• Německo

• Nizozemsko

Akční / Dobrodružný / Rodinný / Thriller

USA / Velká Británie / Německo, 2006, 89 min

• Torision

Co prosim? Jako sorry, ale co je tohle za sračku největšího ražení? Vždyť se u tohodle filmu ani nedalo bavit, byla to strašná trapárna, nuda od začátku do konce. Alicia Silverstone, Alex Pettyfer a hlavně Mickey Rourke jsou tak neuvěřitelně debilní, režie Geoffreyho Saxe strašná, vizuální stránka a akční scény absolutně kokotský a scénář....proboha, dyť ty dialogy a chování hrdinů - vzdyť to pomalu ani nedávalo smysl!!!....asi jedinym plusem je Ewan McGregor, kterej je ve filmu ale jen na pár okamžiků. A jinak v rámci akčňáků asi to nejhorší, co jsem za dlouhou dobu viděl.(31.7.2007)

„Neveríme mu.“ – „Prečo?“ – „Nikomu neveríme. Je to naša zásada.“ Toto by sa mohlo/malo páčiť každému, komu sa páčili SPY KIDS (= ďalšie hravé detské špionážne dobrodružstvo), ale i každému, komu sa SPY KIDS nepáčili. STORMBREAKER je o čosi odrastenejší, anglická atmosféra mu pridala a až na konci som si uvedomil, ako ma tvorcovia i s obmedzeným rozpočtom a scenárom dostali. Nebol to zázrak, ale miestami som sa bavil a tak dobre použitého koňa v akčnej scéne som nevidel od PRAVDIVÝCH LŽÍ Jima Camerona. Ústredný mladistvý hrdina je fajn, extravagantne oblečeným Mickeym Rourkeom v úlohe zlosyna nič nepokazíte a i zvyšok hereckého obsadenia je bohovský. Ale pozor, určite si film nepozrite len kvôli nemu, pretože je to tak troška podvod; úvodné titulky so všetkými tými zvučnými menami vyzerajú pozoruhodne, ale Robbie Coltraine a Stephen Fry dostali skôr cameo. A ostatní (Nighy, Serkis, McGregor, Okonedo, Lewis) nedostali pravdupovediac o nič extra väčší priestor. Resp. si produkcia väčší priestor nemohla dovoliť zaplatiť. Ale ich postavy sú v deji rozmiestnené o čosi šikovnejšie, (napr. sa objavia na dve minúty po 20-minútovej prestávke, takže vyzerajú, že majú väčší priestor).(25.1.2011)

Dobré scény: ta s Ewanem McGregorem, Alex na vrakovišti a pak ještě některé scény s Damianem Lewisem. Blbé scény: Všechny ostatní, hlavně ta strašná scéna s Alicií a Missi....To je snad nejhorší parodická scéna, která kdy byla natočena. u tohohle filmu sem brečel...a určitě to nebylo dojetím. Jak někdo mohl zprasit tak dorbou knihu jako je předloha fakt nepochopim. A od ted nesnáším Saxe. Kvůli memu velmi dobremu vztahu k serii slabe 3. jinak bych dal tak 1(18.10.2008)

• Lateef

Od snímku s mladíkem, který by se podle svých schopností mohl klidně honosit titulem 007, jsem nic nečekal. A téměř nic jsem také nedostal. I když úvodních dvacet minut je velice slibných a slušnou auto-moto honičku střídá choreograficky povedená akční scéna s lanem(zde si nejde nevzpomenout na Jet-Liho či Jasona Stathama a jejich ekvilibristiku s hadicí). A potom to všichni, včetně režiséra zabalili a šli na basu orosených. Kromě toho úvodu je všechno strašně vyumělkované, nelogické a jednoduché. Má-li Alex Pettyfer nějaký bojový potenciál, tak zůstal(až na tu jednu bitku) totálně nevyužit. Jinak filmem se prokousal vcelku obstojně, na to, že mu je pouhých 16 let. Snímek má hvězdné obsazení, škoda jen, že si Ewan McGregor odřídí své tři čtyři kilometry, motorku vymění za bavoráka, ale pak už musí z kola ven. Billa Nighyho nejde nepoznat podle jeho charismatického hlasu a Mickey Rourke je zase nad věcí a pánem situace. Film trochu zdvihá soundtrack(zejména Paul Oakenfold), ale jinak mám pocit, že celý příběh je dopředu připravený, pro nikoho není nic problém, všechno vychází a i když se pořád něco děje, nudil jsem se!!! A to by se u akčního dobrodružství asi stát nemělo...(zmíněná Physalia physalia nebo-li měchýřovka portugalská je opravdu nebezpečný žahavec, lovící potravu pomocí žahavých vláken, obsahujících prudký jed...nechtějte, aby vás někdy žahla) 21,5 miliónů dolarů(výdělek celosvětově)(21.11.2006)

• Phobia

Film jsem jedním očkem sledovala při práci na počítači a konečné hodnocení výrazně snižuje skutečnost, že "Stormbreaker" je cílený na podstatně nižší věkovou kategorii. Film se dá shrnout jedinou větou - James Bond pro teenagery. Jinak řečeno: být o 15 let mladší, určitě bych bych nejmíň dvě hvězdičky přihodila, ovšem takto mě slaďoučký dětský hrdina a jeho naivní akční eskapády neměly valnou šanci oslovit. Pro diváky školou povinné nejspíš "cool" záležitost, pro dospělé jedince naprostá zbytečnost. 49%(29.9.2009)

• - Jelikož Alex Rider šplhá po horách, potápí se či dělá množství jiných extrémních sportů, je to jedna z nejzatěžovanějších postav, jaké kdy ztvárnil dětský herec. (imro)

• - Školské scény sa natáčali v dievčenskej škole The Grey Coat Hospital v Londýne. (Niles)

• - Alexovi Pettyferovi bylo v době natáčení jen 15 let, proto nemohl řídit auto, přestože je tato scéna v literární předloze. Jako náhradní dopravní prostředek zvolili koně. (imro)