poster

Rozpolcený

 • USA

  Split

 • Japonsko

  スプリット

 • Slovensko

  Rozpoltený

 • Nový Zéland

  Split

 • Austrálie

  Split

 • Velká Británie

  Split

Horor / Thriller / Psychologický

USA / Japonsko, 2016, 117 min

Diskuze k filmu (262)

  • 18.1.2017  14:59
  Castrator
  (hodnocení, komentáře)

  Mentální postižení (retardace) je snížení rozumových schopností, tedy především intelektu, což samozřejmě souvisí s tím, jak je člověk hloupý.

  Jak vidět, ani zjednodušené vysvětlení není dostatečné pro idioty, kteří si ani neumí zjistit fakta a mrskají odkazy, které mají doložit kdo ví co, i když dokládají pouze to, že ten, na koho tito nevzdělaní hafící štěkají, má pravdu.

   

  Jdi kydat hnůj, to by ti mohlo jít, blbe.

  na příspěvěk reagoval Caminzind
  • 18.1.2017  14:40
  Castrator
  (hodnocení, komentáře)

  Caminzind: Co si takhle přečíst příspěvek celý, včetně začátku, kde jasně píšu, že je to zjednodušené vysvětlení (zjednodušené proto, že přispívající v diskuzi v tom mají značný zmatek).

  Pokud jde o odkazy, tak mně je posílat nemusíš, já vím, co jsou poruchy osobnosti, v tom příspěvku, na základě kterého mě nazývýš komikem, zjednodušeně vysvětluju, že poruchy osobnosti zasahují do charakteru osobnosti, což je přesně to, co se píše v odkazech, které posíláš ("Jsou to těžká narušení v charakterové konstituci a tendencích chování takového jedince;
  nerezultující přímo z nemoci‚ poškození nebo jiného porušení mozku nebo z jiné psychiatrické
  poruchy;") kde je i uvedeno, že nejsou důsledkem nemoci, tedy to, co tu celou dobu píšu.

   

  Jestli ses snažil o názornou ukázku mentálního postižení, stačilo napsat, že jsi prostě mentál a nezasírat to tady.

  • 18.1.2017  14:32
  Castrator
  (hodnocení, komentáře)

  MIMI.kry: Duševní porucha je porucha "duše" (dávám do uzovoek, přestože pojem duše psychologie zná), porucha osobnosti je poruchou osobnosti.

  Není to ani nemoc tělesná, ani psychická, není to nemocí vůbec.

  Podle tvého selského rozumu si můžeš klidně vytvořit nové názvosloví, definice, obory, ale na faktech a ustálených definicích a pojmech to nic nemění.

  na příspěvěk reagoval Mukade
  • 18.1.2017  07:15
  MIMI.kry
  (hodnocení, komentáře)

  Ještě dodatek: Někdo při poruše, která je daná výchovou a prostředím, prý trpívá i bludy a je zde nebezpečí přesmyku do těžkých psychóz. Jeden spisovatel s "politicky nevhodným postojem v době totality" to vysvětloval v rozhovoru pro noviny, nechal si tuhle dg. napsat od známého doktora, protože se mu prý nechtělo ani na vojnu ani do práce. Ani na vojnu, ani do práce pak opravdu nešel z důvodu psychické nezpůsobilosti. Nevím jestli v tom co je duševní nemoc a co ne máme zmatek jen my laici nebo i odborníci, kteří se o klasifikaci této úchylky mezi sebou přou.

  • 18.1.2017  06:57
  MIMI.kry
  (hodnocení, komentáře)

  Caminzind: Vážení diskutující,

  letmo jsem nahlédla do Vaší diskuze a ráda bych přišla se svou troškou do mlýna o tom co je porucha osobnosti, zda je či není nemocí. Odborník sice opravdu nejsem, jen z doslechu něco málo vím (moje sestra studovala psychosociální obor, kusé informace z tisku atd.). Nicméně podle mého selského rozumu se o duševní poruchu jedná, ať si to momentálně někdo nazývá jak chce. Pravda, v některých klasifikací poruchy padají poměrně neškodně znějící vlastnosti jako hašteřivost, vrtošivost. Nicméně když někdo na sebe několikrát denně vytáhne žiletku, rozpáře si při malém rozrušení na veřejnosti oblečení a jezdí si nožem po těle, v duševní pohodě asi nebude. Stejně jako paranoická porucha, která chybně zpracovává i banální události , zcela je překrucuje, vymluvit si to nedá. Za vše mluví fakt, že na tutu nemoc, která podle některých odborníků žádnou nemocí není, můžete dostat plnou invaliditu s naprostou neschopností pracovat i na zkrácený úvazek v chráněném prostředí a z blázince prakticky nevyjdete. Tak co? Je to duševní nemoc nebo není? Nebo je to snad nemoc tělesná? ? ?

  na příspěvěk reagoval Castrator , Caminzind
  • 18.1.2017  01:30

  Uživatel Caminzind smazal svůj příspěvek.

  • 18.1.2017  01:12

  Uživatel Caminzind smazal svůj příspěvek.

  • 18.1.2017  01:06

  Uživatel Caminzind smazal svůj příspěvek.

  • 17.1.2017  15:49
  Willynka
  (hodnocení, komentáře)

  Wheelcrusher: Osobnost možná neexistuje fyzicky, ale je to zprostředkovaný soubor genetických predispozic, výchovy a prostředí. Dá se tedy považovat za virtuální, ale nikoliv neexistující ze své podstaty. Duševní porucha je pak něco, co negativně ovlivňuje život člověka právě na této úrovni.

  • 17.1.2017  08:34
  Wheelcrusher
  (hodnocení, komentáře)

  Castrator: Pitomci jako ty by měli mít zakázáno ohánět se psychologií!;)

  na příspěvěk reagoval Willynka
  • 17.1.2017  08:33
  Wheelcrusher
  (hodnocení, komentáře)

  Castrator: To není hovadina, ale jediná možná pravda ty debile;D :)

  • 17.1.2017  08:30
  Castrator
  (hodnocení, komentáře)

  Wheelcrusher: Stěžejní problém je v tom, že blbci jako ty mají právo psát a říkat hovadiny.

  na příspěvěk reagoval Wheelcrusher , Wheelcrusher
  • 17.1.2017  08:24
  Wheelcrusher
  (hodnocení, komentáře)

  ...respektive posedlosti čímkoli:)

  • 17.1.2017  08:23
  Wheelcrusher
  (hodnocení, komentáře)

  Castrator: Stěžejní problém je ale v tom, že osobnost (natož vyrovnaná) veskutečnosti neeXistuje, jelikož jde jen o ILUZI soukromé situace;) Tudíž duševní poruchy jsou správné stavy mysli (nikoli "nemoci") a ustát se dají leda na základě duchovní vzdělanosti a morálního kodeXu... jakože normální člověk přesto nikoho neunese a nebude terorizovat, ani kvůli sebeklamu svobodné vůle nebo ve jménu božstev;)

  na příspěvěk reagoval Castrator
  • 17.1.2017  07:19
  Castrator
  (hodnocení, komentáře)

  Zjednodušeně řečeno, mentální postižení se týká toho, jak je člověk hloupý. Poruchy osobnosti zasahují do charakterových rysů člověka, ovlivňují to, jaký člověk je jako osobnost. Duševní poruchy jsou nemoci, které jsou léčitelné či vyléčitelné, charakter neovlivňují, chování ano. Poruchu osobnosti může mít člověk hloupý i chytrý, totéž platí pro duševní poruchy.

  na příspěvěk reagoval Wheelcrusher
  • 17.1.2017  07:17
  Castrator
  (hodnocení, komentáře)

  Caminzind: Ne, duševní porucha není nadřazený pojem pro poruchu osobnosti. Ne, duševni porucha není mentální porucha, mentální porucha neexistuje, oficiálně (možná i neoficiálně, jestli je to laický zažitý výraz netuším a je mi to jedno), mentální postižení se jinak týká intelektu, poruchy osobnost a duševní poruchy nikoliv.

   

  Doporučuji ti totéž co uživateli Nikysek, zjistit si definice pojmů, které používáš.

  na příspěvěk reagoval Caminzind , Caminzind
  • 16.1.2017  18:45

  Uživatel Caminzind smazal svůj příspěvek.

  • 16.1.2017  18:42

  Uživatel Caminzind smazal svůj příspěvek.

  • 15.1.2017  20:10

  Příspěvek byl smazán administrátorem.

  • 14.1.2017  12:33
  Castrator
  (hodnocení, komentáře)

  Nikysek.: Zadej si to do vyhledavače a najdi si definici poruchy osobnosti, poté si najdi definici duševní poruchy.

  Co je to podle mě není důležité, důlěžité je, co je to fakticky. Fakta si můžeš vyhledat sám. Vlastně by sis je měl vyhledat sám.

  na příspěvěk reagoval , Caminzind
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace