• Německo

Akční / Dobrodružný / Rodinný / Thriller

USA / Velká Británie / Německo, 2006, 89 min

Také priemerné. Je to škoda, lebo začiatok sľuboval veľa, ale koitus sa nekonal a vyvrcholenie už vôbec. Najlepším napokon boli Rourke, ktorý je správne slizký záporák a Nighy, ktorý sa nezaprie nijakou "maskou". Mladý tiež nebol zlý, ale tvorcovia mu v podstate nedali vyniknúť. A ešte aby som nezabudol, aj Missi Pyle je svojim spôsobom "zaujímavá"...:-). Jednoznačne pre mladšie ročníky, tam môže ísť hodnotenie vyššie. Škoda, lebo dobrú akciu si tiež neodopriem...(15.1.2007)

Lehká variace na Jamese Bonda s mladším hlavním hrdinou trochu připomíná americké pokusy Agenta Cobyho Bankse, ale film je pojat o trochu víc "áčkově". Potěší hlavně Ewan McGregor, který se ve filmu, ale moc neohřeje, ale i Mickey Rourke (jen kdyby nevypadal jak modelka se špatným make upem...). Film plyne poměrně rychle a příběh je jednoduchý. Jako oddechová záležitost jistě neurazí. Autoři pravděpodobně chtěli pokračovat dalším dílem, aby vytvořili třeba i sérii, ale chabé výdělky asi odsoudí Stormbreakera pouze k jednomu dílu. Možná škoda.(15.7.2007)

• Dever

Soundtrack Alan Parker: 1. Blame - Transluzent [4:18] ,2. Uncle Ian [1:35] ,3. On the Road - Rooster [3:41] ,4. When the Doorbell Rings [1:56] ,5. Bicycle Chase [2:50] ,6. Chinese Burn - Curve [7:25] ,7. Breakers Yard Fight [1:19] ,8. Over London [1:54] ,9. Into the Lion's Den [6:44] ,10. Alright Alright (Here's My Fist Where's the Fight) - Sahara Hotnights [2:08] ,11. Kill Him [4:34] ,12. Get Me out of Here [4:49] ,13. Science Museum [4:30] ,14. Hey Kid - Matt Willis [3:38] ,15. At Sayle Tower [3:16] ,16. You Don't Belong to My World [2:06] ,17. Good to Be Here - Rooster [3:40] ,18. Be My Savior - Colin MacIntyre [4:08],(14.5.2011)

• kaylin

Který mladý kluk by nechtěl být tajným agentem? Umět všechna bojová umění, nemít strach, dobře se rozhodnout v každou chvíli, i během toho největšího nebezpečí? Alex Rider není zrovna z těch kluků, ale přitom má záliby, které by mu možná i James bond záviděl. Leze po horách, lyžuje, sjíždí řeky, chodí na různé kurzy, kde se učí, jak by se měl bránit. Celou dobu si myslí, že jsou to jen hobby, ke kterým ho přivedl jeho nudný strýc. Jenže když strýc zemře a Alex zjistí, že jeho pěstoun nebyl nudným úředníkem, ale právě tajným agentem, mladíkův život se změní. Sám se má totiž stát agentem britské tajné organizace. Nejprve následuje tvrdý výcvik, kde zazáří. Pak je ale poslán na akci, kde to bude ještě náročnější. Stojí totiž proti šílenci s tváří Mickeyho Rourka a musí odhalit jeho spiknutí. Není přece jenom příliš mladý? Velmi nepodstatná otázka, protože je jasné, že odpověď je záporná. Ne, vůbec není příliš mladý, má akorát věk na to, aby zachránil celou Británii. Film se v nepříliš inovativním příběhu snaží britské agenty přiblížit i mladším divákům, a to včetně serepetiček, které agenti většinou dostávají na své operace. Nebude tedy chybět superkyselina, padák, nebo pero s vystřelovací šipkou napuštěnou látkou, která donutí zasaženou osobu vyslechnout všechny příkazy. Film také představuje Alexe Pettyfera, který se tak mohl stát miláčkem nejedné dívky, což se snažil potvrdit i filmem "Bez kalhot", kde už měl přece jen dospělejší look. "Stormbreaker" má především pobavit a myslím, že na jedno odpoledne to není špatný film. Uteče vám, možná se sem tam usmějete a pak se prostě podíváte na "Skyfall" a pořádně do toho vlétnete. Více: http://www.filmovy-denik.cz/2012/11/sahara-stormbreaker-syriana-andelsky.html(2.3.2013)

Noo, poobede zhliadnut Stormbreaka a vecer v TV xXx mi vyslo skvele. Oboje su asi o tom istom, len Vin je starsi a skaredsi, a ma uveritelnejsich zaporakov a drsnejsie hlasky:-D No a trosku nabusenejsiu akciu a tak vobec. Ok, uz sa zamotavam. Chcem len povedat, ze Stormbreaker nie je nic extra, ale ujde...;-)(20.10.2006)

• - 15-letého Alexe Pettyfera do hlavní úlohy vybrali mezi 500 uchazeči. Přimluvil se za něj sám autor literární předlohy, protože ho Alex okouzlil svým výkonem v televizním dramatu Tom Brown´s Schooldays (2005). Herec, mimochodem, dal přednost Stormbreakerovi před rolí ve filmu Eragon (2006), neboť se údajně bál cestovat letadlem. Kvůli Eragonovi by se takto musel přesouvat na místa v České republice. (imro)

• - Kniha o Alexu Riderovi se po celém světě prodalo více než 8 milionů výtisků a byly přeložené do 28 jazyků. Časem by mělo být zfilmovaných i dalších pět dílů, přičemž na vydání čeká ještě sedmý příběh „Snakehead“. (imro)

• - Alexovi Pettyferovi bylo v době natáčení jen 15 let, proto nemohl řídit auto, přestože je tato scéna v literární předloze. Jako náhradní dopravní prostředek zvolili koně. (imro)