• Německo

Akční / Dobrodružný / Rodinný / Thriller

USA / Velká Británie / Německo, 2006, 89 min

Mladšia variácia Jamesa Bonda alebo ako začal 007 svoju kariéru agenta. Neškodná zábavka preplnená efektnými samoúčelnými zábermi, neustálou akciou a množstvom hereckých es pokope. Síce bez poriadneho príbehu ale vadí to? Pri oddychovke ako je táto ani veľmi nie.(14.1.2008)

Dobré scény: ta s Ewanem McGregorem, Alex na vrakovišti a pak ještě některé scény s Damianem Lewisem. Blbé scény: Všechny ostatní, hlavně ta strašná scéna s Alicií a Missi....To je snad nejhorší parodická scéna, která kdy byla natočena. u tohohle filmu sem brečel...a určitě to nebylo dojetím. Jak někdo mohl zprasit tak dorbou knihu jako je předloha fakt nepochopim. A od ted nesnáším Saxe. Kvůli memu velmi dobremu vztahu k serii slabe 3. jinak bych dal tak 1(18.10.2008)

• Lateef

Od snímku s mladíkem, který by se podle svých schopností mohl klidně honosit titulem 007, jsem nic nečekal. A téměř nic jsem také nedostal. I když úvodních dvacet minut je velice slibných a slušnou auto-moto honičku střídá choreograficky povedená akční scéna s lanem(zde si nejde nevzpomenout na Jet-Liho či Jasona Stathama a jejich ekvilibristiku s hadicí). A potom to všichni, včetně režiséra zabalili a šli na basu orosených. Kromě toho úvodu je všechno strašně vyumělkované, nelogické a jednoduché. Má-li Alex Pettyfer nějaký bojový potenciál, tak zůstal(až na tu jednu bitku) totálně nevyužit. Jinak filmem se prokousal vcelku obstojně, na to, že mu je pouhých 16 let. Snímek má hvězdné obsazení, škoda jen, že si Ewan McGregor odřídí své tři čtyři kilometry, motorku vymění za bavoráka, ale pak už musí z kola ven. Billa Nighyho nejde nepoznat podle jeho charismatického hlasu a Mickey Rourke je zase nad věcí a pánem situace. Film trochu zdvihá soundtrack(zejména Paul Oakenfold), ale jinak mám pocit, že celý příběh je dopředu připravený, pro nikoho není nic problém, všechno vychází a i když se pořád něco děje, nudil jsem se!!! A to by se u akčního dobrodružství asi stát nemělo...(zmíněná Physalia physalia nebo-li měchýřovka portugalská je opravdu nebezpečný žahavec, lovící potravu pomocí žahavých vláken, obsahujících prudký jed...nechtějte, aby vás někdy žahla) 21,5 miliónů dolarů(výdělek celosvětově)(21.11.2006)

Ak sa dospeli viac pobavia na Bondovkach s Pierceom Brosnanom alebo s Danielom Craigom, tak decka sa zase pobavia na tomto filme. Dospeli sa pri tomto filme zasmeju a povedia si, ze je to akasi akcna blbost pre deti. Ja som to bral z pohladu 13-rocneho pracka a v tom pripade by som si tento film vychutnaval :-) Ani chvilku som sa nenudil, malo to svizny dej, ale predsa len je to akesi odflaknute, akokeby si producenti filmu z istotou mydlili ruky, ze toto bude trhak a mozu sa tesit na dalsie pokracovania, nech su akekolvek, hlavne ze zarobia :-) Mna prekvapila skutocne kratka rola Ewana McGregora, ale tak da sa na to pozriet... 18.08.2009 ___ Alex Pettyfer - (Alex Rider) +++ Ewan McGregor - (Ian Rider) +++ Robbie Coltrane - (Premiér minister) +++ Mickey Rourke - (Darrius Sayle) +++ Alicia Silverstone - (Jack Starbright) +++ Stephen Fry - (Smithers) +++ Bill Nighy - (Alan Blunt) +++ Damian Lewis - (Yassen Gregorovich) +++ Hudba: Alan Parker +++(18.8.2009)

Celkem to ušlo až na to, že v celkovém vyznění ztráta času.(11.3.2008)

• - Spoiler: Ve filmu se Yassen Gregorovich (Damian Lewis) a Alex Rider (Alex Pettyfer) setkávají dvakrát. Poprvé, když Alex utíká z továrny, kterou měl za úkol prozkoumat, podruhé pak na střeše věže Darria Saylea (Mickey Rourke), kde Yassen Daria zabil. V knižní předloze se však setkali jen jednou, když chtěl Sayle Alexe zabít a utéct vrtulníkem, ale Yassen ho zastřelil. (Shadowspark)

• - Kniha o Alexu Riderovi se po celém světě prodalo více než 8 milionů výtisků a byly přeložené do 28 jazyků. Časem by mělo být zfilmovaných i dalších pět dílů, přičemž na vydání čeká ještě sedmý příběh „Snakehead“. (imro)

• - Teenagerský James Bond stál produkci 40 mil. dolarů, ale například v USA diváky příliš nezaujal. Tamější distributor Miramax ho pro první víkend (13. – 15. 10. 2006) nasadil do 221 kin a snímek utržil jen 215 177 dolarů. Nepomohla ani změna názvu na atraktivnější Alex Rider: Operation Stormbreaker, protože celkový zisk v amerických kinech se po šesti týdnech zastavil na sumě 659 210 dolarů. (imro)