Reklama

Reklama

Uvolněte se, prosím

(pořad)
  • Slovensko Uvoľnite sa, prosím
Talk-show / Komedie
Česko, 2004, 40 min

Účinkují:

Jan Kraus (moderátor), David Kraus, Jitka Asterová, Dan Bárta, Iveta Bartošová, Kabir Bedi, Alice Bendová, Lucie Benešová, Dagmar Bláhová, Pavel Bobek (více)
(další profese)

Obsahy(1)

Late night show je standardní světový formát, který pozdě večer vysílají televize v mnoha zemích západní Evropy i Spojených států. Jedná se o velmi oblíbené pořady, které jsou vždy spojené s osobou moderátora. Velmi důležité je, že se povídání odehrává před diváky.
Od 19. listopadu 2004 se vždy v pátek na prvním programu ČT objevuje talk show Jana Krause Uvolněte se, prosím, která právě z podobného formátu vychází. Natáčí se v pražském divadle PONEC. Pro diváky v sále je připravené představení zhruba v délce hodiny a půl, v televizi pak diváci uvidí půlhodinový sestřih.

Povídání se třemi hosty ze světa politiky, kultury a dalších zajímavých lidí z normálního života by mělo být neformální. Prvoplánově nepůjde o třeskutou řachandu ani vážné klábosení.Po celou dobu je na jevišti s Janem Krausem i kapela jeho syna, Davida. S kým vším si muzikanti zahrají a zazpívají, uvidíme v budoucnu... (Česká televize)

(více)

Recenze (515)

Gemini 

všechny recenze uživatele

Mám-li hodnotit tuto one man and accompanying guests show jako celek, musím dát "jen" 80%. Kdákání Davida Krause a jeho partičky se sice nějaké ty čtyři minuty jednou týdně dá přežít, ale důvod pro snížení hodnocení to je. Pro mě. Samotný výkon Jana Krause je pro mě ne snad ani překvapením (vzpomeňme na primácké Další, Prosím) jako velkým zadostiučiněním a důkazem toho, že slovo bavič a moderátor může nabýt i velmi pozitivního významu...což se TV Nova stěží kdy podaří. Plus občasný politický komentářík a sžíravě cynický humor, zkrátka bravo, pane Kraus. ()

Matty 

všechny recenze uživatele

Obstojná snaha převést úspěšný zahraniční model na české obrazovky. Ono je to hlavně o kvalitách moderátora a u slabšího hosta jsem se bohužel občas nudil. Dodatek: Krausova agresivita vůči pozvaným a neochota jim naslouchat mne začíná vážně iritovat. Klesá i úroveň úvodních proslovů (které jsou často víc politické/angažované než zábavné) a zajímavost hostů. Namísto vzestupu úpadek. Chtělo by to novou tvář. ()

Reklama

Tosim 

všechny recenze uživatele

Je to zvláštní. Zatímco u politiků, podnikatelů, sportovců a jiných veřejných činitelů Jan Kraus veřejnou kontrolu vyžaduje pomatu dupáním do země, u umělců jako kdyby to mělo být jinak. A obzvlášť oni přece chodí se svou kůží na trh, tu víc, tu míň, tu pro peníze, tu pro slávu, tu pro uznání a snad i z čistého srdce. Ale ty pokrytecké díly jsem dost těžce vydýchával, pořad mě zajímá čím dál míň a já vzpomínám na první, naprosto špičkové díly. Ano, Zdeněk Troška má zdrcující recenze kvůli tomu, že jeho filmy vydělávají peníze. Větší blbost už jsem dlouho neslyšel. ()

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

V záplavě naprosto příšerných zábavných pořadů vlastní produkce, kde si české celebrity vzájemně sdělují své humorné historky z jejich života, působí tenhle pořad jako red bull mezi práškama na spaní. Tleskám za výběr hostů, ale hlavně za to, že je co poslouchat a čemu se smát. Konečně se neřeší kde byla Vondráčková na dovolené, s kým si zašukala Iveta Bartošová, kde byla jaká VIP party a kdo se na ní poblil, ožral nebo ukázal co má mezi nohama, jestli se Karel Gott rozvede, jak zajímavý koníčky mají slavní a hlavně neposlouchám fňukot českých celebrit, na to jak mají těžký život. Konečně něco, co má hlavu a patu a ještě se člověk po náročném týdnu /samozřejmě ne tak náročném jako mají celebrity - chraň bůh / zasměje. Navíc názory Jana Krause jsou mě blízké a je také příjemné vidět, že i mezi umělci je určité procento těch, kteří mají charakter. V divadle jsme byl asi na 4 pořadech a vše mě přišlo ještě mnohem zábavnější. Koukat na show bez přípravy, založenou na rozhovorech, tak, aby byla zajímavá a současně zábavná nezvládne úplně každý a v tom je největší přednost tohoto pořadu. ()

larelay 

všechny recenze uživatele

Kvalita talk show priamo umerne zavisi od kvality jeho hosti. Ale to nie je nic nove pod slnkom, vieme to vsetci a vie to aj pan Kraus, ktoreho mimochodom povazujem za nesmierne inteligentneho cloveka a raz by som s nim chcela viest debatu o nesmrtelnosti chrusta po vypitom litri vinka, niekde v horach pri ohnicku :D ()

Galerie (4)

Zajímavosti (6)

  • Pořad získal cenu Týtý 2006 v kategorii „Pořad roku“. (M.B)
  • V roku 2009 sa v relácii strápila Kateřina Jacques, politička Strany zelených, keď nebola schopná vysvetliť, čo to je biomasa. (Raccoon.city)
  • Posledný diel sa vysielal 25. júna 2010. Hlavným hosťom bol vtedajší predseda vlády Jan Fischer. (Raccoon.city)

Reklama

Reklama