Zombies: Den-D přichází

Zombies: Deň-D prichádza

Day of the Dead

Horor

USA, 2008, 87 min

Další průměrný zombie snímek, který stačí vidět jen jednou. Podle zdejších komentářů jsem však očekával totální propadák, ale místo toho jsem byl nakonec docela spokojený. Děj docela rychle odsýpá, zombie sice skáčí lépe než spiderman, ale jejich kosení se mi líbilo. Asi nejlepší byl ten černoch, který si vytvořil provizorní kopí. Ani masky nepatřili mezi nejhorší a výkony většiny herců se dají rovněž přežvejknout.(6.6.2010)

• Ony

Všechno špatně: zombies, které nejsou zombies, lekačky, při kterých jsem se vůbec nelekala, efekty pro miminka, tupí hrdinové, z nichž jeden vypadá jako Michal Suchánek. A největší nesmysl a sprosťárna? Samozřejmě název. Kromě toho, že je úplně scestný, protože s Romerovou klasikou se to nedá srovnávat ani zdálky, byl také jediným důvodem, proč jsem tohle viděla (a asi nejsem sama). Dlouho mě nic tak neotrávilo.(27.12.2008)

• EdaS

Slušné (ve smyslu pořád se tam něco děje) béčko s proklatě nízkým rozpočtem (podle IMDB 18 mil. USD, ale spíš bych to viděl na 1,8 - natáčeno v Bulharsku!) a ucházející režií veterána Minera. Meně Suvari bych sice vojandu nevěřil ani kdyby mě proháněla po cvičáku, ale v maskáčích jí to docela sluší.(16.2.2008)

Původní Romerův film jsem neviděl, ale toto se mi líbilo. Pustil jsem si to jen proto, že jsem chtěl vidět nějaký film o zombících, který jsem ještě neviděl a to, co jsem viděl mě velice překvapilo. Dokonce se mi to líbilo víc jak Resident Evil Apokalypsa. I děj mi sedl a celkově to bylo velice svižné, místama zabavné a dokonce se zde našla i nějaká ta originalita. Zombíci byli taky udělaní dobře a k tomu i známější herci. Jo jo rozhodně lepší film v kategorii Zombie Movie.(19.2.2010)

• t_gon

Mám velkou úctu k předloze a velkou lásku k zombie hororům. Ani jedno z toho, však nezná S. Miner, protože takhle posrat film (jako fanda Romerovy tvorby jsem hodně pěnil) na všech frontách se jen tak nevidí. Za ty prachy se TV rejža se svými zkušenostmi neměl plést do původní klasiky a vykrádat jiné filmy (občas nevím, zda mi někdo nepřepnul na Blade II), ale měl se pokusit o zábavnější formu a klidně to celé pojmenovat "Vidlákov v hajzlu!". Alespoň místy rychlé tempo a slušná jatka u mě zachraňují film od odpadu (a chápu obituse, proč ho sám dal).(13.4.2008)

• - Rhodes (Ving Rhames) má ve filmu zbraň Beretta 92FS ráže 9x19 mm. (dc125)

• - Budova rádia se nachází na ulici Elm Street, která odkazuje na sérii Noční můra v Elm Street. (Holina)

• - Pri úteku z nemocnice používa Sarah (Mena Suvari) pištoľ M9, ktorý má kapacitu zásobníka 15 nábojov. Môžeme si všimnúť, že Sarah z neho vystrelí 23 krát bez toho, aby zbraň nabila. (ShortyIC)