The Second Chance

všechny plakáty

Ambiciózny kazateľ je poslaný do sesterského zboru v černošskej oblasti, aby sa tam „priučil“.
Konfrontovaný so svojskými praktikami miestneho kazateľa, ktorý v zápase s drogovými dílermi a politickou lobby nastavuje vlastnú kožu za svoje „ovečky“, je vystavený mnohým situáciám, ktoré v konzervatívnom veľkom zbore nevidel. Rovnaká viera, rovnaké mesto, ale iné svety.
Autori filmu otvárajú jeden zo zásadných problémov v cirkvi. Je ním nedostatočná osobná angažovanosť a nasadenie za bránami kostolov a zakrývanie si očí pred problémami zraniteľných skupín na okraji. Pomôžu strateným životom viac peniaze cirkevných darcov alebo vlastné nasadenie do služby v uliciach?
Odkazom filmu je nádej a zmierenie dvoch rôznych svetov v súčasných USA. Megalomanská snaha mecenášov o celosvetovú evanjelizáciu je v ostrom kontraste s problémami v domácej kuchyni menšieho sesterského zboru. Zvíťazí snaha o zachovanie vernosti evanjeliovej správy aj za cenu vzdania sa vlastného komfortu? (ČSFD)

Flakotaso

A sakra. Po tomto filmu pro mě slovní spojení "o ničem" dostává naprosto nový význam. Herci sympatičtí jak týden staré fusekle, trapné dialogy. Sice jsem to sledoval jenom půlkou jednoho oka, ale i tak to bylo utrpení a litoval jsem, že nemám po ruce žehličku a vagón nevyžehleného prádla, abych se tak nenudil. ()

swn

Hlboké sklamanie. Film bez logiky a s nejasným zámerom. Čo napísať viac o filme, v ktorom pastor nadáva, hnevá sa a je takmer neustále frustrovaný a rozčúlený na vedenie svojho zboru, ktoré ho živí, keďže on nie je schopný uživiť sa sám svojou službou. Vôbec sa nečudujem vedeniu, že nechalo starý a nefunkčný malý zbor zrušiť. Odkaz filmu je však iný – oni sú ti zlí a skorumpovaní a my sme dobrí. Ich zaujímajú len peniaze a celosvetová misia a nás pár ovečiek na predmestí, ktoré sa ani poriadne neobrátili. V celom filme nezaznie ani raz evanjelium, len kritika veľkého zboru. Celý záver filmu je okorenený zle pochopeným posolstvom Ježiša o umývaní nôh, ktoré bolo samozrejme myslené úplne inak, ako to predviedli aktéri filmu. Jediným kladom filmu je hudba, nielen Michael W. Smitha. ()