poster

Štěstí na dosah

 • USA

  The Pursuit of Happyness

 • Slovensko

  Šťastie na dosah

Drama / Životopisný

USA, 2006, 112 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • ajuska
  ***

  Příběh o nezdolné touze a odhodlání je vzhledem k tématu samozřejmě trochu melodramatický, ale ani zdaleka ne tak, jak bych čekala. Snímek nakonec působí překvapivě dobře, není to úplný sladkobolný doják, jen lehce depresivní drama s poměrně dobře namíchanými dojemnými momenty. Velmi silné tři hvězdičky.(9.2.2007)

 • Deimos
  **

  DVD/// Obsazení 5/10 Děj 4/10 Hudba 6/10 Efekty 4/10/// +příběh -celkový dojem z filmu/// Film jenž vypráví příběh muže, který se se svým 5letým synem protlouká životem a amerikou 80tých let. Je to film který má jistou hloubku a poskytuje nám divákům pohled do sociálních problémů lidí té doby. Je jasné, že někteří lidé to nemají v životě lehké. Nebo se jim štěstí vyhábá alespoň v jistém životním úseku. A pokud chcete mít štěstí alespoň na dosah, musíte si za ním neúprosně jít. Jeden by řekl, že podobné téma tu už několikrát bylo. To je fakt. Tady je rozdíl v tom, že hlavní roli hraje Will Smith a dále podstatný rozdíl v tom, že film není nijak přehnaný, akční, dojemný, neuvěřitelný. Je pouze prostě jen normální a zahrnuje v sobě jen malou část života postav. Není tedy nějak dějově složitý. Když si to tak ale spočítám, tak bych bral klidně pravý opak./// Celkem 45%///(10.11.2007)

 • Arx
  *****

  Pro mě jde o jednoznačný filmový zážitek, který jsem v poslední době viděl. Nemám moc v oblibě filmy o tomto tématu. Působí vždy velmi depresivně a většinou jde spolu s herci o průměrné filmy a o ztrátu času. Tenhle film je ale nepatrně jiný. Každou vtěřinu filmu sem byl dojatý a doslova každý úspěch sem Chrisovi od srdce přál. Will Smith mě opět přesvědčil, že dokáže takřka zahrát cokoli a roli Chrise Gardnera sem mu věřil každou vteřinu na plátně. Velmi pěkný film. Dávám mu pět hvězdiček protože na něj budu ještě dlouho vzpomínat.(19.2.2007)

 • POMO
  ***

  Smutný "film zo života", ktorý vám povie, že v tom nie ste sami a že raz sa to zlepší. Melancholický, pomaly plynúci, ale nenudiaci. Motorom filmu je sústredený herecký výkon Willa Smitha, ktorý brilantne zobrazuje všetky polohy utrápeného človeka a tie finálne slzy šťastia cítite s ním. To on snímku povyšuje nad prehliadnuteľný priemer, nič iné. Človek, ktorý si za mlada niečím podobným sám neprešiel, by to takto dôveryhodne nezahral. Komerčný MEGAúspech filmu v Amerike mu čoby producentovi prajem.(11.2.2007)

 • TeeAge
  *****

  Život je ako rubikova kocka. Je sakra ťažké ju poskladať tak, aby všetky jej stránky boli v harmónii. Chris Gardner robil všetko preto, aby dosiahol pre svoju rodinu harmóniu a skrze nej vytúžený, každodenný pocit šťastia. Film je stavaný s obrovským perfekcionizmom na gradáciu emocionálnych vývojov, kde má i obyčajná čokoládová tyčinka v danú situáciu neuveriteľnú hodnotu. Kontrast medzi zúfalosťou a šťastím pre mňa ešte nikdy nebol tak silným javom.(28.11.2010)

 • - 55-milionové drama studia Sony/Columbia vydělala během prvního víkendu (15. – 17. 12. 2006) neočekávaných 26,5 mil. dolarů na první příčce žebříčku návštěvnosti. Celkový obrat po dvou měsících přesáhl úžasných 162 milionů. (imro)

 • - Hračka, kterou nosí Christopher (Jaden Smith) neustále u sebe, je komiksová postavička Kapitán Amerika. (Mr.Critic)

 • - Úplně nakonci filmu, projde kolem hlavních postav Chrise a Christophera na ulici skutečný Chris Gardner - člověk, na základě jehož životního příběhu celý film vzniknul. Will Smith se za ní symbolicky ohlédne. (don corleone)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace