poster

Zombies: Den-D přichází

 • USA

  Day of the Dead

 • Slovensko

  Zombies: Deň-D prichádza

 • Velká Británie

  Day of the Dead

Horor

USA, 2008, 87 min

Režie:

Steve Miner

Scénář:

Jeffrey Reddick, George A. Romero (původní scénář)

Kamera:

Patrick Cady

Hudba:

Tyler Bates

Scénografie:

Carlos Silva Da Silva

Kostýmy:

Gina Hendrix
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • petero
  **

  Day of the Dead viac pripomína talianske zombie braky 80tich rokov ako nové majstrštiky Dawn či Land of the Dead, dokonca maskami ďaleko zaostáva i za svojím originálom z ’85 a triky sú tak slabé ako by to bol film určený rovno na DVD nie do kina. Naviac okrem zmienených spidermanovských schopností zombíkov ešte ich pohyby sem tam pripomínajú pohyby slávnej bubu postavičky z Ringu. Na druhej strane je tu dosť gore a asi od 20tej minúty je to nonstop masaker takže nuda nehrozí a ďalšia bomba filmu je vidieť Menu Suvari raziacu si cestu zástupom zombíkov Hummerom, ktorej vojačku je tak ťažké uveriť ako to že Miner (stojaci u zrodu Jasona Vorheesa) ešte natočí aspoň priemerný horor ako je jeho už 9 rokov starý Lake Placid. Len pre totálnych zombiefilov.(15.2.2008)

 • Ony
  odpad!

  Všechno špatně: zombies, které nejsou zombies, lekačky, při kterých jsem se vůbec nelekala, efekty pro miminka, tupí hrdinové, z nichž jeden vypadá jako Michal Suchánek. A největší nesmysl a sprosťárna? Samozřejmě název. Kromě toho, že je úplně scestný, protože s Romerovou klasikou se to nedá srovnávat ani zdálky, byl také jediným důvodem, proč jsem tohle viděla (a asi nejsem sama). Dlouho mě nic tak neotrávilo.(27.12.2008)

 • Tom Hardy
  **

  Sice velmi svižný, nicméně blbě sestříhaný remake, jehož veškerý potenciál je utopen jak ve špatné gradaci, tak v nulové absenci pamětihodných scén/dialogů/charakterů. Žánrové harcovníky potěší pěkné gore efekty a vděčné zombie propriety, ale chybí tomu patřičná atmosféra a potřebná syrovost. Snaha o „další“ oživění zombíků prostřednictvím obřích skoků a schopnosti lézt po stěně/stropě působí komicky a i když se příběh odehrává na ploše celého města, působí neuvěřitelně kulisně. Nová verze Day of the Dead je zajímavá maximálně tím, že Mena Suvari hraje vojandu… ale to na vyhonění (nejen) hodnocení opravdu nestačí.(26.4.2008)

 • Cervenak
  ***

  Kuriatko Mena v úlohe maskáčovej drsňáčky, ktorá strieľa zombíkov do hláv? Ale áno, bavilo ma to. Chýba Romerova nápaditosť ohľadom nových spôsobov likvidácie mŕtvol, ale má to pekelné tempo, ktoré úspešne zakrýva všetky ostatné nedostatky. V každom prípade si človek aspoň uvedomí, že Snyder je skutočne výborný režisér, lebo jeho behajúci zombíci boli teda o dve triedy vyššie.(16.12.2008)

 • Vyrida
  **

  Rozhodně to není zase tak špatné, jak to možná podle mého hodnocení může vypadat, ale v posledních dnech mám zkrátka trochu přezombiováno, takže mě na tomto jinak typicky vizuálně průměrným filmu, naštvala ta scénaristická pohádka plná úsměvně hloupoučkých scének, kterou jsem prostě špatně zkousnul. Nechci příliš spoilerovat, ale z těch stupidně a navíc ještě děsně okatě počitačově zrychlených pohybů nemrtvých okořeněných ultra klokaními skoky, mi bylo nevolno. Z herců mě pak prakticky navíc nikdo nedokázal zaujmout na tolik, abych mu ve finále dokonce držel své upocené palečky, takže jsem to ve finále dokoukal jen z povinnosti, aby se jakože neřeklo. Závěrečná scéná, pak samozřejmě musí celé toto cirkusová představení podtrhnout, jak jinak že? Proto pokud hledáte z této tématiky něco stravitatelného, kouknul bych se třeba raději po francouzským La Horde, který nabízí minimálně o ten jeden stupínek lepší zážitek.(11.3.2011)

 • - Budova rádia se nachází na ulici Elm Street, která odkazuje na sérii Noční můra v Elm Street. (Holina)

 • - Pri úteku z nemocnice používa Sarah (Mena Suvari) pištoľ M9, ktorý má kapacitu zásobníka 15 nábojov. Môžeme si všimnúť, že Sarah z neho vystrelí 23 krát bez toho, aby zbraň nabila. (ShortyIC)

 • - Rhodes (Ving Rhames) má ve filmu zbraň Beretta 92FS ráže 9x19 mm. (dc125)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace