Příběh filmu mě upoutal i přes to, že mě tam ukecaný Allen celkem prudil než bavil. Scarlett a Hugh to však celé zachránili a jejich podání je pěkné. Scarlett to zde opět hodně sluší a je radost se na ní dívat. Co se týče komediální stránky filmu, tak ta na mě skoro vůbec nezapůsobila a k smíchu mi zde moc věcí nepřišlo. Jako romanťák je to pěkný a mysteriózní to trochu je díky duchovi zabitého reportéra. Podle mě by se to dalo zařadit i trochu do krimi, když se hrdinka s kamarádem snaží dopadnout tarotového vraha. Já se u filmu nenudil a dávám mu 80% :)(1.11.2014)

Po Match Pointu zase trochu víc autorský a odlehčenější, nadsázkou protkaný, snímek. Scarlett má o dost jinou roli, než minule, přesto je v ní skvělá, uvolněný playboy Hugh i komediální Woody pak výtečně doplňují hlavní herecký trojlístek. Tento snímek je oproti Match Pointu jako nepasterizované pivo: lepší, když se zrovna pije, ale nevydrží tak dlouho. Celý článek zde.(5.5.2012)

Na Woodyho poměry nuda. Promarněný Jackman i Johansson.(20.10.2012)

viděno jako 9. allenův film takže spokojenost stále převládá, navíc Scarlett Johansson byla kus(7.10.2013)

Typický Woody Allen, ovšem v dietní verzi...(28.1.2014)

"Dorky" Johansson, nařachanej Jackman a hláškující Woody, co víc si přát...? :)(26.2.2014)

Velmi vtipný, milý příběh, kde nechybí humor, výborné herecké obsazení, slušná zápletka, trošička napětí a velká hromada nadsázky. Nejde o žádné intelektuální veledílo, ale o inteligentní humor a zábavu. Woody nezklamal, Scarlett i Hugh hráli slušně. Za mne čtyři zasolužené *.(16.11.2017)

Ano, přiznám to. Tady už to zase trochu vázne. Sice to Scarlett sluší, Jackmana mám taky rád a o Allenovi ani nemluvě, ale nějak to na mě pořádně nedýchlo. Bavil jsem se, ale to byo všechno. Snad zase příště.(30.9.2007)

Typicky allenovsky absurdní, ale možná až příliš typicky. Příběh není ničím překvapivým, situace jsou poměrně snadno předvídatelné, jednoduše, je to zkrátka místy docela nuda. A dokonce i Scarlett Johansson, jako by díky brýlím ztratila něco ze svého krásného sexapealu, i když pořád bylo na co koukat.(21.6.2008)

Styl vyprávění tohoto režiséra je stále natolik originální, že v celkovém kontextu je mě osobně jedno o čem se ve snímku konverzuje. Výhrou nebo i prohrou v tomto filmu byl výběr herců. Mě se dobře na všechny tři představitele dívalo a byl to jeden z hlavních předpokladů proč jsem snímek dodíval s úspěchem do konce. Samotná zápletka pak nebyla nějak zvláště upoutávající, ale neodolatelný Woodyho rukopis stylu vyprávění mě stále ještě baví a dokáže připoutat moji pozornost. Všiml jsem si jak režisér s postupujícím věkem často kopíruje sám sebe, ale nevadí mě to v tomto případě natolik abych nějakým velkým způsobem srazil kritiku více k negativnímu pohledu. Jsem rád že mohu Allenovi filmy vidět v původním znění, jelikož styl hovoru, dikce a dialekty by po předabování do mateřštiny naprosto ztratil na síle.(28.12.2009)

Film je nutné brát zřejmě s jistou mírou nadsázky, která je zřetelná výkonem hlavních dvou představitelů. Jackama působí přirozeně, ale Scarlett Johansson neuvěřitelně přehrává stejně jako Woody Allen - dle mého záměrně. Film je zkrátka malinko střeštěnou komedií, které moc nenadchne, ale na Scarlett se i tak dívá dobře...(4.1.2010)

Milá allenovská hříčka s roztomilou Scarlett Johansson. Určitě se nejedná o největší počin Woodyho Allena, ale vzhledem k uměřené stopáži a uvolněným dialogům utíká vše v příjemném tempu. Je to prostě nenáročná oddychovka se špetkou napětí a lehkou dávkou humoru, která pobaví a neurazí.(29.3.2010)

Těšila jsem se moc. Woody Allen, můj oblíbenec, s překrásnou Scarlett Johanson, kterou považuji za skvělou herečku a navrch Hugh Jackman, smrtící kombinace charismatu a božského těla. Hm… Ale čeho jsem se nedočkala? Sólokapr byl unuděný, předvídatelný příběh kvalit školní besídky. Navíc po Match Point o to větší zklamání. Atmosféra žádná, Woody hraje jako ponocný a Scarlett plachou studentku žurnalistiky v mimózních brýlích a rovnátkách nevěřím ani omylem. A duch mrtvého reportéra? To jako vážně? Nakonec zbyde pár hlášek, které jsou sice dobré, ale na celý film je to jaksi málo… „Jsi hezká, třeba ho zaujmeš. Zvlášť, jestli je to úchyl.“--- „Já ulovil pár biolososů.“(30.1.2011)

Protestuji proti srovnávání s Match Pointem! Podle mě má slabší hodnocení jen proto, že je to komedie, které tady jsou bohužel někdy podceňované. Já jsem se teda bavil opravdu dobře... hlavně Woodyho role je úžasná.(22.2.2011)

Vtip Woodyho Allena a krása Scarlett Johansson očividně funguje. Nenáročná, vtipná, neotřelá a trochu kriminální romantická komedie u které se nikdo nemuže nudit. Přiznám se,že od Woodyho Allena jsem moc filmu neviděl a to musím co nejdřív napravit. Celkově 70%(8.10.2011)

Na to, jací herci hráli hlavní role to byla celkem nuda. Viděl jsem to bezprostředně po Půlnoci v Paříži, která byla o mnoho lepší a navíc to dost připomíná Match Point, který už jsem viděl dřív a hodně se mi líbil. Rozhodoval jsem se nad trojkou a čtyřkou, ale na čtyřku jsem to prostě necítil.(19.10.2011)

Woody mě prostě baví! Kdo pochopí jeho humor, nemůže být zklamán... Ikdyž vidět po sobě Sólokapra a Match Point je jako vidět jeden film...(26.1.2012)

Celkem dobrý námět, ale nechytlo mě to. I když plno situací bylo celkem pěkných i zkušeně natočených :-).(28.2.2012)

Nejohranější scénář hollywoodských thrillerů prošpikovaný spoustou hlášek (jejich intenzita se blíží starému WA), docea příjemná oddechovka, i když podruhé možná vidět nemusím, slabší 4 (za hlášku o konverzi k narcisismu).(2.1.2013)

Jsou asi lepší filmy od Woodyho Allena, ale ani tento není, díky skvělým hercům, k zahození.(7.3.2013)

Trochu slabší Allen koneckonců co můžeme čekat od muže, který se každým rokem představí s novým filmem. Po kvalitním Match Pointu přišel Scoop tzv. Match Point v komediálním balení. Ale mě se to vůbec nezdálo, jediné co oba filmy spojuje je prostředí a Scarlett Johansson. Opět jsem měl možnost vidět v akci ten Woodyho zaprášený humor, který mě stále baví i když už zrovna není v módě. Příběh byl sice trošku průměrný- zvláš't konec byl na mě až moc rychlý, ale ten černý závěr to zachránil. Scoop je film uvařený ze zbytků které Woodymu zbyly a nechtěl je jen tak vyhodit a kupodivu jsem strávil příjemný večer.(5.5.2007)