Zombies: Den-D přichází

Zombies: Deň-D prichádza

Day of the Dead

Horor

USA, 2008, 87 min

Natočeno podle filmu George A. Romera "Den mrtvých" [ Zdroj : úvodní titulky ] CITÁT - Rozkaz zněl - udržet tohle posraný, pardon, vaše posraný město odříznutý........... Je to o zombíkách a o lidech, co se snaží přežít, klasika. Na snímku je nejzajímavější kamera, která je stále v pohybu, ale nepůsobí dojmem roztřesené ruky. Neustále někam "pluje", sesekává záběry, létá, vzdaluje se a podobně. U některých filmů mi to vadí, ale tady to kupodivu nepůsobí rušivě. Naopak. V pohybu jsou i zombie. Jejich rychlost je neskutečná. Lezou i po stropech a stěnách, krev při jejich hodování stříká úplně všude. A hlad je velký. CITÁT - Musíte mířit na hlavu......... V českém překladu se opět zjevuje slovíčko doprčic. Nebo bych ho měl napsat - Do Prčic ? Z úst vojáka americké armády znějí Prčice docela vesele, ale pochybuji, že význam slova zná. Tedy on to netuší, že ho v čechách takto nadabují, ale našinec si toho paradoksu všimne. Pyrotechnické scény okolo 44 minuty jsou hodně přehnané. Naštěstí nepostrádá film humor a tak se chutě vyrovnávají. DIALOG - Proč jsi mě ještě nesežral ? Je to vegetarián. Tak ať si mě nesplete ze sojovým masem.............. Zde opět účinkuje černý herec, co má plnou hubu rasistických keců. Jmenuje se Salazar a hraje ho Nick Cannon. CITÁT - Někdo z nás tu byl nakažen. Všichni jsme ohroženi........(27.1.2012)

• HorrorVamp

Co, co to bylo za atletické zombíky s digitálními pohyby? Ono to dokonce lezlo i po stropě a stěnách a byli dokonce rychlejší, než v remaku Dawn of Dead a to už je co říct:) Prý remake Romerovic Day of Dead, ale krom názvu se liší úplně ve všem. Kampak zmizely krásné trhané pohyby zombíků, poctivé triky a masky, které známe z naprosté většiny Romerovic filmů? Nejspíš někde za branami tehdejšího tisíciletí. Strašně by mě zajímalo, co na to říkal sám Romero..(31.3.2009)

Další průměrný zombie snímek, který stačí vidět jen jednou. Podle zdejších komentářů jsem však očekával totální propadák, ale místo toho jsem byl nakonec docela spokojený. Děj docela rychle odsýpá, zombie sice skáčí lépe než spiderman, ale jejich kosení se mi líbilo. Asi nejlepší byl ten černoch, který si vytvořil provizorní kopí. Ani masky nepatřili mezi nejhorší a výkony většiny herců se dají rovněž přežvejknout.(6.6.2010)

• 2-Xtreme

Zabudnite na dusnú a klaustrofobickú atmosféru z Romerovho originálu. Vlastne zabudnite úplne na pôvodný Day of the Dead (´85). Tento film je síce rekame, ale ani na chvíľu mi to tak neprišlo. Len má rovnaký názov. Miner film natočil po svojom a nedopadlo to bohviejako, kedy to aspoň poňal vtipne ako napr. Lake Placid(a nie trápne). Za zmienku stojí, že je tam jeden hlavný zombík :) zombíci vedia strieľať a skákať ako spidermani ba dokonca jeden je vegetarián a tak nevraždí :D Akože sorry, ale poriadna hovadina. Dávam 40%(z toho 10% za sexy Menau Suvari a za občas pekné gore.) Ale nebyť Suvari tak idem ešte nižšie. Jeden z najhorších zombie filmov a remakov vôbec!(5.3.2008)

Pro mě jeden z těch lepších zombies hororů. Akce je dostatek, v podstatě ani dlouho ze začátku netrvá, než se to rozjede a film si pak uchovává akční spád až do konce. Zombíci jsou neskutečně rychlí, což mi přijde více akčnější, než slimácky se plazící mrtvoly, taky jsou docela hrůzostrašní. Velmi milé překvapení, tohle není béčko ani náhodou...Hodnocení zde je důkazem toho, jak se dá poměrně jednoduše zašlápnout skvělý film, proto se dívám i na ty, pro které tu většina uživatelů pochopení nemá. Navíc zombie, co nežere lidi, páč byl původně člověk vegetarián...něco takovýho tady ještě nikdy nebylo a v podstatě je to docela logická věc.(15.12.2011)

• - Pri úteku z nemocnice používa Sarah (Mena Suvari) pištoľ M9, ktorý má kapacitu zásobníka 15 nábojov. Môžeme si všimnúť, že Sarah z neho vystrelí 23 krát bez toho, aby zbraň nabila. (ShortyIC)

• - Budova rádia se nachází na ulici Elm Street, která odkazuje na sérii Noční můra v Elm Street. (Holina)

• - Rhodes (Ving Rhames) má ve filmu zbraň Beretta 92FS ráže 9x19 mm. (dc125)