Štěstí na dosah

Šťastie na dosah

The Pursuit of Happyness

Drama / Životopisný

USA, 2006, 112 min

Doslova"krásny"príbeh,ktorý dojme a donúti človeka zamyslieť sa...Šťastie na dosah prezentuje skutočný príbeh,ktorého aktéri to nemali vôbec ľahke..!Snímok stojí na hereckom výkone Willa Smitha a jeho syna,ktorý sa snažia prežiť v dnešnom svete!Takéto príbehy ma fakt beru a súhlasim s názorom,že je potreba ísť za svojím snom..!(častokrát to nieje ľahké a ani uskutočniteľné,avšak čo ak?)Pursuit of Happyness ma prekvapil a dojal...YEAH!(12.2.2008)

První opravdu charakterní role pro Willa Smithe a hned takovej bombastickej, civilní a reálnej výkon, úžasný, zejména to konečný potlačovaný radování, který v sobě skrývalo ohromnej pocit zadostiučinění a úlevy, bylo strašně lidsky působící, film se v podstatě opírá jen o Willa a opřít se má rozhodně o co, navíc děj založenej na nezdolný vůli, píli a víře otce a vlastně i jeho syna dokáže zapůsobit vždycky(12.7.2009)

Miluju tyhle životní příběhy a miluju, když se podají naprosto přirozeně a nenásilně jako se to povedlo Muccinovi. Ač v reálném světě převažují lidské osudy s tím smutným mnohdy až tragickým koncem, tak tenhle působí jako dobrý protipól a dává jistou naději. A naděje, jak říká Andy Dufresne, je dobrá věc, možná ta nejlepší ze všech. 100% (PS: mrkněte na zajímavosti filmu)(24.3.2014)

Filmů tohoto typu je opravdu hodně, ale jen na prstech jedné ruky spočítáte ty geniální. Štěstí na dosah patří naštěstí do té druhé kategorie a jak už napsalo spoustu lidí přede mnou je to opravdu masáž na nervy. Will Smith byl pro mě hrozně dlouho namachrovaným debilem, který snad ztratil veškerý cit pro hraní. V roli Chrise ale podává podle mě svůj životní výkon a jeho afrosyn mu přitom zdatně sekunduje a doufám, že ho jednou taky budu vynášet do nebes jako momentálně jeho otce. Film, který mě utvrdil v názoru, že hodní končí poslední.....(24.6.2007)

Smutný "film zo života", ktorý vám povie, že v tom nie ste sami a že raz sa to zlepší. Melancholický, pomaly plynúci, ale nenudiaci. Motorom filmu je sústredený herecký výkon Willa Smitha, ktorý brilantne zobrazuje všetky polohy utrápeného človeka a tie finálne slzy šťastia cítite s ním. To on snímku povyšuje nad prehliadnuteľný priemer, nič iné. Človek, ktorý si za mlada niečím podobným sám neprešiel, by to takto dôveryhodne nezahral. Komerčný MEGAúspech filmu v Amerike mu čoby producentovi prajem.(11.2.2007)

• - Ve filmu je dobře viditelných několik reklam na leteckou společnost Pacific Southwest Airlines (PSA), která byla hodně populární díky nízkým cenám v době, kdy se film odehrává. (don corleone)

• - Will Smith spolupracoval s několika mistry ve skládání Rubikovy kostky, aby se to naučil co nejefektivněji a nejrychleji. (don corleone)

• - Takzvaná "biblia" pre stážistov bola kniha s názvom "Security Analysis" od Benjamina Grahama, edícia z roku 1934. (hradecek)