• Německo

Akční / Dobrodružný / Rodinný / Thriller

USA / Velká Británie / Německo, 2006, 89 min

Slabšie hodnotenie som neudelil len preto lebo knihu Stormbreaker som čítal a páčila sa mi. Film je trápny, chceli doň zakomponovať z každého trochu a vo výsledku to nemá hlavu ani pätu. Výber hercov bol veľmi nevhodný, takmer každý vyzerá, akoby vypadol z nejakej nepodarenej grotesky. To isté platí aj pre hudbu, vyberanú tak aby to vyznelo čo najviac "cool". A možno je aj dobre, že to takto zle dopadlo. Aspoň nebudú musieť pokaziť ďalšie diely z knižnej série o Alexovi Riderovi.(27.6.2012)

Být mi 12, chrochtám blahem. Nenáročná, ale velice naivní akční jednohubka, která mě mile překvapila velmi silným obsazením. Je libo Bill Nighy, Evan McGregor, Damian Lewis, Robbie Coltrane nebo Andy Serkis? Příběh je velice jednoduchý, efekty docela vymakané, herecký výkon Pettyfera ucházející. Nemůžu se ale vyhnout pocitu, že tohle měl být pilot k jakémusi béčkovému seriálu. Pro cílovou skupinu takřka perfektní snímek, pro ostatní pouze průměrná, ale docela zábavná jednohubka.(24.10.2011)

KINO/// Obsazení 9/10 Děj 5/10 Hudba 7/10 Efekty 4/10/// +silné herecké obsazení, hudební stránka filmu, příběh beru -žádné efekty, špatná kamera, rozplizlí obraz, občas děj, mělo to být dospělejší/// V prvních minutách filmu jsem měl pocit, že jsem se vrátil do dětských let. Ale bral jsem to. Avšak tento pocit se během půl hodinky rozplynul a já si uvědomil, že už mi není 15. Škoda, že film nebere moc v potaz dospělejší publikum. Na druhou stranu pro cílovou skupinu je to výborný film. Už jen proto, že hlavní hrdina je sympatický a věřím, že s přibývajícími díly bude i velice charismatický, ale zatím to musí pilovat. Vůbec důvod proč jsem šel na film bylo jednak obsazení a potom efekty. V prvním bodu jsem velice spokojen. Nejvíce jsem se těšil na Ewana McGregora. Ke škodě je však na plátně jen pár minut. No ostatní to ale vynahrazují. Mickey Rourke je v roli záporáka docela slizkej. A potěší jistě i účast Andyho "Gluma" Sarkise, ovšem už méně jeho maska. Kdo se mi asi líbil nejvíce? Řekl bych Damian Lewis se svým ruským přízvukem, toho jsem si fakt vychutnal. Ženské obsazení je celkem fain, jen mohli lépe zahrát. Ohledně efektů, na které většina z nás chodí do kina, je to horší. Tedy, žádné tady nejsou. I když by se sakra hodili, vše je postavené pouze na akci a převážně městských kulisách. Rovněž kamera docela odradí, už jen proto že pořád někde kmitá a nezaměří se na detail, nebo na samotnou akci. A když k tomu přihodím rozmazaný obraz (rozuměj, není čistý a detailní), tak se nám do ruky po stránce technické dostává něco co si v klidu můžete pustit doma v pokojíčku. Zmínit se o některých scénách ani nemá význam, prostě jejich potenciál nebyl využit naplno. No co, už aby tady byl pravý 007/// Celkem 60%///(26.10.2006)

Mladý James Bond, Agent 007 z něj sice nejspíš nebude, ale zde si na něj vcelku slušně hraje a to je o pár desítek let mladší. Tento film možná nechytne každého. Zřejmě svojí obrovskou naivitou. Ale kdybych to měl přirovnat k některému filmu, nejvíce by se mi nejspíš hodila Bondovka Dnes neumírej. Takže neuvěřitelné, neskutečné, přesto zajímavé akční. Nemůžu říct, že bych se vysloveně nudil. Samotný příběh vcelku rázným stylem ubýval a gradoval a ani samotný hrdina nebyl zas tak špatný na to kolik mu je let. Možná je tu jistá spojitost se Spy Kids, ale fakt je, že Angličani si dali tu práci a dovedli tento film ne do dokonalosti, ale akce je akce a ne jen snužka digitálních a ještě k tomu odfláklých triků. Dalším plusem je řada známých anglických herců, kteří se sice příliš neohřejí, ale filmu prospějí. I když to není žádný zázrak a taky jsem od toho nic nečekal, film mě dokázal zabavit a svůj cíl splnil. Jen doufám, že nebudou dle knižní předlohy točit pokračování, i když proč vlastně ne. Pro děti by to mohl být zaručený trhák, ale třeba nejen pro ně. Jo a nakonec bych dodal, že soundtrack se skládá z řady dost provařených pecek v čele s Paulem Oakenfoldem. Uááá, jak ten tam zní skvěle. --- Víš co mě opravdu naštvalo? Že poslali kluka!(18.10.2007)

Lehká variace na Jamese Bonda s mladším hlavním hrdinou trochu připomíná americké pokusy Agenta Cobyho Bankse, ale film je pojat o trochu víc "áčkově". Potěší hlavně Ewan McGregor, který se ve filmu, ale moc neohřeje, ale i Mickey Rourke (jen kdyby nevypadal jak modelka se špatným make upem...). Film plyne poměrně rychle a příběh je jednoduchý. Jako oddechová záležitost jistě neurazí. Autoři pravděpodobně chtěli pokračovat dalším dílem, aby vytvořili třeba i sérii, ale chabé výdělky asi odsoudí Stormbreakera pouze k jednomu dílu. Možná škoda.(15.7.2007)

• - Školské scény sa natáčali v dievčenskej škole The Grey Coat Hospital v Londýne. (Niles)

• - Teenagerský James Bond stál produkci 40 mil. dolarů, ale například v USA diváky příliš nezaujal. Tamější distributor Miramax ho pro první víkend (13. – 15. 10. 2006) nasadil do 221 kin a snímek utržil jen 215 177 dolarů. Nepomohla ani změna názvu na atraktivnější Alex Rider: Operation Stormbreaker, protože celkový zisk v amerických kinech se po šesti týdnech zastavil na sumě 659 210 dolarů. (imro)

• - Autor knižnej predlohy, Anthony Horowitz, sa podieľal aj na tvorbe scenára. (Greenpeacak)