Reklama

Reklama

Stormbreaker

  • USA Stormbreaker (více)
Trailer

Obsahy(1)

Natočeno podle prvního dílu populární knižní série Anthonyho Horowitze, který je zároveň autorem scénáře filmu. Stormbreaker je rafinovaná počítačová hra, která převrátila vzhůru nohama život jednoho obyčejného kluka. Po letecké katastrofě, při které zahynou oba jeho rodiče, je čtrnáctiletý Alex Rider (Alex Pettyfer) vychováván strýcem Ianem (Ewan McGregor). Ten za záhadných okolností zemře a ukáže se, že vedl dvojí život. Na jedné straně spořádaný bankovní úředník, a na straně druhé špión MI6, kterého sprovodil ze světa nájemný vrah. Alex je osloven speciální jednotkou MI6, aby dokončil nebezpečný úkol, který jeho strýc nemohl splnit. Jeho posláním je předstírat počítačového maniaka, který by zjistil, co přesně je a k čemu bude sloužit počítačová herní konzole Stormbreaker, kterou se chystá uvést na trh Darrius Sayle (Mickey Rourke). Aniž by to věděl, byl strýčkem dlouhodobě připravován na podobnou misi. Dobrou průpravou pro dráhu neohroženého špióna se mu staly adrenalinové sporty jako potápění, horolezectví, ale i znalost šifrovacích kódů. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (237)

tron 

všechny recenze uživatele

„Neveríme mu.“ – „Prečo?“ – „Nikomu neveríme. Je to naša zásada.“ Toto by sa mohlo/malo páčiť každému, komu sa páčili SPY KIDS (= ďalšie hravé detské špionážne dobrodružstvo), ale i každému, komu sa SPY KIDS nepáčili. STORMBREAKER je o čosi odrastenejší, anglická atmosféra mu pridala a až na konci som si uvedomil, ako ma tvorcovia i s obmedzeným rozpočtom a scenárom dostali. Nebol to zázrak, ale miestami som sa bavil a tak dobre použitého koňa v akčnej scéne som nevidel od PRAVDIVÝCH LŽÍ Jima Camerona. Ústredný mladistvý hrdina je fajn, extravagantne oblečeným Mickeym Rourkeom v úlohe zlosyna nič nepokazíte a i zvyšok hereckého obsadenia je bohovský. Ale pozor, určite si film nepozrite len kvôli nemu, pretože je to tak troška podvod; úvodné titulky so všetkými tými zvučnými menami vyzerajú pozoruhodne, ale Robbie Coltraine a Stephen Fry dostali skôr cameo. A ostatní (Nighy, Serkis, McGregor, Okonedo, Lewis) nedostali pravdupovediac o nič extra väčší priestor. Resp. si produkcia väčší priestor nemohla dovoliť zaplatiť. Ale ich postavy sú v deji rozmiestnené o čosi šikovnejšie, (napr. sa objavia na dve minúty po 20-minútovej prestávke, takže vyzerajú, že majú väčší priestor). ()

Fr 

všechny recenze uživatele

Než usednete k tomuto filmu, je třeba si uvědomit, že by vedle vás měli být děti ve věku cca 7 - 15 let. A také to, že pravý James Bond také dělá neuvěřitelné věci a vy mu to (možná) žerete. Pak vám možná nebude připadat, že si z vás filmaři dělají srandu a můžete se klidně bavit. Protože filmařina je to poměrně kvalitní. A když dítě (třeba vaše) prohlásí ,, ty jo, ten je dobrej, že?", určitě těch 93 minut vydržíte. Já dávám za tři, ale děti.... ()

Reklama

imf 

všechny recenze uživatele

Překvapivě solidní řemeslo se snesitelným hlavním hrdinou. Jen kdyby Geoffreymu Saxovi v poslední třetině nedošly stránky scénáře a nemusel zběsile improvizovat. Stormbreaker je většinu času přitažený za vlasy (ať už jde o superschopnosti "mladého Jamese Bonda" Alexe Rydera, nebo makabróznost jeho protivníků), ale ve finále jednoduše nezvládne dostát svému potenciálu, což je velká, opravdu velká škoda. Takhle jen za průměrné tři hvězdičky a vyhlídkou lepších zítřků (mělo by vzniknout celkem pět filmů). Pro děti a "děti" je to však povinnost. :) ()

kombajn 

všechny recenze uživatele

Čekal jsem nějakou debilitu ve stylu Spy Kids, ale tohle mi přišlo relativně seriózní. Jistě, spousta věcí je tam přetažená, ale myslím že to na člověka může působit seriózněji jako nový James Bond (Casino Royale). Škoda kratičkého života Ewana McGregora a škoda hodně podivného konce. Mickey Rourke a jeho asistenti vypadají jak z comicsu, bohužel. Pokud je vám 15+ pak je to za **, pro děti 10-15 pak **** ()

Sammya 

všechny recenze uživatele

Docela příjemný a koukatelný James Bond pro teenagery. Nic světaborného, ale ani se u toho člověk nenudí. Ewan McGregor by si sice zasloužil víc prostoru než pomalu jen úvodní titulky, a vůbec všechna ostatní velká jména by se tam mohla objevit na delší dobu, ale Alex Pettyfer to zvládá docela obstojně i sám. Mickey Rourke má snad patent na prevíty a u Billa Nighye mi scházela jeho obvyklá komičnost (možná jsem jen ale zvyklá na jeho vtipnější role). Damian Lewis si mě získal. Otázka na konec - Jak Alex zjistil, že ten onen člověk zabil jeho strýce? Buď jsem se musela asi vteřinu nekoukat nebo vážně nevím. ()

Galerie (53)

Zajímavosti (8)

  • Teenagerský James Bond stál produkci 40 mil. dolarů, ale například v USA diváky příliš nezaujal. Tamější distributor Miramax ho pro první víkend (13. – 15. 10. 2006) nasadil do 221 kin a snímek utržil jen 215 177 dolarů. Nepomohla ani změna názvu na atraktivnější Alex Rider: Operation Stormbreaker, protože celkový zisk v amerických kinech se po šesti týdnech zastavil na sumě 659 210 dolarů. (imro)
  • Kniha o Alexu Riderovi se po celém světě prodalo více než 8 milionů výtisků a byly přeložené do 28 jazyků. Časem by mělo být zfilmovaných i dalších pět dílů, přičemž na vydání čeká ještě sedmý příběh „Snakehead“. (imro)

Související novinky

Andělé a démoni už příští rok

Andělé a démoni už příští rok

17.04.2007

Chvíli kolem tohoto tématu vládlo až podezřelé ticho a my už začali doufat, že Tom Hanks a Ron Howard pochopili, jakou ostudu si Šifrou mistra Leonarda udělali a definitivně dali od zamýšleného… (více)

Reklama

Reklama