The Second Chance

Coke Sams

Kostýmy:

Alonzo Wilson
  • swn

Hlboké sklamanie. Film bez logiky a s nejasným zámerom. Čo napísať viac o filme, v ktorom pastor nadáva, hnevá sa a je takmer neustále frustrovaný a rozčúlený na vedenie svojho zboru, ktoré ho živí, keďže on nie je schopný uživiť sa sám svojou službou. Vôbec sa nečudujem vedeniu, že nechalo starý a nefunkčný malý zbor zrušiť. Odkaz filmu je však iný – oni sú ti zlí a skorumpovaní a my sme dobrí. Ich zaujímajú len peniaze a celosvetová misia a nás pár ovečiek na predmestí, ktoré sa ani poriadne neobrátili. V celom filme nezaznie ani raz evanjelium, len kritika veľkého zboru. Celý záver filmu je okorenený zle pochopeným posolstvom Ježiša o umývaní nôh, ktoré bolo samozrejme myslené úplne inak, ako to predviedli aktéri filmu. Jediným kladom filmu je hudba, nielen Michael W. Smitha.(14.8.2012)

TIPseznam dalších křesťanských filmů.(1.5.2012)

• Flakotaso

A sakra. Po tomto filmu pro mě slovní spojení "o ničem" dostává naprosto nový význam. Herci sympatičtí jak týden staré fusekle, trapné dialogy. Sice jsem to sledoval jenom půlkou jednoho oka, ale i tak to bylo utrpení a litoval jsem, že nemám po ruce žehličku a vagón nevyžehleného prádla, abych se tak nenudil.(30.5.2011)

• - Michael W. Smith v tomto filmu debutoval. (Pumiiix)