• Malarkey

Jo, jo, jo. Taky jsem se nudil, jako řada zdejších uživatelů. Ale ne že bych se nudil tak nějak jako u filmu normálně, jenom mi to přišlo všechno hodně obyčejné a nijaké. Sice si Woody Allen s textem opět vcelku poradil, ale už mi tam chybí ta kopa narážek, co vždycky tak míval, a to i zde je v popředí celého dění. Není to špatné, jen to není tak moc vtipné, jako jsem byl na jeho filmy zvyklý. A ani to není natolik originální, že by mě to dokázalo nějak překvapit. Sice herci jedou svůj slušný průměr. Oblíbenkyně Scarlett Johanssonová ještě o chlup lepší, ale i tak je to dle mého, co jsem měl možnost vidět, ten nejobyčejnější a nejprůměrnější film Woodyho Allena. Škoda, ale věřím, že do budoucna přecijenom stále má co nabídnout.(20.3.2008)

• Kaka

Tak přesně takhle vypadá Woody Allen bez důvtipu, sofistikovaného nadhledu a tvůrčí myšlenky. Kupa uhučených dialogů, ani Scarlett v plavkách nezachrání wtf story a pocit, že tenhle film byl vlastně naprosto o ničem a zbytečný. Závěr jak Match Point přes kopírak. Ten byl ale ve zbytku stále o dvě třídy lepší film.(5.11.2015)

Zkusme Sólokapra nepoměřovat tvůrčí omnipotencí Woodyho Allena, ale úrovní současné komediální produkce. Pak to uvidíme v růžovějších barvách. Já tedy určitě. Scarlett Johanssonové si vážím s každým dalším filmem víc a role Sondry - opět jiná než předchozí - tento trend nijak nenarušila. Woody mě potěšil, když dal po čase opět přednost nadsazené komedii před skeptickým realismem filmů jako Cokoliv. A Hugha Jackmana považuju za dobrý důvod, proč začít věřit v reinkarnaci. U Kate a Leopolda jsem se ještě ovládl, ale tentokrát to musím napsat - Cary Grant je zpátky! :o) Suma sumárum, příjemný skromný film s vzestupnou tendencí při opakovaném vidění. 70%(15.8.2007)

Rozhodně má film své mouchy, ale mě se líbil. Je z něj znovu cítit Woodyho styl (který mě už několikrát oslovil), i když se určitě nezařadí do zlatého fondu tohoto tvůrce. Uznávám, že zápletka je poněkud praštěná, ale myslím, že Scoop má solidní spád a optimální délku, alespoň já se nenudila ani chvilku.(8.12.2006)

"Ten chlap je lhář a vrah. A říkám to s naprostou úctou." Pokud by mne nějaká mrtvola informovala o totožnosti sériového vraha, tak bych to před svým psychiatrem raději nezmiňoval. Jenže kouzelník Sid a tvůrkyně nekrologů Sondra v sobě mají dost zvědavosti na to, aby vyrazili podle indicií mrtvého investigativce Strombela. Já jsem si to tedy docela dost užil, protože Američané jezdící vlevo měli na anglických silnicích zábavné problémy, sympaťák Lymanova typu byl zcela evidentně obviněn neprávem, poznatky stále otravnějšího Strombela postupně ztrácely na jednoznačnosti a dialogová smršť mě několikrát smetla do křesla.(6.12.2016)

• - Telefón, ktorý používa Allenov charakter je v Amerike veľmi obľúbená Motorola V180. (fishki)

• - Woody Allen sa učil kúzla od Scotta Penrosa, anglického kúzelníka. (fishki)

• - Celosvětová premiéra proběhla 26. července 2006 v New Yorku. (Stoka)