Příběh filmu mě upoutal i přes to, že mě tam ukecaný Allen celkem prudil než bavil. Scarlett a Hugh to však celé zachránili a jejich podání je pěkné. Scarlett to zde opět hodně sluší a je radost se na ní dívat. Co se týče komediální stránky filmu, tak ta na mě skoro vůbec nezapůsobila a k smíchu mi zde moc věcí nepřišlo. Jako romanťák je to pěkný a mysteriózní to trochu je díky duchovi zabitého reportéra. Podle mě by se to dalo zařadit i trochu do krimi, když se hrdinka s kamarádem snaží dopadnout tarotového vraha. Já se u filmu nenudil a dávám mu 80% :)(1.11.2014)

Spociatku sa mi novy Allen velmi nepozdaval, avsak s pribudajucimi minutami sa mi dostala obvykla davka vyborneho allenovskeho humoru so stipkou detektivky. Maestro ma teda opat nesklamal.(27.11.2006)

Nekonzistetní snímek, který se snaží svými nereálnými hereckými kreacemi za každou cenu vyvolat smích. Daří se to bohužel jen Woody Allenovi, i když i jemu jen ztěží.(28.12.2006)

Možná je to tím, že mě filmy Woodyho Allena vždycky míjely a neznám je, ale já se dobře bavila, navíc dobré herecké obsazení, střelená zápletka...prostě taková pohodová oddychovka, u mě spokojenost na 70%(31.5.2008)

Nějak se nespojil začátek s koncem. Lepší moc nepřemýšlet a nechat se unášet situacemi. Občas je to hluché, ale i tak je tam pořád dost vtipu, Scarlett je okouzlující, takže je to docela dobrý program pro deštivé odpoledne, když pár dní před výplatou počítáte každou korunu. A i Shakespeare napsal dost tuctové hry, takže Woodymu tu průměrnost odpouštím. Má svá maxima i minima, ale na nájem si vydělá vždycky.(15.9.2008)

Scoop vůbec není špatný film, Woody Allen zdaleka ještě nepatří do starého železa. Důvod proč Scoop sklidil tolik negativních reakcí, je podle mně v tom, že lidi čekali další pecku jako byl jeho předchozí kousek MATCH POINT. Scoop je prostě typický Allen, jeho humor, absurdní dialogy, skvělé postavy, výborné obsazení.(21.1.2007)

682. hodnocený film: Nesnáším Woodyho Allena a nesnáším jeho filmy, ale tenhle snímek jsem si dal ke shlédnutí jenom kvůli tomu, že v něm hraje Scarlett Johansson. No, hraje... Ona tam, popravdě řečeno, exceluje... Film na mě působí tak anglicky, jak je to jenom možné. Ona byla skutečně fenomenální a nádherná. Hugh Jackman byl opět skvělý a kupodivu mi tentokrát Woody Allen nevadil. Je to asi věkem, ale tomuhle filmu jsem fakt přišel na chuť a Scarlet je od nynějška pro mě jedničkou mezi herečkami... 4* jsou naprosto zasloužené a oprávněné. 4*(26.2.2009)

Moc roztomilé, leč zdaleka ne tak dokonalé jako Tajemná vražda na Manhattanu, když zůstaneme u tématu detektivky. Woody jako vždy roztomile žvatle nesmysle, za což ho mám ráda, ovšem doma bych ho nechtěla a jeho postavy bych asi těžko někdy požádala o pomoc:-).(31.1.2011)

Moja prvá (Woody) Allenovka, ktorá ma maximálne potešila. Film ma pobavil, "detektívna" časť filmu sa mi páčila tiež a záver filmu je krásne komický. Herci možno nie sú nejako extrémne vynikajúci (Scarlett miestami dokonca trochu prehráva), ale do filmu sa hodia dokonale. Zhrnuté: veľmi príjemný film.(11.9.2007)

Odreagovačka:)? Pro mě určitě. Nemám moc co vytknout ani pochválit. Jen mě fakt pobavila ta loď a pokus o úplatek u samotné smrti:D. 65%(11.1.2012)

3 a půl, jedná se o typicky příjemnou Allenovskou oddychovku, kde je vše, na co jsme od něho zvyklí, plus proklatě přitažlivá Scarlett Johansson... nebýt toho, že po výborném Match Pointu je to krok zpět, dal bych klidně 4*(14.4.2007)

srandaaaa(12.8.2007)

• Radiq

Klasickej ukecanej a nijak převratnej film Woodyho Allena, u kterýho se dá klasicky tak dvakrát usnout, což se mi jako vždy u jeho filmu podařilo. Dočkáte se jako vždy několika suchejch fórů z úst režiséra, krásné tvářičky Scarlett Johanson a Hugha Jackmana, o kterém je stejně celou dobu jasný, že je to on. Zdá se mi, že známí herci, kteří nehráli v Allenovým filmu, mají nějakej handicap a chcou ho stůjcostůj dohnat. Většinou jsou to ale podle mě role, které stojí za prd.(26.1.2008)

Milý kolegové, budete se divit, ale já se nenudil :-) není to tak dlouho, co jsem viděl dva Woodyho filmy ze kterých jsem měl pocit, že na jeho snímky už asi celkově zanevřu. Tímto si ale celkem solidně napravil reputaci. Z obyčejného krimi filmu totiž sám Woody udělal celkem dobře koukatelnou béčkovou komedii :-)(15.3.2012)

• Kjůkíí

Ono detektivní pátrání se slavnému Woodymu Allenovi zrovna 2x nevyvedlo. Nevím co se stalo, poněvadž např. v dalším filmu Vicky Christina Barcelona se vše vrátilo ke starému a výborný režisér byl zase zpátky. Zde tomu tak nebylo. Možná to bylo tím, že si sám zahrál a soustředil se hlavně na svou postavu, zatímco ostatní mu tak nějak trošku unikalo. Nic hrozného, všechno zase napraví příště. Jinak film je takový nijaký, bez silné zápletky, jen paranoidní domněnky a detektivní příběh, u kterého se zrovna 2x nebavíte. Protože mám Scartett Johansson moc rád, až tak moc, že chci vidět každý film s ní natočený, protože je to vážně kočka, tak jsem doufal ve víc. Ale ani ona nemohla zachránit evidentně špatný scénář. A ještě ty její hrozné brýle:D Woody Allen napsal scénář speciálně pro Scarlett, asi si ji oblíbil jako já:D jenže tentokrát to výhra nebyla, až ve Vicky Christina ... Pár vtipných hlášek zde režisér a herec v jedné osobě má, ale není to dost, od Woodyho čekáme to nejlepší:)(20.12.2008)

Obyčejný mnohokrát natočený příběh detektivka, ale obohacení a klasické hlody Woodyho (děti vyrostou a vyčtou ti alzheimra) nebo dokonce i Scarllet, která nám tady jasně "allenovatí", ale nejlepší je konec- "Jsem bývalá kapitánka plaveckého klubu". Občas i trefná hudba a hlavně, chytlo to i mou mamku, která W.A. nesnáší vidět hrát ve filmu. Mnohem lepší než zamyšlené skoro(Jonathan)nic Match Point, v jehož stínu Sólokapr neprávem stojí.(28.12.2009)

Milý pozdní Woody, psaný přímo na božské tělo Scarlettce, pohříchu jeden z těch méně zábavných. V titulcích na DVD stupeň zábavnosti ještě snížen enormním množstvím fórů ztracených v překladu.(27.10.2010)

Můj první film od Woodyho Allena...takže nemůžu posoudit jestli vykrádá sám sebe.(31.1.2011)

Woody Allen mě nikdy nepřestane překvapovat. Natočil již desítky filmů a každý dokáže alespoň něčím zaujmout. Na Solokapru se mi líbí ten jeho nápad. Někomu může připadat přehnaný nebo hloupý, ale mě se prostě ten nádech mysteriozna ve spojení s romantikou opravdu líbí. Herecky také sympatické - poslední Woodyho stálice Scarlett Johansson a také australské zlatíčko Hugh Jackman se jeví jako dobré spojení. Postupně přicházím Woodymu Allenovi na chuť a zatím nic mě od něj vyloženě nezklamalo.(19.7.2012)

Bohuzial myslim, ze Woody Allen sa po 70 -ke uz len vykrada. Je to dobre, Scarlett je nadherna, ale hrozny priemer : 60 %(6.12.2014)

Scoop jest takovou srandičkou, u které jsem se sice docela zasmál, ale to je tak vše. Film plyne, plyne, stoupá nezájem o postavy, příběh se skoro nikam neposouvá, ale aspoň se Allen nesnaží o šokující zvraty jak v Match Pointu, v tom je totiž odborník asi jako já v kreslení. Pro ty, kteří nemají rádi Allenovo "herectví" bude Scoop asi utrpením, zde je tak třikrát allenovštější než jinde, zakoktává se a neustále mele páté přes deváté, ale i tak často hodí nějaký parádní bonmot. O Scarlett Johansson tvrdím, že naposledy byla hezká v Ghost Worldu a od té doby je čím dál víc vosková, no a tady je jeste k tomu protivná. Jackman a Ian McShane jsou ovšem fajn. Klasické 3*, do kina bych na Scoop rozhodně nešel, ale jako výplň zataženého odpoledne se hodí akorát.(6.12.2006)