Život v moři

Dokumentární / Dobrodružný / IMAX

Kanada / USA, 2006, 41 min

Howard Hall

Deborah Lurie

Fascinující a krásný výlet, který k tomu, aby předvedl ty nejfantastičtější tvory nemusel sahat ke sci-fi a speciálním efektům, a k tomu aby ukázal jak člověk svou zaslepeností a bezohledností ohrožuje křehkou rovnováhu podmořských ekosystémů, nepotřeboval víc než pár slov a záběrů, ve výsledku účinějších než většina zelené propagandy. Ten zbytek byl prostě výbornou Elfmanovou hudbou podkreslený fantastický výlet do světa, kam se málokdo z nás podívá. Světa plného barev, smrti, krásy i naděje.(17.9.2011)

Možná že v Cameronových Tajemných hlubinách bylo pár úžasnějších záběrů. Ale i tak je Život v moři parádní imaxovská atrakce. Komentář mi dokonce nepřišel tak pitomý, jak jsem z podobných dokumentů pro tato velkoformátová kina zvyklý. Jako bonbónek navíc je tu pro fajnšmekry slušná porce Elfmanovy Serenady Schizophrany (70%).(24.5.2007)

Již tradiční IMaxový dokument. Komentář určený pro školní mládež a založený na zajímavostech podmořského života spíše než na nějakém společném přírodovědném tématu. Na závěr samozřejmě nechybí laciné ponaučení. Potud je vše při starém, ale technicky je konečně na co se dívat. Ty tam je obvyklá strnulost, nedynamyčnost, nuda a korektnost. Vidíme lovící dravce v akci, různé souboje apod. Tvorů se vystřídá mnoho a každý ze zúčastněných dostal od tvůrců svých pět minut slávy. Navíc vše podbarvuje dokonalá hudební složka Dannyho Elfmanna. Spolu s Vesmírnou stanicí 3D zatím nejlepší u nás uvedený velkoformátový trojrozměrný dokument.(27.4.2007)

Tento film by se měl paradoxně jmenovat spíše Smrt v moři, protože nemine minuta, kdy by nějaký nebohý živočich nebyl za velmi nechutných zvuků rozkousán, rozžvýkán, vysát. Podle mého názoru je to pro děti velmi nevhodné a to, že je to prezentováno jako opak, je velmi zarážející. Existuje-li nějaký žánr gore přírodních dokumentů, tak tohle je jeho zřejmý představitel.(23.5.2007)

Hudba - Dany Elfman a Deborah Lurie. Narrated (vypravěč) Johnny Depp a Kate Winslet. Nejkrásnější a nejpoutavější ryba toho dokumentu je Rozedranec. V poslední době jsem viděl spoustu 3D dokumentů (Koupil jsem si 3D TV) a už můžu hodnotit i filmy tohoto druhu. Zatím nejzajímavější byl příběh nazvaný Dinosauři - Giganti Patagonie, nejhezčí na efekty jsou zatím Žraloci no a tenhle 3D dokument je nejpestřejší, nejúchvatnější a nejbarevnější.(9.4.2013)