Reklama

Reklama

Proroctví: Zrada

  • USA The Prophecy: Forsaken (více)
všechny plakáty

Obsahy(1)

Mladá žena Allison (K.Wuhrer) musí stejně jako v přechozím dílu této hororové ságy chránit starověkou knihu Lexicon, jejíž poslední kapitola je dopisována vlivem jakési nadpřirozené moci. Je pronásledována posly Nebe i Pekla, neboť se má za to, že kniha ukrývá veliké tajemství: přesné datum příchodu Antikrista na Zemi. Andělé jsou schopni čehokoliv, aby knihu od Allison získali! (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (16)

SOLOM. 

všechny recenze uživatele

Do rukou se mi dostal poslední díl pětidílné série Prophecy. Jde o filmy s náboženskou tématikou (lépe řečeno války andělů s lidmi i mezi sebou), které mě docela dostaly. Tedy hlavně první tři díly, jež se do mé paměti zavrtaly hlavně díky skvělému výkonu Christophera Walkena. Bohužel ten se již v obou dalších pokračováních neobjevuje a jeho absence je citelně znát. Hlavní příčinou nezdaru je hlavně muž, který seděl na režisérském křesle.Joel Soisson je člověk, který se začíná v mých očích řadit mezi odpadní režiséry, stejně jako Uwe Boll (i když ten alespoň natočil několik lepších filmů). Soisson si libuje v pokračováních filmů, které zaujaly diváky a měly alespoň průměrné ohlasy.Speciálních efektů si taky moc neužijeme. Za celý film jsou k vidění snad dvě scény, které stojí za řeč a na které si možná časem vzpomenu. Většina scén je totiž natáčená ve velkém spěchu, chaotickém střihu a děj často nedává smysl. Zatímco ostatní díly měly docela slušnou atmosféru a boje doprovázela solidní tajuplná hudba, tak zde se o atmosféře nedá mluvit vůbec a jediné, co máme možnost slyšet, jsou občasné dlouhé chrastící tóny, které měli zřejmě nabudit pocit strachu. Jedná se o zcela zbytečný díl, který dělá těm ostatním jenom ostudu. Takové zakončení si série Prophecy nezasloužila. Protože ať se snaží sebevíc, tak Gabriel je jen jeden a Prophecy bez něj spadla na dno. ()

Morholt 

všechny recenze uživatele

No alespoň jsem dozvěděl, proč po té knize všichni tak pasou. Jinak mi tenhle díl přišel zbytečný a nemohu se zbavit dojmu, že stačilo o půl hodinu nastavit Vzpouru. Soisson se to sice snažil vyšperkovat Tony Toddem, ale ten zůstal za očekáváním a stejně tak zůstaly nevyužité rumunské reálie. Doufám, že z Prophecy série už nikdo nic ždímat nebude. 40% ()

Reklama

GodComplex 

všechny recenze uživatele

Pokracovani Uprisingu s polovinou stejneho stabu, ale s dvojnasobne slabsim vysledkem. Precijen, divat se podruhe na to same v blede modrem, jen v horsi forme neni zrovna stastne reseni. Ani Cckar Tony "Candyman" Todd nema sanci tohle spasit. "The last chapter of the Bible is called Revelations. It promises the end of life as we know it." 3/10 ()

eraserhead666 

všechny recenze uživatele

Zrada volně navazuje na předchozí díl, který mě docela bavil. Pořád jde o knihu a souboj dobra se zlem, ale tady je to trošku obrácený. Docela mě bavila myšlenka, kolik lidí asi nasere, že anděl může být i černoch :-). Oproti tomu předchozímu dílu to je ale dost slabý, rozvedení zápletky by tu bylo, je tu i mé oblíbené rozvedení rozporů křesťanského učení, které si na sebe křesťanství ušilo samo, ale je to docela nuda, nic moc se tu neděje. A i ten ďábel tu dostal tak málo místa. Ale Tony Todd nezklame.... ()

Campbell 

všechny recenze uživatele

Pokračování jsem ještě neviděl a zatím po něm vůbec netoužím, tohle je něco tak uspávajícího že mě to uspí rychleji než Televizní zprávy na Nově. Soissonovy filmy nikdy nemají valnou kvalitu ale občas se najde něco co se mi od něj líbí. Bohužel tohle to rozhodně nebude, u filmu jsem se fakt neuvěřitelně nudil. A při tom herci nebyly špatní a vůbec ne neznámí, objeví se tu Lee, "Candyman" Todd, London a pár dalších, nechápu tvůrce o co se snažily, pokračování si půstím s velkou obezřetností. ()

Galerie (10)

Reklama

Reklama