poster

Rozpolcený

 • USA

  Split

 • Japonsko

  スプリット

 • Slovensko

  Rozpoltený

 • Nový Zéland

  Split

 • Austrálie

  Split

 • Velká Británie

  Split

Horor / Thriller / Psychologický

USA / Japonsko, 2016, 117 min

Externí recenze k filmu (18)

 • BudejckaDrbna.cz (Robert Poupátko) ****

  "Rozpolcený není špatný film. V duchu samotného názvu bych ho označil za film rozporuplný. Po jeho shlédnutí jsem o něm musel přemýšlet a vlastně i teď, 5 dní po shlédnutí, stále přemýšlím. A ono je to nakonec i dobře. Pokud hledáte snímek, u kterého musíte přemýšlet, ale zároveň nechcete čistý art…" (více)

 • CinemaView.sk (Juraj Kovalčík) ***

  "Je fajn, že Shyamalan používa aktuálny oficiálny názov diagnózy. Už menej, teda vôbec, že vypočítavo - lebo sa mu to tak hodí - prispieva k démonizovaniu ľudí s psychickými poruchami a všeobecne rozšírenému vnímaniu psychiatrie ako titulovaného šarlatánstva." (více)

 • Comicbox.eu *****

  "Rozpoltený je skvelý psychologický Thriller, ktorý sa len tak často nevidí, a pokiaľ chcete, aby Vám film dal niečo viac ako iba chabé 2 hodiny zábavy, tak tento snímok si jednoducho nemôžete nechať ujsť." (více)

 • ČervenýKoberec.cz (Karolina Benešová) ****

  "Film je sice při prvním zhlédnutí napínavý, ovšem nepříliš překvapivý, a celkem rychle na něj zapomeneme, aniž by se nám do paměti vryly nějaké skutečně výjimečné scény. Ovšem mrazivý výkon Jamese McAvoye posouvá snímek na úplně jinou úroveň, a snad tomuto herci otevře dveře k dalším fantastickým…" (více)

 • Dailyoffline.cz (Vratislav Karas)

  "Celkově film vytváří dojem nízkonákladového filmu, který se z většiny odehrává ve sklepeních a nevytváří tak pocit velkorozpočtového blockbusteru. V tomto případě to však plní svoji funkci, ona právě ta „malorozpočtovost“ vytváří klaustrofobický efekt, pocit strachu a nevědomosti. Film je…" (více)

 • Deed.sk ***

  "Pre verných fanúšikov M. Night Shyamalan prináša aj provokáciu v závere, no pre tých, ktorí film Vyvolený nevideli, odkazy nič hovoriť nebudú a stanú sa nezmyselnými. Zároveň sa Rozpoltený dostane do roviny úplne iného žánru, ktorý môže predznamenať ďalšie kroky v režisérovej kariére. Otázne je, či…" (více)

 • EuroZprávy.cz (Jakub Laxar) ****

  "Ve výsledku můžeme Rozpolceného, byť nedosahuje kvalit jeho raných děl, označit za jeden z těch lepších Shyamalanových filmů. Semigeniální režisér v tomto případě upouští od svého tradičního vypravěčského prostředku – závěrečného zvratu. Ten nahrazuje více méně předvídatelným, ale zaslouženým…" (více)

 • Filmovyguru.cz (David Hanuš) ***

  "Na celém filmu vlastně není nic moc co zkritizovat. Po filmařské stránce je profesionálně natočený. Působivé děsivé scény uvězněných děvčat ve sklepení střídají záběry klidného prostředí trefně obsazené psycholožky Fletcherové (Betty Buckley). Role Jamese McAvoye je velmi náročná a zahrál všechny…" (více)

 • Filmpress.sk (Erik Binder)

  "Rozpoltenému sa dá vyčítať nasledovné. Pokiaľ vám svojský štýl tohto výrazne autorského režiséra nesedí, nebude sa vám páčiť ani jeho najnovší film. Možno budete dokonca znechutení. Neponúka takú divácku bombu, akými boli, povedzme, prvé tri jeho slávne filmy, pretože sa posunul medzičasom niekam…" (více)

 • Filmspot.cz (Jan Varga) ***

  "Rozpolcený je spíš zajímavý než kvalitní, a to jak z hlediska námětu, děje a vyznění, tak i stylem vyprávění. Pozoruhodné by mohly být i diskuze týkající se onoho závěrečného odkazu, který celý film možná posouvá někam trošku do jiných sfér. Pokud tedy nějaké budou a pokud to Shyamalan nemyslel…" (více)

 • Generace21.cz (Kristina Roháčková) ****

  "Shyamalanův thriller nedělá hlupáky ze svých postav ani z diváků, stereotypizaci nemocných lidí do role psychopatických vrahounů se ale nevyhne. McAvoy alternuje mezi ženou s OCD, devítiletým darebákem a afektovaným módním guru s bravurou. Hloubku emočního projevu ale sdílí s mladší Anyou Taylor…" (více)

 • Horor-web.cz (Martin Štefko) ****

  "Snímek „Rozpolcený“ není vyloženě hororový, má jen hororové prvky. Popravdě jsem trochu doufal, že to bude více děsivé, ale M. Night Shyamalan se tu spíše zaměřil na příběh, který je chytrý a je v něm mnohem více, než se na první pohled zdá. Pokud se necháte, tohle je příběh, který vás přiměje o…" (více)

 • Kameraalitera.cz (Jiří Valášek) ****

  "Každopádně Shymalan na to jde pomalu, dopřává postavám čas a divákovi vlastně taky. I díky prostřihům do Caseyiny minulosti buduje ucelený, byť výstřední obraz pokřivené mysli, který vrcholí v závěrečné půlhodině, kdy na „to“ konečně dojde. V ten moment to do diváka napere s úderností naštvaného…" (více)

 • MovieScreen.cz (Tomáš Hegedüš) ****

  "Scénář McAvoyovi otevřel dveře k nejnáročnější roli jeho života a jeho zápal aspiruje na jeden z nejlepších filmových výkonů všech dob. Doslova se mění se před očima – z charismatického sadisty se lusknutím prstu změní na ustrašeného klučinu, aby vzápětí jednal s ženskou mimikou i gesty. Totéž…" (více)

 • MovieZone.cz (Mojmír Sedláček) ***

  "Je to hodně vděčná a zároveň i náročná role, to bez debat. A na Profesora X si rozhodně stěžovat nebudete, stejně jako na Anyu Taylor-Joy, která zaujala už v loňské Čarodějnici. Problém však představuje scénář, který je až příliš pomalý a neplynoucí na to, aby vás pořádně zaujal. Přitom Shyamalan…" (více)

 • NaFilmu.cz (Tomáš Lesk) ****

  "Split neudělá díru do světa, ba ani vás úplně neodrovná. Přesto se ale jedná o komorně laděný, napínavý thriller s perfektní hlavní postavou, jejíž aspekty, či spíše jednotlivé osoby jsou v podání Jamese McAvoye jednoduše úžasné a při jeho hereckém koncertu ho jednoduše nespustíte z očí, kdykoli je…" (více)

 • Novinky.cz (Stanislav Dvořák) ***

  "Druhá polovina dvouhodinového filmu se už pěkně vleče, opakují se podobné scény a jen čekáme, kdy už tedy přijde ten velký Netvor. Přijde, jenže korunu všemu nasadí dějový zvrat z říše nadpřirozena, který je zcela absurdní a posouvá celý film do béčkové roviny." (více)

 • Pinbacker.cz (Jakub Brych) ****

  "Shyamalanovi se podařilo natočit solidní horor s dobře fungujícím základem a jasně artikulovanou myšlenkou. Je to pořád „jenom“ horor, ale v rámci žánru hraje hodně zdařilou hru a může se opřít o smrtící herecký výkon Jamese McAvoye. Hned zkraje roku tu máme dost možná žánrovou topku. (Jo a na…" (více)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace