V Kevinovi se skrývá 23 různých osob. Každou chvílí se má objevit čtyřiadvacátá... Tu pochybnou čest se s ním seznámit dostanou tři studentky, které původně vezl domů na prázdniny otec jedné z nich. Stačila chvilka a místo něj seděl za volantem podivný chlapík, který je místo vysvětlení uspal chemikálií. Později se probudí zamčené ve sklepní místnosti, kam za nimi záhy dorazí i jejich věznitel. Z rozhovoru s ním ale rozhodně nejsou o nic moudřejší, protože Kevin je evidentní magor. O nic lépe na tom nejsou ani jeho matka nebo malý Hedwig, kteří za nimi do podzemí chodí. Nenechte ale splést, přelidněno tu rozhodně není, všichni tito další věznitelé jsou jen produktem Kevinovy poruchy osobnosti. Pomoci se mu sice snaží psycholožka (Betty Buckley), ale zdá se, že na jeho mimořádné rozpolcení nestačí ani její letité zkušenosti. Vyznat se v něm pokouší i jedna z vězněných dívek, Casey (Anya Taylor – Joy), která chce Kevinova stavu využít k útěku. Jakožto holka s mučivým traumatem z dětství je navíc mimořádně odolný a vynalézavý druh se silně vyvinutým instinktem k přežití. Bude ho potřebovat. Kevinova čtyřiadvacátá osobnost se má každým dnem probudit a vše nasvědčuje tomu, že to rozhodně nebude kladný hrdina. (CinemArt)

PAVLIS

Dobrý nápad, áčkově natočený, ale nějak se nemůžu zbavit na patře pachuti chtěnosti a béčkovosti. Musím hodně zpětně přemýšlet, proč si vlastně holky zasloužily uvěznit a proč se některé věci děly tak, jak se děly, pominu-li, že to tak prostě Shyamalan chtěl. ()

DassemUltor

Za mě very good. Toho herce mám rád. Malá hlavní kundicka mě rajcovala, je to nelegální? 15 už ji asi bylo já nevím, ale fyzyiologicky už určitě byla ready :))) jinak jediný co mě sralo byl fakt že ta doktorka hlavního hrdinu nenechala zavřít do blázince. Není možný aby takový magor běhal venku free, plus navíc když věděla že "Horda" se dostala na "světlo".. ale jinak very cajk :) ()

SAINTS

Namet je dobry ale film sa topi v dlhych dialogoch a divakovy az tak vela neponukne, V momente ked sa zacne drat na povrch 24 osobnost hlavneho zaporaka Rozpolteny zmeni zaner,niektory to mozno budu akceptovat mna to ale dost iritovalo lebo nekoreluje s predchadzajucim dianim.Najlepsie na filme su tak herecke vykoni .Mcavoy a Anya Taylor Joy podavaju vynikajuce vykony. ()

DominoTempus

Aneb když se Shyamalan rozhodne udělat dobrý film. Zajímavá je rozhodně pojetí filmu. První dvě třetiny se totiž skládají především z napětí, které tvoří dialogy mezi "Barrym" a terapeutkou, z fňukání tří unesených školaček, z flashbacků jedné z nich, které se ubírají skutečně nehezkým směrem, a z překvapivě komediálních scén. Poslední třetina je pak ujetý a drsný horor. A největším překvapením je, že se to netluče. James McAvoy je naprosto parádní ve všech osobnostech a znovu ukazuje, jak úžasný je herec. Rozhodně to však není film, u kterého není co vytknout, protože to celé trochu sráží kamera. Shyamalan se jednou za čas pokusí o nějaký ten zajímavý úhel, to ale hlavně ve třetím aktu působí zmateně a nemotorně. Horší však je, že Shyamalanův kameraman někdy vůbec netuší, co má rozostřit a co zaostřit, takže prostě rozostří všechno. Za další vadu lze také označit dvě vedlejší oběti únosu, které jsou charakterově ploché, jak školní lavice. Je proto sice důvod v rámci příběhu, ale to neospravedlňuje držení se největších slabin hororového žánru. Jinak skvělý film. 7/10 ()

Emjecko

Mám osobní zkušenost s lidským tělem, ve kterém se nacházely dvě různé osobnosti. Věc vysoce nestandardní, skoro nepředstavitelná a pro většinu lidí především neznámá. Když víme, že můžou být v jednom těle osobnosti dvě, tak proč ne víc, zlých? Jak vypadá hranice? Je 23 moc, nebo ještě málo? A může v průběhu života u člověka vzniknout druhá osobnost, třetí, dvacátáčtvrtá...? Kde většina hororů pracuje s určitým nadpřirozenem, o kterém nám zdravý rozum velí, že se ho v našem světě nemusíme bát, stačí jenom zavřít knížku či vypnout film, staví Rozpolcený na reálných základech. Pokud budete mít smůlu, narazíte na "Kevina" hned zítra v metru cestou do práce. Zhlédnutí doporučuji už jenom proto, abyste na něj byli připraveni. Mimochodem, Shyamalan po více než 10 letech zase chytá slinu a podařilo se mu natočit kvalitní myseriózní snímek, což je asi to hlavní, co jste si chtěli přečíst, viďte. ()

RafaKrakal

M. Night Shyamalan je zpět. Do hlavní role si přitom nemohl vybrat nikoho lepšího než famózního Jamese McAvoye, který ve své roli neskutečným způsobem exceluje a dodává filmu patřičnou "šťávu". Scénář je rovněž více než povedený a po závěrečném zvratu si myslím, že mnoho diváků zůstane v šoku. Pro mě obrovské pozitivní překvapení,90% ()

soviczka

Jak by řekly slečny v jednom nejmenovaném televizním průšvihu, chyběl tam takový ten wow efekt... :/ Ale to je asi můj problém. Od Šestého smyslu čekám od každého režisérova (= lenost hledat, jak se to příjmení proboha píše...) filmu závěr, který mě přišpendlí k sedadlu v kině, ale ten už nepřichází. Každopádně James McAvoy byl naprosto úžasný a přiměl mě k totální změně názoru, co se jeho osoby týká. A palec nahoru za Bruce a jeho super štěk :) ()

dzberry

Shyamalan zbytečně neotravuje s vedlejšími linkami (nemusíte se tak zdržovat vystreslými rodiči, detektivy v akci, bulvárními novináři na čekané apod.), prostě jde rovnou k věci a zůstává u té věci od začátku až do konce. A ta VĚC – James McAvoy – se mu za to odvděčí náramně... Možná že místy (hlavně v první půli) to není natočeno bůhvíjak fenomálně (osobně mi trochu vadily kulisy a taky ty tři pipiny, co hrály ty tři pipiny), na druhou stranu stačilo jen pár triků, zmiňovaná věcAvoy, povšimnutíhodný výkon paní herky, která se ujala role psycholožky, a na konci jsem v duchu tleskal jako pominutý. A nejen já. Já byl zrovna na světle. Ty ostatní ze mě jsem pustil hned po dzberrym, titulky byly naštěstí dostatečně dlouhé, všech patnáct se nás vystřídalo... A byli jsme prima klaka! Bravo! ()

pestak

Dobře zrežírovaný psychologický Horor, až na rozpačitý konec. James McAvoy zahrál postavu muže s vícenásobnou poruchou osobnosti sugestivně. ()

ervina

Tak nevím, jestli se mi to vlastně líbilo. Asi jsem na to byla moc natěšená. Čekala jsem asi víc, než se mi dostalo. A ten konec? Zřejmě jsem jediná, komu utekla pointa. PS:viděla jsem znovu a už chápu konec. Když vím, že bude navazující film. ()

Solverino

Naprostý herecký koncert McAvoye, kterému celkem zdatně sekunduje (kukadla poulící) Anna Taylor-Joy! Well done! I s malým kašpárkem a malým rozpočtem jde zahrát velké divadlo! ... Viď Hedwigu! ()

boombang

Potenciál to mělo velký, ale zase tak úplně dokonale se to nepovedlo. Nicméně, McAvoy je machr machrů, Willis pobavil a Anya je kooooooočka. ()

XXXXXXXX

Když Vás v jednom těle žije přes 20, může být celkem po peachi to všechno ukočírovat. To já si třeba vždycky přál, aby ve mně žil Silvestr, Arný nebo Klon. Ale vždycky zůstalo jen u zbožných přání. To Kevča si může vybrat z vícero variant. Varianta A nabízí základního jedince, na kterého jsou následně přilepeny další bonusy. Třeba Vanish, skvrn a špíny se zbavíš, retardovaný Šišla, prudérní Anastázie a na závěr i zmutovaná evoluční větev Homo Animus. A tento zdravý člověk, se zcela nezištně stará o skupinku studentek. Zní to ale moc dobře na to, aby to všechno byla pravda že? Film totiž opět klame tělem. Celou dobu se tváří jako originální a napínavý horror, jenže toho tam vlastně moc není. A když už, tak téměř na samotném závěru. Už tak špatnou dějovou linku, doplňují divné a do filmu se nehodící bleskové tašky a korunu tomu všemu, nasadil podivný meta závěr, který zdánlivě odkazuje na starší kousek, což divák nemůže rozklíčovat, pokud onen prehistorický film neviděl. Film tak vlastně docela dobře dostál svému jménu. Je rozpolcený na vícero podivných částí, a ta jedna, která stojí za to, je velmi rychle přebita těmi podivnými. Škoda, že film nejdříve neokleštili o zívající první polovičku, to bych si docela dobře dovedl představit i takové tři hvězdičky! ()

Brmbolec

Po The Visit sa dá dúfam povedať, že M. Night Shyamalan je späť. Je skvelé čo dokázal vymyslieť a najviac ma mrzí, že som nato nemohol ísť do kina. Presne tento typ filmov mu parádne sedí a dúfam, že nebude vymýšľať blbosti a ostane pritom, čo robí najlepšie. James je parádny ako vždy a čarodejnica Anya tiež v pohode... 4* ()

ratpile

Zase to byl ten Shyamalan, byt zanrovejsi, vic na hrane braku. Ten mystery oparek byl znovu pritomny a jeho rukopis je porad unikatni. Cele by to ale bylo polovicni, nebyt skvele zvolenych predstavitelu. Okata Anya Taylor-Joy byla super uz v Carodejnici, James McAvoy je ale naprosty dabel. Jeho promena z bohemskeho umelce na hyper-disciplinovaneho pragmatika byla brilantni a predevsim vzdy ukrutne zabavna. Skoda, ze takto "poklesly" zanr akademie pravdepodobne vyigrnoruje na ukor nejakeho zivotopisneho dramatu albinskeho plant-sexuala bojujiciho za prava krytosemennych. A diskutovany zaver mi prozitek nijak zvlast nenarusil. Naopak, pokud ma znamenat Shyamalanuv navrat k filmarine ala bozska trojice (Sesty smysl, Vyvoleny, Znameni), pak Bruceovo cameo kvituji souhlasnym zabrucenim. A Howarduv finalni theme.. Ach.. Vidim zlutou plastenku! ()

M. Night Shyamalan zažívá malý comeback

M. Night Shyamalan zažívá malý comeback