Vzdyt vlastne kazdy Rocky je na jedno brdo, pokazde bojuje sam se sebou a kdyz se s tim vyporada, je tady velky souper, ktereho bud porazi, nebo neporazi, nalseduje velky konec, kde vzdycky Sly jako italsky hrebec zvitezi i kdyz je teda hodne potlucen a skoro nemuze popadnout dech... Ale co? Vzdyt to vubec nevadi, Rocky je kultovni serie "motivacnich" filmu o tom, ze clovek musi verit hlavne v sam sebe a nebat se, protoze potom to vzdycky vyjde! Stallone predvadi dobry vykon jak pred kamerou, tak za ni. 8/10(5.11.2007)

Rocky Balboa je doufám, posledním filmem o Rockym, který kdy vznikl se Sylvestrem Stallonem. Není to nic osobního, ale Rocky je prostě mrtvy... Zemřel, když rozmlátil sovětského Draga a dokázal tak, že válka mezi zeměmi je k ničemu, když se vše dá vyřešit bitkou v ringu. Ve svém posledním pokušení se Sly snaží promluvit do duše všem ve filmu, všem divákům a trochu i sám sobě. Hlavní zápletka a důvod návratu do ringu mě přišel naprosto k smíchu a absurdní. Nějaký mladý arogantní boxer se urazí, že prohrál počítačem generovanou bitvu s titánem Rockym v časech jeho největší síly a proto si dá skutečný boj. Je usměvavé jak ten černoch nemá skoro žádné svaly a působí jako parodie na boxera a proti němu stojí starý Sly, kterému na stará kolena anabolika dovolila ukázat, že někdy na rukou měl svaly. Závěrečný zápas pak působí jako by vše řečené byli lži. Všichni vědí, že Rocky je starý, všichni vědí kdo je šampion, všichni vědí kdo vyhraje, ale přesto se strhnou obrovské davy k podpoře Rockyho. Na to bych ještě nic moc neřekl, ale ... co potom znamená ta bitva? Vždyť to tam hodně často vypadá, že staroušek Rocky rozmlátí mladému černochovi nejen ústa... Film má pro mě blízko ke komedii a jen pár míst ho od této skupiny odděluje. Kdo si chce znovu zaběhat na slavný vršek města, kde Rocky opět vítězně zvedne svou pravici má poslední možnost.(7.3.2007)

Legenda se vrátila a takřka v plné síle. Začátek filmu je dost sentimentální, neustále vzpomínky, ale je to tak asi správně. Přestože je závěr filmu přitažený za zbytky Paulieho vlasů, rozhodně se jedná o vydařenou tečkou za jednou legendou. S výjimkou pátého dílu jsou všechny díly velmi podařené. Díky Rocky, díky Slyi!(18.11.2009)

Rocky nám zestárnul, ale žije si celkem spokojený život, až na to, že je po smrti své ženy osamělý a syn se s ním nestýká, protože má pocit, že mu otcova sláva překáží. Jenže Rocky je bojovník a nehodlá to nechat jen tak. A navíc se mu stýská po boxu. Moc pěkný příběh až do toho zápasu na konci. Trochu mi vadilo, jak byl podán, protože Rockyho vlastně pořád jen mátili, aniž by něco podnikl on sám a zraněná ruka? Kde?(11.4.2007)

Úžasně napsaná a zrežírovaná závěrečná kapitola šestičlenné ságy o legendárním boxerovi. A taktéž dokonalá poklona jeho osobnosti a zásluhám. Poklona, jíž si naprosto právem zaslouží. Ale také je tento snímek velmi posmutnělým, melancholickým a nostalgickým. Životem a boxem ztrhaný a stárnoucí Rocky bloumá osamocen životem a v neustálých bolestných myšlenkách vzpomíná na svou milovanou ženu. I na sebe, kým byl a kým je, na své začátky, prohry, výhry, na lidi, kteří při něm stáli a utvářeli jeho osobnost, a na dávné časy. Ale i přes ty "nejtvrdší rány, které dává život", dokáže Rocky v tomto díle pronášet vtipná slova, jimž jsem se upřímně zasmála, ale která už však nezní tak bezstarostně, jako tenkrát. Více pronáší spíše životní moudra, kterých během své kariéry nabyl. Pořád je to ten stejný, obyčejný chlapík s obrovským srdcem, italskou krví a slušivým kloboukem. Jen je o pár let starší a má od života více šrámů. Milo Ventimiglia coby Balboův synek je příjemný a sympatický (ach jo, ty černé vlasy:) na pohled, avšak když jsem si vzpomněla, jak to těm smradům ze školy v Rockym V pořádně nandal, jen těžko jsem si při pohledu na toho černovlasého, jemně vypadajícího mladíka dokázala představit, že je to ten samý, který kdysi dávno dokázal dávat tvrdé rány. Působil příliš jakoby sladce. Příjemně mě potěšil návrat postavy z prvotního dílu, "Malé Mary", která se zde s Rockym sblížila, a vzájemně si podali pomocnou ruku. Při závěrečných titulcích a nezapomenutelné melodii "Gonna Fly Now" jsem cítila mrazení po těle. Po zhlédnutí jsem si pomyslela, kéž by tak někde existoval člověk a boxer jako Rocky Balboa. Ale nejspíš nikdo takový není. To bychom o něm jinak věděli... Jen tak mimochodem, kdo z Vás má chuť si taky vyběhnout po těch slavných schodech, po nichž vždy běhával?:) "Ostatně, kdyby mi bylo 150 let, taky se rozpadám", "To je kapesník, někdy si připadám jako klokan, mám plný kapsy věcí", "Italský jídlo zprasený mexickým kuchařem není specialita."(4.12.2010)

• - Další postavou spojující první a poslední díl je Spider Rico (Pavouk). Ve filmu z roku 1976 je to ten chlapík, který od Rockyho dostal v úvodu na budku. (oLí)

• - Ve filmu si menší roli zahraje také mladší bratr Sylvestera Stallona Frank Stallone, který si zahrál i v prvních třech dílech série. (Georgex)

• - Antonio Tarver trénoval v přípravě na film 5 týdnů a nabral 11 kg. (HellFire)