• Německo

Akční / Dobrodružný / Rodinný / Thriller

USA / Velká Británie / Německo, 2006, 89 min

• Elyssea

Špatné. A směšné ve chvílích, kdy to směšné být nemělo. Smála jsem se u honičky na kole, smála jsem se při bitce na vrakovišti, smála jsem se při výcviku. Hlavní hrdina vypadá jak z Muzikálu ze střední a stejný je jeho herecký projev. Potěší maximálně tříminutový Ewan McGregor, minutový Coltrane, pětiminutový Lewis. Proboha, v jejich zájmu doufá, že to vzali jen kvůli tomu, aby se jim lépe splácely hypotéky.... :/(31.5.2009)

Rozpočet $40miliónovTržby USA $677,646Tržby Celosvetovo $23,937,870║ Dosť nešťastne podané špionážny film, tvorcovia sa v tomto prípade vybrali zlou cestou a vôbec film nedávkujú odľahčene, potom aj ten príbeh moc nezaujme, kamera je otrasná, známejší herci absolútne nevyužitý, napätia a akcia je tu prehliadnuteľná, taký nešťastný pokus o niečo, čo v konečnom výsledku vyznie dosť odpackane. /25%/(22.11.2008)

Ak sa dospeli viac pobavia na Bondovkach s Pierceom Brosnanom alebo s Danielom Craigom, tak decka sa zase pobavia na tomto filme. Dospeli sa pri tomto filme zasmeju a povedia si, ze je to akasi akcna blbost pre deti. Ja som to bral z pohladu 13-rocneho pracka a v tom pripade by som si tento film vychutnaval :-) Ani chvilku som sa nenudil, malo to svizny dej, ale predsa len je to akesi odflaknute, akokeby si producenti filmu z istotou mydlili ruky, ze toto bude trhak a mozu sa tesit na dalsie pokracovania, nech su akekolvek, hlavne ze zarobia :-) Mna prekvapila skutocne kratka rola Ewana McGregora, ale tak da sa na to pozriet... 18.08.2009 ___ Alex Pettyfer - (Alex Rider) +++ Ewan McGregor - (Ian Rider) +++ Robbie Coltrane - (Premiér minister) +++ Mickey Rourke - (Darrius Sayle) +++ Alicia Silverstone - (Jack Starbright) +++ Stephen Fry - (Smithers) +++ Bill Nighy - (Alan Blunt) +++ Damian Lewis - (Yassen Gregorovich) +++ Hudba: Alan Parker +++(18.8.2009)

KINO/// Obsazení 9/10 Děj 5/10 Hudba 7/10 Efekty 4/10/// +silné herecké obsazení, hudební stránka filmu, příběh beru -žádné efekty, špatná kamera, rozplizlí obraz, občas děj, mělo to být dospělejší/// V prvních minutách filmu jsem měl pocit, že jsem se vrátil do dětských let. Ale bral jsem to. Avšak tento pocit se během půl hodinky rozplynul a já si uvědomil, že už mi není 15. Škoda, že film nebere moc v potaz dospělejší publikum. Na druhou stranu pro cílovou skupinu je to výborný film. Už jen proto, že hlavní hrdina je sympatický a věřím, že s přibývajícími díly bude i velice charismatický, ale zatím to musí pilovat. Vůbec důvod proč jsem šel na film bylo jednak obsazení a potom efekty. V prvním bodu jsem velice spokojen. Nejvíce jsem se těšil na Ewana McGregora. Ke škodě je však na plátně jen pár minut. No ostatní to ale vynahrazují. Mickey Rourke je v roli záporáka docela slizkej. A potěší jistě i účast Andyho "Gluma" Sarkise, ovšem už méně jeho maska. Kdo se mi asi líbil nejvíce? Řekl bych Damian Lewis se svým ruským přízvukem, toho jsem si fakt vychutnal. Ženské obsazení je celkem fain, jen mohli lépe zahrát. Ohledně efektů, na které většina z nás chodí do kina, je to horší. Tedy, žádné tady nejsou. I když by se sakra hodili, vše je postavené pouze na akci a převážně městských kulisách. Rovněž kamera docela odradí, už jen proto že pořád někde kmitá a nezaměří se na detail, nebo na samotnou akci. A když k tomu přihodím rozmazaný obraz (rozuměj, není čistý a detailní), tak se nám do ruky po stránce technické dostává něco co si v klidu můžete pustit doma v pokojíčku. Zmínit se o některých scénách ani nemá význam, prostě jejich potenciál nebyl využit naplno. No co, už aby tady byl pravý 007/// Celkem 60%///(26.10.2006)

Čekal jsem nějakou debilitu ve stylu Spy Kids, ale tohle mi přišlo relativně seriózní. Jistě, spousta věcí je tam přetažená, ale myslím že to na člověka může působit seriózněji jako nový James Bond (Casino Royale). Škoda kratičkého života Ewana McGregora a škoda hodně podivného konce. Mickey Rourke a jeho asistenti vypadají jak z comicsu, bohužel. Pokud je vám 15+ pak je to za **, pro děti 10-15 pak ****(6.2.2007)

• - Teenagerský James Bond stál produkci 40 mil. dolarů, ale například v USA diváky příliš nezaujal. Tamější distributor Miramax ho pro první víkend (13. – 15. 10. 2006) nasadil do 221 kin a snímek utržil jen 215 177 dolarů. Nepomohla ani změna názvu na atraktivnější Alex Rider: Operation Stormbreaker, protože celkový zisk v amerických kinech se po šesti týdnech zastavil na sumě 659 210 dolarů. (imro)

• - 15-letého Alexe Pettyfera do hlavní úlohy vybrali mezi 500 uchazeči. Přimluvil se za něj sám autor literární předlohy, protože ho Alex okouzlil svým výkonem v televizním dramatu Tom Brown´s Schooldays (2005). Herec, mimochodem, dal přednost Stormbreakerovi před rolí ve filmu Eragon (2006), neboť se údajně bál cestovat letadlem. Kvůli Eragonovi by se takto musel přesouvat na místa v České republice. (imro)

• - Jelikož Alex Rider šplhá po horách, potápí se či dělá množství jiných extrémních sportů, je to jedna z nejzatěžovanějších postav, jaké kdy ztvárnil dětský herec. (imro)