Proroctví: Vzpoura

Proroctvo: Vzbura

• Austrálie

Thriller / Akční / Fantasy / Horor

USA, 2005, 85 min

Bál jsem se, že to bez Walkena nepůjde, ale nakonec nebylo čtvrté Proroctví vůbec špatné. Zase tu máme dvě frakce andělů, byť tentokráte jsou karty rozdané poměrně překvapivě, a jednoho smrtelníka, který má převážit misky vah na tu či onu stranu. V tomtto případě za pomoci nedopsané Bible. Hodně dělala atmosféra post-socialistického Rumunska, která se fakt povedla. Kor když vše bylo prokládáno odkazy na rumunské "estébáky". A líbili se i herci. Pertwee je fajn skoro všude, potěšilo zařazení Pinheada a sedl i John Light jako zástupce jedné z andělských stran. Na původní trilogii Vzpoura navazuje hodně nepřímo, ale rozhodně jí nedělá ostudu. 60%(16.12.2013)

4te pokracovanie proroctva sa odohrava v Rumunsku a dejjovo ma spolocne s minulymi dielami pramalo (este aj anjeli boli nejaki ini).To ma sice na zaciatku dost skrelo ale postupne sa mi tato nova zapletka celkom zapacila a uz sa tesim na dalsie pokracovanie....Dalo sa to sice natocit aj lepsie ale 3a pol hviezdy si to zasluzi(1.6.2006)

Scénář tohoto filmu mě dost překvapil. I když nemá žádné spojení s předešlými díly, tak na ně nepřímo navazuje. Jisté náznaky tu jsou, ale je jich málo. Samotní andělé jsou tady zobrazováni dost odlišně než před tím, ale svou kvalitu to pořád ještě má. Mrzí mě, že víc nerozvedli postavu temného anděla Beliala, protože v celé jeho kráse ho uvidíme až na konci. Sice je pravda, že za sebou zanechal několik mrtvých, ale temným andělům, kteří stáli po boku Gabriela, se nemůže v žádném případě rovnat. Přišel mi jako nejslabší záporná postava ze všech čtyř dílů.(3.5.2010)

Nudné a nezáživné spracovanie tomuto filmu skoro zlomilo väz. Ideovo sa snaží vrátiť ku koreňom, bohužiaľ prvému Prophecy nesiaha ani po členky. Čo je horšie, nemôže sa rovnať ani jeho ďaším dvom pokračovaniam. Tri hviezdy len preto, že som fanúšikom série a za veľm slušnú hudbu. Ostatní, ktorí sa bojujúcimi anjelmi ešte nestretli, si môžu s kľudným svedomím jednu hviezdu odpočítať.(25.1.2007)

Wow, necekany srdecni elektro-sok pro nakopnuti serie smerem nahoru. Uprising bych se nebal oznacit za mozna vubec nejlepsi dil. Presun do zmrazeneho a zdevastovaneho Rumunska, naverbovani nekolika schopnych b-hercu v cele s pinheadem Dougem Bradleym, dobry scenar, dobra hudba. Po tragicke trojce jsem v neco takoveho nedoufal ani ve snu. "You eat, you fuck, you kill, then you go home and write poems all about it." 7/10(14.1.2011)