poster

Štěstí na dosah

 • USA

  The Pursuit of Happyness

 • Slovensko

  Šťastie na dosah

Drama / Životopisný

USA, 2006, 112 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • POMO
  ***

  Smutný "film zo života", ktorý vám povie, že v tom nie ste sami a že raz sa to zlepší. Melancholický, pomaly plynúci, ale nenudiaci. Motorom filmu je sústredený herecký výkon Willa Smitha, ktorý brilantne zobrazuje všetky polohy utrápeného človeka a tie finálne slzy šťastia cítite s ním. To on snímku povyšuje nad prehliadnuteľný priemer, nič iné. Človek, ktorý si za mlada niečím podobným sám neprešiel, by to takto dôveryhodne nezahral. Komerčný MEGAúspech filmu v Amerike mu čoby producentovi prajem.(11.2.2007)

 • gogo76
  ****

  Ako hlása distribútor, nielen najdojímavejší film v jeho kariére, ale rozhodne úplne iný ako jeho ostatné. Ako nešťastník k štastiu prišiel, alebo cesta za americkým snom. Aj takto by sa to dalo stručne okomentovať. Smutný príbeh o tom, koľko človek znesie a čo všetko musí zvládnuť k ceste za šťastím, v tomto prípade za dobre platenou prácou. Smith hraje výborne a to, že jeho filmového syna hraje jeho skutočný syn, filmu iba prospelo. Film nie je iba drámou, ale občas aj pobaví(všetky scény s ukradnutým "strojom času",alebo naháňačka s taxikárom). Kto zažil iba polovicu toho čo Ch.Garner musí pri filme vyroniť slzu. Film o silnej ľudskej vôli alebo rozprávka o tom, ako vám poskladanie rubíkovej kocky otvorí zatvorené dvere...Film 80%.(7.2.2009)

 • lesumir
  ***

  Jak se opět ukázalo, Will Smith umí zahrát cokoliv, přes drsného policajta, až po milujícího otce v dramatu, kterému se pořád pod nohy plete smůla. Příběh je to rozhodně nadprůměrný, ale takových už bylo o tom, jenže tohle je podle skutečnosti o tom, že když člověk opravdu moc chce, tak to vždycky výjde. Film je to hezký, docela i sentimentální, ale jako rodinný snímek proč ne.(10.7.2007)

 • mat.ilda
  ***

  Tak tomu říkám pech! A naprosto ve všem, uff... člověk už ani nečeká obrat k lepšímu, spíš je s chvěním okolo žaludku připraven na další Jobovu zvěst, která dopadne na Chrise Gardnera, muže odhodlaného čestným a poctivým způsobem, za využití své inteligence i talentu, změnit své životní podmínky, které si nezasloužil. Celé to směřuje k dobrému konci (už jen pro inspiraci skutečnem), ale ty nervy!! :-)(16.4.2012)

 • Kaka
  ***

  Závěrečná scéna (poprvé a naposledy emoce) a herecký výkon Willa Smithe + Thandie Newton bravurní. Jinak je to ale průhledné a přehnaně idealistické. Holt tyhle šablonovité povídky o tom, jak se Honza stal (málem) králem jsou pro masu čistou inspirací, kdy nezodpovědný fuck up tatínek tak vzorně vede rodinný budget a nosí maso na stůl, až ho opustí manželka a se svým synem přespává na toaletách v metru, avšak přesto den co den tvrdě pracuje zdarma, aby došel úspěšně do finále. Jestli tuhle melancholickou pohádku vezme někdo vážně, v praktickém životě bude pěkně v řiti. Velmi vzdáleně inspired by true story. Tak, jak se to hodí slzuchtivému publiku. Trestuhodně nepovedená kopírka skutečné cesty za snem, kde je potřeba udělat víc, než jen slepě koukat dopředu. Třeba i kolem sebe.(30.7.2015)

 • - 55-milionové drama studia Sony/Columbia vydělala během prvního víkendu (15. – 17. 12. 2006) neočekávaných 26,5 mil. dolarů na první příčce žebříčku návštěvnosti. Celkový obrat po dvou měsících přesáhl úžasných 162 milionů. (imro)

 • - Původní Rubikova kostka neměla uprostřed bílého čtverečku své logo - to bylo přidáno až mnohem později. (don corleone)

 • - Ve filmu bylo jako kompars použito několik opravdových tuláků a houmlesáků, kteří dostávali za své mihnutí na plátně slušně zaplaceno (8 dolarů za hodinu) a zdarma občerstvení během natáčení. (don corleone)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace