Štěstí na dosah

Šťastie na dosah

The Pursuit of Happyness

Drama / Životopisný

USA, 2006, 112 min

Nikdy bych nečekal, že to napíši nebo řeknu, ale Will Smith zahrál skvěle. Tenhle film je vlastně takovej obrazovej materiál na větu "bojovat o štěstí se zatnutou pěstí /obrazně řečeno/". Myslím si, že každej kdo čte ty moje komentátorský blafy si už někdy prožil heslo "když se to sere tak se to sere všechno". někdy je to tak drsný, že spíše než štěstí je na dosah smrt, ovšem i tak by člověk měl hrdě zdvihnout prostředníček a začít znovu pochodovat za štěstím. Tenhle film je přesně o tom a to bohatě stačí jako důvod proč se mě líbil.(2.7.2007)

Podle skutečného příběhu…. Chris Gardner je smolař. A vy neustále čekáte, že se to otočí. Věříte. Doufáte. Stejně jako Chris Gardner. Musím poznamenat, že JE HNUS sledovat, jak padá níž a níž. Tolik neštěstí pohromadě se tak často nevidí (ani ho nevyhledávám). Bezradnost a bezmoc umocněná starostlivostí o syna není žádnej romantickej ,,slaďák“. A tak jen optimismus nešťastníka W.Smitha mi dává sílu vydržet, protože se to táhne a táhne. Když konečně přichází chvilka ŠTĚSTÍ, jsem šťasten. A to asi všichni chtěli.(10.5.2008)

Pro mě velké překvapení. Že Smith umí hrát dobře, to jsem věděll. Že se dá obyčejný příběh o muži, ktertý se z absolutního dna pokouší vrátit do normálního života, natočit takhle zábavným a svěžím způsobem, to jsem nečekal. I když jsem k filmu přistupoval ze začátku se skepsí, na konci zbyla jen a pouze spokojenost z dobře odvedené práce bez výraznějších chyb.(6.1.2007)

Tato dramatická komedie mě skutečně ohromě překvapila, už kvůli tomu že získala nominaci na oscara.Will Smith hrajícího otce tříčlenné rodiny se s obtížemi snaží sehnat zaměstnání , aby je uživil.Film je plný zvratů a smutku, ale ke konci také štěstí.Hlavní role ztvárnili Will Smith,Jaden Smith,Thandie Newton.(30.7.2007)

Super film, který mě dostal až k slzám.. Jak člověk není v životě pořád spokojený jaký nemá mobil, auto, či luxusní byt... Tento film jen ukazuje, ať jsme každý rádi zato, co vlastně máme. Střechu nad hlavou a co jíst... Jen připomenu, že Will Smith zahrál opravdu geniálně... Jasných 5*, ani na vteřinu ve filmu mě nenapadlo jinak.. 95%..(6.2.2011)

• - Na střeše taxíku, ve kterém jede Chris Gardner s panem Twistlem, je dobře vidět reklamní poutač na film Zuřící býk s Robertem De Nirem. (Witta)

• - Původní Rubikova kostka neměla uprostřed bílého čtverečku své logo - to bylo přidáno až mnohem později. (don corleone)

• - Pro Willa Smithe to byl v pořadí pátý hraný film, jehož výdělek jen v kinech USA překročil 100 milionů. A šestý v pořadí debutující na prvním místě. (imro)