Gumball 3000

Dokumentární

USA, 2005, 63 min

Ruben Fleischer

Ruben Fleischer

Pekné autá, drsný humor, celkom pičovina.(8.2.2010)

Jo tak takhle vypadají opravdu pěkné auta... Tenhle dokument mě přesvědčil, že gumball vlastně není o bezhlavém závodění na silnicích. Je to o zdravém závodění a o požitku z pořádné kalby... Solidní snímek ale dost nudný (i když chvílema vtipný). Pro nezažrané nadšence je to ale spíš ztráta času bohužel.(7.11.2006)

• PAVLIS

Jakoby to snad ani nemělo režii. Pár kamer rozházených po autech a vykecejte se chlapci. A jelikož kamery dostali většinou pánové, co si asi na svoje sporťáky hlavou nevydělali, má to blíž k domácímu videu, než k dokumentu. Přestože sporťáky žeru, tohle je celkem o ničem.(23.4.2011)

Podle mě to není špatný dokument. Pokud si chcete trochu udělat představu, jak Gumball vypadá a o čem to celé je, tak se určitě podívejte. Líbilo se mi, že je to celé točené očima účastníků, žádné režírované scénky nebo vnucování názorů nečekejte. Jak se vám bude dokument líbit bude ovšem záležet především na tom, jaký máte názor na celý Gumball. Já osobně mám rád auta, baví mě řídit a hlavně NEJSEM TAKOVÝ POKRYTEC, abych tvrdil, že si jsem jistý, že kdybych měl peníze a příležitost, že bych takovéhle věci nechtěl zažít. Takže přiznávám, že gumballistů v podstatě závidím. Evidentně totiž nejde jen o závod, i když už to by stačilo. Jde hlavně o zábavu a dobrodružství. Jediné, co mi na tom vadí je, že u toho chlastají. Už samo o sobě ujet 3000 mil za 6 dnů je vyčerpávající a ještě u toho chlastat a nespat je už opravdu zbytečné riziko. Svět prostě není černobílý a Gumball jak by smet.(9.12.2011)

Nejsem nějaký fanda těhle závodů. Tohle není nic pro mě. Škodovku sice neřídím a pěkná auta mám rád, ale pro tohle moc pochopení nemám.(6.12.2012)

• - Závod Gumball 3000 je znám tím, že řidiči nedodržují pravidla silničního provozu. (Wade)