Threshold (TV seriál)

Operácia Threshold

Akční / Sci-Fi / Drama / Thriller

USA, 2005, 13x60 min

Carla Gugino, Brian Van Holt, Brent Spiner, Rob Benedict, Peter Dinklage, Charles S. Dutton, Tim Matheson, Jeffrey Donovan, Kevin Durand, Rebecca Marshall, Matthew John Armstrong, Joe Penny, Erin Cummings, Michael Medico, James Frain, Kate Clarke, Laurence Mason, Stephen Lee, Kevin Alejandro, Montae Russell, Steven R. McQueen, Seamus Dever, Cameron Monaghan, Tyler Bosserman, William Mapother, Ronnie Warner, Kathleen M. Darcy, Jake Abel, Joe Sabatino, James Parks, Raphael Sbarge, Michael Papajohn, Chelsey Crisp, Jacqueline Kim, Leslie Odom Jr., Larry Thomas, Christie Lynn Smith, Blaine Saunders, David Gautreaux, Richard Cox, Steve Franken, Catherine Bell, Wayne Duvall, Austin Majors, David Hornsby, Ricardo Chacon, Mik Scriba, Stephanie Erb, Maurice Godin, Scott MacDonald, Julie Berman, Gonzalo Menendez, Julie Dretzin, Irina Maleeva, Chris Butler, Mark Berry, Charles Howerton, Robert Pierce, Steve Vinovich, Deborah Strang, Denise Dowse, George Gerdes, Joyce Greenleaf, Herzl Tobey, Christopher May, Li Jing, David Goryl, Lahmard J. Tate

Nabízí se zde srovnání s velmi podobným seriálem a tím je "Invasion" . Threshold má u mě ale dva velké plusy, je mnohém akčnější, napínavější a celkově drsnější. Druhym a to větším plusem je to, ze narozdíl od Invaze se zde neřeší blbosti typu: "u koho budou dnes večer spát děti" apod. Celkově velmi slušný seriál, bohužel na rychlo udělaný konec me celkem zamrzel. Za to ale bohužel nemůže seriál.(17.1.2009)

--- PRVNÍ SÉRIE --- Pilot začal hodně slibně - temná, až hororová atmosféra, atraktivní námět invaze a příjemné herecké obsazení. Bohužel už od třetího dílu jsem uvědomil, že tvůrci nejspíš chtějí servírovat stále to samé a místo nějakého parádního sci-fi dostáváme pouze honbu za lidmi nakaženými mimozemským virem, což prostě jako nosný prvek děje nefunguje. Sice bylo nejspíš v plánu mytologii seriálu rozvinout, ale díky prakticky okamžité stopce se tak nestalo. Nebýt tak příjemného hereckého obsazení v čele se sympatickou Carlou Gugino a vtipným trpajslíkem Peterem Dinklagem, asi bych měl problémy těch třináct dílů vůbec dokoukat. 2,5/5(31.3.2013)

Skvelý sci-fi seriál trochu v štýle Aktov X, ktorý predčasne zrušili. Mimozemšťania sa infiltrujú na zem. Analytička Carla Gugino sa so svojím tímom snaží prísť záhade na kĺb, ale zdá sa, že vláda alebo nejaká všemocná organizácia v tom má tiež svoje záujmy. Malo to parádnu atmosféru. Epizódne zápletky boli dostatočne zaujímavé. Hlavná línia zase pútavá a dokonale sa vydarili postavy. Najviac ma bavil večne nasratý Brent Spiner a vtipný Peter Dinklage. Carla bola krásna ako vždy. Videl som len 10 dielov, lebo potom čo seriál predčasne zrušili, tak ma prešla chuť na ďalšie diely aj tak pravdepodobne neukončeného seriálu. Od tej doby seriály rozpozerávam až keď majú aspoň dve série. 8/10.(5.7.2020)

Zrušený seriál a ani sa veľmi nečudujem. Začiatok bol síce veľmi sľubný(priam až hororový), lenže seriál rýchlo skĺzol k schématickosti a začal rýchlo nudiť. Z podpriemeru ho vytiahlo len pár slušných invazívnych scén a celkom slušní herci. Aspoň, že to bolo tým snom Caffreyovej v poslednej časti ako tak ukončené.(8.2.2007)

Pečlivě jsem tento seriál sledoval a musím říct, že to není taková blbost, jak by jste čekali. Některé díly byli opravdu velmi podařené, bohužel však umíraly na tempo. Velká škoda, ale pokud shlédnete natočených 13náct dílů rozhodně seriál ve vás zůstane a možná se stejně jako já budete pohybovat na hranici 3 a 4*. Já se rozhodl pro 3 (spíše pro 3 a 1/2) a jen doufám, že ještě natočí třeba i jen několika dílů dlouhé ukončení. Kdo by ho nechtěl, když poslední díl se jmenuje AllienVille... Minimálně na Carlu Gugino bych se dokázal dívat ještě nejednu sezónu...(12.6.2007)