Externí recenze k filmu (8)

 • Escape-mag.com (Adam El Chaar) ***

  "Starnoucí Allen, jehož jediným obranným mechanismem je humor, nám poslal další pozdrav ze své dílny kriminálních komedií, které jsou potkané neodolatelnými hláškami, trapasy, vtipnými gagy, strachem i radostí ze života. Jeho nový film není ničím novým, je to allenovský standard. Silně připomíná…"

 • Filmkabi.net (Rena Androvičová) ***

  "Obligátní srovnání s Match Pointem. Stejná lokace, stejná Scarlett, stejný střet dvou sociálních tříd, naprosto odlišná pointa. Pokud v Match Pointu sledujeme morální zápas člověka, jemuž byl život až nestydatě nakloněný, v sólokapru jde o pouhou zábavu, která si nezakládá na morálních implikacích,…"

 • Filmpub.cz (Lenka Křesťanová) ****

  "Allen si tak film doslova užívá. Coby postava příběhu propadne vyšetřování a odhodlaně se pouští po stopách vraha. Zároveň jako režisér pak s dokonalou sebeironií dokumentuje vlastní pozvolný tvůrčí pád. Ovšem jako vždy je nemilosrdný i smířlivý. Postava stárnoucího kouzelníka a baviče, kterému v…"

 • Filmweb.cz (Kateřina Grosmanová) ***

  "Allenův nový snímek působí místy až křečovitě. Fakt, že tu máme vedle sebe hned dva neurotiky (Sid a Sondra), nutně neznamená, že nás čeká dvojnásob humoru. Naopak, neustálé záběry na dva zmatené lidi zavání urputnou snahou za každou cenu rozesmát i ty diváky, které už herec Woody Allen a jeho…" (více)

 • Kinema.sk (Jano Hušták) ***

  "Woody Allen konštruuje príbeh na báze archetypálnej schémy detektívnej komédie. V ničom nevybočuje a takisto nič nové do tohto žánru nepridáva. Po Match pointe ide opäť o typického Allena, ktorý na pozadí detektívneho príbehu rozohráva pre neho tak špecifický druh humoru, obsiahnutý v „dialógovom…" (více)

 • MovieZone.cz (Petr Cífka) **

  "Dialogová výplň vyzařuje překvapivou bezpohlavnost, náhodně vložené vtipné pointy jsou spíš vykoupením z nemastného neslaného blábolení nežli dezertem za večeří v pětihvězdičkovém hotelu. A jako by ani to nestačilo, formální zpracování už nezabíhá ani k typicky allenovské inscenační úspornosti …" (více)

 • Nekultura.cz (Petr Nagy)

  "Co říci závěrem? Zbývá snad jen popřát Woody Allenovi mnoho dalších přírůstků do jeho již dnes působivé filmografie. Jde koneckonců o přání velmi sobecké, neboť jeho splnění přinese největší potěšení právě nám, divákům prahnoucím po filmech vymykajících se dnešnímu průměru – a takovými snímky…" (více)

 • Tiscali.cz (Petr Koten)

  "V případě sedmatřicátého celovečerního snímku snad ani není možné, aby tvůrce sám sebe nevykrádal. U Sólokapra ale jde vypůjčování témat z předchozích scénářů přece jen přes čáru. Nových nápadů se od Allena tentokrát divák prakticky nedočká. A pokud už se Allen nějaké autorské novinky dopustil,…"