Zombies: Den-D přichází

Zombies: Deň-D prichádza

Day of the Dead

Horor

USA, 2008, 87 min

Jsem rád,že jsem se nenechal odradit místními skrz naskrz kritizujícími komentáří a obsazením Meni Suvari do hlavní role zombie hororu(byla to vážně děsivá představa) a mohl se tak nechat bavit touto super krvavou jízdou.Ikdyž zároveň je pravda,že po prvních 20 minutách jsem film nudou vypnul a dokopal se k němu znovu až za pár dní.A právě ta 20 minuta je zlomová pro celý film.Právě v tomto čase se totiž tato nevýrazná sračička změnila v demoliční nářez,jaký už jsem dlouho neviděl.Rychlý zombie mě oslovili už v Úsvitu Zacka Snydera a i přítomní superrychlý zombíci mají grády jak svině.Prakticky bez vteřinky oddechu se tu hrne neustálá akce,krvavé jatka,nehorázně hladový zombíci se s ničím a nikým neserou,prostě doslova dechberoucí masakr.Sice je zároveň i pravdou,že by se o všem,co se ve filmu objevilo dalo diskutovat,ale mě to vše zkrátka sedlo velmi pozitivně a vážně jsem se moc bavil.Jednak efekty.Párkrát jsem se musel nad jejich kvalitou poušklíbnout,ale většinou šlo naštěstí o slušně odvedenou práci,masky byly zvládnuté výborně,gore efekty též na uspokojující úrovni,celkově efekty prostě filmu ostudu neudělali.Superrychlý zombíci mě jak už jsem se zmiňoval oslovili opravdu hodně,dodali ději obrovskou energii a dynamiku a ikdyž skalní příznivci především romerových pomalých,kývajících se nemrtvých jsou tímto způsobem jejcih pohybu znechuceni,já je takto neposedné mám vážně rád.Druhá věc je pak když si vezmou do rukou navíc samopali,nebo když lezou po žebřících a tak podobně,to už mi vadilo trochu také,ale budiž,dokázal jsem přivřít očička.Dějově nejde o nic objevného,vše je spíše podřízeno řádění zombíků a proti tomu mohu těžko protestovat.A nakonec ta Mena.Ze začátku jsem sice očekávaně skřípal zubama,ale postupně jsem si na ní dokázal zvyknout a ke konci mě už i bavila a dokonce téměř i sedla.Každopádně od tvůrců velmi odvážný tah s obsazením této jinak hodně nevýrazné hvězdičky.Sumasumáru,mě tito hyperaktivní živí mrtví v Dni-D prostě krom začátku hodně bavili,byli krvaví,brutální a fakt dost nasraný :)!(27.10.2010)

No tak todle nebylo sakra vůbec zlí,spíš naopak. Byl sem mile překvapen. Ten film má pořádnou porci akce jak má být,efekty taky celkem zdařilý a zombie vypadaly přesně tak jak vypadat mají. Snad jenom byly na můj vkus až přliš rychlý a celkem dobře jim to občas myslelo. Z filmu s tak malým rozpočtem vytáhli ale maximum si myslím. Lepší 3*(9.3.2008)

Původní Romerův film jsem neviděl, ale toto se mi líbilo. Pustil jsem si to jen proto, že jsem chtěl vidět nějaký film o zombících, který jsem ještě neviděl a to, co jsem viděl mě velice překvapilo. Dokonce se mi to líbilo víc jak Resident Evil Apokalypsa. I děj mi sedl a celkově to bylo velice svižné, místama zabavné a dokonce se zde našla i nějaká ta originalita. Zombíci byli taky udělaní dobře a k tomu i známější herci. Jo jo rozhodně lepší film v kategorii Zombie Movie.(19.2.2010)

• Ony

Všechno špatně: zombies, které nejsou zombies, lekačky, při kterých jsem se vůbec nelekala, efekty pro miminka, tupí hrdinové, z nichž jeden vypadá jako Michal Suchánek. A největší nesmysl a sprosťárna? Samozřejmě název. Kromě toho, že je úplně scestný, protože s Romerovou klasikou se to nedá srovnávat ani zdálky, byl také jediným důvodem, proč jsem tohle viděla (a asi nejsem sama). Dlouho mě nic tak neotrávilo.(27.12.2008)

Rozporuplný zombie horor který se odvolává na Romerovu klasiku. Jako remake Romerova Day of the Dead je snímek skoro na odpad, ale jako samostatně stojící film je celkem koukatelný a místy velice trashovitě zábavný. Sledujeme zde zkázu malého amerického městečka, které postihne údajná chřipková epidemie a americká armáda zde má údajné vojenské cvičení, při kterém zablokuje všechny výjezdy z města. Místní nemocnice se začne plnit nemocnými a za soumraku se rozpoutá hotové zombie peklo. Ústředními hrdiny příběhu jsou příslušnice armády, která se v městečku narodila a má zde rodinu, a její bratr se svou přítelkyní. S nimi sledujeme i jednoho zombie vojáka, černošského militanta a zrádného doktora, který má ve všem prsty. Postavy jsou chudě pojaté a v divákovi nevyvolávají žádné sympatie, lekavých scén je poskromnu a většinou nefungují. Zombie běhající po stěnách a stropech místo děsivě působí místy směšně. Ovšem jejich akční útoky, rychlejší než v remaku Dawn of the Dead působí velice příjemně a stoupne i hladina adrenalinu. Gore je efektní a většina masek velmi zdařilých. Finální scény s bunkrem jsou snad jediné co snímek pojí s Romerovým originálem. Pokud divák zapomene na originál, celkem dobře se pobaví. U mě za tři hvězdy.(16.4.2009)

• - Budova rádia se nachází na ulici Elm Street, která odkazuje na sérii Noční můra v Elm Street. (Holina)

• - Rhodes (Ving Rhames) má ve filmu zbraň Beretta 92FS ráže 9x19 mm. (dc125)

• - Pri úteku z nemocnice používa Sarah (Mena Suvari) pištoľ M9, ktorý má kapacitu zásobníka 15 nábojov. Môžeme si všimnúť, že Sarah z neho vystrelí 23 krát bez toho, aby zbraň nabila. (ShortyIC)