Uvolněte se, prosím (TV pořad)

Uvoľnite sa, prosím

Talk-show / Komedie

Česko, 2004, 40 min

Jan Kraus, David Kraus, Jitka Asterová, Dan Bárta, Iveta Bartošová, Kabir Bedi, Alice Bendová, Lucie Benešová, Dagmar Bláhová, Pavel Bobek, Hynek Bočan, Jiřina Bohdalová, Jan Budař, Jitka Čvančarová, Tereza Duchková, Jan Antonín Duchoslav, Táňa Fischerová, Aňa Geislerová, Kryštof Hádek, Agáta Prachařová, Václav Havel, Hana Hegerová, Eva Holubová, Jiří Hromada, Markéta Hrubešová, Jan Hřebejk, Boris Hybner, Vlasta Chramostová, Stanislav Milota, Věra Chytilová, Markéta Irglová, Martha Issová, Vítězslav Jandák, Jana Janěková, Petra Janů, Eva Jeníčková, Bohumil Klepl, Milan Kňažko, Ester Kočičková, Barbora Kodetová, Tereza Kostková, Vojtěch Kotek, Simona Krainová, Richard Krajčo, Jiří Krampol, Ivan Kraus, Zuzana Krónerová, Jiří Krytinář, Pavel Kuka, Daniel Landa, Pavel Landovský, Milan Lasica, Jiří Mádl, Jiří Macháček, Leoš Mareš, Milan Markovič, Tomáš Matonoha, Klára Melíšková, Petra Nesvačilová, Miroslav Noga, Soňa Norisová, Petr Novotný, Pavel Nový, Jiří Ornest, Halina Pawlowská, Iva Pazderková, Tereza Pergnerová, Theodor Pištěk ml., Josef Polášek, Marie Poledňáková, Chantal Poullain-Polívková, Dara Rolins, Matěj Ruppert, Andrea Sedláčková, Barbora Seidlová, Luba Skořepová, Zdeněk Srstka, Zuzana Stivínová, Jiří Suchý, Milan Šteindler, Martin Štěpánek, Nikol Štíbrová, Zdeněk Troška, Petr Vachler, Jiří Vejdělek, Tatiana Vilhelmová, Stanislav Vlček, Tomáš Vorel ml., Tomáš Vorel st., Tereza Voříšková, Martin Zbrožek, Winter Ave Zoli, Monika Zoubková, Veronika Žilková, Simona Babčáková, Zuzana Onufráková, Dominik Hašek, Václav Vydra nejml., Barbora Tachecí, Jan Kaplický, Paula Wild, Gabriela Partyšová, Martin Mejstřík, Tamara Archlebová, Viola Ottová, Lukáš Hejlík, Marek Taclík, Jiří Pomeje, Vladimír Šmicer, Kateřina Janečková, Jitka Němcová, Arnošt Lustig, Marián Labuda st., Zuzana (Kirchnerová) Špidlová, Josef Klíma, Lucie Výborná, Ivana Jirešová, Petr Jablonský, Nicholas Winton, Ivana Chýlková, Dorotka Dědková, Edita Brychtová, Agnieszka Holland, Petr Vondráček, Andrea Verešová, Anife Ismet Hassan-Vyskočilová, Roman Šmucler, Jana Plodková, Robert Fox, Vladimír Bejval, Miloš Knor, Radovan Klučka, Aneta Langerová, Klára Issová, René Plášil, Anna K., Michal David, Zbigniew Czendlik, Eliška Kaplicky Fuchsová, Jaromír Bosák, Libor Šula, Václav Moravec, Jiřina Šiklová, Miloš Pokorný, Roman Ondráček, Jolana Voldánová, Dana Bérová, Pavel Šporcl, Peter Nagy, Braňo Mojsej, Jiří Paroubek, Pavel Dostál, Kamil Střihavka, Josef Vojtek, Norbert Auerbach, Daniel Hůlka, Jan Nedvěd, Helena Zeťová, Tereza Kerndlová, Filip Kratochvíl, Patrik Hezucký, Tomáš Sedláček, Michal Viewegh, Zdeněk Mahler, Robert Záruba, David Rath, Dana Drábová, Roman Šebrle, Ája Vrzáňová, Laco Deczi, Tereza Boučková, Karel Schwarzenberg, Eva Urbanová, Čestmír Kopecký, Tomáš Mašín, Ida Kelarová, Lucie Konečná, Petr Šmolka, Václav Chaloupek, Larry King, Josef Formánek, Stanislav Gross, Mirek Topolánek, Bohuslav Sobotka, Štěpán Mareš, Katka Knechtová, Vladko Dobrovodský, Milan Špalek, Ota Váňa, Tomáš Krulich, Radek Hurčík, Hana Mandlíková, Anna Polcarová, Jana Kirschner, Martin Bursík, Leona Machálková, Daniela Kolářová, Bára Basiková, Pavel Anděl, Deana Horváthová-Jakubisková, Vojtěch Dyk, Adela Banášová, Fero Fenič, Ivan Klíma, Jaroslav Hlaváč, Alena Antalová, Stanislav Penc, Jitka Boho, Andrea Kerestešová, Pavel Kožíšek, Věra Nerušilová, Eva Kantůrková, Ladislav Chudík, Lenka Vlasáková, Jaroslav Tomsa, Richard Müller, Lucie Bílá, Kristýna Nováková-Fuitová, Zdeněk Pohlreich, Vlastimil Vondruška, Jan Fischer, Tereza Černochová, Lenka Termerová, Eva Pilarová, Juraj Herz, Nguyen Phuong Thao, Radek Štěpánek, Karel Hvížďala, Ondřej Brzobohatý, Ilona Csáková, Jaromír Joo, Yvonne Přenosilová, Miloš Rejchrt, Jáchym Kraus, Adam Kraus, Jarmila Balážová, Helena Vondráčková, Tereza Kopáčová-Vrabelová, Kamila Magálová, Rostislav Novák ml., Roman Vojtek, Marta Jandová, Sagvan Tofi, Lucia Molnárová, Petra Molnárová, David Švehlík, Dominika Mesarošová, Miroslav Žbirka, Marcela Košanová, Iveta Radičová, Zdeněk Izer, Filip Sajler, Ondřej Slanina, Janek Kroupa, Szidi Tobias, Klára Samková, Šimon Pánek, Sámer Issa, Pavel Zuna, Jakub Železný, Nora Fridrichová, Jan Vávra, Martina Balogová, Daniela Peštová, Pavlína Němcová, Jiří Stránský, Vojtěch Novotný, Kateřina Kristelová, Iva Frühlingová, Erik Tabery, Kateřina Janouchová, Zuzana Smatanová, Iveta Toušlová, Eliška Bučková, Tomáš Verner, Jaroslav Čejka, Miroslav Krobot, Jitka Zelenková, Matěj Stropnický, Petra Němcová, Vladimír Hron, Zuzana Bubílková, Kateřina Konečná, Pavlína Wolfová, Vasilij Ivanovič Štefuca, Barbara Nesvadbová, Vendula Pizingerová, Ewa Farna, Jakub Vágner, Ján Novák, Sára Saudková, Tonya Graves, Kateřina Cajthamlová, Mirka Čejková, Otakar Černý, Michal Horáček, Ester Janečková, David Koller, Lejla Abbasová, Eva Boušková, Eleonóra Mojsejová, Karol Sidon, Věra Špinarová, Jiří Šolc, Rostislav Osička, Jana Bobošíková st., Václav Hálek, Karel Weinlich, Iva Kubelková, Petr Janda, Karel Hála, Petr Sís, Jitka Obzinová, Lenka Šmídová, Ivan Vodochodský, Michael Kocáb, Kateřina Neumannová, Michal Pavlíček, Jan Saudek, Pavel Václavík, Janek Ledecký, Jana Štefánková, Diana Kobzanová, Tomáš Kraus, Robert Vano, Radoslav Banga, Blanka Matragi, Meda Mládková, Anna Kulovaná, Petr Fejk, Lukáš Pollert, Magdalena Dietlová, Ivana Christová, Zuzana Belohorcová, Alexandr Minajev, Pavel Telička, Filip Kanda, Ida Saudková, Antonín Kinský, Václav Fišer, Daniel Dvořák, Martin Klásek, Andrea Kalivodová, Olga Menzelová, Jarmila Šuláková, Marcel Marek, Iva Pekárková, Erik Tabery, Regina Holásková, Veronika Nováková, Rudy Linka
  • sta

velmi špatně okopírovaný formát, jehož momentální vrcholy představují Late Nite Shows Conana O´Briena a Jaye Lena.. musí to být live, s pořádnými hudebními hosty a postaveno na mnohem více nápadech, než pouhém charismatu a drzosti moderátora.. ale sem tam to vtipné je, to každopádně, ale mohlo by to být tak milionkrát zábavnější a kvalitenější.. btw: doporučuju si najít někde na webu, co v show Conana O´Briena předvedli Arcade Fire se songem Leika (z alba Funeral), pak jistě pochopíte, co mám tou kritikou na mysli(18.2.2008)

V prvé řadě je třeba si uvědomit, co by byla tato show bez Jana Krause? Tento pořad stojí a padá na jednom člověku a to na geniálním moderátorovi, jehož reakce jsou pohotové, vtipné a přesné a bez něj by Uvolněte se, prosím prostě nebylo ničím. Ano, kvalita je proměnlivá, kapelu Davida Krause taky nemám rád, ale USP je nejlepším českým pořadem od dob České sody.(12.3.2006)

Ze začátku dobrý pořad, který ale postupem času ztrácí na své původní atraktivnosti. Kraus už neví, jaké hosty si vybírat a potom ty díly jsou vlastně o ničem. Hodnocení by jste měli více promyslet, protože je asi jasné, že jste hodnotily po pár úvodních dílech. Zkuste v letošním roce (2010) se zamyslet a přeci jen jednu, či dvě hvězdičky ubrat:-)(15.6.2008)

Televizní vysílání už pár let nesleduju,ale Uvolněte se je jedním z mála pořadů,kvůli kterým pravidelně zabrousím do archivu.Krausův humor,mírně arogantní a uštěpačný podtón i styl jakým vede rozhovory mi prostě sedí.Bohužel musím i kritizovat - přijde mi, že má kvalita pořadu lehce sestupnou tendenci (zejména v posledním roce) ,danou výběrem málo atraktivních hostů a Kraus, jako by se mírnil a vyhýbal pokládání otázek "na tělo".(30.8.2010)

84%- Je mi líto, že jenom čtyři hvězdičky... Tenhle pořad miluju, na iNetu si ho nikdy nenechám ujít, a skvěle se při něm bavim. Bohužel, fádní a stále se opakující koncepce pořadu mi nedovolí dát plný počet. Jsem si ale jistý, že je jenom otázka času, kdy si dá ČT větší práci, a po vzoru jiných západních late night shows (napadá mě např. Harald Schmidt) udělají pořad dynamičtější, a pestřejší. Jen tak dál!(18.3.2006)

• Jan Kraus

• - 14. 5. 2011 byl odvysílán díl pořadu, který byl zčásti natočen v Londýně, kde Jan Kraus hovořil u příležitosti stých narozenin se slavným zachráncem židovských dětí Nicholasem Wintonem. Zbytek dílu pořadu byl natočen ve Wintonově vlaku, kterým děti cestovaly. Kraus poté 3 z nich vyzpovídal. (M.u.t.t.t.y)

• - Jan Kraus ohlásil ukončení pořadu kvůli sporům s Českou televizí v květnu roku 2010. (Ded@M@tes)

• - Při letních reprízách (2009) neumožnila Česká televize mimo jiné i opakování dílu s primátorkou Ivanou Řápkovou. (lskala)