poster

Štěstí na dosah

 • USA

  The Pursuit of Happyness

 • Slovensko

  Šťastie na dosah

Drama / Životopisný

USA, 2006, 112 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • ajuska
  ***

  Příběh o nezdolné touze a odhodlání je vzhledem k tématu samozřejmě trochu melodramatický, ale ani zdaleka ne tak, jak bych čekala. Snímek nakonec působí překvapivě dobře, není to úplný sladkobolný doják, jen lehce depresivní drama s poměrně dobře namíchanými dojemnými momenty. Velmi silné tři hvězdičky.(9.2.2007)

 • Jamal
  *****

  Film mi dal ránu, jak je skutečný. Není tu žádný hrdina. Je tu Chris Garden v podání Willa, kterému se prostě nikdy nedaří, není nijak talentovaný, má synka, kterého nechce už dále jen zklamávat. Chce peníze aby mu mohl dělat radost. Snadno uvěříte jejich vztahu ( protože je to skutečně jeho syn Jaden ), snadno uvěříte příběhu a vžijete se do něj, snadno uvěříte všemu co vám ukážou. Můžu říct, že Will Smith to zahrál opravdu skvěle. Jeden z nejlepších výkonů roku.(29.9.2007)

 • petero
  ****

  To že ten malí klučina je aj v skutočnosti synom Willa Smitha ma napadlo až niekedy v polovici filmu. Herecké korene sa proste nezaprú. Smutný presmutný príbeh otca snažiaceho sa dostať z problémov, pričom však musí spadnúť až na úplné dno. Scénka zo záchodov kde vyhŕknu Willovi prvýkrát slzy ma dostala.(15.8.2008)

 • EMMY
  *****

  Tato dramatická komedie mě skutečně ohromě překvapila, už kvůli tomu že získala nominaci na oscara.Will Smith hrajícího otce tříčlenné rodiny se s obtížemi snaží sehnat zaměstnání , aby je uživil.Film je plný zvratů a smutku, ale ke konci také štěstí.Hlavní role ztvárnili Will Smith,Jaden Smith,Thandie Newton.(30.7.2007)

 • Matty
  ***

  Další imigrant pocítil potřebu vyznat se prostřednictvím filmu ze své lásky k té úžasné zemi, která mu poskytla útočiště. Tentokrát je to Ital Gabriele Muccino a ačkoliv neleze Američanům do jistých partií těla s takovou razancí jako třeba Jim Sheridan s In America, jeho vykřikování „Ameriko, Ameriko, děkuji ti“ je poměrně hlasité a, pokud se nenecháte zcela strhnout dojemností a „pravdivostí“ příběhu, také otravné. Já vůl se strhnout nechal, po cca třiceti minutách jsem zcela vyměknul a dále již nebyl schopen posuzovat story o skoro-houmlesákovy, který nikdy neztrácí naději a víru v Boha, s patřičným odstupem. Will Smith hraje výborně, věříte mu slzy i otcovské rady. Právě scény s jeho filmovým i reálným synkem patří k těm nejdojemnějším. Moudra typu „nikdy nikomu nedovol, aby ti říkal že něco nedokážeš“ v jeho podání překvapivě fungují, i když to jsou patetické bláboly vytržené z reality. Jako vytržený z reality působí navzdory větě „Based on Real Events“ celý film. Někdo bude považovat za dostatečně „krutě realistickou“ samotnou sociální, potažmo existenciální krizi, ale když to porovnáme s tématicky spjatými filmy jiných, převážně evropských režisérů, jeví se Štěstí jako káva natolik přeslazená, že by to některé cukrovkáře mohlo i porazit. Ale jak už jsem napsal, nedokázal jsem odolat a pokud hodnotím „jenom“ třemi hvězdičkami, pak hlavně kvůli množství nudnějších pasáží, které činí (ještě) lidštějšími jednotlivé postavy a příběh nijak významným způsobem neposunují. Při mnohých scénách mi naběhla husí kůže, jak byly krásné. Je to sice krása povrchní a pomíjivá, jenže na ní přece Hollywood stojí. 70% Zajímavé komentáře: POMO, Damiel, Smileface, castor, wipeout, shyster(21.8.2007)

 • - Na střeše taxíku, ve kterém jede Chris Gardner s panem Twistlem, je dobře vidět reklamní poutač na film Zuřící býk s Robertem De Nirem. (Witta)

 • - V scéne, keď Will Smith v metre kričí na ženu, aby ostala stáť a zíde dolu, tak na vagóne pri dverách, si môžeme všimnúť zelenú nálepku, ktorá však v nasledujúcom zábere chýba. (Kub_ees)

 • - Úplně nakonci filmu, projde kolem hlavních postav Chrise a Christophera na ulici skutečný Chris Gardner - člověk, na základě jehož životního příběhu celý film vzniknul. Will Smith se za ní symbolicky ohlédne. (don corleone)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace