Chris Gardner (Will Smith) je otec tříčlenné rodiny, který se zoufale snaží najít takovou práci, aby dokázal uživit sebe a své nejbližší. Přestože vyvíjí obrovské úsilí, aby udržel rodinu nad vodou, matka (Thandie Newton) jeho pětiletého syna Christophera (Jaden Christopher Syre Smith) už nedokáže vzdorovat psychickému stresu z permanentní finanční krize a po těžkém rozhodování je opustí. Chris, který je nyní svobodným otcem, se i nadále všemi možnými způsoby snaží najít lépe placenou práci. Nakonec dostane možnost přihlásit se na praxi do prestižní firmy, která se zabývá obchodem s akciemi. Přestože se v úvodní fázi musí obejít bez jakékoliv finanční odměny, nabídku přijme a doufá, že na konci stáže na něj čeká regulérní pracovní nabídka a s ní i slibná budoucnost. Vzhledem k nulovým příjmům je však i se svým synem brzy vyhozen z bytu a donucen přespávat v útulcích pro bezdomovce, na autobusových zastávkách, na veřejných záchodcích a dalších místech, kde je ten trochu možné. I přes všechny nástrahy osudu však Chris nijak nepolevuje ve své snaze být milujícím a starostlivým otcem, v čemž mu nejvíce pomáhá láska a důvěra, kterou v něj Christopher vkládá. (oficiální text distributora)

Anderton

Will Smith sa rozbieha. Herecky sa zdokonaluje, v akcii bol vždy dobrý, teraz vie zahrať bez problémov slávneho boxera, byť cool, dojať a byť jedna z najvačších hviezd planéty. Najviac mu to sluší so svojim synom, ktorého si prizval do príbehu o tom, že nikdy nie je tak zle, aby bolo ešte horšie, a nikdy nie je tak zle, aby sa mohlo všetko v dobré obrátiť. Treba len skúšať, aj keď je šanca iba jedna ku dvadsať, nikdy neviete. Nechápem, prečo si syna nezobrala k sebe jeho matka. ()

Socrates

Šílená honička zahalená oparem zmaru. Chudák synáček byl naprosto úžasnej a statečnej hrdina. Will jakbysmet, až na těch pár naivních kopanců. Je libo nechat si malinko zvlhnout oči? Tak prosím... ()

swamp

Jak se tak dívám na hodnocení ostatních (málokdo dal 5*), tak si říkám, že jsem byl při zkouknutí filmu The Pursuit of happyness asi moc sentimentální. Jenže já ho viděl i podruhé..a dostal mě stejně tak. Jedná se o citlivě natočený snímek, který si zakládá na vztahu otce a syna (opravdový otec Will Smith a opravdový syn Jaden Christopher Syre Smith) v okamžiku, kdy je opouští matka a manželka v jedné osobě. Táta se synem spolu pomalu ale jistě padají až na dno, které je krutě tvrdé. Will Smith se snaží, seč může, stále se pokouší prodávat lékařské přístroje, které nikdo nechce..to vše se má však změnit a úspěch záleží jen a jen na jeho píli. Klišé je ve filmu opravdu poskrovnu (tedy oproti jiným, jemu podobným snímkům), což považuji za v dnešní době (a na Hollywood) velmi neobvyklé a příjemné..takže díky! ()

teutates

Doslova"krásny"príbeh,ktorý dojme a donúti človeka zamyslieť sa...Šťastie na dosah prezentuje skutočný príbeh,ktorého aktéri to nemali vôbec ľahke..!Snímok stojí na hereckom výkone Willa Smitha a jeho syna,ktorý sa snažia prežiť v dnešnom svete!Takéto príbehy ma fakt beru a súhlasim s názorom,že je potreba ísť za svojím snom..!(častokrát to nieje ľahké a ani uskutočniteľné,avšak čo ak?)Pursuit of Happyness ma prekvapil a dojal...YEAH! ()

mil@n.fanatik

Super film, který mě dostal až k slzám.. Jak člověk není v životě pořád spokojený jaký nemá mobil, auto, či luxusní byt... Tento film jen ukazuje, ať jsme každý rádi zato, co vlastně máme. Střechu nad hlavou a co jíst... Jen připomenu, že Will Smith zahrál opravdu geniálně... Jasných 5*, ani na vteřinu ve filmu mě nenapadlo jinak.. 95%.. ()

predators

Tři hvězdičky a to je ještě možná dobrý. Není to špatný film, ale nejvíc mu škodí jeho délka. Být o půl hodiny kratší, je to v pohodě na čtyři*, ale v tomto případě jsem se neubránil pocitu nudy. Ale abych jen nahanil, tak pěkně zachycuje bezmocnost, chuť a snahu bojovat, v tom případě je to pěkný film, ale pouze 3* a 65% ()

nascendi

Film som videl pred dvanástimi rokmi a z nepochopiteľných dôvodov som ho považoval za mierne nadpriemerný, hodný mojich troch hviezdičiek. Dnes som si ho zbežne pozrel a svoj pôvodný názor som zmenšil o jednu hviezdičku. O americkom sne sa už toho veľa popísalo i nakrútilo. Šťastie na dosah patrí k tomu slabšiemu, čo na túto tému vzniklo. Vinný nie je Will Smith, ktorý hrá do roztrhania tela, ale režisér a najmä neprirodzený rozprávkový príbeh, ktorý okrem slzopudného zámeru nemá divákom čo ponúknuť. ()

nash.

Will Smith hraje slušně, jeho scény se synem jsou výborné a některé momenty jsou, zejména pro táty ve finanční tísni, mimořádně působivé (třeba vystěhování z motelu a noc v metru), přesto jako celek kupodivu zdaleka ne tak silné, jak téma a pověst filmu slibovaly. Místy se "pomalu plynoucí" mění ve "zdlouhavý", některé motivy se zbytečně opakují a spíše než pronášená moudra funguje samotné Garnerovo odhodlání pokračovat navzdory všem ranám osudu. Také on sám zaujme spíše jako otec než snaživý makléřský adept. Pro někoho možná motivační, pro někoho dojímavé, každopádně koukatelné. ()

Tomco

amerika miluje willa smitha a ja ho milujem tiez..kazdy jeho film je zazitok...tato latka si divakove emocie doslova vyprosuje...velmi silny film, velmi silny zivotny osud, ktory nenecha chladnym citliveho divaka..ja citlivy som, cize aj spokojny. 80% ()

Slarque

Tenhle film je taková moderní pohádka o tom, že člověk se pouze svojí pílí a silnou vůlí může dostat z bídy mezi boháče. Bonus navíc je silné pouto mezi otcem a synem. Will Smith i jeho syn jsou oba perfektní, ale film celkově mě nějak nezasáhl. ()

FrodoF

Jako bylo to moc pěkné a asi by si to zasloužilo lepší hodnocení, ale já prostě tyhle stokrát omleté příběhy o americkém snu moc nemám rád. Will Smith je ale skvělý, stejně jako jako jeho syn. ()

klerik

Ideovo s týmto filmom dosť nesúhlasím. Americký sen v plnej paráde mi lezie na nervy vždy - navyše tu ten paradox ulica vs. maklér je až úsmevný (hlavne s prihliadnutím na krach amerických trhov). Napriek tomu a napriek lineárnemu scenáru to však nie je zlý film a aj keď si z neho zapamätám asi len jednu scénu, je súdržnejší ako rovnaká citová vydieračka DRUHÁ ŠANCA. Záležitosť, ktorá neublíži, ale v Európe zrejme ani príliš nezaboduje... ()

SeBig

Dramatický příběh o tom jak nejsou love, prachy, keše a chechtáky. Smithovi moc do chechtání není, ochutná i bezdomoveckej lifestyle. Herecký výkony super, hudba jak od disneyho a z konce mi naskočila husina. ()

Chrustyn

Kvalitně natočené drama se skvělým Willem Smithem. Je sice pravda, že film hraje na city jako blázen ale mě to ani moc nevadilo. ()

LaciLC

Veľmi pekný a silný film, ktorému rozhodne pomohlo, že s Willom hrá jeho skutočný syn Jaden. Takto sú emócie ešte krajšie a silnejšie. Aj keď som už od začiatku vedel ako sa to skončí, putovanie výborne hrajúceho Willa za vytúženým happy endom ma veľmi zaujalo. Citlivé duše budú pravdepodobne potrebovať vreckovku, ostatných čaká veľmi príjemná záležitosť, ktorá rozhodne navodí správnu atmosféru. ()

Arsenal83

Ten správny film, keď človek chce dosiahnuť zážitok z utrpenia z boja so životom, zabudnúť na svoje starosti a dojať sa na niekom inom. Človek až žasne nad niektorými matkami roka, respektíve matkami celého žitia, ktoré sa vyserú na dieťa a už sa neukážu, no ale zároveň treba pri tej ľútosti hlavnej postavy poznamenať: prečo si nenašiel inú robotu, sen je viac ako živobytie či šťastie syna? To bolo asi riziko, ktoré by len málokto podstupoval. V každom prípade výkon Willa Smitha posúva film medzi špičky vo svojom odbore  a poučenie, že tranzimetre netreba predávať. ()

mat.ilda

Tak tomu říkám pech! A naprosto ve všem, uff... člověk už ani nečeká obrat k lepšímu, spíš je s chvěním okolo žaludku připraven na další Jobovu zvěst, která dopadne na Chrise Gardnera, muže odhodlaného čestným a poctivým způsobem, za využití své inteligence i talentu, změnit své životní podmínky, které si nezasloužil. Celé to směřuje k dobrému konci (už jen pro inspiraci skutečnem), ale ty nervy!! :-) ()

heyda

Miluju tyhle životní příběhy a miluju, když se podají naprosto přirozeně a nenásilně jako se to povedlo Muccinovi. Ač v reálném světě převažují lidské osudy s tím smutným mnohdy až tragickým koncem, tak tenhle působí jako dobrý protipól a dává jistou naději. A naděje, jak říká Andy Dufresne, je dobrá věc, možná ta nejlepší ze všech. 100% (PS: mrkněte na zajímavosti filmu) ()

Will Smith a remake Karate Kida?

Will Smith a remake Karate Kida?

01.10.2007

No ovšem, taky jsem si klepal na čelo. Will je sympaťák, ale na tohle už je opravdu starý. Samozřejmě, všechno má logické vysvětlení. Will bude pouze produkovat, a to společně s Jerry Weintraubem,… (více)

Will Smith: Smrt na dosah?

Will Smith: Smrt na dosah?

13.09.2007