Štěstí na dosah

The Pursuit of Happyness

Šťastie na dosah

Drama / Životopisný

USA, 2006, 112 min

Velmi milý a dobře natočený snímek, který je ale ve své podstatě docela obyčejný a zapomenutelný. Nový rozměr mu ovšem dává perfektní dvojice otce a syna Smithů. Doufám, že Will svého syna u hraní udrží. Tyhle dva tahají Štěstí na dosah z průměru na čtyři hvězdičky. P.S.: Narozdíl od Smithů mi vůbec ale vůbec nesedla Thandie Newton....(18.2.2007)

Říká se, že peníze nejsou všechno, ale ten, kdo to přísloví vymyslel, jich zřejmě měl vždy dostatek. Protože když je člověk nemá, pak je úplně v háji.. Pursuiot of HappYnes je jedním z těch filmů, po jejichž shlédnutí si začnete setsakramentsky rychle vážit toho, co máte. Je to navíc příznačná ukázka toho, jak nám život někdy nepěkně hází klacky pod nohy, ač se snažíme sebevíc. Až tímhle filmem mi Smith potvrdil, že je to PAN herec, starostlivého a finančně nezajištěného otce zahrál na jedničku. Celou dobu jsem doufala, že Chris najde svoje štěstí a byla jsem za něj nervózní, když přišlo na nějaký pohovor nebo jinou napjatou situaci. A tak to má být.(12.9.2012)

Štěstí na dosah je docela masáž na nervy. Většinu filmu si říkáte, že taková kumulace smůly není možná a kde se teda pořád fláká to štěstí, když přece přeje připraveným a tenhle človíček připravený JE?! A nejen on, i Will Smith na tuhle roli a i když na štěstí v podobě Oscara tentokrát nedosáhl, pro mě je od této chvíle pan Herec.(14.3.2007)

Veľmi pekný a silný film, ktorému rozhodne pomohlo, že s Willom hrá jeho skutočný syn Jaden. Takto sú emócie ešte krajšie a silnejšie. Aj keď som už od začiatku vedel ako sa to skončí, putovanie výborne hrajúceho Willa za vytúženým happy endom ma veľmi zaujalo. Citlivé duše budú pravdepodobne potrebovať vreckovku, ostatných čaká veľmi príjemná záležitosť, ktorá rozhodne navodí správnu atmosféru.(5.7.2007)

To že ten malí klučina je aj v skutočnosti synom Willa Smitha ma napadlo až niekedy v polovici filmu. Herecké korene sa proste nezaprú. Smutný presmutný príbeh otca snažiaceho sa dostať z problémov, pričom však musí spadnúť až na úplné dno. Scénka zo záchodov kde vyhŕknu Willovi prvýkrát slzy ma dostala.(15.8.2008)

• - Ve filmu je dobře viditelných několik reklam na leteckou společnost Pacific Southwest Airlines (PSA), která byla hodně populární díky nízkým cenám v době, kdy se film odehrává. (don corleone)

• - Původní Rubikova kostka neměla uprostřed bílého čtverečku své logo - to bylo přidáno až mnohem později. (don corleone)

• - Ve filmu bylo jako kompars použito několik opravdových tuláků a houmlesáků, kteří dostávali za své mihnutí na plátně slušně zaplaceno (8 dolarů za hodinu) a zdarma občerstvení během natáčení. (don corleone)