Štěstí na dosah

The Pursuit of Happyness

Šťastie na dosah

Drama / Životopisný

USA, 2006, 112 min

Ponaučení z tohoto filmu? I když se v životě dostanete na dno, nevzdávejte to a běžte dál za svým cílem. Štěstí na dosah je opravdu pěkný příběh, v němž tím nejsilnějším je vztah otce a syna v těžkých životních chvílích. Slzy smutku - ale i štěstí - byly opravdovým kořením už tak zajímavého a lidského příběhu.(26.1.2012)

Závěrečná scéna (poprvé a naposledy emoce) a herecký výkon Willa Smithe + Thandie Newton bravurní. Jinak je to ale průhledné a přehnaně idealistické. Holt tyhle šablonovité povídky o tom, jak se Honza stal (málem) králem jsou pro masu čistou inspirací, kdy nezodpovědný fuck up tatínek tak vzorně vede rodinný budget a nosí maso na stůl, až ho opustí manželka a se svým synem přespává na toaletách v metru, avšak přesto den co den tvrdě pracuje zdarma, aby došel úspěšně do finále. Jestli tuhle melancholickou pohádku vezme někdo vážně, v praktickém životě bude pěkně v řiti. Velmi vzdáleně inspired by true story. Tak, jak se to hodí slzuchtivému publiku. Trestuhodně nepovedená kopírka skutečné cesty za snem, kde je potřeba udělat víc, než jen slepě koukat dopředu. Třeba i kolem sebe.(30.7.2015)

První opravdu charakterní role pro Willa Smithe a hned takovej bombastickej, civilní a reálnej výkon, úžasný, zejména to konečný potlačovaný radování, který v sobě skrývalo ohromnej pocit zadostiučinění a úlevy, bylo strašně lidsky působící, film se v podstatě opírá jen o Willa a opřít se má rozhodně o co, navíc děj založenej na nezdolný vůli, píli a víře otce a vlastně i jeho syna dokáže zapůsobit vždycky(12.7.2009)

Motivační film s perfektně hrajícím Willem Smithem, ukazuje, že i ze života plných hoven se lze úspěšně vyhrabat. Hlavní hrdina Chris Gardner má dluhy kam se podívá a k tomu nelukrativní podnikání. S jeho manželkou a synem ho drží pohromadě jen pár stravenek a příslib lepších zítřků. Jenže jak už to tak v životě bývá, lepší zítřky nepřichází a život se stáčí ještě více směrem "do prdele". K tomu aby Chris obrátil svůj osud naruby mu napomůže vidina amerického snu a obrovské úsilí. Snímek plný sentimentu, otcovské lásky a životních radostí a starostí, které mě bavilo sledovat. Jediné co mi zážitek trochu narušilo byl hudební podkres, který přispěl k šablonovitosti filmu.(17.10.2013)

Tak tomu říkám pech! A naprosto ve všem, uff... člověk už ani nečeká obrat k lepšímu, spíš je s chvěním okolo žaludku připraven na další Jobovu zvěst, která dopadne na Chrise Gardnera, muže odhodlaného čestným a poctivým způsobem, za využití své inteligence i talentu, změnit své životní podmínky, které si nezasloužil. Celé to směřuje k dobrému konci (už jen pro inspiraci skutečnem), ale ty nervy!! :-)(16.4.2012)

• - Hračka, kterou nosí Christopher (Jaden Smith) neustále u sebe, je komiksová postavička Kapitán Amerika. (Mr.Critic)

• - Malého Christophera ztvárnil Smithův syn Jaden. (imro)

• - Ve filmu bylo jako kompars použito několik opravdových tuláků a houmlesáků, kteří dostávali za své mihnutí na plátně slušně zaplaceno (8 dolarů za hodinu) a zdarma občerstvení během natáčení. (don corleone)