Já vlastně nevím proč, ale po shlédnutí Sólokapra jsem měla takový až slastný pocit, že jsem právě viděla Woodyho nejlepší film po roce 2000. Přitom by se dalo říct, že Match Point je takový "lepší", nebo spíš "propracovanější" nebo tak něco, což dávám do uvozovek proto, že podle mě to právě není pravda. Na Sólokaprovi si cením toho, jak je výsostně osobitý. Match Point je realistická vyprávěnka o zločinu a trestu, mohl by ji natočit kdokoli. Kdežto Sólokapr s lehkostí plácá dohromady všechny možné prvky a to je právě ono, to je Woody.(11.2.2011)

Příběh filmu mě upoutal i přes to, že mě tam ukecaný Allen celkem prudil než bavil. Scarlett a Hugh to však celé zachránili a jejich podání je pěkné. Scarlett to zde opět hodně sluší a je radost se na ní dívat. Co se týče komediální stránky filmu, tak ta na mě skoro vůbec nezapůsobila a k smíchu mi zde moc věcí nepřišlo. Jako romanťák je to pěkný a mysteriózní to trochu je díky duchovi zabitého reportéra. Podle mě by se to dalo zařadit i trochu do krimi, když se hrdinka s kamarádem snaží dopadnout tarotového vraha. Já se u filmu nenudil a dávám mu 80% :)(1.11.2014)

• MoiJe

Allen to tentokrat fakt prehnal. Hlavne so sebou samym; druhu polku som uz jeho pasaze musela preklikavat, aby som sa dopracovala k zaveru... Udesne nudny film a este aj ta naivita z neho ide TAK iritujucim sposobom... Nabuduce si tam nejaku teenage romancu, tam sa aspon nieco deje a obcas sa aj vtip podari. Brrr.(26.10.2007)

Zatím nejslabší Woody,co jsem měl možnost zhlédnout.Sólokapr není vyloženě špatný,má vtip,zábavné dialogy a pohodovou atmosféru.Ale během celého filmu jsem měl pocit,že je naprosto zbytečný.Kdyby nám Woody servíroval jeden film kalibru Match Point jednou za dva roky místo nepochopitelné snahy natočit něco každý rok,ze které pak vznikají podobné rychlokvašky,byl bych mnohem spokojenější.Sólokapr je solidní výplňovka,u které se několikrát zasmějete,budete obdivovat krásy Scarlett Johansson (případně Hugha Jackmana pro dámy) a často si postesknete nad strašnou předvídatelností děje.Scénky s mrtvým reportérem v podání Iana McShanea jsou výtečné,ovšem na jednu takovou připadá bohužel pět slabších,což je poměrně tristní poměr.Jackman je sice charismatický,ale jeho nijakou roli by mohl hrát kdokoliv jiný a těžko by doznala nějakých změn.A sým Woody... Možná už by měl opravdu jen psát a režírovat,protože jeho herecká kreace tady je spíš smutná.Sólokapr je prostě solidní průměr.Uteče rychle,nic po sobě nezanechá a ve filmografii slavného tvůrce mu budou rozhodně patřit ty spodní příčky. 60 %(31.1.2011)

Woody Allen mi opět sedl do noty. Všechny scény, kde se objevil byly jednoduše precizní. Role mága byla prozatím jedna z nejlepších rolí, ve které jsem jej měl možnost vidět. Začínám se pomalu zamilovávat do jeho dialogů. Téměř vždy se jedná o neskutečnou smršť hlášek, která mi dovede rozpohybovat bránici. Ten člověk musí být z jiné planety. Když se k tomu přidá nevšední příběh a troška toho mysteriózna, tak je o zábavu postaráno. Nějakou předvídatelnost si vytýkat netroufám, neboť jsem během sledování značnou část stopáže podezíral Jackmanova otce. Samozřejmě, že divák narazí i na slabší pasáže a oči diváka s dobrým vkusem nepotěší Scarlett Johansson, která je zde překvapivě velice ošklivá, či minimálně vedle fešáka Jackmana ošklivě vypadá. Pokud nevěříte, že může existovat osoba, která je neskutečně otravná a přitom se v její společnosti cítíte dobře, a dokonce tuto společnost vyhledáváte, tak nejvřeleji doporučuji zhlédnutí tohoto snímku. Viděno v rámci Filmové výzvy 2017. Film mi vybrala uživatelka mat.ilda.(3.2.2017)

Všechny filmy Woodyho Allena za posledních deset let ode mne nevyfásly víc než tři hvězdičky. "Sólokapr" sice také víc nedostane, ale jsou to nejtlustší tři hvězdičky od filmu "Pozor na Harryho". Na rozdíl od "Match pointu" tentokrát žádné překvapení, spíš se dost často dostavuje pocit "déja vu", ale u mne zabírají i recyklované allenovské vtipy. Škoda, že Woody už české diváky moc nezajímá, návštěvnost jeho posledních filmů je hodně mizerná. I teď nás v kině sedělo šest a dva odešli v půlce filmu :-((13.2.2007)

Kupodivu mne Woody prekvapil, a to mile...(26.12.2007)

Jeden z tých slabších Woody Allenov. Aj samotný Woody občas mal vtipné trefy, no miestami som si hovoril, nech už preboha sklapne. Mať to doma a počúvať to neustále, tak ma behom týždňa klepne pepka. Ani Scarlett mi tu akosi nesedela, neviem ani prečo. Príbeh v pohode, ale od majstra Allena očakávam lepšie a zábavnejšie kúsky.(19.12.2018)

minulý týden jsem viděl match point a ten film ve mně zraje, zanedlouho se na něj určitě podívám znovu. Sólokapr je spolu s návratem woodyho allena více hravý a zábavný, snaží se vás neustále bavit a u mě to funguje. Woody Allen se v postupu let mění a rozhodně to není k horšímu, sám jako herec působí stále stejně bezprostředně a jako neřízená střela. Scarlett Johansson je opět okouzlující a řekl bych že i více než v match pointu, ty brýle jsou opravdu sexy.(1.2.2011)

Veľmi pozitívne dobre naladený Woddy Allen a skvelý Jackman a sexy Johansson..oddychovka(29.12.2009)

Prijemny Woodyho kousek, ktery potvrzuje, ze filmy Woodyho pozdni tvorby jsou zdaleka nejlepsi, zapomina na svou tragickou cast kariery preplnenou mnozstvim totalne zbytecnych pseudointelektualnich vztahovych braku a misto toho spousti zabavnou investigativni story z Londyna. Prostredim a osklivou hlavni zenskou roli (Scarlett) to tedy muze pripomenout priserny Match Point, ale neni nutne se obavat, az tak dementni jako Match Point to neni a Scoop se muze smele zaradit do te lepsi pulky Woodyho filmografie. "I was raised Jewish, but then I switched to narcissism." 5/10(5.4.2010)

Neznám kompletní tvorbu Woodyho Allena, takže nemůžu hodnotit vykrádání sebe sama a podobně. Nicméně, mě tenhle Allen dost bavil. Je to zábavný mix nadhledu, komedie a špetky fantasy mysteriózna s velmi sympatickým obsazením. Bavilo mě to víc jak Match Point.(4.2.2016)

Woody Allen je mistr dialogu o ničem. Je takovým Quentinem Tarantinem pro ne až tak cool postavy, kterým dává do úst tak geniální hlášky, že se o nich chcete dozvědět víc a víc. A na dialozích také stojí tento snímek. V ostatních odvětvích jde totiž o rutinu jak česka fotbalová liga. Ale Scarlett Johansson si s Woody Allenem skvěle sedli a je to cítit. Pokud alespoň jeden z nich sleze z plátna, je to patrné na divákově pozornosti, protože ta okamžitě padá o stupínek níže. O ději se nemá cenu vyjadřovat, protože se jedná o jedno velké klišé. Nápad s převozníkem je geniální, pak Allen vaří z vody. Potěšily mě opět nádherné exteriéry (děj je opět situován do Londýna), nepotěšila mě scéna na jezeře a upovídanost "hlavního hrdiny"... Kdy už někdo nechá diváka, aby si motivy domyslel sám. Za tohle by Allen zasloužil vytahat za uši. Ale film potěšil mé divácké srdce, takže zvednu tři a půl směrem nahoru. [leden 2007](12.1.2007)

taka priemerna allenovka, kt. nicim neurazi a trosku rozosmeje, ale to len v tom pripade, ked mate zmysel pre allenovsky humor. pre obycajneho divaka strata casu(18.2.2007)

K Sólokaprovi je třeba přistupovat s vědomím, že Woody už moc neoslní něčím novým a neokoukaným. I tady je možno vidět, že se Allen inspiroval sám sebou. Celá hlavní záplaetka tak trochu svou strukturou připomíná Tajemnou vraždu na Manhattanu a sám Woody rozšířil svou sbírku stárnoucích neúspěšných podivínů, se kterými to táhne už od Darebáčků. Ale i tak je Sólokapr dobrou oddechovkou s dobře hrajícím ústředním triem Allen, Jackman, Johanssonová (že by Woody našel novou Diane Keaton?), vtipnými dialogy a rychlým spádem.(21.2.2007)

Těžko říct, proč génius Woodyho kalibru točí takové oddychovky. Svůj talent by neměl takhle plácat, kór když díky Match Pointu víme, že mu ještě všechna míza zdaleka nevyprchala. Vskutku, Sólokapr není zlomem v dějinách kinematografie, ale v rámci žánru je to podle mě nadprůměr. Zpočátku jsem se bál, že mě tímhle W.A. poprvé opravdu zklame - trailer se mi nelíbil, příběh mi přišel obyčejný, na čsfd má modrou barvu. Ale nezklamal. Uznávám, že je to trochu slabší a mistra bych tímhle filmem kamarádům nepředstavil, ale přesto se mi na to pěkně koukalo a ta hodina a půl uběhla jako voda. Allenovy hlášky jsou jako vždy bezchybné. (,,Chci ho představit rodičům." ,,Jsou docela ortodoxní, myslíš že překousnou sériového vraha?")(3.4.2008)

Scénář je předvídatelný, příběh trochu utahaný, ale jinak je to skvělá oddechovka s velmi zábavnými Allenem a Johanssonovou. Takže dávám 4* kvůli tomu, že jsem se výborně pobavil. Nic víc po mě nechtějte - jsem unaven ;-)(15.12.2006)

Celý film lze vystihnout novotvarem úžasnéokouzlujícíuchvacujícísuché(poanglicku)(18.5.2007)

Žánr, ve kterém je Allen Woody nejsilnější je jednoznačně komedie. V Matchpointu si vyzkoušel čistokrevné drama a Sólokapr je jakousi syntézou obojího. Kamerou a stylem mi hodně připomínal právě Matchpoint (který se mi mimochodem také libil) a dějem spíše Woodyho klasické, humorné filmy. Je pravda, že už to není W.A. ve své vrcholné podobě; občas vykrádá a opakuje sám sebe (scény se smrtkou, některé vtípky,...), ale přesto je to pořád jeho humor, který mi sedí a baví mě. V některých scénách působí Allen už jako staříček, kterého je mi líto a v jiných je zase plný života a energie..zkrátka tak, jak ho známe. V hlavních rolích nikdo nezazářil, ale ani nezklamal a děj byl určitě zajímavý. Tosim psal o logicky nezvládnutém konci, s čímž musím nesouhlasit. Podle mě šlo o přijemné překvapení a ideální střed, mezi dvěma protipóly, ktreré by působily jako klišé (napsal bych to konkrétně, ale nechci vás připravit o překvapení ;-)).(21.6.2008)

Můj třetí Allen, a já jsem opět spokojen. Palec nahoru za Jackmana, a Scarlet mi vůůůbec nevadila. A ten příjemnej tatínek co by mohl být dědečkem (Allen) byl úžasnej! + Ian McShane = 80%(15.11.2008)

V tomto případě se Woody Ellen vyloženě trefil. Takhle podle mě má vypadat oddychový film. Jak už je zvykem, založený na scénáři a ústředních rolích. Nenucené, avšak velmi vtipné. Trocha toho krimi a napětí. S romantikou v pozadí. Komičnost, kterou role Woodyho přináší, ještě více odlehčí film a dodá mu na pozornosti. A je až neskutečné, jak brilantně Scarlett hrála, protože ji bylo pouhých 21 let. Zatím nejlepší výkon v jejím podání. Jackman už byl jen třešnička na dortu.(17.1.2014)