Reklama

Reklama

Stormbreaker

  • USA Stormbreaker (více)
Trailer

Obsahy(1)

Natočeno podle prvního dílu populární knižní série Anthonyho Horowitze, který je zároveň autorem scénáře filmu. Stormbreaker je rafinovaná počítačová hra, která převrátila vzhůru nohama život jednoho obyčejného kluka. Po letecké katastrofě, při které zahynou oba jeho rodiče, je čtrnáctiletý Alex Rider (Alex Pettyfer) vychováván strýcem Ianem (Ewan McGregor). Ten za záhadných okolností zemře a ukáže se, že vedl dvojí život. Na jedné straně spořádaný bankovní úředník, a na straně druhé špión MI6, kterého sprovodil ze světa nájemný vrah. Alex je osloven speciální jednotkou MI6, aby dokončil nebezpečný úkol, který jeho strýc nemohl splnit. Jeho posláním je předstírat počítačového maniaka, který by zjistil, co přesně je a k čemu bude sloužit počítačová herní konzole Stormbreaker, kterou se chystá uvést na trh Darrius Sayle (Mickey Rourke). Aniž by to věděl, byl strýčkem dlouhodobě připravován na podobnou misi. Dobrou průpravou pro dráhu neohroženého špióna se mu staly adrenalinové sporty jako potápění, horolezectví, ale i znalost šifrovacích kódů. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (237)

Djkoma 

všechny recenze uživatele

Lehká variace na Jamese Bonda s mladším hlavním hrdinou trochu připomíná americké pokusy Agenta Cobyho Bankse, ale film je pojat o trochu víc "áčkově". Potěší hlavně Ewan McGregor, který se ve filmu, ale moc neohřeje, ale i Mickey Rourke (jen kdyby nevypadal jak modelka se špatným make upem...). Film plyne poměrně rychle a příběh je jednoduchý. Jako oddechová záležitost jistě neurazí. Autoři pravděpodobně chtěli pokračovat dalším dílem, aby vytvořili třeba i sérii, ale chabé výdělky asi odsoudí Stormbreakera pouze k jednomu dílu. Možná škoda. ()

Gemini 

všechny recenze uživatele

Nemám nic proti zábavným pohádkám pro děcka, pokud nejsou úplně tupé. Má-li to být první díl série, nezbývá mi než doufat, že těch pár dobrých komponentů zůstane zachováno a budou rozšířeny na úkor toho špatného, jako byl třeba umělohmotný ksicht Missi Pyle. Ale ať je to se zámysly studia jak chce, nemám důvod dát víc než 50%. ()

Reklama

uterox 

všechny recenze uživatele

Není to špatný film, ale jenom si nedokáže najít dostatečný počet fanoušků. Je to o dětském hrdinovi a teď jde o to, kdo na to půjde. Děti? Dospělí? Komu se to bude líbit? A tak základa fanoušků je malá. Ale i přesto to nesnižuje kvalitu díla. Určitě je to koukatelné a zábavné.. Průměrná podívaná na televizní večer. ()

TheDarKnig 

všechny recenze uživatele

Dobré scény: ta s Ewanem McGregorem, Alex na vrakovišti a pak ještě některé scény s Damianem Lewisem. Blbé scény: Všechny ostatní, hlavně ta strašná scéna s Alicií a Missi....To je snad nejhorší parodická scéna, která kdy byla natočena. u tohohle filmu sem brečel...a určitě to nebylo dojetím. Jak někdo mohl zprasit tak dorbou knihu jako je předloha fakt nepochopim. A od ted nesnáším Saxe. Kvůli memu velmi dobremu vztahu k serii slabe 3. jinak bych dal tak 1 ()

Cervenak 

všechny recenze uživatele

Všetky tri hviezdy za Billa Nighyho - ten chlap je proste Boh. Jeho "úsmev so zachrochtaním" už síce poznáme z iných filmov, ale stále funguje výborne. Inak slušné remeslo, len ten koniec mizerný. Každopádne hlavný predstaviteľ je asi stokrát sympatickejší než "Eragon" a vôbec - tomuto filmu by som doprial minimálne také tržby ako "dedičstvu dračích jazdcov". ()

Galerie (53)

Zajímavosti (8)

  • 15-letého Alexe Pettyfera do hlavní úlohy vybrali mezi 500 uchazeči. Přimluvil se za něj sám autor literární předlohy, protože ho Alex okouzlil svým výkonem v televizním dramatu Tom Brown´s Schooldays (2005). Herec, mimochodem, dal přednost Stormbreakerovi před rolí ve filmu Eragon (2006), neboť se údajně bál cestovat letadlem. Kvůli Eragonovi by se takto musel přesouvat na místa v České republice. (imro)
  • Alexovi Pettyferovi bylo v době natáčení jen 15 let, proto nemohl řídit auto, přestože je tato scéna v literární předloze. Jako náhradní dopravní prostředek zvolili koně. (imro)

Související novinky

Andělé a démoni už příští rok

Andělé a démoni už příští rok

17.04.2007

Chvíli kolem tohoto tématu vládlo až podezřelé ticho a my už začali doufat, že Tom Hanks a Ron Howard pochopili, jakou ostudu si Šifrou mistra Leonarda udělali a definitivně dali od zamýšleného… (více)

Reklama

Reklama