Uvolněte se, prosím (TV pořad)

Uvoľnite sa, prosím

Talk-show / Komedie

Česko, 2004, 40 min

Mirek Veselý

Účinkují:

Jan Kraus, David Kraus, Jitka Asterová, Dan Bárta, Iveta Bartošová, Kabir Bedi, Alice Bendová, Lucie Benešová, Dagmar Bláhová, Pavel Bobek, Hynek Bočan, Jiřina Bohdalová, Jan Budař, Jitka Čvančarová, Tereza Duchková, Antonín Duchoslav, Táňa Fischerová, Aňa Geislerová, Kryštof Hádek, Agáta Prachařová, Václav Havel, Hana Hegerová, Eva Holubová, Jiří Hromada, Markéta Hrubešová, Jan Hřebejk, Boris Hybner, Vlasta Chramostová, Stanislav Milota, Věra Chytilová, Markéta Irglová, Martha Issová, Vítězslav Jandák, Jana Janěková, Petra Janů, Eva Jeníčková, Bohumil Klepl, Milan Kňažko, Ester Kočičková, Barbora Kodetová, Tereza Kostková, Vojtěch Kotek, Simona Krainová, Richard Krajčo, Jiří Krampol, Ivan Kraus, Zuzana Kronerová, Jiří Krytinář, Pavel Kuka, Daniel Landa, Pavel Landovský, Milan Lasica, Jiří Mádl, Jiří Macháček, Leoš Mareš, Milan Markovič, Tomáš Matonoha, Klára Melíšková, Petra Nesvačilová, Miroslav Noga, Soňa Norisová, Petr Novotný, Pavel Nový, Jiří Ornest, Halina Pawlowská, Iva Pazderková, Tereza Pergnerová, Theodor Pištěk ml., Josef Polášek, Marie Poledňáková, Chantal Poullain-Polívková, Dara Rolins, Matěj Ruppert, Andrea Sedláčková, Barbora Seidlová, Luba Skořepová, Zdeněk Srstka, Zuzana Stivínová, Jiří Suchý, Milan Šteindler, Martin Štěpánek, Nikol Štíbrová, Zdeněk Troška, Petr Vachler, Jiří Vejdělek, Tatiana Dyková, Stanislav Vlček, Tomáš Vorel ml., Tomáš Vorel st., Tereza Ramba, Martin Zbrožek, Winter Ave Zoli, Monika Zoubková, Veronika Žilková, Simona Babčáková, Zuzana Onufráková, Dominik Hašek, Václav Vydra nejml., Barbora Tachecí, Jan Kaplický, Paula Wild, Gabriela Partyšová, Martin Mejstřík, Tamara Archlebová, Viola Ottová, Lukáš Hejlík, Marek Taclík, Jiří Pomeje, Vladimír Šmicer, Kateřina Janečková, Jitka Němcová, Arnošt Lustig, Marián Labuda st., Zuzana Kirchnerová, Josef Klíma, Lucie Výborná, Ivana Jirešová, Petr Jablonský, Nicholas Winton, Ivana Chýlková, Dorotka Dědková, Edita Brychtová, Agnieszka Holland, Petr Vondráček, Andrea Verešová, Anife Ismet Hassan-Vyskočilová, Roman Šmucler, Jana Plodková, Robert Fox, Vladimír Bejval, Miloš Knor, Radovan Klučka, Aneta Langerová, Klára Issová, René Plášil, Anna K., Michal David, Zbigniew Czendlik, Eliška Kaplicky Fuchsová, Jaromír Bosák, Libor Šula, Václav Moravec, Jiřina Šiklová, Miloš Pokorný, Roman Ondráček, Jolana Voldánová, Dana Bérová, Pavel Šporcl, Peter Nagy, Braňo Mojsej, Jiří Paroubek, Pavel Dostál, Kamil Střihavka, Josef Vojtek, Norbert Auerbach, Daniel Hůlka, Jan Nedvěd, Helena Zeťová, Tereza Kerndlová, Filip Kratochvíl, Patrik Hezucký, Tomáš Sedláček, Michal Viewegh, Zdeněk Mahler, Robert Záruba, David Rath, Dana Drábová, Roman Šebrle, Ája Vrzáňová, Laco Deczi, Tereza Boučková, Karel Schwarzenberg, Eva Urbanová, Čestmír Kopecký, Tomáš Mašín, Ida Kelarová, Lucie Konečná, Petr Šmolka, Václav Chaloupek, Larry King, Josef Formánek, Stanislav Gross, Mirek Topolánek, Bohuslav Sobotka, Štěpán Mareš, Katarína Knechtová, Vladko Dobrovodský, Milan Špalek, Ota Váňa, Tomáš Krulich, Radek Hurčík, Hana Mandlíková, Anna Polcarová, Jana Kirschner, Martin Bursík, Leona Machálková, Daniela Kolářová, Bára Basiková, Pavel Anděl, Deana Horváthová-Jakubisková, Vojtěch Dyk, Adela Vinczeová, Fero Fenič, Ivan Klíma, Jaroslav Hlaváč, Alena Antalová, Stanislav Penc, Jitka Boho, Andrea Růžičková, Pavel Kožíšek, Věra Nerušilová, Eva Kantůrková, Ladislav Chudík, Lenka Vlasáková, Jaroslav Tomsa, Richard Müller, Lucie Bílá, Kristýna Nováková-Fuitová, Zdeněk Pohlreich, Vlastimil Vondruška, Jan Fischer, Tereza Černochová, Lenka Termerová, Eva Pilarová, Juraj Herz, Nguyen Phuong Thao, Radek Štěpánek, Karel Hvížďala, Ondřej Gregor Brzobohatý, Ilona Csáková, Jaromír Joo, Yvonne Přenosilová, Miloš Rejchrt, Jáchym Kraus, Adam Kraus, Jarmila Balážová, Helena Vondráčková, Tereza Kopáčová, Kamila Magálová, Rostislav Novák ml., Roman Vojtek, Marta Jandová, Sagvan Tofi, Lucia Bugalová, Petra Molnárová, David Švehlík, Dominika Mesarošová, Miro Žbirka, Marcela Košanová, Iveta Radičová, Zdeněk Izer, Filip Sajler, Ondřej Slanina, Janek Kroupa, Szidi Tobias, Klára Samková, Šimon Pánek, Sámer Issa, Pavel Zuna, Jakub Železný, Nora Fridrichová, Jan Vávra, Martina Balogová, Daniela Peštová, Pavlína Němcová, Jiří Stránský, Vojtěch Novotný, Kateřina Kristelová, Iva Frühlingová, Erik Tabery, Kateřina Janouchová, Zuzana Smatanová, Iveta Toušlová, Eliška Bučková, Tomáš Verner, Jaroslav Čejka, Miroslav Krobot, Jitka Zelenková, Matěj Stropnický, Petra Němcová, Vladimír Hron, Zuzana Bubílková, Kateřina Konečná, Pavlína Wolfová, Vasilij Ivanovič Štefuca, Barbara Nesvadbová, Vendula Pizingerová, Ewa Farna, Jakub Vágner, Ján Novák, Sára Saudková, Tonya Graves, Kateřina Cajthamlová, Mirka Čejková, Otakar Černý, Michal Horáček, Ester Janečková, David Koller, Lejla Abbasová, Eva Boušková, Eleonóra Mojsejová, Karol Sidon, Věra Špinarová, Jiří Šolc, Rostislav Osička, Jana Bobošíková st., Václav Hálek, Karel Weinlich, Iva Kubelková, Petr Janda, Karel Hála, Petr Sís, Jitka Obzinová, Lenka Šmídová, Ivan Vodochodský, Michael Kocáb, Kateřina Neumannová, Michal Pavlíček, Jan Saudek, Pavel Václavík, Janek Ledecký, Jana Štefánková, Diana Kobzanová, Tomáš Kraus, Robert Vano, Radek Banga, Blanka Matragi, Meda Mládková, Anna Kulovaná, Petr Fejk, Lukáš Pollert, Magdalena Dietlová, Ivana Christová, Zuzana Belohorcová, Alexandr Minajev, Pavel Telička, Filip Kanda, Ida Saudková, Antonín Kinský, Václav Fišer, Daniel Dvořák, Martin Klásek, Andrea Kalivodová, Olga Menzelová, Jarmila Šuláková, Marcel Marek, Iva Pekárková, Erik Tabery, Regina Holásková, Veronika Nováková, Rudy Linka, Barbora Špotáková, Petra Soukupová, Karel Nešpor, Tomáš Řepka, David Křížek, Jana Kratochvílová, Helena Kovářová, Luděk Sobota, Jiří Hrubeš, Aleš Háma, Jakub Wehrenberg, Dalibor Gondík, Ivan Mládek, Ivo Pešák, Jan Mrázek, Lenka Plačková, Libuše Roubychová, Šárka Vondrová, Pavel Liška, Mariana Chmelařová, Václav Upír Krejčí, Daniel Nekonečný, Miloslav Dočekal, Martina Formanová

Chodi to v pre mna nevhodnom case, ale ak to nahodou zachytim, nikdy neprepnem. Je to vtipne a strasne pohodove. Update: Hm, tak som teraz pozerala par casti z poslednych mesiacov v archive, a uz mi to nepripada vtipne ani pohodove, Kraus predsa len nepusti k slovu ani hosti, ktory by mali a vedeli co povedat a i ta trefnost mi tam chybala:((23.5.2006)

Zezačátku u nás přelomová show, postupně vtip a úroveň klesá. Neřekl bych že díky Krausovi, ten je stále svůj, ale nedostatkem kvalitně zajímavých a hovořících osobností u nás. Malá země = malý výběr. Doprovodná kapela Krause je ovšem příšerná a jeho syn je většině populace značně nesympatický.(23.6.2006)

Je to zvláštní. Zatímco u politiků, podnikatelů, sportovců a jiných veřejných činitelů Jan Kraus veřejnou kontrolu vyžaduje pomatu dupáním do země, u umělců jako kdyby to mělo být jinak. A obzvlášť oni přece chodí se svou kůží na trh, tu víc, tu míň, tu pro peníze, tu pro slávu, tu pro uznání a snad i z čistého srdce. Ale ty pokrytecké díly jsem dost těžce vydýchával, pořad mě zajímá čím dál míň a já vzpomínám na první, naprosto špičkové díly. Ano, Zdeněk Troška má zdrcující recenze kvůli tomu, že jeho filmy vydělávají peníze. Větší blbost už jsem dlouho neslyšel.(20.7.2006)

Inteligentní a ironický humor dělá z tohoto pořadu momentálně jeden z nejlepších a nejzábavnějších pořadů vysílaných Českou televizí. Všemu ale vévodí, ostatně jako vždy jedinečný, velmi pohotový, inteligentní, intelektuální, originální a kultivovaný projev Jana Krause. I když je místy i tak trochu arogantní (jako ostatně naši politici) a snaží se zesměšnit každého kdo není v danou chvíli alespoň trochu připraven a nezná rychlou odpověď mi vůbec nevadí, spíš je mi líto těch lidí. Co mi však vadí? Že nedá dostatek možností se vyjádřit svému protějšku, zaviněno jest jeho neustálým skákáním do řeči, s jediným cílem a to co nejvíce rozrušit a zneklidnit protější osobnost. Ale dost kritiky ! I tak se jedná o skvělou televizní show, s tím že se vždy něco pěkného a nového dozvíte, či vás někdo mile překvapí.. A takové to pořady na našich televizí bohužel chybí. Chval bůh za něj. Dřív jsem Krausovi nemohl nějak přijít na chuť, pořád hrál to samé a pořád stejné role různých grázlů, ale postupem času kdy je starší a má co nabídnout a nedělá ze sebe konečně jen toho šaška, tak mu stále více přicházím na chuť. No prostě zraje jako víno. Jeho syn s jeho skupinou tok tomu se nebudu radši vyjadřovat, to je kapitola sama pro sebe, tohle by se spíš hodilo někam na komerci, podle mě je to nevkusné, kdyby záleželo na mě tak tam není. Tak trochu mi to kazí celkový, jinak dobrý dojem z tohoto jinak výtečného pořadu !(23.10.2006)

Říká se, že alkohol uvolňuje… nejen svaly. V případě Jana Krause a jeho pořadu se člověk obejde i bez něj a užívá si inteligentní, trefné a již dávno (nejen) politické satiry, kdy své hosty (pokud Honza chce), rozebere na „miniaturní součástky“, s notnou grácií (vtipně) zesměšní (pokud si to dotyčný zaslouží) a naopak (pokud je mu host sympatický) mistrně mu nahrává na smeč. Tenhle pořad má visačku té nejvyšší kvality. Edit: leč s postupujícím časem nám Honzík trochu uvadá(6.10.2011)

• Jan Kraus

• - 14. 5. 2011 byl odvysílán díl pořadu, který byl zčásti natočen v Londýně, kde Jan Kraus hovořil u příležitosti stých narozenin se slavným zachráncem židovských dětí Nicholasem Wintonem. Zbytek dílu pořadu byl natočen ve Wintonově vlaku, kterým děti cestovaly. Kraus poté 3 z nich vyzpovídal. (M.u.t.t.t.y)

• - V roku 2009 sa v relácii strápila Kateřina Jacques, politička Strany zelených, keď nebola schopná vysvetliť, čo to je biomasa. (Raccoon.city)

• - Cena Týtý 2006 v kategorii Pořad roku. (M.B)