Štěstí na dosah

• Nizozemsko

The Pursuit of Happyness

Drama / Životopisný

USA, 2006, 112 min

Ideovo s týmto filmom dosť nesúhlasím. Americký sen v plnej paráde mi lezie na nervy vždy - navyše tu ten paradox ulica vs. maklér je až úsmevný (hlavne s prihliadnutím na krach amerických trhov). Napriek tomu a napriek lineárnemu scenáru to však nie je zlý film a aj keď si z neho zapamätám asi len jednu scénu, je súdržnejší ako rovnaká citová vydieračka DRUHÁ ŠANCA. Záležitosť, ktorá neublíži, ale v Európe zrejme ani príliš nezaboduje...(23.12.2010)

Ponaučení z tohoto filmu? I když se v životě dostanete na dno, nevzdávejte to a běžte dál za svým cílem. Štěstí na dosah je opravdu pěkný příběh, v němž tím nejsilnějším je vztah otce a syna v těžkých životních chvílích. Slzy smutku - ale i štěstí - byly opravdovým kořením už tak zajímavého a lidského příběhu.(26.1.2012)

Pro mě jde o jednoznačný filmový zážitek, který jsem v poslední době viděl. Nemám moc v oblibě filmy o tomto tématu. Působí vždy velmi depresivně a většinou jde spolu s herci o průměrné filmy a o ztrátu času. Tenhle film je ale nepatrně jiný. Každou vtěřinu filmu sem byl dojatý a doslova každý úspěch sem Chrisovi od srdce přál. Will Smith mě opět přesvědčil, že dokáže takřka zahrát cokoli a roli Chrise Gardnera sem mu věřil každou vteřinu na plátně. Velmi pěkný film. Dávám mu pět hvězdiček protože na něj budu ještě dlouho vzpomínat.(19.2.2007)

Motivační film s perfektně hrajícím Willem Smithem, ukazuje, že i ze života plných hoven se lze úspěšně vyhrabat. Hlavní hrdina Chris Gardner má dluhy kam se podívá a k tomu nelukrativní podnikání. S jeho manželkou a synem ho drží pohromadě jen pár stravenek a příslib lepších zítřků. Jenže jak už to tak v životě bývá, lepší zítřky nepřichází a život se stáčí ještě více směrem "do prdele". K tomu aby Chris obrátil svůj osud naruby mu napomůže vidina amerického snu a obrovské úsilí. Snímek plný sentimentu, otcovské lásky a životních radostí a starostí, které mě bavilo sledovat. Jediné co mi zážitek trochu narušilo byl hudební podkres, který přispěl k šablonovitosti filmu.(17.10.2013)

• Deimos

DVD/// Obsazení 5/10 Děj 4/10 Hudba 6/10 Efekty 4/10/// +příběh -celkový dojem z filmu/// Film jenž vypráví příběh muže, který se se svým 5letým synem protlouká životem a amerikou 80tých let. Je to film který má jistou hloubku a poskytuje nám divákům pohled do sociálních problémů lidí té doby. Je jasné, že někteří lidé to nemají v životě lehké. Nebo se jim štěstí vyhábá alespoň v jistém životním úseku. A pokud chcete mít štěstí alespoň na dosah, musíte si za ním neúprosně jít. Jeden by řekl, že podobné téma tu už několikrát bylo. To je fakt. Tady je rozdíl v tom, že hlavní roli hraje Will Smith a dále podstatný rozdíl v tom, že film není nijak přehnaný, akční, dojemný, neuvěřitelný. Je pouze prostě jen normální a zahrnuje v sobě jen malou část života postav. Není tedy nějak dějově složitý. Když si to tak ale spočítám, tak bych bral klidně pravý opak./// Celkem 45%///(10.11.2007)