Já vlastně nevím proč, ale po shlédnutí Sólokapra jsem měla takový až slastný pocit, že jsem právě viděla Woodyho nejlepší film po roce 2000. Přitom by se dalo říct, že Match Point je takový "lepší", nebo spíš "propracovanější" nebo tak něco, což dávám do uvozovek proto, že podle mě to právě není pravda. Na Sólokaprovi si cením toho, jak je výsostně osobitý. Match Point je realistická vyprávěnka o zločinu a trestu, mohl by ji natočit kdokoli. Kdežto Sólokapr s lehkostí plácá dohromady všechny možné prvky a to je právě ono, to je Woody.(11.2.2011)

Na Woodyho poměry nuda. Promarněný Jackman i Johansson.(20.10.2012)

viděno jako 9. allenův film takže spokojenost stále převládá, navíc Scarlett Johansson byla kus(7.10.2013)

Typický Woody Allen, ovšem v dietní verzi...(28.1.2014)

"Dorky" Johansson, nařachanej Jackman a hláškující Woody, co víc si přát...? :)(26.2.2014)

Ok, měřeno genialitou většiny Woodyho filmů, jde o přinejlepším průměrný film. Ale pokud to srovnám s celkovou produkcí, jde o velmi pěkný film, kombinující sympatickou dávku humoru, trochu napětí a mystična. Scarlett je s brýlkami opravdu roztomilá, Hugh Jackman neodolatelný, Woody v roli přicmrndávače rozkošný.. Do toho úžasné klasické melodie. Rozhodně to stojí za shlédnutí(15.7.2007)

Ano, přiznám to. Tady už to zase trochu vázne. Sice to Scarlett sluší, Jackmana mám taky rád a o Allenovi ani nemluvě, ale nějak to na mě pořádně nedýchlo. Bavil jsem se, ale to byo všechno. Snad zase příště.(30.9.2007)

Typicky allenovsky absurdní, ale možná až příliš typicky. Příběh není ničím překvapivým, situace jsou poměrně snadno předvídatelné, jednoduše, je to zkrátka místy docela nuda. A dokonce i Scarlett Johansson, jako by díky brýlím ztratila něco ze svého krásného sexapealu, i když pořád bylo na co koukat.(21.6.2008)

Styl vyprávění tohoto režiséra je stále natolik originální, že v celkovém kontextu je mě osobně jedno o čem se ve snímku konverzuje. Výhrou nebo i prohrou v tomto filmu byl výběr herců. Mě se dobře na všechny tři představitele dívalo a byl to jeden z hlavních předpokladů proč jsem snímek dodíval s úspěchem do konce. Samotná zápletka pak nebyla nějak zvláště upoutávající, ale neodolatelný Woodyho rukopis stylu vyprávění mě stále ještě baví a dokáže připoutat moji pozornost. Všiml jsem si jak režisér s postupujícím věkem často kopíruje sám sebe, ale nevadí mě to v tomto případě natolik abych nějakým velkým způsobem srazil kritiku více k negativnímu pohledu. Jsem rád že mohu Allenovi filmy vidět v původním znění, jelikož styl hovoru, dikce a dialekty by po předabování do mateřštiny naprosto ztratil na síle.(28.12.2009)

Film je nutné brát zřejmě s jistou mírou nadsázky, která je zřetelná výkonem hlavních dvou představitelů. Jackama působí přirozeně, ale Scarlett Johansson neuvěřitelně přehrává stejně jako Woody Allen - dle mého záměrně. Film je zkrátka malinko střeštěnou komedií, které moc nenadchne, ale na Scarlett se i tak dívá dobře...(4.1.2010)

Těšila jsem se moc. Woody Allen, můj oblíbenec, s překrásnou Scarlett Johanson, kterou považuji za skvělou herečku a navrch Hugh Jackman, smrtící kombinace charismatu a božského těla. Hm… Ale čeho jsem se nedočkala? Sólokapr byl unuděný, předvídatelný příběh kvalit školní besídky. Navíc po Match Point o to větší zklamání. Atmosféra žádná, Woody hraje jako ponocný a Scarlett plachou studentku žurnalistiky v mimózních brýlích a rovnátkách nevěřím ani omylem. A duch mrtvého reportéra? To jako vážně? Nakonec zbyde pár hlášek, které jsou sice dobré, ale na celý film je to jaksi málo… „Jsi hezká, třeba ho zaujmeš. Zvlášť, jestli je to úchyl.“--- „Já ulovil pár biolososů.“(30.1.2011)

Protestuji proti srovnávání s Match Pointem! Podle mě má slabší hodnocení jen proto, že je to komedie, které tady jsou bohužel někdy podceňované. Já jsem se teda bavil opravdu dobře... hlavně Woodyho role je úžasná.(22.2.2011)

Vtip Woodyho Allena a krása Scarlett Johansson očividně funguje. Nenáročná, vtipná, neotřelá a trochu kriminální romantická komedie u které se nikdo nemuže nudit. Přiznám se,že od Woodyho Allena jsem moc filmu neviděl a to musím co nejdřív napravit. Celkově 70%(8.10.2011)

Na to, jací herci hráli hlavní role to byla celkem nuda. Viděl jsem to bezprostředně po Půlnoci v Paříži, která byla o mnoho lepší a navíc to dost připomíná Match Point, který už jsem viděl dřív a hodně se mi líbil. Rozhodoval jsem se nad trojkou a čtyřkou, ale na čtyřku jsem to prostě necítil.(19.10.2011)

Woody mě prostě baví! Kdo pochopí jeho humor, nemůže být zklamán... Ikdyž vidět po sobě Sólokapra a Match Point je jako vidět jeden film...(26.1.2012)

Celkem dobrý námět, ale nechytlo mě to. I když plno situací bylo celkem pěkných i zkušeně natočených :-).(28.2.2012)

Sólokapor - Komédia Woodyho Allena z roku 2006, z prostredia Londýna, so Scarlett Johanssonovou v úlohe mladej americkej študentky žurnalistiky a Hughom Jackmanom ako nádejným politikom a bohatým synom lorda Lymana. Postarší kúzelník Sid Waterman (W. Allen) vo svojom vystúpení vyvolá ducha mrtvého skvelého novinára, ktorý poskytne stopu a motív na sólokapor mladej žurnalistke Sondre Pranskej (S. Johanssonová) o tarotovom vrahovi, ktorým má byť sympatický aristokrat Peter Lyman (H. Jackman). Dvojica Američanov v Londýne - Sid a Sondra (pre úspech vyriešenia záhady sa stávajú otcom a dcérou) sa prediera vrstvami anglickej spoločnosti od podozrievania a ťažkého hľadania stôp až k sympatiám a zamilovaniu (Sondra a Peter).(12.4.2012)

Nejohranější scénář hollywoodských thrillerů prošpikovaný spoustou hlášek (jejich intenzita se blíží starému WA), docea příjemná oddechovka, i když podruhé možná vidět nemusím, slabší 4 (za hlášku o konverzi k narcisismu).(2.1.2013)

Jsou asi lepší filmy od Woodyho Allena, ale ani tento není, díky skvělým hercům, k zahození.(7.3.2013)

Velmi vtipný, milý příběh, kde nechybí humor, výborné herecké obsazení, slušná zápletka, trošička napětí a velká hromada nadsázky. Nejde o žádné intelektuální veledílo, ale o inteligentní humor a zábavu. Woody nezklamal, Scarlett i Hugh hráli slušně. Za mne čtyři zasolužené *.(16.11.2017)

Trochu slabší Allen koneckonců co můžeme čekat od muže, který se každým rokem představí s novým filmem. Po kvalitním Match Pointu přišel Scoop tzv. Match Point v komediálním balení. Ale mě se to vůbec nezdálo, jediné co oba filmy spojuje je prostředí a Scarlett Johansson. Opět jsem měl možnost vidět v akci ten Woodyho zaprášený humor, který mě stále baví i když už zrovna není v módě. Příběh byl sice trošku průměrný- zvláš't konec byl na mě až moc rychlý, ale ten černý závěr to zachránil. Scoop je film uvařený ze zbytků které Woodymu zbyly a nechtěl je jen tak vyhodit a kupodivu jsem strávil příjemný večer.(5.5.2007)