Zombies: Den-D přichází

Zombies: Deň-D prichádza

Day of the Dead

Horor

USA, 2008, 87 min

Nechápem niektoré odpady pretože ide o celkom slušný "hyperspeed" zombieovský horor. Od začiatku po koniec je to výborná zábava pri ktorej sa ani na sekundu nenudíte. Samozrejme, že v scenári sú dosť veľké trhliny, ale koho to trápi keď sa dobre baví. Ono o zombíkoch sa toho natočilo už dosť, takže vymyslieť nejaký originálny príbeh bude čoraz ťažšie. Pre mňa je číslo jedna stále Úsvit mŕtvych.(18.5.2010)

• Bloody13

Na "remake" slavného Day of the Dead z roku 1985 jsem se dlouhou dobu těšil, Miner ale zklamal na plné čáře. S Romerovým kultovním snímkem nemá vůbec nic společného, ke všemu je to celé strašlivě špatně sestříhané. Slovo zombie tu nemá co dělat, opět se jedná o nakažené, kteří jsou tentokrát nesmírně mrštní, chytří a abnormálně žraví - jeden takto nakažený dokáže člověka na kost ohlodat za 3 vteřiny! Střílejí ze samopalů, lezou po stěnách (Brundlemoucha hadr!) a dokážou se i zamilovat. Většina efektů je okatě digitálních a masky na dnešní dobu také neobstojí. Mena Suvari si hraje na drsnou vojandu, jíž nedělá problémy přejet vlastní matku, ale v pistoli nábojnice nikdy nemá. O Vingu Rhymesovi radši nemluvit. Alespoň, že to má rychlý spád a milostivých 80 minut.(9.3.2009)

• oLí

2.5/10 Já blbec jsem se docela těšil a doufal jsem, že si s tímhle Steve Miner poradí, vyždímá ze sebe maximum a vyrovná se IMHO nepříliš povedené Romerově ZEMI MRTVÝCH. O ději se zde nedá mluvit, žádné napětí na Vás film nepřenese, masakrování je chladný a nudný ( Miner si měl před natáčením zaplatit kurz u Slye ). Zombíci opět všemožně a nesmyslně upgradovaný a když lezou po stropě jako Spiderman nebo jsou vegetariány a pomáhaj lidem, z toho by se nejeden pochcal smíchy :) jiný příjemný emoce než občasnej záchvat chechtání nezažijete, na strach zapomeňte. Alespoň že Meně Suvari to sluší a je zde opět roztomiloučká. Ať na mě nikdo nechodí s tím, že za tenhle mizernej výsledek může malej rozpočet. Protože oba Minerovy PÁTKY TŘINÁCTÉHO dohromady nestály ani půlku co tohle a povedly se.(17.2.2008)

Do distribuce se dostalo spousta novych Zombie filmu.Tento z nich ma vsak vyhodu v tom ,ze v sobe ukryva par jedinecnosti,par originalu,jenz ho cini odlisnym a drzi ho kvalitativne na jine urovni od ostatnich i kdyz i zde se scenar nachazi na urovni pohadky o Pernikove chaloupce. Kazdopadne 4 hvezdy za extra fast zombies (o zadna "pomalu se plazící monstra" se nejedna ani nahodou) ,kteri mohou lezti po stropech ci zdech jako Spiderman bez nejmensich problemu. 4 hvezdy za scenu kdy za prchajicimi zacnou z druheho patra nemocnice vesele ,hromadne vyskakovat zombici - dovolim si tvrdit ,ze takova scena s tolika zombies jeste v tomto zanru natocena nebyla.Najednou muzeme videt az 6 zombiku ve vzduchu pri skoku z okna - pekne natoceno. 4 hvezdy za zamilovaneho zombika a jeste k tomu vegetariana. 4 hvezdy za fajn detaily a triky. V zaveru filmu je mozno si vsimnout jednoho omylu ci chyby tvurce (jestli se ovsem nejednalo o zamer), v zaberu jsou ze dveri vychazejici vsichni hlavni hrdinove ve strehu a s naprazenymi zbranemi pripraveni okamzite vystrelit jedina blondynka si mezi nimi vsak vesele vykracuje jako v parku a to jeste s flintou pres rameno. Jeji nebojova - na zombiky nepripravena pozice je do oci bijici........(12.2.2009)

• Tom Hardy

Sice velmi svižný, nicméně blbě sestříhaný remake, jehož veškerý potenciál je utopen jak ve špatné gradaci, tak v nulové absenci pamětihodných scén/dialogů/charakterů. Žánrové harcovníky potěší pěkné gore efekty a vděčné zombie propriety, ale chybí tomu patřičná atmosféra a potřebná syrovost. Snaha o „další“ oživění zombíků prostřednictvím obřích skoků a schopnosti lézt po stěně/stropě působí komicky a i když se příběh odehrává na ploše celého města, působí neuvěřitelně kulisně. Nová verze Day of the Dead je zajímavá maximálně tím, že Mena Suvari hraje vojandu… ale to na vyhonění (nejen) hodnocení opravdu nestačí.(26.4.2008)

• - Pri úteku z nemocnice používa Sarah (Mena Suvari) pištoľ M9, ktorý má kapacitu zásobníka 15 nábojov. Môžeme si všimnúť, že Sarah z neho vystrelí 23 krát bez toho, aby zbraň nabila. (ShortyIC)

• - Rhodes (Ving Rhames) má ve filmu zbraň Beretta 92FS ráže 9x19 mm. (dc125)

• - Budova rádia se nachází na ulici Elm Street, která odkazuje na sérii Noční můra v Elm Street. (Holina)