Zombies: Den-D přichází

Day of the Dead

Horor

USA, 2008, 87 min

Steve Miner

Jeffrey Reddick, George A. Romero (původní scénář)

Patrick Cady

Tyler Bates

Scénografie:

Carlos Silva Da Silva

Kostýmy:

Gina Hendrix
  • hladass

Moc jsem nepochopil, co má tahle sračka společného s Romerovým Dnem mrtvých... Zběsilí zombies lezoucí po stropě a skakající jako žáby... Jít na olympiádu, určitě si nějaké zlaté placky odnesou...(27.4.2008)

• Frajer42

Neskutečně nezáživná blbost. Tento snímek je exemplárním příkladem hrubě nefunkčního hororu, ba dokonce i hrubě nefunkčního filmu. Pár scének rozhodně nezachrání zbytek plný absolutního zhnusení snad nad vším. Směšnými herci počínaje a těžce ubohým příběhem končeje. Nevěřím, že se tahle hovadina mohla někomu třeba jen malinko zamlouvat. Moc nechybělo a chcípl jsem nudou. Škoda jakýchkoli dalších slov. Zhlédnutí jen na vlastní nebezpečí.(17.8.2015)

• Tom Hardy

Sice velmi svižný, nicméně blbě sestříhaný remake, jehož veškerý potenciál je utopen jak ve špatné gradaci, tak v nulové absenci pamětihodných scén/dialogů/charakterů. Žánrové harcovníky potěší pěkné gore efekty a vděčné zombie propriety, ale chybí tomu patřičná atmosféra a potřebná syrovost. Snaha o „další“ oživění zombíků prostřednictvím obřích skoků a schopnosti lézt po stěně/stropě působí komicky a i když se příběh odehrává na ploše celého města, působí neuvěřitelně kulisně. Nová verze Day of the Dead je zajímavá maximálně tím, že Mena Suvari hraje vojandu… ale to na vyhonění (nejen) hodnocení opravdu nestačí.(26.4.2008)

• mysiak

Film nedáva vôbec poctu Romerovi...strápňuje celý zombie žáner...od trápneho Nicka "chodím ako nabúchaný" Cannona až po skákajúcich zombieov - wtf?....fuj, nepúšťať vypnúť!!!(21.12.2008)

• AlexRockHardy

O tomhle filmu jsem slyšel od kámošů. Prý že super horror. Jenže já se u tohohle filmu více zasmál než bál . Podle mně hodně špatný zombie horror. Zombie mi připadaly jako by byly přetáčení a jak jeden bez nohou vyskočil na strom tak jsem umíral smíchy. Hodně nudný film. 30%(14.2.2012)

• - Pri úteku z nemocnice používa Sarah (Mena Suvari) pištoľ M9, ktorý má kapacitu zásobníka 15 nábojov. Môžeme si všimnúť, že Sarah z neho vystrelí 23 krát bez toho, aby zbraň nabila. (ShortyIC)

• - Rhodes (Ving Rhames) má ve filmu zbraň Beretta 92FS ráže 9x19 mm. (dc125)

• - Budova rádia se nachází na ulici Elm Street, která odkazuje na sérii Noční můra v Elm Street. (Holina)