto, za dějem se ovšem neukrývá zhola nic.(4.5.2007)

Není to špatný film, ale jenom si nedokáže najít dostatečný počet fanoušků. Je to o dětském hrdinovi a teď jde o to, kdo na to půjde. Děti? Dospělí? Komu se to bude líbit? A tak základa fanoušků je malá. Ale i přesto to nesnižuje kvalitu díla. Určitě je to koukatelné a zábavné.. Průměrná podívaná na televizní večer.(27.9.2012)

• Gilmour93

Blond. James Blond. Možná je tu nový agent nula nula něco, ale obávám se, že po dvou protřepaných Martini by jej zmohl spánek a před sexuální aktivitou Bondgirls ho k jeho škodě ještě chrání zákon.. Nepříliš vážně se beroucí taškařice doplácí na to, že si hlavní herecký hrdina při pohledu okýnkem karavanu na nahou Alicii Silverstone ulevil od mladického pnutí tam dole a výstup této činnosti utřel do několika stránek vytržených ze scénáře.. Pokud bude mít Stormbreaker nějaké pokračování, nechám si ho ujít.(16.8.2010)

Tak ze začátku mě to docela bavilo, v půlce to byla docela nuda plná dementních záporáků a ke konci se to zase docela rozjelo. Hlavní představitel ušel, Nighy a Rourke byli taky dobří, zbytek byl příšernej (až na McGregora, ale ten se tady ani nestačil zabydlet). Žádněj zázrak to sice není, ale další Spy kids z toho naštěstí nevylezlo, takže aspoň to. Velmi odřené 3*.(7.12.2006)

• - Alexovi Pettyferovi bylo v době natáčení jen 15 let, proto nemohl řídit auto, přestože je tato scéna v literární předloze. Jako náhradní dopravní prostředek zvolili koně. (imro)

• - Spoiler: Ve filmu se Yassen Gregorovich (Damian Lewis) a Alex Rider (Alex Pettyfer) setkávají dvakrát. Poprvé, když Alex utíká z továrny, kterou měl za úkol prozkoumat, podruhé pak na střeše věže Darria Saylea (Mickey Rourke), kde Yassen Daria zabil. V knižní předloze se však setkali jen jednou, když chtěl Sayle Alexe zabít a utéct vrtulníkem, ale Yassen ho zastřelil. (Shadowspark)

• - Kniha o Alexu Riderovi se po celém světě prodalo více než 8 milionů výtisků a byly přeložené do 28 jazyků. Časem by mělo být zfilmovaných i dalších pět dílů, přičemž na vydání čeká ještě sedmý příběh „Snakehead“. (imro)