Zombies: Den-D přichází

Zombies: Deň-D prichádza

Day of the Dead

Horor

USA, 2008, 87 min

Rozporuplný zombie horor který se odvolává na Romerovu klasiku. Jako remake Romerova Day of the Dead je snímek skoro na odpad, ale jako samostatně stojící film je celkem koukatelný a místy velice trashovitě zábavný. Sledujeme zde zkázu malého amerického městečka, které postihne údajná chřipková epidemie a americká armáda zde má údajné vojenské cvičení, při kterém zablokuje všechny výjezdy z města. Místní nemocnice se začne plnit nemocnými a za soumraku se rozpoutá hotové zombie peklo. Ústředními hrdiny příběhu jsou příslušnice armády, která se v městečku narodila a má zde rodinu, a její bratr se svou přítelkyní. S nimi sledujeme i jednoho zombie vojáka, černošského militanta a zrádného doktora, který má ve všem prsty. Postavy jsou chudě pojaté a v divákovi nevyvolávají žádné sympatie, lekavých scén je poskromnu a většinou nefungují. Zombie běhající po stěnách a stropech místo děsivě působí místy směšně. Ovšem jejich akční útoky, rychlejší než v remaku Dawn of the Dead působí velice příjemně a stoupne i hladina adrenalinu. Gore je efektní a většina masek velmi zdařilých. Finální scény s bunkrem jsou snad jediné co snímek pojí s Romerovým originálem. Pokud divák zapomene na originál, celkem dobře se pobaví. U mě za tři hvězdy.(16.4.2009)

Zombárska pohodovka. Nemŕtvi ostávajú v behavom snyderovskom prevedení a "príbeh" rýchlo odsýpa. Obsadenie je takmer teenagerské, celkovo je film ladený pre mladšie publikum, teda viac hlášok, množstvo brutalitiek... Steve Miner (PIATOK TRINÁSTEHO 2, JAZERO, HALLOWEEN H20) je na poli zábavných killovačiek úplný suterén. Treba len rátať s tým, že tu sa nikto nesnaží písať dejiny žánru, ako to bolo pri ÚSVITE MŔTVYCH...(21.3.2014)

• JASON_X

Mám rád béčkové horrory se zombies a docela se mi líbí Mena Suvari, ale tohle mě tedy skoro vůbec nebavilo, přesněji řečeno a vyjádřeno odborně kinematografologicky - je to hrozná blbost. A čiší z toho bulharskost a amatérština. A nesnáším rozklepanou kameru. A zombies co běhají po stropě a po stěnách. Ale bylo tam i pár zajímavých nebo vtipných prvků - třeba Ving Rhames papající svoje očičko, nebo ochočený zombie-vegetarián. Celkově ale hrozná nuda, šup s tím do koše.(19.4.2013)

Do distribuce se dostalo spousta novych Zombie filmu.Tento z nich ma vsak vyhodu v tom ,ze v sobe ukryva par jedinecnosti,par originalu,jenz ho cini odlisnym a drzi ho kvalitativne na jine urovni od ostatnich i kdyz i zde se scenar nachazi na urovni pohadky o Pernikove chaloupce. Kazdopadne 4 hvezdy za extra fast zombies (o zadna "pomalu se plazící monstra" se nejedna ani nahodou) ,kteri mohou lezti po stropech ci zdech jako Spiderman bez nejmensich problemu. 4 hvezdy za scenu kdy za prchajicimi zacnou z druheho patra nemocnice vesele ,hromadne vyskakovat zombici - dovolim si tvrdit ,ze takova scena s tolika zombies jeste v tomto zanru natocena nebyla.Najednou muzeme videt az 6 zombiku ve vzduchu pri skoku z okna - pekne natoceno. 4 hvezdy za zamilovaneho zombika a jeste k tomu vegetariana. 4 hvezdy za fajn detaily a triky. V zaveru filmu je mozno si vsimnout jednoho omylu ci chyby tvurce (jestli se ovsem nejednalo o zamer), v zaberu jsou ze dveri vychazejici vsichni hlavni hrdinove ve strehu a s naprazenymi zbranemi pripraveni okamzite vystrelit jedina blondynka si mezi nimi vsak vesele vykracuje jako v parku a to jeste s flintou pres rameno. Jeji nebojova - na zombiky nepripravena pozice je do oci bijici........(12.2.2009)

• cyberhawk

Hekticka kamera a jeste hektictejsi strih tomuto filmu v urcitych akcnich scenach dodavaji neprehlednost, cool hratky s filtry a lacine efekty na horor taky nevypadaji dobre. Film mozna tak na nejakou party mladych lidi, kde vsichni popijeji, chteji si pustit horor a nevadi, kdyz sem tam par minut vynechaji a tlachaji mezi sebou. Hvezdicku za Menu a Vinga.(14.3.2008)

• - Budova rádia se nachází na ulici Elm Street, která odkazuje na sérii Noční můra v Elm Street. (Holina)

• - Rhodes (Ving Rhames) má ve filmu zbraň Beretta 92FS ráže 9x19 mm. (dc125)

• - Pri úteku z nemocnice používa Sarah (Mena Suvari) pištoľ M9, ktorý má kapacitu zásobníka 15 nábojov. Môžeme si všimnúť, že Sarah z neho vystrelí 23 krát bez toho, aby zbraň nabila. (ShortyIC)