Pavee Lackeen

(festivalový název)
  • Irsko Pavee Lackeen: The Traveller Girl (více)
všechny plakáty

Perryho Ogdenov odvážny celovečerný debut sa sústreďuje na 10 ročnú Winnie (Winnie Maughan), ktorá žije s jej matkou a s niekoľkými súrodencami v rozpadnutom prívese, na okraji cesty jednej opustenej, industriálnej periférie Dublinu. Jej prostredníctvom sme pozvaný na pár týžňov sledovať ich spôsob života. Vidíme konfrontáciu jej rodiny so zákonom, bytovou správou, školskou byrokraciou, pričom pri žiadnej z nich nedochádza k riešeniu situácie týchto tulákov. Obzvlášť v jednej scéne, v ktorej matka Winnie vyjednáva o kúpe nového prívesu od iného tuláka, je vyjadrený silný pocit nedôvery a jazyková prestrelka pripomína prácu Davida Mameta. Pavee Lackeen brilantne stojí na hrane medzi dokumentárnym filmom a fikciou. Neprofesionálni herci vyťiahnutí z tuláckej komunity pomohli Ogdenovi stvoriť príbeh a rozanalyzovať charaktery. (inviator)

Slarque

Autor se zjevně snaží o jakýsi dokumentární styl. To znamená roztřesený či nezaostřený obraz a neherci (občas dost prkenní). Jako bonus je tu výrazně nezajímavý scénář. ()

bassator

41st KVIFF 2006 - ANOTHER VIEW - Jiný pohled (Pavee Lackeen, The Traveller Girl / PAVEE LACKEEN, THE TRAVELLER GIRL / Pavee Lackeen) ()