Vezmi to i z druhé stránky

• Česko

Amanda Brown

Bridget Ikin

Kostýmy:

Edie Kurzer

Rozpočet $-miliónovTržby USA $105,067Tržby Celosvetovo $2,393,989(3.11.2009)

"Nezáleží na tom, jak život skončí, ale jak ho žiješ. Každý si musí najít způsob, jak čelit smrti. A životu.". Tohle nenápadné dílko se do mne trefilo podobně jako kdysi Lantana. Tiše a silně. 4.5*.(16.5.2008)

Mozaika točící se kolem jedné smrtelné železniční nehody, která se ovšem odehrála ve stejný den jako velké železniční neštěstí. Pro podobné mozaiky mám slabost a když se něco podobného povede, tak je prostě paráda to sledovat. Celé je to i výtvarně zajímavé. Protože režisérka byla původně animátorka a hlavní hrdinka je malířka, její představy jsou animované, zatímco to, co se honí hlavou fotografovi je prezentováno jako rychlý sled statických záběrů atd.(16.7.2006)

• bassator

41st KVIFF 2006 - ANOTHER VIEW - Jiný pohled (Look Both Ways / LOOK BOTH WAYS / Rozhlédni se)(27.6.2009)

• freddy

Nechápu zdejší nadšení. Tohle byl velice podprůměrný a opravdu hodně nudný australský film, u kterého jsem permanentně usínal a několikrát nebylo daleko k celkovému usnutí, a to jsem na tenhle film koukal v brzkých odpoledních hodinách, kdy jsem vstával jen hodinu a půl před začátkem filmu a měl jsem za sebou osmihodinový spánek. Kvalitní nebo zajímavý film by mi nedovolil usínat. Ale pokud tohle některý film dokáže, tak to znamená jen jedno, a to sice že mne nezaujal a že je velice nudný. Ale vydržel jsem film dokoukat až do konce, takže ho mohu objektivně z mého pohledu zhodnotit. Jistě, nějaký děj tu byl a začátek byl víc než slibný. Jenže po tom začátku začal film velice nudit, a i mamka, se kterou jsem na film náhodou koukal, ho označila za "nudnou blbost". Takže jsem rád, že jsem to tak neviděl jen já. Prostě film s prominutím o ničem, na který jsem asi nebyl buď v dostatečně dobrém rozpoložení, nebo jsem prostě nechápal, co tím chce paní režisérka říci. Zkrátka jsem se v tom plácal a jsem rád, že jsem neusnul, protože pak bych musel udělit ještě nižší hodnocení. Ale nakonec, i proto, že nějaký pokus o děj tam byl a za ten nadějný začátek, uděluji dvě hvězdičky, ale nebyl jsem daleko od úvah jít ještě níže. Ale to by si tenhle film nezasloužil, takže hodnotím, jak hodnotím.(9.12.2008)