• Německo

Akční / Dobrodružný / Rodinný / Thriller

USA / Velká Británie / Německo, 2006, 89 min

KINO/// Obsazení 9/10 Děj 5/10 Hudba 7/10 Efekty 4/10/// +silné herecké obsazení, hudební stránka filmu, příběh beru -žádné efekty, špatná kamera, rozplizlí obraz, občas děj, mělo to být dospělejší/// V prvních minutách filmu jsem měl pocit, že jsem se vrátil do dětských let. Ale bral jsem to. Avšak tento pocit se během půl hodinky rozplynul a já si uvědomil, že už mi není 15. Škoda, že film nebere moc v potaz dospělejší publikum. Na druhou stranu pro cílovou skupinu je to výborný film. Už jen proto, že hlavní hrdina je sympatický a věřím, že s přibývajícími díly bude i velice charismatický, ale zatím to musí pilovat. Vůbec důvod proč jsem šel na film bylo jednak obsazení a potom efekty. V prvním bodu jsem velice spokojen. Nejvíce jsem se těšil na Ewana McGregora. Ke škodě je však na plátně jen pár minut. No ostatní to ale vynahrazují. Mickey Rourke je v roli záporáka docela slizkej. A potěší jistě i účast Andyho "Gluma" Sarkise, ovšem už méně jeho maska. Kdo se mi asi líbil nejvíce? Řekl bych Damian Lewis se svým ruským přízvukem, toho jsem si fakt vychutnal. Ženské obsazení je celkem fain, jen mohli lépe zahrát. Ohledně efektů, na které většina z nás chodí do kina, je to horší. Tedy, žádné tady nejsou. I když by se sakra hodili, vše je postavené pouze na akci a převážně městských kulisách. Rovněž kamera docela odradí, už jen proto že pořád někde kmitá a nezaměří se na detail, nebo na samotnou akci. A když k tomu přihodím rozmazaný obraz (rozuměj, není čistý a detailní), tak se nám do ruky po stránce technické dostává něco co si v klidu můžete pustit doma v pokojíčku. Zmínit se o některých scénách ani nemá význam, prostě jejich potenciál nebyl využit naplno. No co, už aby tady byl pravý 007/// Celkem 60%///(26.10.2006)

Tak to mne konečně nějaký film nezklamal. Nezklamal i když (nebo právě proto) že jsem četl knižní předlohu. A tak jsem ani nic jiného neočekával. Má to vtip a spád. A je to plné hovadin stejně jako v knižnížní předloze. Koukat na to s tím, že chci vidět něco co má hlavu a patu tak dám tak dvě hvězdičky, ale takhle za naplněné očekávání a výborné odreagování dám čtyři a vůbec nevadí, že do filmu byly zapracované motivy i z dalších dílů celé knižní serie. Charekter filmových postav myslím dost odpovídá svým literárním předlohám.(16.1.2010)

Typický akční film pro teenagery. Některé pasáže a nápady se podobají Agentu 007 víc, než by bylo zdrávo, ten kluk co hraje hlavního hrdinu by se měl naučit, že v herecké branži se občas šiknou i nějaké emoce nebo mimika. Důvod, proč dávám tohleto hodnocení, je ten, že je to celkem slušná akce, která rychle odsejpá a film víceméně nenudí. Další klasické akční béčko pro teenagery si nezaslouží nic víc než slabší 3 hvězdy.(5.12.2009)

Film jsem si pustil s tim, ze chci nejakou jednoduchou akcni zabavicku a to tenhle film splnil perfektne. Pribeh moc komplikovanej neni, postavy nic extra nehrajou, ale herecka sestava je dost dobra, Rourke, Nighy a McGregor jsou proste v pohode. A Pettyfer je taky docela slusnej, nemam rad film, kde je hlavni hrdina maly dite, ale tady to je trochu jinak. Jednak neni zas tak malej a navic to neni naky ufnukany premoudrely dite, takze je celkem sympatickej. Jinak hudba je spravne drsna, efekty v pohode a akce prakticky bez chyby, takze hezky 4*(25.12.2007)

Tenhle film je natočen pro děti, rozhodně bych tomu nevyčítal dějovou jednoduchost a do očí bijící opisovaní bondovské šablony. Přišlo mi, že v půlce došly tvůrcům nápady a film ztratil na tempu a hlavně, že k temnému uvodu se smrtí se naprosto nehodil ten veselý lehce moralizující konec se záchranou Alexe. Nicméně casting je doslova dokonalý (to samé platí i u 5.1 mixu), u dětského filmu přehrávání nevadí a hlavně Alex Pettyfer je asi tak stokrát lepší Bond než Craig, škoda, že není starší. Ovšem pokud vám ještě nebylo 18, tak si 1 * přidejte a pokud ještě věříte na Ježíška tak můžete i 2:)(20.3.2007)

• - Spoiler: Ve filmu se Yassen Gregorovich (Damian Lewis) a Alex Rider (Alex Pettyfer) setkávají dvakrát. Poprvé, když Alex utíká z továrny, kterou měl za úkol prozkoumat, podruhé pak na střeše věže Darria Saylea (Mickey Rourke), kde Yassen Daria zabil. V knižní předloze se však setkali jen jednou, když chtěl Sayle Alexe zabít a utéct vrtulníkem, ale Yassen ho zastřelil. (Shadowspark)

• - Školské scény sa natáčali v dievčenskej škole The Grey Coat Hospital v Londýne. (Niles)

• - Alexovi Pettyferovi bylo v době natáčení jen 15 let, proto nemohl řídit auto, přestože je tato scéna v literární předloze. Jako náhradní dopravní prostředek zvolili koně. (imro)