Laura a její hvězdička

Laura's Star

Laura's Star

Animovaný / Rodinný

Německo, 2004, 75 min

Rozpočet €3,4miliónaTržby Celosvetovo $8,673,632║ Načrtnutí potenciál príbehu je celkom slušný/ zaujímavý ale nevyužitý, ostala z toho len taká milá detská jednohubka. /55%/(4.10.2009)

• Kri-kri

Nevím, jestli to způsobila silná chřipka a migréna, kterou jsem při sledování této pohádky měl, nicméně mě to absolutně nezaujalo a druhá půlka filmu mě doslova uspávala. Nudný příběh, roztažený na hodinu a čtvrt by se klidně dal smrsknout na 20 minut a možná by to bylo i koukatelnější. Jednu hvězdičku dávám za zajímavý námět, který mě přiměl tuhle neskutečně nudnou blbost shlédnout a od něhož jsem rozhodně čekal víc..(26.2.2009)

Ideální film pro brzké ranní hodiny, kdy ještě nejste zcela probuzeni (o prázdninách to může být třeba o půl desáté :). Je to taková roztomilá, ani se mi nechce napsat přiblblá, feministická pohádka o malé holčičce, jejím lesbickém vztahu k vesmírné hvězdičce a existenciálních problémech, které musí obě řešit. Tvůrci to pravděpodobně mysleli jinak, ale tahle interpretace se mi zamlouvá více. V druhé polovině scénárista vaří z vody a ani patetická hudba Hanse Zimmera moc nepomáhá, navíc se mi příčila doslovnost všech scén s jakýms takýms potenciálem (kdyby třeba v závěru byla zpochybněna reálnost hvězdy, mohl by se celý film změnit v zajímavou alegorii o akceptování nereálných věcí…), ale na film určený primárně capartům šlo o solidní zábavu, navíc na evropské poměry velice dobře naanimovanou a v několika světlých momentech připomínající nepřekonatelnou Cestu do Fantazie. 65%(10.7.2007)

• villon17

Kdybych byla dítě a nevadilo mi se 10 minut koukat na to, jak dvě prťata letí, možná bych soudila jinak.(9.1.2008)