Štěstí na dosah

Šťastie na dosah

Drama / Životopisný

USA, 2006, 112 min

• dobytek

Jestli je tento film aspoň z poloviny inspirovanej skutečnym životem Chrise Gardnera, tak teda nechápu, jak se z takovýho idiota moh stát milionář :-) Will Smith to zahrál sice docela přesvědčivě, ale jeho postava mi tak strašně lezla na nervy, že bylo pro mě doslova utrpení tento film sledovat. Takhle nesympatickýho hlavního "hrdinu" jsem už hodně dlouho neviděl. Chová se jako úplnej idiot a úspěchu dosáhne vlastně jen díky tomu, že neustále někomu leze do prdele. Úspěch jsem mu vůbec nepřál. Naopak bych mu přál, aby skončil někde pod mostem. V podstatě souhlasim s komentářem, co napsal DaViD´82.(24.4.2010)

Proč asi mělo Štěstí na dosah takový komerční úspěch v USA? Protože jeho příběh je tak americký, jak jen to jde. Nejameričtější ztvárnění amerického snu, které každému může ukázat, že možnost a šance je vždy na dosah, a že měl Thomas Jefferson pravdu. Will Smith je ve vážných rolích opravdu skvělý a Gabriele Muccino opět zvládl ukočírovat rozumnou dávku patosu. 8/10(15.11.2012)

Tak tomu říkám pech! A naprosto ve všem, uff... člověk už ani nečeká obrat k lepšímu, spíš je s chvěním okolo žaludku připraven na další Jobovu zvěst, která dopadne na Chrise Gardnera, muže odhodlaného čestným a poctivým způsobem, za využití své inteligence i talentu, změnit své životní podmínky, které si nezasloužil. Celé to směřuje k dobrému konci (už jen pro inspiraci skutečnem), ale ty nervy!! :-)(16.4.2012)

Scénář: Steve Conrad .. Milé, malé, skromné, smutné, reálné .. a výsledný poctivý doják je téměř na dosah. Možná to je největší problém - ten průhledný tah na emoce. Otec a syn Smith - Smith jsou naštěstí přesvědčivě a dostatečně vysoko nad hereckým průměrem. Škoda, že nad tento průměr nevystřelil i scénář. Ještě že Gabriele Muccino dělá co se dá a spoustu zádrhelů jemně uhlazuje. Všechny ovšem neuhladí... 70%.(19.11.2007)

Pravé americké drama (od italského režiséra) o ztrátě výdělku, poté ztrátě manželky a o pádu na sociální dno s výborným Willem Smithem a jeho filmovým i skutečným synem. A pak ta tvrdá cesta za výnosnějším zaměstnáním - v tomto případě rovnou makléře. Jen to porovnejte s českou realitou, žádné zaměstnání znamená v USA žádný příjem - u nás by rodina dostávala ještě řadu měsíců jen mírně menší sociální dávky, půlnoční rekvalifikace prací zdarma je v tuzemsku pro mnohé spoluobčany taky kapitalistická černá můra. Trailer: http://www.csfd.cz/film/221903-stesti-na-dosah-pursuit-of-happyness-the/videa/(24.5.2009)

• - Smith si italského režiséra Gabriela Muccina prosadil poté, co viděl jeho filmy L’Ultimo bacio (2001) a Ricordati di me (2003). Štěstí na dosah je jeho anglicky mluvený debut. (imro)

• - Původní Rubikova kostka neměla uprostřed bílého čtverečku své logo - to bylo přidáno až mnohem později. (don corleone)

• - Ve skutečnosti Gardner nikdy neměl kufr, ale všechny své věci nosil tak, jak vidíme i u našich bezdomovců – v igelitkách. (imro)