Kto by si nepamätal pôsobivé robustné herectvo jedného z najvýraznejších umelcov strednej hereckej generácie, predstaviteľa mnohých pozoruhodných charakterov, v ktorých sa chlapská sila dramaticky stretala s krehkosťou ľudských citov? Vlado Muller - silná ľudská individualita, sugestívny hlas, impozantný zjav a nenapodobiteľná schopnosť postihnúť hlbiny ľudskej duše, závažnosť mravných dilem, suverenitu i slabosti. V súčasnej hre Chlap prezývaný Brumteles scenáristu Petra Ševčoviča a režiséra Franeka Chmiela Vlado Muller dokáže šírku svojho talentu a schopnosti nesmierne citlivo zobraziť osud človeka, ktorému sa v okamihu zmení aktívny život na vynútenú pasivitu.Je to príbeh starnúceho námestníka veľkého podniku, ktorý sa po viacerých infarktoch dostáva predčasne do dôchodku a malého chlapca, ktorý ťažko prežíva matkin vzťah k novému mužovi. Obaja spoznávajú svoju vzájomnú osamelosť a začína sa medzi nimi rodiť vzácny cit priateľstva a porozumenia. (oficiální text distributora)

Snorlax

Já bych také chtěla být Mojko Vlado Müllera. Na malém prostoru hodiny a čtvrt dokázal předvést ohromně širokou paletu poloh, od vystresovaného chlapa, pro kterého je práce náhradou za rodinný život, přes vyděšeného človíčka, který si neumí představit svoji budoucnost, až po muže, jenž během pár minut získal tak trochu nedopatřením a hodně náhodou vnuka. ()

mchnk

Shovívavost je jedna z mých oblíbených vlastností a rád si na ni vzpomenu i tentokrát. Film balancuje na hraně snímku Obžalovaný a seriálu Přátelé zeleného údolí, kteréžto spojení mi v hlavě vytvořilo menší dilema, podtrhnuté i nenápadně laděným připomínáním budovatelské myšlenky. Ani jednoduchá hra na hodné a zlé mě nakonec nedonutila k nižšímu hodnocení. Vlado a Štěpán Koníček se svou hudbou drží celý filmek pevně nahoře. ()

anderson

ČESKOSLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: ČST 1 = 31.1.1983, pôvodný televízny film - Klasika a kult slovenskej filmovej televíznej tvorby. A sebeckú matku v podaní K. MAGÁLOVEJ som nenávidel dlhé roky. Ale našťastie nadabovala v 1989-tom MAKEPEACEovú a tak som ju vzal na milosť :-). (4.8.2008) ()

tron

CICVOR PIŠINGERSKÝ! Absolútna bomba a pre mňa určite jeden z najvydarenejších cca 20. slovenských filmov. Vôbec. Nezľahčuje situáciu, ale je vtipný. A je vtipný, ale nezabúda zostať i dramatický a smutný. Mnohé veci, ktoré sa tu stanú, a mnohé rozhodnutia viacerých postáv, sú pomerne kontroverzné, ale ľudské. A taký je celý tento film. Vtipný, pôvabný a pritom občas smutný a na 99% ľudský. Vlado Müller je absolútny šéf a Henrich Hlocký (talentom a prirodzenosťou do nemalej miery pripomínajúci Tomáša Hollého, ale nekopíruje ho, je sám sebou) je mu dokonalým partnerom. Všetci sú super (napríklad František Dibarbora), ale títo dvaja páni sú totálna bomba. Dialógy vynikajúce, zrejme jedni z najlepších, aké som kedy v slovenskej kinematografii počul. A realistický koniec k tomu. ()

Autogram

Vlado Müller je veľký chlap a v tomto filme aj veľký pracant, veľký šéf a nad ním je už len upratovačka, ktorá jediná ho môže poslať z roboty domov. Ale predsa sa nájde aj nejaký iný dôvod a tak má na predčasnom dôchodku v päťdesiatke fúru voľného času, s ktorým takmer nevie, ako naložiť. Jeho osud sa na socialistickom sídlisku prepletá s inými osudmi a jednou detskou postavou. Chvíľu je to zaujímavé, chvíľu trochu nasilu, ale na film minulej doby obstojné. Kamila Magálová sa objaví vo vedľajšej úlohe svojskej mamy s nevzhľadnou trvalou na hlave. Nakoniec mi film silno pripomenul Kachyňove diela o detských osudoch a to považujem za pochvalu. Za to, aj za Müllera zaokrúhľujem nahor na štyri hviezdy. –––– Žijem pre vlastné potešenie. Človek by nemal žiť pre veci, ale pre iných konkrétnych ľudí. Ak však nežijem pre niekoho, akým právom žijem? ()

• Počas natáčania filmu spáchal samovraždu Ivan Mistrík a všetky jeho scény museli byť narýchlo pretočené. [Zdroj: VŠMU] (Raccoon.city)